vykázání

Noční můra každé matky. Napadení vlastním dítětem!

ilustrační foto PČR

Ve středu 16. května 2018 v odpoledních hodinách došlo v kuchyni rodinného domu v obci na Kostelecku k incidentu mezi rodinnými příslušníky. Třiadvacetiletý muž svou matku nejprve napadl verbálně a počastoval ji velice vulgárními a urážejícími nadávkami. Během přívalu nadávek na matku zaútočil také fyzicky a několikrát ji udeřil otevřenou dlaní do obličeje a pěstí do různých části rukou. Poté po domě rozlil několik lahví různých tekutin a rozbil nástěnné světlo. Když matce začal vyhrožovat zabitím a do ruky vzal nůž, žena v obavě o svůj život na místo přivolala policii.

Po příjezdu policistů byl na místě již klid a muž hlídku dobrovolně následoval k provedení potřebných úkonů na obvodní oddělení. Provedenou dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu a orientačním testem na přítomnost jiných návykových látek bylo u muže ovlivnění vyloučeno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 500 korun. "Na obvodním oddělení policisté muže k věci vyslechli a na základě zjištěných skutečností mu sdělili podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

Napadl partnerku. Byl vykázán a skončil na záchytce

ilustrační foto PČR

V úterý 11. dubna 2017 policisté po sedmnácté hodině na lince tísňového volání obdrželi oznámení o partnerských neshodách v bytě v obci na Konicku. Na místo vyslaná hlídka zjistila, že zde došlo k incidentu mezi partnery, při kterém byla zraněna šestapadesátiletá žena.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že zranění ženě po společném popíjení alkoholických nápojů způsobil její partner, se kterým žije ve společné domácnosti. Dále žena vypověděla, že jí měl muž vyhrožovat zabitím, což se má dít již delší dobu. Na základě skutečností zjištěných na místě a s ohledem na to, že incidenty mezi partnery policisté opakovaně šetřili již v minulosti, shledali, že zde byly naplněny znaky domácího násilí a splněny podmínky pro realizaci institutu vykázání.

Opilého mládence policisté vykázali z domu. Skončil na záchytce

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 9. března 2017 přijala policie po osmnácté hodině oznámení o verbálním napadání rodičů ze strany opilého devatenáctiletého syna v místě společného bydliště v obci na Prostějovsku. 

"Po příjezdu policistů a zadokumentování přestupku proti občanskému soužití se muž uklidnil a prohlásil, že již půjde spát. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 2,60 ‰ alkoholu v dechu. Hned po odjezdu policistů však opět verbálně napadl otce. Proto rodiče z obavy o své zdraví přivolali policisty zpět.

Opilec napadl družku a vyhrožoval jí zabitím. Hrozí mu tři roky vězení

ilustrační foto

V úterý 22. listopadu v podvečerních hodinách mělo v bytě v obci na Konicku dojít k incidentu mezi partnery. Neshody a hádky měly dle svědectví sousedů pokračovat i během následujícího dne. Po třinácté hodině byli na místo sousedy přivoláni policisté. 

"Ti provedeným šetřením zjistili, že pětapadesátiletý muž měl svou o rok starší družku fyzicky napadnout a při tom jí vyhrožoval zabitím. V dalších útocích před příjezdem policistů muži zabránil jeden ze sousedů. Provedenou dechovou zkouškou policisté u útočníka změřili hodnotu 2,78 ‰ alkoholu v dechu. U napadené ženy pak hodnotu 1,92 ‰ alkoholu v dechu. Muže policisté k vystřízlivění umístili do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V současné době je útočník podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování.

Opilý muž napadl vlastního dědečka. V dechu měl 4,54 promile

ilustrační foto MP

V úterý před třináctou hodinou napadl pětadvacetiletý muž ve společně obývaném domě v obci na Prostějovsku svého osmasedmdesátiletého dědu. Opilý násilník skončil na záchytce, policisté ho navíc vykázali.

"Agresor poškozeného opakovaně uchopil za oděv pod krkem a jednou do něho strčil tak, že ten upadl na podlahu. Přivolaní policisté na místě shledali, že toto i dřívější jednání útočníka naplňuje znaky domácího násilí. Proto z důvodu ochrany ohrožené osoby útočníka na dobu deseti dní z domu vykázali," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že provedenou dechovou zkouškou policisté u agresora změřili hodnotu 4,54 ‰ alkoholu v dechu. K vystřízlivění byl agresor umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci.

Napadl otce. Policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek v 9:30 hodin v obci na Konicku vykázali policisté na dobu deseti dní ze společného obydlí osmatřicetiletého muže. Důvodem pro toto opatření byl verbální a fyzický útok vedený vykázaným mužem ve společné domácnosti proti jeho osmašedesátiletému otci. 

K útoku došlo dne 31. srpna po jednadvacáté hodině. Policisté provedeným šetřením zjistili, že v minulosti zde byly opakovaně řešeny přestupky proti občanskému soužití i podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování. "K realizaci institutu vykázání policisté přistoupili, protože shledali, že byly naplněny znaky domácího násilí. Těmito znaky jsou jasné role útočníka a oběti, k násilí dochází v soukromí, k útokům dochází opakovaně a jejich intenzita se stupňuje," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. 

Opilec napadal rodinu. Policisté ho vykázali

ilustrační foto PČR

Včera v době od 9 do 13 hodin mělo v rodinném domě v obci na Prostějovsku docházet k verbálním útokům ze strany jednašedesátiletého muže. Přivolaní policisté na místě zjistili, že muž měl svým příbuzným vulgárně nadávat a vyhrožovat zabitím a zapálením domu. Na mol opilý násilník byl policisty vykázán, skončil ale na záchytce.

„Provedenou dechovou zkouškou  policisté u muže změřili hodnotu 2,36 ‰. Protože jednání muže naplňovalo znaky domácího násilí, využili policisté svého zákonného oprávnění a muže z domu na dobu deset dní vykázali,“ popsal začátek incidentu policejní mluvčí František Kořínek.

Aktualizujeme: Mladý muž napadl otce a dědečka. Skončil ve vazbě

ilustrační foto PČR

Vykázání ze společné domácnosti na Prostějovsku den ode dne přibývá. Jen v březnu jich bylo pět. Tím zatím posledním vykázaným je 25letý muž z obce na Prostějovsku, který 28. března verbálně a fyzicky napadl otce a dědečka. Skončil ve vazbě.

Pětadvacetiletý muž ve společném obydlí napadl svého otce a dědu. Ke zranění osob při napadení nedošlo. Přivolaní policisté šetřením zjistili, že byly naplněny znaky domácího násilí a využili svého zákonného oprávnění a z důvodu ochrany ohrožených osob násilníka z domu na dobu deseti dní vykázali," konstatoval tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Mladý muž napadl otce a dědečka. Policisté jej vykázali

ilustrační foto PČR

Vykázání ze společné domácnosti na Prostějovsku den ode dne přibývá. Jen v březnu jich bylo pět. Tím zatím posledním vykázaným je 25letý muž, který verbálně a fyzicky napadl otce a dědečka. 

"V neděli 28. března, krátce po poledni, došlo v obci na Prostějovsku k verbálnímu a fyzickému napadení. Pětadvacetiletý muž ve společném obydlí napadl svého otce a dědu. Ke zranění osob při napadení nedošlo. Přivolaní policisté šetřením zjistili, že byly naplněny znaky domácího násilí a využili svého zákonného oprávnění a z důvodu ochrany ohrožených osob násilníka z domu na dobu deseti dní vykázali," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. 

Fyzicky i slovně napadal manželku. Byl vykázán

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ráno mělo v Prostějově dojít k verbálnímu a fyzickému napadení dvaačtyřicetileté ženy jejím o rok starším manželem. Domácí hádku uslyšel kolemjdoucí muž, který věc oznámil na lince 156 Městské policie Prostějov.

Na místo se dostavily dvě hlídky strážníků. Ti dalšímu napadání ženy zamezili a provedeným šetřením zjistili, že by jednání, ke kterému zde mělo docházet, mohlo naplňovat znaky domácího násilí. Z důvodu věcné příslušnosti ve věci vykázání přivolali strážníci na místo Policii ČR. "Policisté zjistili, že jednání muže znaky domácího násilí opravdu vykazuje. Z důvodu ochrany ohrožené osoby policisté využili své zákonné oprávnění a muže ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázali.