ztráty a nálezy

Na majitele čekají klíče, SPZ i lyže

ilustrační foto

Ztráty a nálezy přijaté Magistrátem města Prostějova v období od 18. 12. 2017 do 22. 12. 2017 jsou opravdu pestré. Nechybí vám SPZ nebo lyže?

Devatenáctého prosince skončila na Informační službě registrační značka vozidla 8B6 2223. 

Dvacátéhomprosince přijal Magistrát svazek dvacet ks klíčů, jeden klíč zahnutý, dva klíče barevné, jeden klíč s nápisem kolo Marco Polo, jeden klíč s nápisem byt, zelený plastový označovací štítek a také pár 170 cm dlouhých sjezdových lyží Rossignol. 

Uvedené ztráty lze vyzvednout na oddělení informační služby Magistrátu města Prostějova, vedle hlavní budovy radnice. (red)

 

Prostějov na TV Barandov

ilustrační foto čtenář

Nedávno jsme vydali článek, který se týkal evidovaných ztrát a nálezů na Magistrátu města Protějova. Dnes si dlouhého seznamu vedených věcí všimla i televize Barandov. V krátkém šotu vystupovala referentka mediální komunikace Anna Kajlíková.

Pokud jste v minulosti něco ztratili a máte od toho doklad či jinou identifikaci, lze věci vyzvednout na oddělení informační služby, vedle hlavního vchodu radnice. 

Klíče, mobilní telefony, snubní prsten, peníze. Ztráty a nálezy se rozrůstají

ilustrační foto

Je stále více věcí, které lidé ztrácí. Klíče od auta, bytů a domů, telefony a dokonce i peníze. Podívejte se na seznam.

Níže uvedené ztráty lze vyzvednout na oddělení informační služby, vedle hlavního vchodu radnice. Zveřejňujeme zde pouze věci, které byly nalezeny v tomto roce. Více dalších informací najdete ZDE. (info MMP)

Ztratili jste klíče, kolo, květináče či chladící pult? Hledejte na radnici

ilustrační foto

Stovky nálezů eviduje každoročně Informační služba Magistrátu města Prostějova. V depozitu na majitele čekají nejroztodivnější ztráty a nálezy.

Mimo těch "obyčejných", jako jsou třeba klíče, zde můžete najít třeba svůj mobil, kolo, finanční hotovost, kabelku, batoh. Ale také 30 betonových květináčů, chladicí pult, náramkové hodinky a zabezpečovací zařízení.

Popis všech věcí naleznete na https://www.prostejov.eu/cs/obcan/ztraty-a-nalezy-2.html. (ber) 

 

Nálezce se nestává novým vlastníkem!

ilustrační foto internet

V úterý 15. května 2017 odpoledne ztratil osmatřicetiletý muž na sídlišti Hloučela v Prostějově mobilní telefon typu iPhone 6S. Když si věc uvědomil a vrátil se telefon hledat, přístroj v hodnotě patnácti tisíc korun na místě již nenalezl.

S podezřením, že telefon někdo našel a nezákonně si ho ponechal, věc oznámil na policii. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu zatajení věci. "Nepoctivému nálezci za tento přečin v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Na magistrátu čekají písemnosti Oyungerel Hrůzové

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova zveřejnil ztráty a nálezy přijaté v době od 30. 1. 2017 do 3. 2. 2017. Mimo klíčů čekají cestovní taška, telefon a písemnosti na jméno Oyungerel Hrůzové.

Dva svazky klíčů, byly přijaty 31. 1. a 3. 2. 2017. Cestovní taška, kufr - písemnosti na jméno Oyungerel Hrůzová, věci osobní potřeby, mobilní telefon pak 2. 2. 2017.

Výše uvedené ztráty lze vyzvednout na oddělení informační služby Magistrátu města Prostějova, vedle hlavní budovy radnice. (red)

Ve ztrátách a nálezech skončily berle i dítě

ilustrační foto

Na informační službě prostějovského Magistrátu skončila v loňském roce řada věcí. Mezi ty obyčejné, jako jsou kola, klíče či telefony, se ale zařadilo i pár luriozit. Mimo jiné i dítě.

"Měli jsme zde tašku s nákupem s potravinami. Ta ovšem musela být zlikvidována, tříletou dobu, po kterou musí být nález uchován, by zřejmě obsah nepřežil," sdělila redakci jedna z pracovnic. Také zde skončily francouzské hole, kočárek, nářadí řemeslníka či sada rodinných fotografií. Jednou to bylo i malé dítě, které bylo  nalezeno v prostoru cukrárny u Kocourka. "Mamince bylo vráceno ještě týž den a je nutné dodat, že na informačce si tehdy klidně malovalo a vůbec neplakalo," dodala pracovnice. (ber) 

Odloženou koloběžku nikdo nepostrádal!

Foto MPP

Na základě telefonického sdělení převzala hlídka prostějovských strážníků 16. prosince koloběžku, kterou neznámá osoba ponechala u plotu mateřské školy. 

I přes snahu najít majitele, a to prostřednictvím rozhlasu v přilehlé základní škole, se to nepodařilo. Nahlášení odcizení na Policii ČR nebylo potvrzeno. "Proto koloběžku předali strážníci na MM PV - Ztráty a nálezy," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

Co se děje s nalezenými věcmi odevzdanými na magistrát?

Ilustrační foto eztraty.cz

Také jste někdy něco ztratili a už jste se s tím navždy rozloučili? Vězte, že nemusíte. Třeba na vás ona věc čeká na Informační službě Magistrátu města Prostějova. Pokud se vás ovšem nedočká, může se stát, že ji koupí třeba zaměstnanec radnice.

„První rok je nalezená věc uložena na Oddělení informační služby a její nález je zveřejněn na úřední descea webu města. Pokud se o ni nikdo nepřihlásí, je předána v souladu se Směrnicí č.3/2014 na Odbor správy a zabezpečení. OSZ má uskladněny nalezené předměty s datem nalezení od 1.1.2014. Zákonná lhůta je tři roky od vyhlášení nálezu, potom město k těmto věcem nabude vlastnické právo,“ sdělila redakci mluvčí radnice Jana Gáborová.

Nechybí vám kolo? Bylo v rybníce!

Foto MPP

Ve středu 2. listopadu okolo deváté hodiny ranní nahlásil muž MP Prostějov nález horského jízdního kola. To bylo v rybníčku v Kolářových sadech.

"Hlídka od oznamovatele bicykl převzala a prověřila, zda není jízdní kolo v pátrání. To se nepotvrdilo, tudíž ho strážníci předali na MMPV – Ztráty a nález," informovala strážník Jana Adámková. (red)