zákaz

Výšovice budou průjezdné! Od pátku!

ilustrační foto

 

Od pátku 12.6.2015 již bude průjezdná silnice v obci Výšovice. Z tohoto důvodu končí dnem 11.6.2015 večer objížďkové jízdní řády linek 780801 a 780754.

Od pátku 12.6.2015 se vrací provoz linek 780801 a 780754 dle původních jízdních řádů. (red)

Dva v jednom

ilustrační foto

 

V úterý kolem půl jedenácté v noci kontrolovali policisté v Lidické ulici v Prostějově Škodu Felicii. 20letý řidič v sobě měl pivo, za to neměl řidičák.

"Dechová zkouška naměřila 0,12 promile alkoholu. Řidič se přiznal, že krátce předtím si dal pivo," uvedla policejní mluvčí Irana Urbánková. Při kontrole navíc policisté zjistili, že mladý muž nemá za volantem co dělat. Magistrátem města Brna má totiž vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do druhé poloviny září letošního roku. Na místě mu další jízdu zakázali. "Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. (red)

U Bábinky už se pít nebude!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Rada města přijala usnesení, kterým doporučuje zastupitelstvu rozšířit obecně závaznou vyhláškou počet míst, kde je zakázana konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství města. Jde o večerku ve Vrahovické ulici.

"Na vedení města se obrátili obyvatelé Vrahovic, které obtěžují svým chováním konzumenti alkoholu u večerky ve Vrahovické ulici. Byli jsme upozorněni na nepřístojné chování opilých osob v této lokalitě. Mimo jiné se jedná o frekventovanou ulici jak na cestě do školy, tak školky," uvedla Alena Rašková, náměstkyně primátora. Tento podnět byl prošetřován i městskou policií a konzultován s předsedkyní osadního výboru Miladou Galářovou.

Zákazová značka vyhnala od cukrárny parkující auta

ilustrační foto

Podařilo se a slibovaná značka zakazující dlouhodobé parkování u cukrárny Aida je na místě.  Odbor dopravy, který slíbil její osazení už více než před měsícem, ji na konci minulého týdne nechal nainstalovat.

„Podařilo se a jsem tomu rád. To zdržení nás rozhodně netěší,“ nechal se slyšet vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal. Zákazovou značku se všemi legislativními tanečky se tady podařilo nainstalovat asi za pět týdnů. Rodiče vychutnávající si kávu či zákusek už nemusí trnout, že jim při parkování motorista srazí neposednou ratolest.

„Zajdu sem s dětmi na zmrzlinu opravdu ráda. Teď, když už nemáme auta doslova u kočárků, je to rozhodně lepší," podělila se s námi o názor radní Milada Sokolová, která osazení značky prosadila. Chválili i další lidé.