Wolkrův Prostějov

Nenechte si ujít jedinečné představení při zahájení 61. ročníku Wolkrova Prostějova!

Ilustrační foto FB Losers Cirque Company

Ať už jste recitátory, seminaristy či pouhými diváky, dorazte dnes ve 21:15 na náměstí TGM u Zlaté brány. Uskuteční se zde zahájení 61. ročníku Wolkrova Prostějova.  A i letos bude patřit Losers Cirque Company a Kolapsu. 

Losers Cirque Company je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. Tyhle mladé muže zná většina republiky spíše jako duo DaeMen, které v roce 2010 zvítězilo v soutěži Česko Slovensko má talent.

Zítra vypukne Wolkrův Prostějov. Už šedesátý!

Foto Loser(s)

Jak PvNovinky informovaly, v úterý 13. června začne 60. Wolkrův Prostějov. Nabídne zajímavá představení, hosty i semináře.

"V úterý bude oficiální zahájení patřit kapele Květy, která zahraje od 20 hodin v zahradě Národního domu. O hodinu později začne na kuželně hlavního náměstí představení The Loser(s). Po jeho skončení se vydáme se svíčkami k pomníku Jiřího Wolkra, abychom tímto netradičním způsobem uctili jeho památku," uvedla vedoucí pořádajícího Kulturního klubu Duha Pavla Vašková. 

Ve středu se můžete do Městského divadla vypravit v 19,30 hodin. Od Stanislava Rubáše a Martiny Longinové se dozvíte o překladech Puškinova Evžena Oněgina.

Wolkrův Prostějov zahájí Lůzři

Foto FB Losers Cirque Company

Jedinečnou podívanou slibuje letošní šedesátý ročník Wolkrova Prostějova. Zahájení bude patřit představení The Loser(s) v podání Losers Cirque Company. To je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. Tyhle mladé muže zná většina republiky spíše jako duo DaeMen, které v roce 2010 zvítězilo v soutěži Česko Slovensko má talent.

V úterý 13. června ve 21 hodin rozehraje Losers Cirque Company před Muzeem a Galerií na náměstí TGM jedinečné představení, plné hudby, tance, akrobacie, světel a v neposlední řadě krásných těl. Novocirkusové akrobatické představení na motivy básně Osudový stín jistě uchvátí nejen poeziemilovné diváky.

Duha hostila krajskou přehlídku uměleckého přednesu s postupem na WP 2017

ilustrační foto Duha

Ve dnech 23. a 24. 3. 2017 se v prostějovské Duze uskutečnila krajská přehlídka uměleckého přednesu. Její vítězové postoupili na na Wolkerův Prostějov 2017.

Porota ve složení Hana Kofránková, Jana Machalíková a Jitka Šotkovská posoudila vystoupení 44 recitátorů ve třech kategoriích. „První se účastnilo 26 recitátorů, druhé 14 a třetí 4 recitátoři,“ uvedla vedoucí Duhy Pavla Vašková.

Nominováni na na WP 2017 byli:

I. kategorie

Josef Matěj, Zábřeh - Jiří Suchý: Jen tři slabiky

Karla Tomanová, Prostějov - Leo Rosten/Antonín Přidal: Pan Kaplan a houby > Tobiáš Nevřiva, Bruntál - Zdeněk Svěrák: Betlémské světlo

II. kategorie

,,Wolkrák“ je tu opět!

ilustrační foto materiály

Předáním symbolického klíče od městských bran bude u sochy Jiřího Wolkera v úterý 14. června od 18 hodin zahájen 59. ročník Wolkrova Prostějova. Úterní program se poté přesune na jeviště Městského divadla.

Od středy do soboty se pak vždy od deváté ranní představí v divadle jednotlivé recitace, které budou návštěvníkům přístupné zdarma nebo za symbolickou částku v odpoledních hodinách. V rámci programu budou probíhat divadelní představení a program každého dne bude ukončen od 21 hodin večerním doprovodným programem, kde se představí I VŠI (zhudebněná poezie I. M. Jirouse), LiStOVáNí.cz nebo plzeňská klezmerová kapela MI MARTEF.

„Wolkrák“ to rozjede už dnes! Svátek poezie zahájí akrobaté

ilustrační foto wikipedia.org

 

Komediálním akrobatickým vystoupením spojeným s předáním symbolického klíče od městských bran bude v úterý 16. června zahájen 58. ročník Wolkrova Prostějova. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie slavnostně začne v 17 hodin u sochy Jiřího Wolkera.

V rámci úterního programu prvním představením 1 + 1 = 3 zahájí v osmnáct hodin svátek poezie prostějovské Moje divadlo. Večer na zahrádce Národního domu potom bude patřit alternativní rockové skupině soustředěné kolem undergroundového básníka J. H. Krchovského s názvem Krch-off band.

Jako každoročně přinese Wolkrův Prostějov přehlídku nejlepších sólových recitátorů a poetických divadel. Všichni museli projít sítem krajských soutěží, tudíž je kvalita opět zaručena.

Město obdrží dotaci na Wolkrův Prostějov, možná budou recitovat politici

ilustrační foto

 

Rada města Prostějova doporučila Zastupitelstvu schválit přijetí neinvestiční dotace od Olomouckého kraje v rámci přímé podpory významných kulturních akcí Olomouckého kraje v roce 2015. Další dotaci poskytlo ministerstvo kultury. Pokud bude účast menší, navrhuje rada vyslat do soutěže politiky.

„Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo dotaci ve výši 140 tisíc korun na částečnou úhradu nákladů spojených s přípravou a realizací 58. ročníku festivalu poezie Wolkerův Prostějov 2015, který proběhne ve dnech 16. – 20. června 2015,“ informovala Ivana Hemerková, náměstkyně primátora. Další dotaci ve výši 280 tisíc korun poskytlo ve středu ministerstvo kultury. „Přijetí obou dotací musí schválit zastupitelstvo, ale myslím, že s tím problém nebude,“ dodala Hemerková.

Úderem deváté ohnivý drak bojující s rytířem zahájí Wolkrův Prostějov

ilustrační foto

 

V úterý 17. června bude zahájen úderem deváté na náměstí TGM už 57. Wolkerův Prostějov. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie potrvá do 21. června.

Na diváky čeká při slavnostním zahájení opět Divadlo Kvelb, tentokrát s příběhem Drak a rytíř Veršotepec. Jedná se o velkou performaci rytíře bojujícího s obrovskou loutkou ohnivého draka.

Festival se bude odehrávat v Duze – Kulturním klubu u hradeb, v Městském divadle a také ve večerních hodinách na zahrádce Národního domu a na náměstí, kde vystoupí známé či méněznámé kapely. (red)

Hlasujte pro Wolkrův Prostějov!

ilustrační foto

 

Již tři týdny hlasují občané v anketě o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2013. Zatím pro své oblíbené kulturní události hlasovalo 1441 občanů.  Mezi nominovanými je i Wolkrův Prostějopv. Pomozte mu svými hlasy i vy.

V průběžném pořadí o první příčku v anketě soupeří Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua v Jeseníku a Exteriérová výstava Kov ve městě v Lipníku nad Bečvou. Wolkrův Prostějov, 56. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadla poezie v současné době  boduje na sedmé příčce.

Část nákladů Wolkrova Prostějova uhradí kraj

Jedním z loňských laureátů WP byl soubor ZUŠ Liberec.
Jedním z loňských laureátů WP byl soubor ZUŠ Liberec.

I v letošním roce podpořil kraj finančně pořádání Wolkrova Prostějova. V rámci přímé finanční podpory významných kulturních akcí odsouhlasilo krajské zastupitelstvo částku 150.000 korun. Letos pořádá Prostějov již 55. ročník festivalu poezie

Radní Prostějova přijali dotaci do příjmů města. Celostátní přehlídka uměleckého přednesu, amatérských souborů a divadla poezie Wolkrův Prostějov 2012 se uskuteční v termínu 12. až 16. června. Je to festival nejen sólových recitátorů, ale i souborů a divadel. Wolkrův Prostějov je nejen soutěžní přehlídkou, ale i příležitostí k setkání interpretů literárních textů, uměleckého přednesu, k vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a současně k dalšímu vzdělávání účastníků, neboť součástí je i řada seminářů a besed.