zimní stadion

V sobotu i neděli si můžete zabruslit!

ilustrační foto dspv

Pokud zatím nemáte na víkend program, můžete se věnovat zimnímu sportu. Zimní stadion bude po oba dny otevřen veřejnosti. 

Bruslit může veřejnost v sobotu od 17,15 do 18,15 hodin, v neděli od 15 do 16 hodin. (ber)

Led na zimním stadionu je perfektní

ilustrační foto domovní správa

Horké letní dny jsou sice pěkné, ale mnoha z nás působí vrásky na čele. O úrodu se bojí zahrádkáři a zemědělci, chovatelé mají plné ruce práce se zabezpečením komfortu zvířatům. Snadné to není ani u těch, kdo provozují zimní stadiony. Ale v Prostějově tomu tak není.

"Vzhledem k tomu, že se vloni pořídila druhá chladicí věž, máme jeden z nejlepších ledů v okolí. Stroje stíhají a led je kvalitní," sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Jak ale podotkl, kvalita se samozřejmě projeví zvýšenou spotřebou elektřiny. 

Ledová plocha je v Prostějově otevřena pro veřejnost od prvního srpnového víkndu. (ber)

 

Led je hotov. Prozatím ne pro veřejnost!

ilustrační foto dspv

Prostějovský zimní stadion je připraven na nadcházející sezonu. K dispozici je ode dneška i led. Veřejnost si na něj ale ještě počká.

"Veřejnost bude mít možnost jít na led o prvním srpnovém víkendu," sdělil dnes PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. "Je to hlavně proto, že led není ještě tak kvalitní, aby nedošlo k jeho poškození," dodal. (ber) 

Parkoviště u zimního stadionu čeká na kolaudaci

Foto ber

Pětačtyřicet parkovacích míst přibylo u prostějovského stadionu. Kolaudace parkoviště by se měla uskutečnit v nejbližších týdnech.

Dlouhodobé problémy s parkováním, zejména v době zápasů hokejové ligy, vyřešilo město Prostějov vybudováním nového parkoviště. Firma Eurovia Zlín vybudovala nové komunikace, chodníky, parkoviště, veřejné osvětlení. U parkoviště byly vysazeny nové stromy, lípy, platany, javory a také sedmnáct  okrasných slivoní. "Finanční náklady činí 7,8 milionu korun včetně DPH,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. (ber)

 

Zimní stadion v budoucnosti čeká rekonstrukce

ilustrační foto

Příprava na rekonstrukci zimního stadionu běží naplno. Znám je již dodavatel na první stupeň projektové dokumentace pro územní a stavební řízení. Jeho výběr na svém posledním jednání odsouhlasili radní města Prostějova.

„Ve výběrovém řízení na vypracování projektové dokumentace byla jako ekonomicky nejvýhodnější vyhodnocena cenová nabídka společnosti BFB studio s.r.o., Praha s cenou ve výši 1.8 milionu korun bez DPH. V novém bude v budoucnosti tréninková hrací plocha a sociální zázemí,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Projektová dokumentace na rekonstrukci zimního stadionu má být hotova do konce letošního roku. (red)

Rolba dostane nové doplňky. Kvůli namrzání

ilustrační foto MMP

Ještě kvalitnější úpravy ledu se dočkají jak krasobruslaři, tak hokejisté. To je snaha vedení města, které k rolbě, pořízené v roce 2015, od výrobce přikoupí doplňkové příslušenství, které nebylo součástí základní výbavy rolby.

„Tento požadavek vzešel od uživatele rolby, tedy společnosti Domovní správa Prostějov, a to na základě praktických zkušeností z provozu nové rolby. Na základě těchto zkušeností budeme dokupovat zařízení na oplach horizontálního šneku, nádrže na sníh a kol teplou vodou. Tímto příslušenstvím vyřešíme a odstraníme nežádoucí led, který zůstává při provozu rolby při velmi nízkých teplotách,“ vysvětlilo vedení města.

Rada města Prostějova schválila pořídit nové vybavení zimního stadionu

ilustrační foto MMP

Konkrétně se jedná o doplnění vybavení zimního stadionu, které předložila společnost Domovní správa Prostějov, s.r.o.

„Jde o to, že chceme pořídit nový nábytek - lavičky a samonosné police s věšáky, a to do nově zakoupené kontejnerové šatny pro zázemí hokejistického klubu SKP 1913. Dále budeme pořizovat klimatizační (tepelnou) jednotku SDV III do prostoru provizorní posilovny v hlavní budově zimního stadionu. Klimatizační jednotka v zimě zabezpečí vytápění prostoru posilovny a v létě zase její chlazení,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Podle jeho vyjádření se bude jednat o částku přes 140 tisíc korun. (red)

Pozor! Bude disco karneval na ledě!

ilustrační foto internet

Disco karneval na ledové ploše se chystá na 29. prosince 2016 na prostějovský zimní stadion.

Zakroužit v rytmu disca můžete od šestnácti do osmnácti hodin. (red)

U zimního stadionu bude nové parkoviště

ilustrační foto

Ucpané a mnohde i obtížně průjezdné ulice v okolí zimního stadionu. To je dosavadní pohled na dopravní situaci v době utkání v ledním hokeji. Možným řešením je nové parkoviště. Rada města Prostějova proto odsouhlasila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadávané ve zjednodušeném podlimitním řízení „Parkoviště u zimního stadionu, Prostějov“.

Základním hodnoticím kritériem je ekonomická výhodnost nabídky. Dílčí kritéria jsou výše nabídkové ceny v Kč bez DPH  s váhou 80 % a délka záruky za jakost díla v měsících  s váhou 20 %. Uchazeč je oprávněn učinit nabídku v rozsahu min. 60 měsíců a max. 120 měsíců. 

Zimní stadion dostane nové vybavení

Foto MMP

Rada města Prostějova schvaluje pořízení turniketů a rekonstrukci klubové místnosti Zimního stadionu. 

Město pořídí další dva vstupní turnikety, konkrétně vstupní a odbavovací systém pro zvýšení průchodnosti a odbavení diváků. Rekonstruovat se bude i klubová místnost, která bude rovněž vybavena novým nábytkem. Celé doplnění vybavení zimního stadionu si vyžádá téměř 523 tisíc korun. (red)