zpronevěra

Okrádaly svého zaměstnavatele. Na benzince

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají policisté tři ženy ve věku od 21 do 40 let. Tohoto skutku se měly podezřelé dopouštět po dobu několika měsíců v období od června 2017 do května 2018 tím, že jako pracovnice obsluhy čerpací stanice v obci na Prostějovsku zpronevěřovali postupně části zboží i tržeb. 

"Dvě ženy zpronevěřily větší množství cigaret, každá v objemu přibližně 120 krabiček v hodnotě v obou případech bezmála jedenáct tisíc korun. Nejstarší z podezřelých pak postupně z tržeb zpronevěřila finanční hotovost ve výši třicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že všechny podezřelé se k činu doznaly a způsobenou škodu se zavázaly nahradit. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení jim za přečin zpronevěra hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Rodina zvolila svérázný způsob, jak našetřit na pracovní cestu do zahraničí

ilustrační foto PvNovinky.cz

Z přečinu úvěrový podvod podezírají prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality trojici rodinných příslušníků z Přerovska. Těchto skutků se měli obvinění dopustit tím, že si v různých prostějovských prodejnách sjednávali úvěry na nákup různého zboží. 

"Celkem se jednalo o sedmnáct smluv v celkové výši přesahující 320 tisíc korun, které si třicetiletý syn, jeho jednapadesátiletý otec a osmačtyřicetiletá matka sjednali v únoru a březnu 2017," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté obviněné viní z toho, že již při sjednávání smluv měli v úmyslu zakoupené zboží prodat a utržené peníze použít na úhradu nákladu spojených s vyřízením a zajištěním práce v zahraničí. Se zakoupeným zbožím takhle měli opravdu naložit a za prací skutečně odjeli. Smluvené splátky však nehradili.

Nájemník se za střechu nad hlavou odvděčil po svém

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají policisté devětadvacetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý v době od ledna do března letošního roku dopustit tím, že si jako nájemník bytu neoprávněně přisvojil vybavení v hodnotě vyčíslené na 20 tisíc korun. 

"Konkrétně se jednalo o sušičku prádla značky AEG a televizor značky Samsung," vypočítal policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za přečin zpronevěra kromě povinnosti uhradit škodu hrozí také trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Zpronevěřila tržbu. Na benzince

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají policisté také jednapadesátiletou ženu z Prostějova. Tohoto skutku se měla dopustit v květnu a červnu letošního roku tím, že si jako obsluha prostějovské čerpací stanice ve třech případech neoprávněně přisvojila část tržby a ponechala si ji pro svoji potřebu. 

Svému zaměstnavateli tím způsobila škodu ve výši bezmála sedmnáct tisíc korun. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. "V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé za přečin zpronevěra kromě povinnosti uhradit škodu hrozí také trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Zpronevěřil Audi S6 za 350 tisíc

Ilustrační foto Cars.com

Z přečinu zpronevěra viní prostějovští policisté z oddělení hospodářské kriminality čtyřiatřicetiletého muže z Prostějovska. Ten si v dubnu roku 2016 u prostějovského obchodníka s ojetými automobily na úvěr zakoupil osobní automobil typu Audi S6 v ceně 350 tisíc korun. V úvěrové smlouvě se zavázal platit měsíční splátky a také, že do řádného splacení úvěru s vozidlem nebude nakládat v rozporu se smlouvou. Přesto měl dle svých slov vozidlo dlouhodobě pronajmout třetí osobě. 

Uvedený nový nájemce vozidla však toto popřel s tvrzením, že takovou smlouvu nikdy nepodepsal a vozidlo nepřevzal.

Uvedeným jednáním měl obviněný úvěrové společnosti způsobit škodu vyčíslenou na bezmála 320 tisíc korun. "Provedeným prověřováním policisté dále zjistili, že obviněný je pro podezření z obdobného jednání stíhán ještě i jiným policejním útvarem mimo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje. V případě prokázání viny a odsouzení obviněnému muži za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Prodej mobilu dopadl jinak, než si představoval

ilustrační foto

Koncem července svěřil 31letý muž o tři roky mladšímu podezřelému mobilní telefon. Společně se v jedné z prostějovských restaurací domluvili, že podezřelý zprostředkuje prodej jeho telefonu značky iPhone 6Plus 16 GB.

Poškozený mu tedy zařízení předal a čekal na peníze získané prodejem, kterých se ale nedočkal, protože prodejce si je nechal pro sebe. Poškozenému tím způsobil škodu 9 000 Kč. "Policisté z prostějovského obvodu zloděje odhalili a včera nepoctivému prodejci ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra, za který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Poláci zpronevěřili traktor. Z Prostějova

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají prostějovští policisté podnikatelský subjekt z Polské republiky. Poláci zpronevěřili traktor patřící prostějovské firmě. 

"Tohoto skutku se měla firma dopustit tím, že koncem měsíce července měla z prostějovské stanice technické kontroly převzít traktor značky Zetor v hodnotě 50 tisíc korun a převézt ho do sídla jedné prostějovské firmy. K tomu však dosud nedošlo a majitel traktoru věc oznámil na policii," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu zpronevěra. Spisový materiál byl cestou státního zastupitelství k dalšímu řízení zaslán do Polska. (red)

 

Zpronevěřila peníze v baru v centru Prostějova

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají prostějovští policisté šestačtyřicetiletou ženu z Prostějovska. Tohoto skutku se měla podezřelá, pracující jako obsluha herny v centru města Prostějova, dopustit tím, že v období od začátku tohoto roku do března ve dvou případech zpronevěřila finanční hotovost z pokladny výherních automatů. 

V prvním případě se jednalo o částku přesahující 50 tisíc korun. Ve druhém případě to bylo bezmála 15 tisíc korun. Celkem byla způsobená škoda vyčíslena na 67 950 korun. "V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé za přečin zpronevěra hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Zpronevěřil maso! Může si odsedět až dva roky

ilustrační foto

Z přečinu zpronevěra podezírají policisté osmatřicetiletého muže z Prostějovska. Ukradl firmě maso.

"Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že jako zaměstnanec společnosti produkující masné výrobky při nakládce zboží ve firmě v srpnu minulého roku záměrně naložil více, než bylo uvedeno v dodacích listech. Zboží následně nevrátil ani nedotížil žádnou z obsluhovaných provozoven. Svému zaměstnavateli tímto jednáním způsobil škodu vyčíslenou na 6 356 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za přečin zpronevěra hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Podvod a zpronevěra. Mladou ženu přijdou až na pět let

ilustrační foto

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality SKPV územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání 25leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili z trestných činů podvod a zpronevěra. Od října 2014 do listopadu 2015 měla jako obchodní zástupkyně tří společností, poskytující půjčky, neoprávněně uzavírat smlouvy o půjčkách na osobní údaje klientů, které pod smyšlenou záminkou k tomuto účelu přesvědčila. Společnostem způsobila škodu 700 tisíc korun.

"Jednalo se o osoby z Olomoucka, které znala. Ty jí osobní údaje poskytly a smlouvy podepsaly. Obviněná jim slíbila, že peníze získané na základě sjednané půjčky, které osobám nevyplatila, ale tyto si ponechala, bude splácet ona. Tímto způsobem měla uzavřít celkem třináct smluv. V devíti případech klienti o uzavření smlouvy věděli, ve čtyřech případech uzavřela smlouvy bez vědomí klientů, a to na jejich osobní údaje, které měla k dispozici již z dřívější doby. Na jména některých z nich sjednala půjčky opakovaně.