zámek

Kdo vyhrál volňásky na Annu K.?

ilustrační foto plakát

Zámecký park v Čechách pod Kosířem bude hostit 27. června open air koncert Anny K. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Jiří Bradáč a Jarmila Sedláková. Gratulujeme! (red)

Svatojánské zámecké hody na zámku Čechy pod Kosířem. Už v červnu!

ilustrační foto plakát

Svatojánské zámecké hody se budou konat 22. června 2019 od 11 hodin u oranžérie zámku Čechy pod Kosířem.

Za bohatého kulturního programu si bude možné pochutnat na kulinářských specialitách ze zámku i podzámčí. Vstupné (120,-Kč) je možné zakoupit v předprodeji na pokladně zámku Čechy pod Kosířem, ve Vlastivědném muzeu v Olomouci nebo v informačním centru v Prostějově. "V ceně vstupného v předprodeji je hlavní jídlo od Kuliner Brno, perlivá voda a vstupné do zámku," přidal informaci kastelán Martin Váňa.

Vstupenku bude možné zakoupit i na místě, avšak již bez jídla a vody v ceně. (red)

 

Zámek v Čechách pod Kosířem má další raritu. Zapomenutou Mánesovu krajinku

foto ber

V minulém týdnu představil kastelán zámku v Čechách pod Kosířem veřejnosti další obraz. Unikátní a znovuobjevená krajinka je součástí nové výstavy Kresby Josefa Mánesa. Malíř je v prostorách zámku zastoupen vůbec největší sbírkou obrazů na našem území. 

„Pamětní síň, která tady byla před otevřením zámecké expozice, Mánesa pojímala trošku komplexněji. Malíř ovšem vytvořil další dílka, která si maloval pro radost, pro své mecenáše zdejší rod Silva-Tarouca. Spousta těchto děl není nikde zviditelněná. Z toho důvodu jsme se rozhodli otevřít novou expozici,“ konstatoval kastelán. Dominantou výstavy je originál obrazu, na kterém je zobrazena krajina se zámkem Čechy pod Kosířem. Do loňského roku byly čtyři z pěti krajinek považovány za nezvěstné.

Velikonoční jarmark najdete i v zámku!

ilustrační foto

Velikonoce -  svátky jara, plné barev, vůní a radosti z příchodu jara po zimním období. Pohled na květy a kvetoucí stromy rozhodně potěší. V Pernštýnském zámku v Café zámek proběhne 6. dubna výstava, která potvrdí předcházející slova.

Přijďte se podívat na záplavu kraslic, mašliček, kocarů a dalších výrobků, které vyrobili uživatelé denního stacionáře a chráněného bydlení Lipka z. s. Akce probíhá pod záštitou Zdravého města Prostějov. (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Tříkrálový zámecký koncert v Čechách pod Kosířem?

ilustrační foto plakát

Zámek Čechy pod Kosířem a Vlastivědné muzeum v Olomouci vás srdečně zvou na Tříkrálový zámecký koncert. Koná se v sobotu 5. ledna.

Koncert začne v osmnáct hodin ve velkém sále zámku v Čechách pod Kosířem, vstupné je dobrovolné. A vy jste si s námi zasoutěžili o dvě vstupenky!

A kdo je výhercem? Štěstí se usmálo na Františka Strouhala z Prostějova. Gratulujeme! (red)

 

Soutěžte o vstupenky na Tříkrálový zámecký koncert v Čechách pod Kosířem!

ilustrační foto plakátek

Zámek Čechy pod Kosířem a Vlastivědné muzeum v Olomouci vás srdečně zvou na Tříkrálový zámecký koncert. Koná se v sobotu 5. ledna.

Koncert začne v osmnáct hodin ve velkém sále zámku v Čechách pod Kosířem, vstupné je dobrovolné. A vy si můžete zasoutěžit o dvě vstupenky! Postačí, když do 3.l edna zašete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaká díla na koncertě zazní?

Odpověď označte v předmětu ČECHY. Pro jednoho vylosovaného máme dvě vstupenky.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Zámek Čechy pod Kosířem zve na Tříkrálový zámecký koncert

ilustrační foto plakát

Zámek Čechy pod Kosířem a Vlastivědné muzeum v Olomouci vás srdečně zvou na Tříkrálový zámecký koncert. Koná se v sobotu 5. ledna.

K slyšení budou díla W. A. Mozarta a B. Martinů v podání Lucie Laubové (zpěv) a Venduly Urbanové (klavír). Koncert začne v osmnáct hodin ve velkém sále zámku v Čechách pod Kosířem, vstupné je dobrovolné. 

"Nutná je rezervace předem na tel. 773 784 110 nebo na rezervacecpk@seznam.cz. Kapacita sálu je omezená," upozornil kastelán Martin Váňa. (ber)

Bobří rodina se nastěhovala do zámeckého parku v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto ekolist.cz

Nové obyvatele má rybník v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Rodinka bobrů evropských je sice chráněná zákonem, správě zámku ale působí nemalé starosti. Bobři se totiž pustili do tamějších dřevin. 

"Bobři se už zakousli do jedné vzrostlé vrby, kterou jim po poradě s památkáři necháme. Už pro ni nemáme záchranu. Nebyla naštěstí historicky cenná a v parku byla ponechána na dožití," uvedl kastelán zámku Martin Váňa.

Některé další stromy v okolí rybníka kvůli ochraně správa omotá speciální geotextilií. Tam, kde to  ejde, použije disperzní nátěr promíchaný s pískem, který by měl bobrům vadit. 

Kdo vyhrál volňásky na Olympic? Měli jste právě vy štěstí?

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, sedmého září se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude konat open air koncert legendární kapely Olympic. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky! 

Od pořadatele akce jsme pro vás měli čtyři vstupenky. Rozhodli jsme se, že vylosujeme dva z vás, kteří si s sebou na tuto událost vezmou doprovod. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Daniela Mikolášová z Prostějova a Gabriela Hrubanová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Je to tu! Máme pro vás volňásky na koncert skupiny Olympic!

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, sedmého září se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude konat open air koncert legendární kapely Olympic. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky! 

Stačí, když do úterý 4. září do 24:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikáté výročí vzniku kapela oslavila v loňském roce? Odpověď označte v předmětu OLYMPIC. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby!

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)