záchranka

Neobvykle klidný Silvestr, pochvalují si záchranáři

ilustrační foto ZZS OK

Nezvykle klidnou silvestrovskou noc mají za sebou záchranáři v Olomouckém kraji. Dohromady musely na Silvestra jednotky Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje během 24 hodin do terénu 184 krát, kvůli pyrotechnice zasahovali pouze jednou.

„Šlo o standardní záležitosti související se Silvestrem. Úrazy hlavy, končetin, nějaké napadení,“ uvedl mluvčí záchranky Pavel Lampa s tím, že výjezdů bylo zhruba o třicet méně, než na konci roku 2016. Pyrotechnika má tentokrát na svědomí jediný úraz. „Nešlo o nijak vážný stav, byl to úraz lehčího charakteru,“ doplnil Lampa. (ber)

 

V blízkosti kluziště upadl a poranil si hlavu

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 23. listopadu v podvečer si hlídka prostějovských strážníků při dohledu na veřejný pořádek v centru města povšimla na náměstí TGM ležícího muže. 

"Muž měl tržnou ránu v týlní oblasti hlavy, kterou si způsobil při pádu na zem. Strážníci ihned přivolali na místo ZZS. Šedesátiletý muž byl odvezen sanitkou do nemocnice na ošetření," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

Včerejší metalový večer se neobešel bez sanitního vozu

Foto čtenář

Včerejší Prostějovské kulturní léto, které bylo ve znamení metalu, se neobešlo, bohužel, bez přítomnosti sanitního vozu.

"Jeden z přítomných mladíků měl epileptický záchvat, bylo zřejmé, že přátelé, kteří jej obklopují, vědí, jak mu co nejrychleji pomoci a ihned volali záchranku", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Petr.

Doufejme, že přítomnému mladíkovi se jeho zdravotní stav nezhoršil a dnes je již v dobré kondici. (red)

K přehradě přiletěl vrtulník

Foto čtenář David

Do redakčního e-mailu jsme obdrželi fotografii s názvem - Vrtulník na přehradě. Nebylo k ní napsáno nic více, zavolali jsme tedy na Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje o informace.

"Šlo o pobodání sršni, osoba byla přemístěna do spádové nemocnice, tedy do Prostějova", sdělil mluvčí ZZS Olomouckého kraje. (red)

Horská služba pátrala zbytečně. Po 81letém seniorovi

ilustrační foto

Záchranáři jesenické Horské služby z několika okrsků spolu s příslušníky Policie ČR pátrali ve středu po jedenaosmdesátiletém turistovi z Kolína. Naštěstí vše dopadlo dobře. 

Vše kolem poledního nahlásila jeho manželka s tím, že v rámci zájezdu se vypravili z Dolní Moravy na rozhlednu s názvem Stezka do oblak. „Paní nám sdělila, že zatímco ona jela s ostatními k autobusu lanovkou, manžel se rozhodl, že sejde sám dolů po svých. Jenže na parkoviště nedorazil. Vzhledem k jeho věku jsme měli obavy, že mohlo dojít k nějakému úrazu či zdravotní komplikaci,“ uvedl k okolnostem pátrání Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Hledá se ředitel krajské záchranky

ilustrační foto ZZS

Rada Olomouckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Přihlášky úřad očekává nejpozději do 26. 6. 2017 do 14 hodin, termín nástupu je 1. 8. 2017 nebo dle dohody.

Antonín Koudelka sloužil u prostějovské záchranky 41 let. Děkujeme!

Foto ZZS OL.k.

Antonín Koudelka začal u prostějovské záchranky sloužit už v roce 1976. V pondělí nastoupil na poslední službu.

Byl u zrodu záchranné služby v Prostějově a zažil spoustu dramatických, ale i příjemných chvil společně s kolegy, kteří pro něj uspořádali, a vlastně hlavně on pro ně, menší pracovní rozlučku.

„Přejeme Ti pevné zdravíčko a pohodičku v dalších letech, kolegáčku,“ vzkazují z prostějovské záchranky. (red)

Záchranka hledá vrchní sestru

ilustrační foto ZZS

Vrchní sestru pro územní celek JIH - územní odbor Prostějov a Přerov hledá Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje.

Přihlášky zájemců přijímá záchranná služba do 7. dubna. Bližší informace naleznete na http://www.zzsol.cz/data/volna_mista/vr_vrchni_sestra.pdf. (red) 

Ředitel ZZS Olomouckého kraje vyjednal s ATE náhradní vrtulník

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 9. února 2017 přicestoval ředitel ZZS Olomouckého kraje Petr Hubáček, na základě přecházející nabídky, na pracovní setkání s vedením společnosti AIR – TRANSPORT EUROPE, výhercem tendru na poskytovatele vrtulníku pro leteckou zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, do sídla společnosti v Popradě.

Posláním a hlavním cílem pracovní cesty byla snaha vyjednat záložní vrtulník pro obyvatele Olomouckého kraje. Několikahodinová společná diskuze k budoucí čtyřleté spolupráci přinesla velmi kladné výsledky, které směřují k zajištění maximální souhry, bezpečí a udržení priorit společných cílů.

Hejtman Košta s olomouckým primátorem Staňkem jednali o heliportu

ilustrační foto ZZS OK

O dalším osudu přistávací plochy pro vrtulníky zdravotnické záchranné služby diskutovali na společném jednání hejtman Olomouckého kraje Oto Košta a primátor Olomouce Antonín Staněk. Při rozhodování o tom, co bude s heliportem dál, pomůže hejtmanství i magistrátu nová studie.

Krajský úřad ji zadal kvůli tomu, že jeden z letových koridorů záchranářských vrtulníků vadí developerské společnosti Gemo. Ta v této části města plánuje stavbu nových obytných domů. Vlastní přitom důležitý pozemek pod heliportem. V závěru loňského roku se Olomoucký kraj dohodl s firmou na prodloužení pronájmu této parcely o další čtyři roky.