zeleň

V blízkosti ulice Říční se rozšíří zeleň, vznikne místo pro aktivní městskou rekreaci

Foto ber

Rada města Prostějova odsouhlasila finance potřebné k rozšíření zeleně v blízkosti ulice Říční a doporučuje zastupitelům tento krok schválit.

„Stále se snažíme o rozvoj zeleně ve městě. Tentokrát chceme do této oblasti, v okolí ulice Říční, “poslat“ 2,8 milionu korun (včetně DPH). Plánujeme využít také dotační možnosti, které se městu nabízí. Zde můžeme očekávat částku ve výši až osmdesát procent uznatelných nákladů akce,“ uvedl primátor města Prostějova František Jura.

Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila místní firma společnost FCC Prostějov.

Jak uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal, zmíněná částka obsahuje také platby, které vyžadují nájmy nebo třeba autorský dozor.

V Plumlově vyroste nová alej Malého Noe

ilustrační foto Plumlov

Pětatřicet lip srdčitých, které jsou českým národním stromem, vytvoří alej kolem Staré cesty v městě Plumlov na Prostějovsku. Alej, která ponese jméno Nadace Malý Noe, vysadí v pátek hodin patroni, kteří se rozhodli koupí stromu pomoci dobré věci.

Alej vznikne na krásném místě kolem staré cesty k historickému kostelu s nádherným výhledem na Plumlovskou přehradu.

„Sázet budou občané, firmy a hlavně děti, protože patrony se staly základní a mateřská škola v Plumlově a tamní dětský domov,“ řekl předseda správní rady nadace Jaroslav Strejček. Peníze, které získala od patronů za nákup stromů, použije nadace mimo jiné na rekonstrukci kuchyňky právě v plumlovském dětském domově.

Fotopostřeh: Prostějovská pyramida

Foto ber

Za pyramidami nemusíme do Egypta. Stačí zajít na náměstí Padlých hrdinů v Prostějově.

"Chodím kolem každý den a každý den těším oči. Tahle květinová pyramida se zahradníkům moc povedla," napsala k fotografii čtenářka Eva. A my souhlasíme. (red)

 

Zeleň na Šárce zatím není předána. Osazení zpracoval projektant

ilustrační foto čtenář

Nespokojenost se stavem zeleně, která přibyla po revitalizaci první část sídliště Šárka, projevili její obyvatelé i zasláním podkladů PvNovinkám. Ty se na současný stav zeptaly Magistrátu města Prostějova.

"Dle aktuálních informací bylo provedeno posečení trávy a odstranění plevele v pátek 14.7.2017. Zeleň ještě není předána a není ve správě města, zhotovitel ji udržuje na svůj náklad," uvedl Petr Brückner, vedoucí oddělení realizace Odboru rozvoje a investic.

OBRAZEM: Když město kvete

Foto ber

Prostějov se rok od roku stává pestřejším. Hlavně díky bohaté květinové výsadbě, kterou najdeme snad v každé čtvrti.

Ten pohled je krásný, viďte.? Kéž by se tak dařilo i novým stromkům, které nahrazují ty pokácené. Příkladem může být Krasická ulice, kde bylo na podzim 2016 nově vysazeno 39 kusů dubů letních. Na jaře se ukázalo, že jich 23 uhynulo. Firma, která duby osadila, to musí napravit, ale i tak už je zde rok prázdno. (ber)

OBRAZEM: Copak je to za strom?

Foto čtenář

U boční brány prostějovského městského hřbitova roste tenhle mohutný krasavec. Na zimu se vždy zbaví jehliček.

"Už několik let se na něj dívám a ráda bych zjistila, co je zač. Že by nějaký druh modřínu?," napsala k fotografiím čtenářka Alena. Tak co, poradíte? (red)

OBRAZEM: Květinové pyramidy u radnice

Foto čtenář

Počínaje dnešním dnem zdobí hlavní prostějovské náměstí květinové pyramidy.

Jak se vám to líbí? (red)

OBRAZEM: Není nad kreativitu

Foto ber

Staré dámské jízdní kolo dosloužilo. Proč jej ale nevyužít jinak? Třeba tak, jako to udělali obyvatelé jednoho domu v Čechách pod Kosířem.

Stačí trocha kamínků, stará konev, proutěný košík, barevné kytky a nápad. Pěkné, viďte? (ber)

OBRAZEM: Město opět rozkvétá

Foto čtenář

Prostějov má další květinovou výzdobu. Po pyramidách u radnice se květů dočkalo Žižkovo náměstí.

"Koukala jsem, jak to osazovali. Krása, vážně," poslala nám fotografie ze čtvrtka paní Dana. (red)

 

OBRAZEM: Kvetoucí Prostějov i radnice

Foto MMP

Prostějov vykvetl do krásy. Nejen spousta zelených ploch je okrášlena kvetoucími květinami, ale i hlavní prostějovské náměstí doznalo změny.

Teď už jen stačí, aby květiny poporostly. Krása, co říkáte? (red)