zakrslí králíčci

Ojedinělá výstava zakrslých králíčků a teddy beránků již zítra!

ilustrační foto

V sobotu 22. července se uskuteční již třetí ročník speciální výstavy zakrslých teddy králíčků a teddy beránků. Speciální je proto, že přijedou chovatelé z celé republiky. Jedná se o jedinnou výstavu svého druhu na celé Moravě, stejně jako vloni. Tato speciální výstava proběhne v Plumlově, v areálu Českého svazu chovatelů, na Tyršově náměstí. 

"Letos bude možné zhlédnout zhruba 120 králíčků,  na ukázku budou ke zhlédnutí i belgičtí obři a některé králíčky bude možné zakoupit přímo na místě, stejně jako ideální krmivo a podestýlku do záchodku. Letošní ročník bude zajímavý i v tom, že na místě najdete ukázku zajímavějších druhů slepiček a k vidění budou i husy", přiblížil náplň akce hlavní pořadatel Vlastík Suchý.

OBRAZEM: Výstava zakrslých králíčků dopadla nadmíru skvěle!

Foto FB výstava zakrslých králíčků - Vlastik Suchý

Sobotní výstava zakrslých teddy králíčků a teddy beránků se neskutečně vydařila. Své ušáčky přijelo vystavit 24 vystavovatelů z celé republiky a jejich počet byl úctyhodný - 165, pouze jedna nahlášená chovatelka nedorazila.

"Návštěvnost byla velmi vysoká, a to i vzhledem k tomu, že se v tento den konal i velmi známý Josefkol a plno dalších akcí. Vzhledem k tomu, že vstup byl do 15ti let zdarma, tak přesný počet návštěvníků nevíme, ale tipujeme okolo pěti set lidí. Všichni si užívali nejen vystavených králíčků, ale i doprovodného programu, jako například expozice největšího plemene králíka, belgického obra, expozice zajímavých druhů drůbeže či ježků bělobřichých.

Teddy králíčci a beránci ke zhlédnutí již zítra! Nezapomeňte!

ilustrační foto FB 2. speciální výstava

Již tuto sobotu budou v Plumlově, v místní organizaci českého svazu chovatelů, k vidění zakrslí teddy králíčci a teddy beránci. Jedná se o jedinou výstavu teddíků na celé Moravě, a proto je to také znát na počtu přihlášených králíčků. 

K vidění bude zhruba 180 teddíků, což je přibližně o celou stovku více, než na kterékoliv jiné výstavě, které se konají v Čechách. K zhlédnutí budou i nějaké lepší slepičky a kohoutci, v budově se bude nacházet expozice ježečků bělobřichých, stejně jako vloni budou někteří králíčci i na prodej a připravena je i tombola. "Náš Asterix by měl být po celou dobu výstavy volně puštěný v areálu a návštěvníci mají možnost se s ním pomazlit, pohladit ho nebo se s ním vyfotit.

Výstava teddíků v Plumlově se blíží!

ilustrační foto Teddy od princezny

 

Zakrslí králíčci se stávají stále častěji členy lidských domácností. Předurčuje je k tomu nejen nenáročnost, ale hlavně vzhled. Teddy totiž vypadá jako plyšový medvídek – odtud jeho název. Chcete-li se o jejich chovu dozvědět více a také se pokochat jejich rozmanitostí, zavítejte na výstavu, která se bude konat 25. července v Plumlově, na Tyršově náměstí, vedle služebny Policie ČR. Bude to letos jediná plánovaná výstava na Moravě. Zároveň zde proběhne i expozice jiných králíků než zakrslých a taktéž ukázka zajímavých plemen slepiček, které jen tak neuvidíte.

„Vystavovatelé, kteří přijedou z celé republiky, přivezou 124 zakrslých teddy králíčků a teddy beránků. A pro zájemce, kteří mi nyní volají s žádostí o koupi králíčka, máme dobrou zprávu. Na výstavě bude možné zakoupit některého z 31 prodávaných králíčků v cenové relaci od 300,- do 1000,- korun.