vzpírání

Mladí vzpěrači Vzpírání Haná opět úspěšní! V lize žáků i na Velké ceně Holešova

Foto Julie Švecová

V sobotu 4. listopadu proběhlo v Holešově poslední – čtvrté kolo ligy žáků. Jeho součástí byla i Velká cena Holešova v nadhozu. Obou soutěží se zúčastnili vzpěrači Vzpírání Haná.

V lize závodili za mladší žáky Václav Šemnický a Tobiáš Vrba. Oba si vylepšili osobní rekordy. Bohužel mladším žákům se nepovedlo probojovat do finále. "Lépe dopadli starší žáci, za které v barvách Holešova nastoupil Jan Dobrý ze Vzpírání Haná z.s. a vynikajícími výkony – 60 kg v trhu a 81 kg v nadhozu pomohl týmu poslední kolo vyhrát, a posunout ho do finále. Honza se od posledních závodů díky perfektně zvládnuté technice a lepší pevnosti dokázal posunout rovnou o 11 kg v nadhozu," popsala Julie Švecová s tím, že 2.

Honza Všetička zvedl 195 kilogramů a je Mistrem světa!

Foto FB, MMP

Prostějovský vzpěrač Jan Všetička je mistrem světa v mrtvém tahu pro rok 2017 ve federaci WUAP kategorie do 67,5 kg výkonem 195 kg.

Vzpěrač Jan Všetička v Praze na Mistrovství světa v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu RAW a Equip, které se konalo 17.-22.10.2017, vybojoval ve své kategorii první místo. Vše v konkrétní disciplíně Deadlift- RAW a váhové kategorii 67,5 kg. Včera jej na radnici přivítala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která poděkovala za skvělou reprezentaci. (red)

 

Kalendář vzpěraček je stále k mání. Koukněte na krásu 2018!

Foto archiv Julie Švecové

Vzpěračky z celé ČR nafotily další sexy kalendář, tentokrát  na rok 2018. I on vznikl hlavně pro seznámení veřejnosti s tímto sportem. Autorka Julie Švecová, která je sama vzpěračkou a pochází z Prostějova, chce, aby lidé získali reálný obraz toho, jak vzpěračky doopravdy vypadají.

"V kalendáři 2018 je dvanáct vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů," vysvětlila Julie. Vzpěračky pro tentokrát po čtyři roční období zachytil fotograf David Nogol. Kalendář si můžete objednat v e-shopu na vzperacky.cz.

"Věřím, že se vám fotky budou opět líbit a najdete si svou favoritku," vzkazuje Julie Švecová. (ber)

Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!

Foto archiv Julie Švecová

V sobotu se vzpěrači z Hané účastnili třetího kola ligy žáků ve Zlíně. Za Holešovský tým startovali v družstvu mladších žáků Václav Šemnický (12 let) a Tobiáš Vrba (11 let). Bohužel družstvu chyběl základní článek, David Kolář, který náhle onemocněl. 

Oba startující, svěřenci Roberta Šemnického z Prostějova, měli všechny pokusy platné. Mladší žáci startují kromě trhu a nadhozu ještě v trojskoku do dálky a odhodu medicinballem přes hlavu. Tyto disciplíny jsou podpůrné pro získání pohybových návyků potřebných ke vzpírání, a zároveň zdůrazňují nutnost všeobecné přípravy u mladých závodníků.  

Protože ve třetím kole startovali pouze dva žáci, přišlo družstvo o velké body v celkovém hodnocení.

Vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali

Foto archiv Julie Švecová, autor Sandra Lutterová

Hned dvou soutěží se v sobotu zúčastnili vzpěrači ze Vzpírání Haná z.s. Náměšť na Hané. V obou byli úspěšní. Jan Dobrý a Radim Liška byli na Slovensku, kde závodili za holešovský tým. Julie Švecová mezitím v Brně zastupovala Vzpírání Haná na Strongmanských závodech.

"Byla jsem postavena před disciplíny, které jsem nikdy netrénovala, ale se vzpěračskou technikou jsem zvládla bez problému otočit pneumatiku o váze 220 kg," pochlubila se Julie. 

Vzpěračky nafotily nový kalendář. Koukněte na krásu 2018

Foto archiv Julie Švecové

Vzpěračky z celé ČR nafotily další sexy kalendář, tentokrát na rok 2018. I on vznikl hlavně pro seznámení veřejnosti s tímto sportem. Autorka Julie Švecová, která je sama vzpěračkou a pochází z Prostějova, chce, aby lidé získali reálný obraz toho, jak vzpěračky doopravdy vypadají.

"V kalendáři 2018 je dvanáct vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů," vysvětlila Julie. Vzpěračky pro tentokrát po čtyři roční období zachytil fotograf David Nogol.

Honza Dobrý ze Vzpírání Haná z.s. skončil na Mistrovství ČR třetí! Gratulujeme!

Foto Vzpírání Haná

Honza Dobrý získal na MČR žáků, které se konalo 17.6.2017, v Holešově bronzovou medaili. Přesto, že musel jít základní pokusy na úrovni svých osobních rekordů, povedlo se mu v trhu obhájit 43 kg, a v nadhozu svůj osobák dvakrát překonal. Posledním pokusem dal krásných 60 kg.

Po trhu, kde mu činka spadla kvůli povolenému zápěstí při dopadu pod činku, si na pevnosti stisku při výrazech dal záležet, a vyplatilo se to.

"V létě se chystáme na několik pohárových soutěží, nabrat závodní zkušenosti, a prožít si závodní atmosféru," říká Julie Švecová. Koncem července se mladí členové zúčastní svého prvního vzpěračského soustředění, které organizuje Holešovické vzpírání. 

"Na podzim se chystáme na MČR juniorů do 20 a 23 let, a později i MČR žen. Snad se zadaří ukořistit letos ještě nějakou medaili," vzkazuje Julie. (ber)

 

Vzpěračská medaile je v Prostějově. Díky Katce Šemnické!

ilustrační foto

3. června se v městě Příbor konalo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek do 17 a juniorek do 20 let, kterého se zúčastnila i Kateřina Šemnická z Prostějova.

"Kateřina v posledních dnech před mistrovstvím intenzivně ladila techniku závodních disciplín v klubu Vzpírání Haná v Náměšti na Hané. Na poslední chvíli se rozhodla neshazovat a statečně zabojovat ve váhové kategorii do 53 Kg. V této kategorii byla se svými 49 kg nejlehčí," uvedla zakladatelka klubu Julie Švecová. "Povedlo se jí dát všechny pokusy platné, a tím si zapsat osobní rekord v trhu - 32 kg,  i v nadhozu - 43 kg.

Vzpěrači z Hané bojují v ligových soutěžích

Foto vzpírání Haná, Julie Švecová

Vzpírání Haná z.s. je vzpěračský klub založený v roce 2016, registrovaný u Českého svazu vzpírání. Aktuálně má jedenáct členů, z toho pět aktivně závodících.

V sobotu 22.4. se účastnila trenérka klubu Vzpírání Haná z.s. Julie Švecová druhého kola první ligy žen ve vzpírání, která proběhla v Brně. Protože Haná zatím nemá dostatek členů, závodila za svůj mateřský oddíl TJ Bohemians Praha. Julie si na závodech dala osobní rekord v nadhozu a v olympijském dvojboji. Oddíl, za který závodila, ligu vyhrál. Sama se umístila na druhém místě ze všech ligových závodnic.

Vzpěračka Julie Švecová "trhla" osobní rekord. Na Mistrovství Evropy!

Foto archiv Julie Švecové

O mladé a nadané vzpěračce Julii Švecové PvNovinky psaly již několikrát, zejména v souvislosti se vzpěračským kalendářem, který už třetí rok vydává. Před časem otevřela v Náměšti na Hané vzpírárnu, připravuje závody a k tomu reprezentuje Českou republiku ve světě. 

V neděli se vrátila z Mistrovství Evropy žen v Chorvatském Splitu. "Skončila jsem devátá a dala si osobní rekord v trhu - osmdesát kilogramů," pochlubila se Julinka. Gratulujeme! (ber)