vzpírání

Vzpěrači z Hané opět uspěli. Na Mistrovství ČR

Foto Vzpírání Haná

V sobotu a neděli 14-15.4. se konalo MČR masters ve vzpírání v Plzni. Z Hané a Prostějova jeli o medaile zabojovat Julie Švecová (za Vzpírání Haná z.s.) a Robert Šemnický (za Holešov). Oběma se povedlo odjet s medailí.

"Robert vybojoval stříbrnou za výkon 65 kg v trhu a 90 kg v nadhozu, já zlatou a absolutní vítězství mezi ženami za výkon 73 kg v trhu a 85 kg v nadhozu," uvedla Julie Švecová. "Kvůli velké vzdálenosti a rozložení soutěže do dvou dnů se soutěže nezúčastnilo více našich vzpěračů, kteří by podle výsledků také měli velkou šanci na medaile. Věříme, že příští rok, kdy se má MČR masters konat v blízkém Holešově, již bude účast mnohem větší," dodala úspěšná vzpěračka.

Prostějovští vzpěrači závodili v žákovské lize

Foto RŠ

Dne 24.3.2018 se uskutečnilo druhé kolo žákovské ligy ve vzpírání v Boskovicích. Těchto závodů se zúčastnili i čtyři Prostějováci, a to Tobiáš Vrba, Jindřich Coufal, Samuel Látal a Filip Benhúr, kteří závodí v za TJ Holešov. Závodilo se v žákovském čtyřboji a to hodu medicinbalem, trojskoku snožmo a samozřejmě v trhu a nadhozu.

Pro Samuela a Filipa to byly první závody a velká zkušenost. Filip příjemně překvapil v trojskoku výkonem pěti metrů a padesáti centimetrů a Samuel hodil medicinbalem pěkných sedm metrů a dvacet centimetrů. Jindřich Coufal podal pěkný vyrovnaný a stabilní výkon. Ostřílený závodník Tobiáš Vrba se zlepšil po menším zaváhání v trhu při druhém pokusu a nakonec trhl pětadvacet kilogramů.

Vzpírání Haná z.s. bilancuje. A sklízí úspěchy

ilustrační foto archiv Julie Švecová, Vzpírání Haná

V roce 2017 se klubu Vzpírání Haná z.s. dařilo. Nyní má jednadvacet členů, z toho třináct mužů a osm žen. Devět je dospělých, ostatní jsou z řad mládeže. V roce 2017 se členům spolku v soutěžích velmi dařilo. 

"Jan Dobrý vybojoval 3. místo na MČR starších žáků a 6. místo ve finále ligy žáků, kde závodil za Holešov a výrazně dopomohl holešovskému oddílu k tomu, aby se probojoval do finále mezi ty nejlepší. Třetí místo na MČR juniorů do dvaceti let vybojoval Ondřej Hlavinka," vypočítala trenérka Julie Švecová. Ona sama skončila na 2. místě na MČR žen, 9. místě na ME ve Splitu a vybojovala 1. místo v první lize žen, kde závodila za svůj mateřský oddíl TJ Bohemians Praha.

Vzpírání Haná stále hledá mladé naděje

Foto Vzpírání Haná, archiv Julie Švecová

Díky rostoucí základně mladých a také díky podpoře od Olomouckého kraje se povedlo v roce 2018 složit tři ligová družstva Vzpírání Haná.

Prvoligové družstvo mladších žáků mělo svoji premiéru v sobotu 3. února na závodech v Holešově. Tomáš (7) a Ladislav (10) Strailovi a Jaroslav (10) Velš ukázali, že patří výkonnostně i technikou k těm lepším. Soutěž mladších žáků probíhá ve čtyřboji – trojskoku z místa, hodu medicinballem přes hlavu, trhu a nadhozu. Žáci ve věku do deseti let pouze skáčou a hážou. Této soutěže se účastnili i Václav Šemnický (12) a Tobiáš Vrba (11) z Prostějova, kteří závodili za holešovský tým.

Mladí vzpěrači Vzpírání Haná opět úspěšní! V lize žáků i na Velké ceně Holešova

Foto Julie Švecová

V sobotu 4. listopadu proběhlo v Holešově poslední – čtvrté kolo ligy žáků. Jeho součástí byla i Velká cena Holešova v nadhozu. Obou soutěží se zúčastnili vzpěrači Vzpírání Haná.

V lize závodili za mladší žáky Václav Šemnický a Tobiáš Vrba. Oba si vylepšili osobní rekordy. Bohužel mladším žákům se nepovedlo probojovat do finále. "Lépe dopadli starší žáci, za které v barvách Holešova nastoupil Jan Dobrý ze Vzpírání Haná z.s. a vynikajícími výkony – 60 kg v trhu a 81 kg v nadhozu pomohl týmu poslední kolo vyhrát, a posunout ho do finále. Honza se od posledních závodů díky perfektně zvládnuté technice a lepší pevnosti dokázal posunout rovnou o 11 kg v nadhozu," popsala Julie Švecová s tím, že 2.

Honza Všetička zvedl 195 kilogramů a je Mistrem světa!

Foto FB, MMP

Prostějovský vzpěrač Jan Všetička je mistrem světa v mrtvém tahu pro rok 2017 ve federaci WUAP kategorie do 67,5 kg výkonem 195 kg.

Vzpěrač Jan Všetička v Praze na Mistrovství světa v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu RAW a Equip, které se konalo 17.-22.10.2017, vybojoval ve své kategorii první místo. Vše v konkrétní disciplíně Deadlift- RAW a váhové kategorii 67,5 kg. Včera jej na radnici přivítala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která poděkovala za skvělou reprezentaci. (red)

 

Kalendář vzpěraček je stále k mání. Koukněte na krásu 2018!

Foto archiv Julie Švecové

Vzpěračky z celé ČR nafotily další sexy kalendář, tentokrát  na rok 2018. I on vznikl hlavně pro seznámení veřejnosti s tímto sportem. Autorka Julie Švecová, která je sama vzpěračkou a pochází z Prostějova, chce, aby lidé získali reálný obraz toho, jak vzpěračky doopravdy vypadají.

"V kalendáři 2018 je dvanáct vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů," vysvětlila Julie. Vzpěračky pro tentokrát po čtyři roční období zachytil fotograf David Nogol. Kalendář si můžete objednat v e-shopu na vzperacky.cz.

"Věřím, že se vám fotky budou opět líbit a najdete si svou favoritku," vzkazuje Julie Švecová. (ber)

Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!

Foto archiv Julie Švecová

V sobotu se vzpěrači z Hané účastnili třetího kola ligy žáků ve Zlíně. Za Holešovský tým startovali v družstvu mladších žáků Václav Šemnický (12 let) a Tobiáš Vrba (11 let). Bohužel družstvu chyběl základní článek, David Kolář, který náhle onemocněl. 

Oba startující, svěřenci Roberta Šemnického z Prostějova, měli všechny pokusy platné. Mladší žáci startují kromě trhu a nadhozu ještě v trojskoku do dálky a odhodu medicinballem přes hlavu. Tyto disciplíny jsou podpůrné pro získání pohybových návyků potřebných ke vzpírání, a zároveň zdůrazňují nutnost všeobecné přípravy u mladých závodníků.  

Protože ve třetím kole startovali pouze dva žáci, přišlo družstvo o velké body v celkovém hodnocení.

Vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali

Foto archiv Julie Švecová, autor Sandra Lutterová

Hned dvou soutěží se v sobotu zúčastnili vzpěrači ze Vzpírání Haná z.s. Náměšť na Hané. V obou byli úspěšní. Jan Dobrý a Radim Liška byli na Slovensku, kde závodili za holešovský tým. Julie Švecová mezitím v Brně zastupovala Vzpírání Haná na Strongmanských závodech.

"Byla jsem postavena před disciplíny, které jsem nikdy netrénovala, ale se vzpěračskou technikou jsem zvládla bez problému otočit pneumatiku o váze 220 kg," pochlubila se Julie. 

Vzpěračky nafotily nový kalendář. Koukněte na krásu 2018

Foto archiv Julie Švecové

Vzpěračky z celé ČR nafotily další sexy kalendář, tentokrát na rok 2018. I on vznikl hlavně pro seznámení veřejnosti s tímto sportem. Autorka Julie Švecová, která je sama vzpěračkou a pochází z Prostějova, chce, aby lidé získali reálný obraz toho, jak vzpěračky doopravdy vypadají.

"V kalendáři 2018 je dvanáct vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů," vysvětlila Julie. Vzpěračky pro tentokrát po čtyři roční období zachytil fotograf David Nogol.