výběrové řízení

Kraj vypsal nové výběrové řízení na ředitele prostějovského muzea

ilustrační foto muzeum Prostějov

Rada Olomouckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitel/ka Muzea a galerie v Prostějově. 

Termín podání přihlášek je do 24. 8. 2018 do dvanácti hodin včetně. Písemné přihlášky (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně požadovaných náležitostí zasílejte na adresu: Krajský úřad Olomouckého kraje, Odbor sportu kultury a památkové péče, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc. 

Bližší informace o řízení nalezete na úřední desce Prostějova. (red) 

 

Výběrové řízení na post ředitele muzea se připravuje

ilustrační foto muzeum Prostějov

Rada Olomouckého kraje odvolala ředitele Muzea a galerie v Prostějově Daniela Zádrapu před několika dny. Důvodem odvolání byly prý dlouhodobě neuspokojivé pracovní výsledky.

"Vedením Muzea a galerie v Prostějově byla pověřena Kamila Husaříková, a to do doby, než bude vybrán nový ředitel této organizace. Výběrové řízení bude vypsáno co nejdříve," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí kraje Eva Knajblová. (ber) 

Výběrové řízení na tajemníka bude prostějovský magistrát opakovat

ilustrační foto

Uvolněné místo po tajemníkovi prostějovského magistrátu Lubomíru Balášovi je stále prázdné. Nedávné výběrové řízení sice mělo vítěze, magistrát ovšem výběrové řízení zrušil. Úřad tak nadále řídí právnička Květa Olašáková.

Tiskové oddělení radnice redakci PvNovinek odmítlo sdělit podrobnější informace s tím, že je nejdříve musí vydat Rada města Prostějova. Primátorka Alena Rašková už tak skoupá na slovo nebyla. "Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Zvítězila v něm dosavadní vedoucí kanceláře tajemníka Jana Orságová," uvedla pro Prostějovský večerník s tím, že s Orságová nakonec zůstane na původním postu. 

Magistrát tedy výběrové řízení vyhlásí znovu. Post tajemníka by měl být podle primátorky obsazen do konce letošního roku. (ber)  

 

Výběrové řízení na pracovní pozici tajemníka Magistrátu města Prostějova bylo zrušeno

ilustrační foto

Řízení probíhalo ve dnech od 5.6 do 20.6. 2017. Jeho výsledek ale oznámen nebyl, naopak bylo zrušeno.

V pondělí dopoledne PvNovinkám referentka mediální komunikace Magistrátu města Prostějova Anna Kajlíková sdělila, že zatím vedení města neposkytlo o výsledku výběrového řízení žádné informace. „Jakmile je budeme mít k dispozici, ihned zveřejníme a pošleme,“ dodala.

Odpoledne se ale na městském webu objevilo oznámení, že výběrové řízení bylo zrušeno. Místo vysvětlení se nám dostalo odkazu na úřední desku. Na té stojí, že právo kdykoli jej zrušit si zadavatel vymínil už v oznámení o výběrovém řízení.

Magistrát zruší zadávací řízení. Vypíše nové

ilustrační foto ber

Město Prostějov zrušilo nedávno vypsané zadávací řízení na „Ozelenění ulice Krasická, Prostějov.“ Na důvod se redakce zeptala magistrátu.

„Stanovisko: zadávací řízení bude zrušeno a vypsáno nové s tím, že v hodnotících kritériích bude obsaženo, že uchazeč musí mít v předmětu činnosti uveden výkon zahradnické činnosti a reference z minulých akcí,“ vysvětlila mluvčí radnice Anna Kajlíková.

Druhý pokus o výběr ředitele divadla

ilustrační foto

Absolutní shoda v hodnocení, přesto žádný výběr. Tak se dá v krátkosti popsat první výsledek výběrového řízení na post ředitele Městského divadla. Určit jedno jediné jméno ze tří, se nepodařilo ani výběrové komisi, ani radním. Kandidáti byli rovnocenní. Ke slovu se dostává v pořadí druhý konkurz. Bude mít divadlo od 1. července šéfa tak, jak radní slíbili?

Do boje o křeslo šéfa divadla šla v opakovaném výběrovém řízení dvanáctka kandidátů. Jednotliví uchazeči už výběrové komisi představili své vize, se kterými do opakovaného ředitelského výběru jdou.

„Jsem přesvědčená, že budeme schopni se dohodnout tak, aby z řízení vyšlo jedno jediné jméno nového ředitele nebo ředitelky divadla,“ slíbila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Uchazečů je tedy dvanáct. Osmička z nich se zúčastnila prvního řízení a znova zkouší štěstí. Zbývající čtveřice jsou v bojích o direktorskou „sesli“ nováčky.

Je systém přidělování městských bytů spravedlivý?

ilustrační foto
ilustrační foto

Začátkem roku vyhlásilo Město Prostějov záměr pronájmu bytové jednotky 2+1 na náměstí T. G. Masaryka 11/121. Na svém posledním jednání radní přidělili byt advokátní kanceláři, která byla údajně jediným zájemcem.

„Prostory jsme přidělili advokátní kanceláři, která jediná projevila o pronájem zájem. Nikdo jiný,“ uvedla na tiskové konferenci po jednání rady náměstkyně primátora Alena Rašková. Redakce Prostějovských Novinek však zjistila, že o prostory měly zájem ještě další osoby, ty však do řízení nakonec nezasáhly.