Vrahovická

Oprava Vrahovické se blíží. Je zahájeno stavební řízení

Ilustrační foto ber

Olomoucký kraj v zastoupení HOR – invest s.r.o., podali dne 20.2.2018 žádost o vydání stavebního povolení na stavbu: „II/150 Prostějov - Přerov“, úsek „B“ ul. Vrahovická –I. etapa. Předmětem stavby je stavební úprava silnice od náměstí Padlých hrdinů po most přes Hloučelu (včetně mostu). Současně budou opraveny okolní chodníky a dostane se i na cyklostezku. 

Součástí stavebních úprav je stavební úprava křižovatky ulic Vrahovická x Průmyslová, kde dojde k usměrnění dopravních proudů a na vedlejší komunikaci (ulice Průmyslová) bude vybudován středový ostrůvek kapkovitého tvaru typu B, který též bude sloužit jako dělící ostrůvek místa pro přecházení.  

Výtluk u vlečky na Vrahovické dnes firma FCC zapraví

Foto ber

Během dnešního dne, 18. 9. 2018, zajistí firma FCC opravu komunikace u kolejové vlečky v ulici Vrahovická v Prostějově.

„Komunikace bude opravena bez nutnosti uzavřít úsek,“ sdělil PvNovinkám vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že oprava je prováděna na základě objednávky majitele vlečky. 

"Odstranění vlečky se s největší pravděpodobností uskuteční počátkem příštího roku," dodal Nakládal. (ber)

Díra v silnici na Vrahovické zeje pořád

Foto ber

Na nebezpečně propadlý výkop v křižovatce Vrahovické a Říční ulice v Prostějově redakci minulý týden upozornil jeden z čtenářů. Magistrát na otázku, jak s ním bude naloženo, reagoval rychle. Výkop měl být zasypán. Ježe problém je zpátky. 

"Výkop v silnici prováděla specializovaná firma z důvodu přeložky plynovodu a vodovodu. Výkopek v silnici bude dle sdělení odboru správy a údržby majetku města dosypán a bude pravidelně kontrolován a dosypáván, než bude rozhodnuto o rozsahu opravy mostu," odpověděla 23. července mluvčí radnice Jana Gáborová.

O tom, jak často je výkop kontrolován a dosypáván, svědčí znovuobnovená díra a štěrk rozsypaný po velká části komunikace. Magistrátu se zeptáme, jak to tedy s kontrolou je. (ber)

Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj

ilustrační foto ber

Již několik let poukazují řidiči na havarijní stav železniční vlečky ve Vrahovické ulici v Prostějově. Její majitel, firma Anah, se již několik let potýká s úřady, protože chce vlečku pro nefunkčnost odstranit. Jak redakci sdělil vedoucí technické kanceláře Anah Milan Sosík, blýská se na lepší časy. V nápravu ale v blízké budoucnosti nedoufejte. 

„Železniční vlečku více jak 10 let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ konstatoval Sosík.

Vrahovická se opravy dočká v příštím roce. Možná

ilustrační foto

O nutnosti opravy Vrahovické ulice debatuje vedení Prostějova již několik let. Předmětem sváru mezi magistrátem a Policií ČR se stala stále neexistující cyklostezka, emoce vzbuzuje rovněž nepoužívaná a zdevastovaná železniční vlečka. Celková rekonstrukce komunikace je naplánovaná, háček je ale jinde. Platit ji totiž bude Olomoucký kraj.

"Dopravní policie nechce povolit cyklostezku, trvá na vyznačeném jízdním pruhu přímo na komunikaci," uvedla již před časem primátorka Alena Rašková. Ohledně odstranění železniční vlečky, který patří slévárně Anah, se rovněž vedla dlouhá jednání. Majitel ji chtěl odstranit, nemohl se ale dohodnout s Českými drahami. Nyní už souhlas má, musí ale počkat, až se do rekonstrukce celé komunikace pustí kraj. "Je hotov projekt, vše ale záleží na tom, zda bude tato akce zahrnuta do rozpočtu pro rok 2017," sdělil redakci náměstek primátorky Pavel Smetana.

Odstranění železniční vlečky ve Vrahovické má v rukou kraj

ilustrační foto ber

Již několik let poukazují zejména řidiči na havarijní stav železniční vlečky ve Vrahovické ulici v Prostějově. Její majitel, firma Anah, se nyní  potýká s úředním šimlem, protože chce vlečku pro nefunkčnost odstranit. Jak redakci sdělil vedoucí technické kanceláře Anah Milan Sosík, blýská se na lepší časy. V nápravu ale v blízké budoucnosti nedoufejte.  

 

„Železniční vlečku více jak 10 let nepoužíváme. Pod úroveň ostatní komunikace se dostala opakovaným navyšováním povrchu silnice a rekonstrukcí železničního přejezdu ČD. Výmoly mezi kolejnicemi, které neustále opravujeme, vznikají provozem nákladních a osobních automobilů projíždějících po Vrahovické ulici. Protože nic z toho nevzniká naší činností a nemůžeme to nijak ovlivnit, rozhodli jsme se v létě 2015 vlečku zrušit,“ konstatoval Sosík.

Vlečka na Vrahovické zmizí

ilustrační foto ber

O železniční vlečce ve Vrahovické ulici v Prostějově, vedoucí do slévárny Anah, rokovala nynější primátorla Alena Rašková s majitelem slévárny už v loňském roce. Její havarijní stav dělá vrásky hlavně motoristům a cyklistům. Konečně je situace jasná, vlečka zmizí.

"Na havarijní stav již několik let upozorňují magistrát řidiči i cyklisté. Majitel ji chtěl zrekonstruovat, potřeboval ale souhlas drah, který přes opětovná jednání dosud nedostal," vysvětlila tehdy Rašková. Dnes je situace jiná. "Majitel nám oznámil, že minulý týden dostal od Českých drah souhlas s odstraněním vlečky, kterou firma již nevyužívá," oznámila na středeční tiskové konferenci primátorka. Stejný osud má i další vlečka, přetínající ulici Za drahou a vedoucí do areálu bývalého Agrostroje. I u ní žádají majitelé o zrušení.

Nebezpečná vlečka ve Vrahovické bude opravena ještě letos, slíbila slévárna

Foto archiv PvNovinky.cz

 

Železniční vlečka, vedoucí do slévárny Anah, je již delší dobu terčem stížností projíždějících motoristů. Zatímco přejez byl opraven, vlečka stále připomíná tankodrom. Letos se ale situace změní, majitel ji zrekonstruuje.

Na havarijní stav již několik let upozorňují magistrát řidiči i cyklisté. Majitel ji chce zrekonstruovat, potřebuje k tomu ale souhlas drah. Ten ale získal až nedávno. "S jednatelem společnosti Anah Tomášem Pourem jsme o tom několikrát vedli jednání, pro nápravu špatného stavu dělal maximum. Brzdou v tom byly skutečně dráhy," sdělila redakci náměstkyně primátora Alena Rašková. Podle jejích slov bude vlečka opravena do konce letošního roku. (ber)

Cyklostezka ve Vrahovické opět na tapetě!

foto ber

 

Cyklostezka ve Vrahovické ulici v Prostějově vzbuzuje již několik let emoce. Loni v únoru byla jedním z nejdiskutovanějších témat na setkání vedení města s obyvateli této lokality. Komise vytvořená z pracovníků magistrátu a dopravního inspektorátu PČR ale dosud nic nevyřešila. Stále panují dohady, po které straně komunikace cyklostezka povede a neopravena je i problematická vlečka do slévárny. 

Bezpečnost cyklistů by měl zvýšit plánovaný rondel na křižovatce Vrahovická, Českobratrská, náměstí Padlých. Na tom jsme se shodli i se zástupci dopravní policie," sdělila redakci náměstkyně primátora Alena Rašková. Podle jejich slov pokračování cyklostezky ve Vrahovické ulici je nadále předmětem jednání.  O železniční vlečce vedoucí do slévárny Anah, rokovala náměstkyně s majitelem. "Na havarijní stav již několik let upozorňují magistrát řidiči i cyklisté.

Ve Svatoplukově stavbaři skončili, vrhli se na Vrahovickou

ilustrační foto

 

Po včerejším překvapivém zprůjezdnění Svatoplukovy ulice se stavební stroje přesunuly jen o pár desítek metrů dál. Zakously se do chodníku a torza cyklostezky ve Vrahovické ulici.

Kdo by si ale myslel, že cyklisté ve Vrahovické konečně dostanou svůj prostor, mýlí se. Stavbu chodníku a cyklostezky zamítli ústy Michaela Vafka prostějovští dopravní policisté. Podle náměstkyně primátora Aleny Raškové vidí Vafek lepší řešení cyklostezky na druhé straně Vrahovické. Tam podle jeho stanoviska nehrozí, že by cyklisty ohrožovala vozidla, vyjíždějící z bývalého Agrostroje. „Na druhé straně je vjezdů hned několik, včetně frekventované čerpací stanice. To je pro dopravní odborníky bezpečné,“ netajila se rozhořením Rašková.