zásah hasiči

Pět hasičských vozů zasahovalo ve Vrahovicích. Žena skončila v péči lékařů!

ilustrační foto HZS

Dnes dopoledne vyjíždělo hned pět hasičských vozů do Vrahovic. V jednom z domů shořel bojler.  

"Došlo z zahoření bojleru v dvoupodlažním domě. V domě se nacházela žena, kterou hasiči vyvedli a předali do péče zdravotníků. Nadýchala se kouře," sdělila PvNovinkám mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči požár lokalizovali a zlikvidovali, odvětrání prostor provedli přetlakovou ventilací. 

Na místě podle mluvčí zasahovaly profesionální jednotky z Prostějov a dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. Hasiči při zásahu použili i žebřík. (ber)

Do náklaďáku se pustil ohnivý kohout. Moc toho nezbylo

ilustrační foto

V Přerově v areálu Metalšrotu došlo v sobotu krátce před devatenáctou hodinou k požáru nákladního vozidla.

Hasičům se v krátkosti podařilo požár lokalizovat, nicméně k uchránění toho již moc nezbylo... "Škoda je vyčíslena v částce tří milionů korun, s největší pravděpodobností půjde o technickou závadu," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zasahovala centrální stanice profesionálních hasičů z Přerova, posádky dvou cisternových vozidel. (red)

Hořel byt v paneláku. Evakuováno bylo 16 lidí

Foto HZS Olomouckého kraje

Krátce po půl druhé odpolední v úterý 13. 8. 2019 převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje informaci o viditelných plamenech a kouři z druhého patra bytu v panelovém domě v ulici Interbrigadistů v Přerově. Operační středisko k místu ihned vyslalo posádky výjezdových vozidel z centrální stanice v Přerově za posílení další jednotkou drážních hasičů (HZSp SŽDC) a dobrovolných hasičů z Přerova.

Plameny a zakouření byt zcela poničily, samotné zdolání plamenů proběhlo v krátkosti. Návazně hasiči prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Důkladným průzkumem s využitím termokamery vyloučili možné skryté šíření v šachtách a okolí ohniska požáru.

OBRAZEM: Olomoucký kraj pod vodou. Nejvíce zásahů hlásí Prostějovsko!

Foto HZS

Přes dvě stě padesát výjezdů za jediný večer. Tak včera hasiči bojovali s následky bouřek a krupobití, které se přehnaly Olomouckým krajem. Na 6,5 tisíce domácností se ocitlo bez elektrického proudu.

V Bohuslavicích se přelil rybník, v Cakově skončila pod vodou část obce. Šest desítek dětí, které byly před velkou vodou evakuovány z letního tábora v Bohuslavicích,  je i s pěti vedoucími doma ve Šternberku. Jejich záchrana před valící se vodou byla na poslední chvíli. 

Situaci dále sledujeme. (ber)

Výbuch v Mostkovicích je stále v šetření. Způsobila ho pyrotechnika

Foto HZS

V sobotu 22. září otřásl Mostkovicemi obrovský výbuch. V troskách rodinného domu zemřel 33letý muž, řada okolních nemovitostí byla zničena. Některé domy musely být demolovány. Jak na tiskové konferenci uvedl vedoucí ÚO Prostějov Tomáš Adam, v domě zřejmě vybuchly při manipulaci látky pro výrobu pyrotechniky při neodborné manipulaci. Výbuch plynu už dříve policie vyloučila.

„Nebyla prokázána přítomnost trhavin a třaskavin. Předpokládáme, že to, co způsobilo výbuch, odpovídá materiálu, který se používá v pyrotechnických složích. Domníváme se, že tam byl chloristan draselný, hliník a hořčík,“ uvedl Leo Haluza, vedoucí odboru obecné kriminality prostějovské policie.

Shořet může i pračka!

Foto HZS Olomouckého kraje

Nepříjemnou situaci zažil v minulých dnech majitel bytu na ulici Jaselská v Hranicích. Z prozatím neznámého důvodu došlo k zahoření automatické pračky v koupelně.

"Muž se pokoušel požár uhasit sám a nadýchal se nebezpečných zplodin hoření. Celkově byl požár likvidován až po našem příjezdu," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči poté provedli důkladnou kontrolu prostor termokamerou. Výše škody po požáru není prozatím vyčíslena. Majitel bytu nepožadoval přivolání pomoci ZZS. (Zdroj HZS Olk)

Oznámení o hořící střeše bylo aprílovým žertem. A přijde draho

ilustrační foto SDH Suchý

V pondělí 1. dubna 2019 po šestnácté hodině přijali prostějovští hasiči a policisté na tísňových linkách oznámení o požáru střechy u nakládací rampy obchodního domu v ulici Újezd v Prostějově. K požáru vyjelo pět hasičských vozů. Jejich osádky ale požár na místě vyloučily. Anonymní volání bylo aprílovým žertem. Ten se teď devětatřicetiletému muži prodraží.

O výjezdu informoval PvNovinky náměstek primátora Jiří Rozehnal, který úzce spolupracuje s vrahovickou jednotkou. "Na místo vyjelo 5 aut , 1 x Vrahovice, 1x Žešov a 3 x profesionálové Prostějov, " posteskl si Rozehnal.

Noční vítr bral střechy. A lámal stromy

Foto HZS Olomouckého kraje

Profesionální a dobrovolní hasiči od sobotní dvaadvacáté hodiny vyjížděli v Olomouckém kraji ke zvýšenému počtu technických pomocí s ohledem na silný vítr.  Zásahy hasičů pokračovaly i v nedělních hodinách, do statistik se zapsaly více jak čtyři desítky žádostí převážně o pomoc s odstraňováním spadených stromů na komunikace, železnici, či místa ze zvýšeným pohybem osob.

"Nejčastěji pohledem lokací se jedná o zásahy na Prostějovsku a Olomoucku. V Mostkovicích hasiči zajišťovali provizorně střechu, poté co zde začala padat střešní krytina do ulice. Na místo po průzkumu první jednotkou z Prostějova dorazil také speciální technický kontejner ze stejné stanice v Prostějově. Hasiči větší část tašek hrozící pádem odstranili, návazně pomocí latí a plachet střechu pro krátkodobé překlenutí situace zakryli. V Mostkovicích také hasiči na jiném místě museli rozebrat větrem poničenou plechovou garáž.

U Otaslavic hořel mladý les

Ilustrační foto SDH Brodek u Prostějova

V úterý 19. února 2019 byl ve 13:16 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár travního porostu nedaleko obce Otaslavice v těsné blízkosti vojenského prostoru Březina. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Otaslavic, Vrahovic, Žešova, Určic a Brodku u Prostějova. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří na ploše asi 10.000 m2 a požárem jsou zasaženy mladé lesní stromky a stará suchá tráva. Požár vznikl v těsném sousedství vojenského prostoru Březina a způsobil ho silný poryv větru při pálení klestí, kdy se ohniště rozfoukalo a plameny přeskočily na suchou trávu.

Na sídl. Beneše hořelo. Po viníkovi se pátrá!

ilustrační foto HZS

Z přečinu poškození cizí věci podezírají prostějovští policisté dosud nezjištěného pachatele. Tohoto skutku se měl pachatel dopustit v sobotu 16. února 2019 po páté hodině ráno na sídlišti E. Beneše v Prostějově tím, že dosud nezjištěným způsobem založil požár lodžie přízemního bytu. 

Požár uhasila obyvatelka bytu. Ke zranění osob nedošlo. Škodu způsobenou poškozením v lodžii uložených věcí žena předběžně vyčíslila na 10 tisíc korun. Škoda způsobená bytovému družstvu dosud vyčíslena nebyla. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)