ZŠ J. Železného

Nástavba ZŠ J. Železného přijde na dalších 800 tisíc. Kvůli projektu

ilustrační foto plány MMP

V novém podlaží vznikly odborné učebny a přednáškový sál pro komunikaci v cizích jazycích a přírodní vědy. Zároveň byl řešen bezbariérový přístup. Celkové náklady jsou zhruba 25 milionů korun. Jenže se zvednou. Stavbě totiž chybí leccos, co projektant nezařadil do projektu.

"Chybí mimo jiné bezpečnostní zábradlí a protipožární obložení šachty výtahu. Náprava přijde na cca 800 tisíc korun," sdělil PvNovinkám náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Podle jeho slov bude město žádat náhradu po projektantech nástavby. (ber)

 

Nové odborné učebny ZŠ J. Železného podpoří dotační peníze

ilustrační foto MMP

Peníze na realizaci projektu poputují z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši max. 15,3 milionu korun.

Město Prostějov zažádalo v loňském roce o dotační peníze pro vybudování odborných učeben na ZŠ J. Železného v Prostějově v rámci 66. výzvy Infrastruktura pro vzdělávání – Integrované projekty ITI Integrovaného regionálního operačního programu.

"Štafeta přátelství a zdraví" se opět blíží

ilustrační foto plakát

ZŠ Jana Železného Prostějov, za finanční podpory Zdravého města Prostějova, pořádá již devátý ročník štafety přátelství a zdraví. 

Tradiční závod družstev žáků 6. až 9. tříd základních škol se bude konat v Kolářových sadech v pátek 27. dubna od 8,30 hodin. Družstva soutěží v běhu, jízdě na kolečkových bruslích a koloběžce. (red)

Zvyšuje se kapacita ZŠ Jana Železného!

ilustrační foto MMP

Radní dali zelenou projektu, který zvýší kapacitu této základní školy. V novém, třetím nadzemním podlaží pavilonu C budou zřízeny tři nové učebny pro přírodovědné předměty pro devadesát žáků a jeden přednáškový sál pro čtyřiaosmdesát posluchačů.

"Škola je tvořena čtyřmi navzájem propojenými pavilony a její prostorové řešení bude doplněno o nové požární schodiště a nástavbu učeben nad 2. NP pavilonu C. Stávající pavilon C je nepodsklepený, dvoupodlažní objekt a je zastřešen plochou střechou. Navrhovaná nástavba pavilonu C a požární schodiště naváže na stávající konstrukce. Potřebné navýšení kapacity pro žáky ZŠ vzniká nástavbou jednoho podlaží na stávající střešní konstrukci pavilonu C.

Školáci získají nové odborné učebny

ilustrační foto prostejov.eu

Rada města Prostějova dala zelenou projektu pro vybudování odborných učeben v ZŠ J. Železného. Schválila také pro tento záměr přípravu a podání žádosti o dotaci na jeho realizaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Připravujeme investiční akci nástavby pavilonu ZŠ Jana Železného za účelem vybudování tří odborných učeben a přednáškového sálu pro rozvoj klíčových kompetencí, konkrétně komunikace v cizích jazycích a přírodní vědy. Využitelnost přednáškového sálu bude směřována na odborné přednášky a kurzy, jazykové a přírodovědné projekty, případně díky variabilnímu uspořádání a možnosti oddělení prostor může sál sloužit také jako další dvě odborné učebny,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Jak doplnil, akce je projekčně připravena a je vydáno stavební povolení.

OBRAZEM: Na ZŠ Jana Železného zasahovali hasiči

Foto Karel Tlamycha

Hned tři hasičské vozy se dnes ráno objevily u ZŠ Železného v Prostějově. Rodiče dětí, které školu navštěvují, ale strach mít nemusí.

"Máme zde tématické cvičení," sdělila redakci mluvčí hasičů Vladimára Hacsiková. (ber)

Štafeta přátelství a zdraví proběhla již po osmé

Foto Základní škola J. Železného

V pátek 5. května 2017 Základní škola Jana Železného pořádala projektový den „Štafeta přátelství a zdraví“. Štafetový závod se konalve třech sportovních disciplínách – koloběžka, běh a in-line brusle. Cílem sportovní akce je připravit pěkný zážitkový den pro děti. Projekt je každoročně realizován za významné finanční podpory Zdravého města Prostějov a ve spolupráci s Městskou policií Prostějov a SZŠ.

V Kolářových sadech se tříčlenná družstva žáků 6.-9. tříd sešla v 8,30 hodin, soutěž bylae zahájena v devět hodin. Závodníky čekala štafeta 3 x 500m (1. úsek koloběžka, 2. úsek běh pouze 250 metrů, 3. úsek in-line brusle). (red)

OBRAZEM: Velký celodružinový karneval ŠD Základní školy Jana Železného

Foto ŠD ZŠ J. Železného

Víly, princezny, čarodějnice, piráti, kovbojové, vojáci, zvířátka... Vyjmenovat všechny masky, které ve čtvrtek 2. března zaplnily naši tělocvičnu, to je téměř nemožné. Každopádně předjarní veselí, které náš celodružinový karneval vždy provází, je moc příjemné a nakažlivé.

Dlouhý průvod masek nejprve prošel školou a rozesmál nejen starší žáky, ale také paní učitelky, kuchařky, uklízečky, pana ředitele i pana školníka! Po úvodním představení masek vypuklo oblíbené karnevalové soutěžení o bonbony. Karneval jsme zakončili zumbou s lektorkou Darinou, pod jejímž vedením se roztančila celá tělocvična.

Děkujeme sponzorům z řad rodičů za bonbonky do soutěží a žákům  8. C a dramatickému rkoužku za pomoc s přípravou a organizací našeho karnevalového odpoledne.

Za kolektiv ŠD Michaela Rullová

Republikové finále atletického čtyřboje. ZŠ J. Železného opět uspěla

Foto ZŠ J. Železného

V pátek 17. června proběhlo v Břeclavi Republikové finále atletického čtyřboje. Nechyběly při něm ani sportovkyně z této školy. 

Družstvo ve složení Tereza Korhoňová, Anna Vysloužilová, Veronika Kuželová, Aneta Kuželová a Monika Dvořáková obsadilo krásné 8. místo ze čtrnácti krajských vítězných družstev.

„Nejlépe si z našeho družstva vedla Tereza Korhoňová, která obsadila s 2478 body celkové šesté místo mezi dívkami a vytvořila si zde osobní rekord v hodu míčkem výkonem 67,40 metrů, což je nejlepší republikový výkon žákovské kategorie," uvedl trenér Dalibor Ovečka.

Za předvedený výkon a reprezentaci školy patří dívkám velký dík. A my jménem redakce a čtenářů gratulujeme! (red)

ZŠ Jana Železného bojovala ve finále Poháru rozhlasu

Foto ZŠ J. Železného Prostějov

Sportovní zástupci základní školy J. Železného Prostějov soutěžili v republikovém finále v tradiční atletické soutěži družstev - Pohár rozhlasu v Kolíně. Konal se v úterý 7. června 2016. Akce s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byla součásti Poháru ministryně školství Kateřiny Valachové.

Do bojů o příčky nejvyšší se pustilo družstvo mladších žákyň, které postoupilo jako pátý tým v republice z krajských finálových závodů. „Dívky si vylepšily svůj výkon z krajského finále na 6247 bodů, ale i tak to stačilo "pouze" na 6. místo,“ uvedl trenér Dalibor Ovečka, který toto umístění v řadě škol z celé České republiky považuje za úspěch.