volný čas

Tip na sobotu: Letecký den v Neředíně

ilustrační foto plakát

 

Oblíbená rodinná akce, Letecký den, se uskuteční v sobotu na letišti Neředín v Olomouci. Pro přátele létání a veřejnost organizátoři připravili zajímavý letecký i pozemní program a také atrakce pro děti s občerstvením.

Akce začíná v 10 hodin, vstup je zdarma. A pokud vás nebo vaše děti letadla zaujmou, pak si můžete v sobotu nebo neděli odskočit na Fort XIII na Novou ulici, kde probíhá výstava modelů letadel, pevností a bojové techniky. (ber)

Co se stát kavárenským povalečem?

ilustrační foto internet

 

I pití kávy může být sport. O tom se v únoru přesvědčíte v Olomouci, kde ve vyznačených podnicích odstartuje maraton kavárenských povalečů. Můžete se těšit nejen na jedinečné chutě unikátního nápoje, ale i kulturní vyžití a zajímavé ceny. Maraton vůbec poprvé pořádá Liga olomouckých kavárenských povalečů.

"Šlo nám o to, aby se lidé naučili pít kvalitní kávu a také se seznámili s kavárnami ve městě," uvedl zakladatel Ligy Jaromír Krátký. Ve "sportoviště" se promění hned devět kaváren, jejichž seznam zájemci najdou na hracích kartách či povalečském Facebooku. "S každou navštívenou kavárnou, kde maratonci kávu vypijí, získají samolepku do své hrací karty a můžou závodit dál. Karta je k dostání ve všech zúčastněných kavárnách, také tam ji pak sportovci vyplněnou odevzdají. Pro nejrychlejšího povaleče máme připravenou speciální cenu.

Město podpoří prázdninové volnočasové aktivity

ilustrační foto
ilustrační foto

Prostějovští radní se rozhodli rozšířit nabídku pro prázdninové aktivity dětí a mládeže otevřením dvou sportovišť, které jsou ve správě soukromých středních škol. Poskytnutím dotace z veřejné finanční podpory zajistí město úhradu nákladů za provoz sportovního areálu. 

Hřiště dvou prostějovských soukromých středních škol budou otevřena i v odpoledních hodinách a budou volně přístupná veřejnosti. Město poskytlo školám, které sportoviště v současné době spravují, finanční prostředky z veřejné finanční podpory ve výši 60 tisíc korun. Budou sloužit k úhradě nákladů spojených s dozorem a správcem na hřištích. 

Městské lázně rozšířily své služby o mořskou koupel

Jemně rozprašovaná slaná voda prospívá zdraví.
Jemně rozprašovaná slaná voda prospívá zdraví.

Od pátku 23. března je v městských lázních v provozu novinka – mořská koupel. Díky jemně rozprašované slané vodě se dostává na kůži a vdechováním i do dýchacích cest mořská voda z hlubin Země. Jedná se o jedno z prvních zařízení v republice.  

Účinky mořské vody se vyrovnají koupání v moři, inhalační účinky jsou však mnohem vyšší. Slaná sprcha vyčistí a napne pokožku, tím se stává hladší a krásnější. Mořská koupel probíhá v kabince, kde na organismus působí jemná sprejová sprcha. Po čtvrthodinku vstřebává tělo jedinečnou mořskou vodu z „Evropského mrtvého moře“, která se získává z hlubinného vrtu. Voda pochází z období třetihor, koncentrace minerálních látek a solí v této vodě mnohonásobně převyšuje podíl těchto látek v mořském vzduchu. 

Milovníci zimních sportů musí za sněhem do hor

ilustrační foto

Vyznavači zasněžených svahů a bílé stopy musí za sněhem do hor, Haná je v polovině zimy stále beze sněhu. Za sněhem musí zájemci do hor. Zimní radovánky jsou dostupné pouze na sjezdovkách v horských oblastech a běžkařské okruhy v oblasti Drahanské vrchoviny.

Oblíbená sjezdovka v Kladkách na Konicku je zatím mimo provoz. „Čekáme na sníh, ale ještě víc na ochlazení. Zem je teplá a pokud napadne nějaký sníh, neudrží se a taje. Pokud neklesne teplota na delší dobu na mínus pět, není možné zasněžovat,“ posteskl si správce lyžařského areálu v Kladkách Vojtěch Koutný.