vozovka

Kvůli díře ve vozovce kontaktujte kraj. Vážně!

ilustrační foto ber

Na webu města Prostějova se objevilo upozornění na stále se zvětšující díru kolem kanálu ve Wolkerově ulici. S její opravu ale nechce mít město nic společného.

"Už několik týdnů je na ulici Wolkerova, na křižovatce s Tylovou a před přechodem pro chodce, stále se zvětšující díra kolem kanálu. Prosím o co nejrychlejší "zarovnání". Je jen otázka času, kdy se tam něco semele. Řidiči vyhýbají a sledují díru místo toho, aby se věnovali dění na křižovatce," píše jeden z obyvatel města. To odpovídá ústy mluvčí Jany Gáborové dost překvapivě: "Jde o krajskou komunikaci, je třeba obrátit se na Olomoucký kraj, resp. Správu silnic Olomouckého kraje." 

Propady vozovky v Kostelecké ulici opraví kraj

ilustrační foto MMP

O opravách Kostelecké ulice a podílu města Prostějova na její obnově PvNovinky již informovaly. V souvislosti s touto problematikou se množí dotazy na místa, kde se částečně propadla vozovka.

„Podle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova propady vznikly v rámci oprav vodovodu a budou zapraveny v souvislosti s celkovou obnovou Kostelecké ulice, která je v gesci Olomouckého kraje,“ sděluje magistrát. (red)