ZUŠ

Prostějovská ZUŠka chystá Adventní koncert dechového orchestru

ilustrační foto

První adventní neděli zpříjemní koncert velkého dechového orchestru ve Velkém sále Městského divadla v Prostějově. Koncert se uskuteční 3. 12. 2017 v 17.00 v Městském divadle v Prostějově.

Stalo se nepsaným pravidlem, že publikum si může orchestr poslechnout v místě působiště dvakrát do roka, v adventním a jarním čase. V průběhu celého roku pak umělci koncertují na různých festivalech a místech po celé republice a například letos v červenci muzikanti předvedli své umění v Norsku.

Pohádkové srdce Olivera Koutného se stalo logem kongresu Dětského kardiocentra!

Foto Hana Palacká

Jak PvNovinky informovaly, žáci prostějovské ZUŠ Vladimíra Ambrose pomáhají svými pracemi projektu Děti dětem. Jeho součástí byl i kongres ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze. Jeho logo vytvořil Oliver Koutný z Prostějova.

Kresba mého žáka Olivera Koutného, s názvem Pohádkové srdce, se stala logem kongresu,“ pochlubila se úspěchem učitelka Hana Palacká. Oliver byl s rodiči přítomen na křtu knihy pohádek i aukci, do které prostějovské děti rovněž přispěly obrázky. V aukčním katalogu bylo celkem 25 dětských prací, z toho 12 prací patřilo právě jim.

Děti z prostějovské ZUŠ ilustrovaly Uzdravovací pohádky!

Foto Hana Palacká

Koordinátorka projektu Děti dětem Dětského kardiocentra ve FN Motol Michaela Ludvíková a profesor Jan Janoušek, přednosta Dětského kardiocentra 2.LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, spolupracují s výtvarným odborem prostějovské Základní umělecké školy Vladimíra Ambroze již delší dobu. Tentokrát pro projekt prostějovské děti ilustrovaly texty pohádek, vytvořených žáky 7. ročníku ZŠ Praha 6. Uzdravovacích příběhů je v knize osmnáct, ilustrace k nim vytvořilo celkem jednatřicet žáků ze třídy Hany Palacké. 

Projekt "Děti dětem" organizovala FN Motol v rámci doprovodného kulturního programu obou kongresů a součástí byly umělecko-charitativní aukce dětských prací, výstavy a realizace knihy. Její křest se uskutečnil v rámci kongresu ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze.

OBRAZEM: ZUŠ vyhlásila vítěze výtvarné soutěže Cesty, cestování...

Foto ber

Slavnostní vernisáž a vyhodnocení soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek v 16 hodin v prostorách výtvarného oboru Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose na Vápenici v Prostějově.

Soutěže se zúčastnili žáci osmi škol z prostějovského regionu, dvě ZUŠ a osm ZŠ, kteří zaslaly mimo jiné malby, kresby, grafiky i kombinované techniky. "Z 210 prací vybrala odborná porota ve složení Michaela Petřek Linhartová, Leona Zezulová a Blanka Hassová jednadvacet těch, které si odnesly ocenění, stejný počet pak získal čestné uznání," uvedla Lucie Hradilová s tím, že ocenění si odnesli diplom a poukázky na nákup ve výtvarných potřebách. 

OBRAZEM: "Dnes tančí" již popáté!

Foto David Vančík

Již popáté se v Městském divadle v Prostějově představili studenti Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov v rámci programu ,,Dnes tančí“.

V neděli 12. února od 17 hodin se hlavní sál městského divadla přesunul do daleké taneční a muzikální historie. Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představili čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Několik stovek diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout taneční vystoupení nejmenších žáčků inspirované pravěkem až po hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, W. A. Mozarta nebo P.I. Čajkovského.

OBRAZEM: Veselé muzicírování

Foto David Vančík

Středeční podvečer byl na Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose v Prostějově ve znamení příslušníků všech generací.

V rámci koncertu nazvaném "Veselé muzicírování" se představili žáci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose od sedmnácti hodin v tamním sále společně se svými rodiči nebo prarodiči. Koncertní představení si nenechalo ujít na stovku návštěvníků, především z řad rodinných příslušníků. (dv)

Veselé muzicírování již ve středu!

ilustrační foto plakát ZUŠ

Ve středu 8. února proběhne Koncert žáků Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov a jejich rodinných příslušníků všech generací. 

V rámci programu nazvaném Veselé muzicírování, který proběhne ve středu 8. února od 17 hod. v 1. poschodí Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose, se představí žáci společně se svými rodinami. Společně vystoupí děti a jejich rodiče, prarodiče nebo sourozenci. Pořad se s velkým úspěchem koná již třetím rokem. Přijďte se podívat! (dv)

Již příští neděli: Dnes tančí a hrají!

ilustrační foto

V neděli 12. února se již popáté představí v Městském divadle v Prostějově tanečníci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v rámci večera nazvaném ,,Dnes tančí a hrají".

Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představí od 17 hodin čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Zazní hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, ale i W. A. Mozarta nebo P. I. Čajkovského.

,,Dnes tančí" je první ze tří velkých programů připravovaných v letošním školním roce a uvidíme v něm všechny žáky tanečního oboru i taneční soubory, které na škole působí. Poprvé budou v divadle vystupovat i šikovné nejmladší děti z 1. a 2. ročníků, pro které vybrala Pavla Krieger Jahodová těžší hudební předlohu.

ZUŠ vyhlásila výtvarnou soutěž - Cesty, cestování

ilustrační foto plakát

ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově - výtvarný obor - vyhlašuje výtvarnou soutěž. Je určena pro žáky základních škol a ZUŠ okresu Prostějov. Práce mohou zasílat školy i jednotlivci našeho regionu. Jednotlivé plošné a prostorové práce vyhodnotí odborná porota, oceněné práce budou odměněny a vystaveny v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici.

Téma: Jak jsme jeli na prázdniny, kudy a čím – výtvarné vyprávění nebo seriál, dopravní prostředky, mapy, co zabalíme do kufru, pohlednice z cest, poštovní známky, letáky pro cestovní kancelář, co všechno poznám – architektura, památky a zvyky, cestování v čase (historie, budoucnost).

Výtvarné techniky: kresba, malba, koláž, grafika, kombinovaná a autorská technika, hlína, papír, netradiční materiál.

Formát plošných prací: maximálně A2

Věkové kategorie:

6 -  10 let

11  -  15 let

Základní umělecká škola pořádá Den otevřených dveří

ilustrační foto plakát

Prohlídka učeben i zápis nováčků do jednotlivých oborů nabídne Den otevřených dveří v ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koná se 15. června.

Zajímá Vaši ratolest tanec, malování či hudba? Den otevřených dveří základní umělecké školy ukáže zákulisí jednotlivých oborů a poskytne odpovědi na otázky ohledně zápisů ke studiu, které proběhnou 15. června od 14 do 17 hodin. (red)