vyznamenani

Policisté obdrželi vyznamenání ke Dni Policie ČR

Foto PČR

Při příležitosti Dne Policie ČR proběhl ve středu 21. června 2017 v prostorách přednáškového sálu Městského divadla v Prostějově slavnostní ceremoniál spojený s udílením medailí za příkladnou a dlouholetou práci příslušníků Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Slavnostní akt zahájil vedoucí územního odboru Prostějov, plukovník Miroslav Spurný, který ve svém proslovu přivítal přítomné a mimo jiné také poděkoval všem policistům za jejich nelehkou práci a vyzdvihl spolupráci s ostatními složkami IZS i představiteli místních samospráv.

Hlavním bodem setkání bylo slavnostní předání služebních medailí Policie České republiky udělované policejním prezidentem, medailí ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a medailí vedoucího územního odboru Prostějov.

Prostějov byl vidět při předávání státních vyznamenání

ilustrační foto

Město Prostějov si dnes zahrálo zajímavou roli při tradičním udělování státních vyznamenání prezidentem republiky u příležitosti státního svátku naší vlasti.

Po celou dobu slavnostního projevu prezidenta Miloše Zemana byl za ním v přímém přenosu České televize vidět historický vojenský prapor, který 6. jezdeckému pluku věnovalo právě naše město, což je na praporu napsáno.

Zatímco loni byl mezi oceněnými Leopold Färber z Konice, letos se dostalo na osobnost spojenou s Přerovskem, když byl vyznamenán majitel přerovské Meopty Paul Rausnitz.