Wolkerova

Myčka na rohu Tylovy a Wolkerovy se již rýsuje

Foto ber

Jak před časem PvNovinky informovaly, na rohu Tylovy a Wolkerovy ulice se staví myčka aut. Výstavba pokračuje docela rychle. 

Příjezd a přístup do myčky je řešen stávajícími sjezdy z Tylovy ulice. Myčka má být dočasnou stavbou, která bude provozována do 31. 12. 2025. (ber)

OBRAZEM: Na rohu Tylovy a Wolkerovy ulice se staví myčka aut

Foto ber

Otázku výstavby myčky aut v centru Prostějova otevřel na říjnovém jednání Zastupitelstva města Prostějova zastupitel František Fröml s tím, že její studie je zveřejněna v územním plánu. Tehdy ještě její stavba nebyla jistá, podle vedoucího stavebního úřadu Jana Košťála byl záměr jen okrajově projednán. V minulých dnech stavební práce na údajně dočasné stavbě započaly.

„Měla by to být myčka na 7 let, jako stavba dočasná s opcí na dalších 7 let. Takže byla by to stavba dočasná, byla by umístěna tak, co jsem tedy viděl tu studii, aby nebyla v uliční čáře a samozřejmě musí být v souladu s územním plánem,“ sdělil tehdy zastupitelům Jan Košťál. Podle jeho slov by to měla být hlavně služba pro zákazníky vedlejšího objektu bývalé prodejny Billa.

OBRAZEM: Wolkerova je průjezdná od Újezdu

Foto ber

O uzavírce Wolkerovy ulice zřejmě prostějovská motoristická veřejnost ví a tak se jí vyhýbá. Ulice je ale uzavřena pouze jednosměrně, od Brněnské ke kruhovému objezdu.

Silničáři se pustili do velkoplošné vysprávky povrchu vozovky. Opravy potrvají do 29. listopadu. (ber)