zákaz řízení

Řídil i přes zákaz

ilustrační foto PČR

V sobotu 23. června v podvečer zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Prostějově na ulici Okružní vozidlo značky BMW 320D. Při kontrole policisté zjistili, že dvaačtyřicetiletý řidič má rozhodnutím správního orgánu uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do dubna roku 2019. 

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Se zákazem řízení, pod vlivem drog a bez svolení řídil otcův vůz

ilustrační foto ber

Dne 9. listopadu 2017 kontrolovali policisté v Jezdecké ulici v Prostějově osobní automobil typu Škoda Octavia a jeho devětadvacetiletého řidiče. Při kontrole policisté zjistili, že muž má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Provedená orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek ukázala přítomnost látek cannabis a amphetamin.

"S výsledkem zkoušky řidič nesouhlasil a užití takových látek popřel. Přesto odmítl podrobit se odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění. Z toho důvodu je podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu, za který mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že dalším šetřením policisté zjistili, že vozidlo, které užil k jízdě, patří jeho otci a muž se ho zmocnil neoprávněně bez svolení.

Se zákazem řízení nákladním vozem rozvážel zboží

ilustrační foto

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté obvodního oddělení Prostějov 2 pětadvacetiletého muže z Prostějovska. 

Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že ve dnech 6. až 9. června každý den jezdil s nákladním automobilem značky Mercedes po celé Moravě a rozvážel zboží do supermarketů. Při řízení se střídal se svým kolegou. Podle záznamu z tachografu bylo zjištěno, že podezřelý řídil celkem 380 kilometrů. "Tuto činnost vykonával, přestože má rozhodnutím Magistrátu města Prostějova na období od 1. června 2017 do 1. prosince 2017 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.