vražda

Policisté hledají svědky. K případu vraždy v Prostějově!

Foto PČR

V sobotu 30. června 2018 po osmnácté hodině přijali prostějovští policisté oznámení o nálezu mrtvého muže ve výkopu na staveništi v ulici Předina v Prostějově. Zemřelého se podařilo ustanovit jako pětapadesátiletého muže z Blanenska. Muž zemřel násilnou smrtí. Policisté nyní hledají muže a ženu, kteří se pohybovali v dané lokalitě a mohli by být důležitými svědky.

Provedená pitva prokázala, že muž z Blanenska, který se pohyboval mezi bezdomovci, zemřel násilnou smrtí a případ si tak převzali kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace.   

Mrtvý muž nalezený v Prostějově v příkopu byl zavražděn!

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V sobotu 30. června 2018 po osmnácté hodině přijali  rostějovští policisté oznámení o nálezu mrtvého muže ve výkopu na staveništi v ulici Předina v Prostějově. Zemřelého se podařilo ustanovit jako pětapadesátiletého muže z Blanenska. V současnosti probíhá prověřování okolností úmrtí muže, byla nařízena pitva ke zjištění příčiny a přesné doby úmrtí.

"Provedená pitva prokázala, že muž z Blanenska, který se pohyboval mezi bezdomovci, zemřel násilnou smrtí a případ si tak převzali kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství  olicie Olomouckého kraje. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu s následkem smrti, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace," sdělil dnes komisař Libor Hejtman. (red)

 

Rodinná tragédie v Prostějově! Muž se přiznal k zabití ženy

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje 13. června 2018 zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Včera odpoledne jsme přijali od ZZS Olomouckého kraje oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy v bytě v Prostějově. Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy.

Vražda v Hranicích má pokračování. Pachatelé jsou tři!

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Případ nalezeného 44letého mrtvého muže v řece Bečvě na Hranicku ze dne 28. května 2018 prověřují kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. V dané věci zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy a zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví.

"Podle prvotního šetření vyplývá, že dne 27. května 2018 v nočních hodinách na břehu řeky Bečvy v Hranicích došlo mezi skupinkou bezdomovců po konzumaci alkoholu k potyčce. Při incidentu byl napaden 44letý muž, který byl následně druhý den nalezen mrtvý v řece. Díky rychlé práci policistů a strážníků Městské policie Hranice se podařilo ihned po činu zadržet tři muže (38 let, 18 let a mladistvý), kteří byli následně obviněni z výše uvedených zločinů," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Vražda mezi bezdomovci

ilustrační foto

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 v dosud přesně nezjištěných odpoledních či nočních hodinách došlo v zahrádkářské kolonii na Holické ulici v Olomouci k incidentu mezi dvěma muži ve věku 49 let. Po společném požití většího množství alkoholu jeden z mužů druhého napadl a tloukl ho trubkou. 

"Poté si útočník šel lehnout do obytného přívěsu a usnul. Ráno po probuzení u přívěsu nalezl svého známého bez známek života. Jeho tělo ukryl tak, aby nebylo vidět", sdělila mluvčí PČR Olomouckého kraje Marta Vlachová.

V pondělí 26. března 2018 v ulicích města Olomouce potkal známého, pracovníka charitativní organizace. S celou věcí se mu svěřil a požádal ho, aby věc oznámil na policii. Poté na místě počkal do příjezdu policistů, kterým se k celé věci přiznal a označil jim místo činu i trubku, kterou kamaráda ubil.

Smrt seniorky stále v šetření. Jejího muže ale policisté obvinili

ilustrační foto

V souvislosti s událostí, ke které došlo v neděli 18. června 2017 v jednom z bytů ve Šmeralově ulici v Prostějově, kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje trestně stíhají pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda muže seniorského věku. Zemřela při ní třiasedmdesátiletá žena, kterou pravděpodobně zavraždil manžel. 

"Pětasedmdesátiletý muž je stále ve vazbě. Případ je neustále v šetření," sdělila dnes redakci policejní mluvčí Jitka Dolejšová. 

Dle trestního zákoníku lze za tento zvlášť závažný zločin uložit trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. (ber)

Soud odmítl dovolání muže, který v Bedihošti zastřelil tchána

ilustrační foto ber

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Antonína Pospíšila z Bedihoště, který loni v březnu zastřelil podomácku vyrobenou zbraní tchána. Dostal 13 let vězení. K činu se přiznal. Obhajoba ale žádala překvalifikování činu z vraždy na zabití.

Výsledek dovolacího řízení sdělila Eva Sigmundová, mluvčí brněnského krajského soudu. Trestní sazba u zabití je tři až deset let, zatímco u vraždy 12 až 20 let. Uložený trest je souhrnný za vraždu a nedovolené ozbrojování. Pospíšilovi jako poslední mimořádný opravný prostředek zbývá ústavní stížnost. (red)

 

76letý senior podezřelý z vraždy své manželky je ve vazbě

ilustrační foto

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání pro zločin vraždy dle § 140/1 trestního zákoníku proti 76letému muži z Prostějova.

Muž je podezřelý z toho, že dne 18. června tohoto roku v jednom z bytů v Prostějově fyzicky s nožem v ruce napadl svou o tři roky mladší manželku a ta na následky těžkého poranění zemřela.  Muž se následně pokusil spáchat sebevraždu a byl hospitalizován v nemocnici.  

"Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že vraždou vyvrcholily déletrvající manželské neshody. Muž se ke svému jednání doznal a je stíhán vazebně," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.  

Smrt seniorky ve Šmeralově ulici šetří policisté jako vraždu

ilustrační foto

V souvislosti s událostí, ke které došlo v neděli 18. června 2017 v jednom z bytů v Prostějově, zahájili kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Zemřela při ní žena seniorského věku. 

Podle informací redakce se tragédie udála v bytě manželského páru seniorského věku. 75letou ženu měl usmrtit její o pět let starší manžel. Zemřela pravděpodobně na základě uštědřených bodných ran. Muž se vzápětí pokusil o sebevraždu pomocí léků. Událost ohlásila blízká příbuzná. "Co vím, pán nějak onemocněl, moc špatně to nesl," sdělila redakci jedna z obyvatelek domu.     

V ulici Bohumíra Šmerala se vraždilo. Obětí je žena

ilustrační foto

Podle zdroje Prostějovských novinek došlo v neděli ve Šmeralově ulici v Prostějově k násilnému trestnému činu, který skončil smrtí. Policie případ potvrdila, bližší informace ale zatím zveřejnit nechce.

Podle informací redakce v bytě panelového domu zemřela žena. 

"S dotazem se obraťte na Krajské ředitelství Policie Olomouckého kraje, případ řeší krajská kriminálka a já nejsem oprávněn podávat jakékoli informace," sdělil redakci prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. 

Krajští kriminalisté vyšetřují případy končící úmrtím. "Máme podezření z násilného trestného činu, právě se na případu pracuje. Jakmile budeme moci uvolnit informace veřejnosti, učiníme tak," vyjádřila se krajská mluvčí Jitka Dolejšová. (red)