Workout

Den shybů podpoří prostějovského Radka!

ilustrační foto

V sobotu 22.9. se bude po celém světě konat světový den shybů - world pull-up day (www.worldpullupday.com). I v Prostějově máme zaregistrované sčítací místo, tzv pull-up point. Najdete ho v Kolářových sadech. 

World pull-up day je koncept, kdy se v jeden den veřejnost i atleti snaží dosáhnout co největšího počtu shybů v jednom dni. Na mnohých pull-up pointech je s akcí spojená charitativní nebo jiná dobročiná činnost a Prostějov nebude výjimkou, za každý shyb, který na našem pull-up  ointu veřejnost, nebo zkušení atleti udělají, darují sponzoři jednu korunu až do částky 12.000,-  korun, která půjde, prostřednictvím nadace Konto bariéry, na pořízení invalidního vozíku pro Prostějovského rodáka Radka, jehož příběh si můžete přečíst níže. Doražte! Každý shyb se počítá! :) (red)

V Prostějově vznikne další workoutové hřiště i parkour

Ilustrační foto Team Arboria

Workoutové hřiště v areálu velodromu v Kostelecké ulici v Prostějově nezůstane jediné. Další by mělo vzniknout ve Vrahovicích. Město ale plánuje i hřiště na parkour.

Osadní výbor Vrahovice vybral předběžně pro výstavbu workoutového hřiště lokalitu u školního hřiště v ulici J. Köhlera. „Stavbu zahájíme ve chvíli, kdy bude dokončena rekonstrukce této ulice a ulice Hrázky,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Vedení města uvažuje o výstavbě hřiště na parkour. „V Prostějově je početná komunita mladých lidí, kteří se tomuto sportu věnují. I jim bychom rádi poskytli patřičné podmínky k tréninku,“ dodala náměstkyně s tím, že o celé věci bude jednat Rada města Prostějova. Parkour by měl vzniknout v Kolářových sadech. (ber)

Nevíte, co s časem? Co zjistit, co je workout?

Foto Dalibor Nenál

V tělocvičně na základní škole Melantrichova se dnes již od čtvrté hodiny tuží borci a borkyně na Novoročním workoutu.

Chcete-li zhlédnout, co workout vůbec je či jak se cvičí, proč jej borci vyznávají a co bylo hlavní myšlenkou této akce, zajeďte se podívat. Až do sedmé večerní si tu workouteři z Prostějova či Olomouce protáhnou svá těla. A možná zjistíte, že se přidáte! (red)

Workoutoví borci a borkyně měli společný trénink!

ilustrační foto Workout

Loni touto dobou se společně s Olomouckou Street Workoutovou komunitou zrealizoval společný trénink v gymnastické tělocvičně na ZŠ Melantrichově v Prostějově, kde se sešla necelá dvacítka sportovců, aby tak společně symbolicky uzavřela úspěšný rok.

Lídr Olomoucké komunity letos dostal skvělý nápad zachovat tradici a akci zopakovat, což se i stalo. "Za sebe mohu s čistým svědomím říci, že minulá akce byla super, ale ta letošní byla mnohem lepší! Oproti loňské události se nás sešel více jak dvojnásobek a dokonce se přidali i jedinci ze skupin nezávislých na prostějovském nebo olomouckém Street Workoutu, jako jsou SRTG Barbarians, Dark Side, 555 Workout, TRX bez hranic a další", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z workouterů Dalibor Nenál.

Street Workouteři se budou prezentovat. Přijďte se podívat a vyzkoušet

ilustrační foto archiv Dalibor Nenál

 

Prostějovský Street Workout zve hned na tři akce. V nejbližších dnech se můžete nejen pokochat uměním našich borců, ale také si vyzkoušet vlastní dovednosti.  

V neděli 30.8. v 9 hodin začne exhibice v novém street workoutovém sportovišti v Držovicích. „Lídr držovické Street workoutové skupinky a můj kamarád Tomáš Hrdlička zorganizoval vystoupení a kontaktoval mě, jestli by se naše skupinka chtěla zapojit. Jeho pozvání jsme přijali a těšíme se na první společnou akci,“ osvětlil první akci Dalibor Nenál. 

WorkOut řádil v aquaparku!

Foto WorkOut Prostějov

 

Street WorkOut neboli posilování vlastní vahou předvedli minulý čtvrtek v prostějovském aquaparku místní streetworkeři. A setkali se s velkým zájmem veřejnosti.

"Před devátou ráno jsem do areálu dopravil naši přenosnou cvičební konstrukci a kolem půl desáté jsme se začali scházet s kluky z Workoutu. Během dne se u nás zastavilo pár desítek lidí, dospěláci si chodili spíš popovídat, ale objevilo se několik dětí, které přišly s jasným cílem si něco prakticky vyzkoušet," popsal akci jeden z organizátorů, Dalibor Nenál. Smyslem akce bylo i připomenutí veřejnosti, že takováto pozitivní aktivita v Prostějově existuje.

WorkOut zve do aqvaparku. Už ve čtvrtek!

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Máte rádi Street WorkOut neboli posilování vlastní vahou? Můžete ho pod dohledem prostějovských streetworkerů vyzkoušet ve čtvrtek v prostějovském aquparku. Celodenní akce začíná v 9 hodin.

„Předvedeme zájemcům kalistheniku, typ cvičení, při kterém jako zátěž používáte jen a pouze váhu vlastního těla. Jde v ní především o rozvoj síly, vytrvalosti, ale i ohebnosti,“ vysvětlil jeden z organizátorů Dalibor Nenál.

Při kalisthenice jde podle něj především o získání absolutní kontroly nad svým tělem – naučit se tedy tělo perfektně ovládat, zvládnout při každém cviku zapojit přesně ty správné svaly a maximálně tak využít jejich potenciál.

V Kolářových sadech to dnes opravdu žije!

Foto PvNovinky.cz

 

Na obloze sice dnes občas převládají mráčky, ale i tak to Prostějovany láká ven. Dobře to je poznat například v Kolářových sadech, kde to dnes opravdu žije.

V permanenci není jen obvyklá dráha pro in-line bruslaře, ale také obě hřiště, jak to pro malé děti, tak to pro seniory. Zasportovat si ovšem přišli i další Prostějované. Na ploše před hvězdárnou lítá talíř zvaný frisbee, ale své nástroje zde také rozbalili také členové sportovní skupiny Workout Prostějov, která se zabývá posilováním vlastní tíhou těla. Na místo si přivezli vlasrní hrazdu a bradla. Kdo by se chtěl podívat na jejich silové umění, najde je opravdu jedoduše, protože si ke cvičení do Kolářových sadů přivezli také ozvučení a k výkonům je pozvbuzuje dynamická hudba.