ZUŠ

Pohádkové srdce Olivera Koutného se stalo logem kongresu Dětského kardiocentra!

Foto Hana Palacká

Jak PvNovinky informovaly, žáci prostějovské ZUŠ Vladimíra Ambrose pomáhají svými pracemi projektu Děti dětem. Jeho součástí byl i kongres ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze. Jeho logo vytvořil Oliver Koutný z Prostějova.

Kresba mého žáka Olivera Koutného, s názvem Pohádkové srdce, se stala logem kongresu,“ pochlubila se úspěchem učitelka Hana Palacká. Oliver byl s rodiči přítomen na křtu knihy pohádek i aukci, do které prostějovské děti rovněž přispěly obrázky. V aukčním katalogu bylo celkem 25 dětských prací, z toho 12 prací patřilo právě jim.

Děti z prostějovské ZUŠ ilustrovaly Uzdravovací pohádky!

Foto Hana Palacká

Koordinátorka projektu Děti dětem Dětského kardiocentra ve FN Motol Michaela Ludvíková a profesor Jan Janoušek, přednosta Dětského kardiocentra 2.LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, spolupracují s výtvarným odborem prostějovské Základní umělecké školy Vladimíra Ambroze již delší dobu. Tentokrát pro projekt prostějovské děti ilustrovaly texty pohádek, vytvořených žáky 7. ročníku ZŠ Praha 6. Uzdravovacích příběhů je v knize osmnáct, ilustrace k nim vytvořilo celkem jednatřicet žáků ze třídy Hany Palacké. 

Projekt "Děti dětem" organizovala FN Motol v rámci doprovodného kulturního programu obou kongresů a součástí byly umělecko-charitativní aukce dětských prací, výstavy a realizace knihy. Její křest se uskutečnil v rámci kongresu ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze.

OBRAZEM: ZUŠ vyhlásila vítěze výtvarné soutěže Cesty, cestování...

Foto ber

Slavnostní vernisáž a vyhodnocení soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek v 16 hodin v prostorách výtvarného oboru Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose na Vápenici v Prostějově.

Soutěže se zúčastnili žáci osmi škol z prostějovského regionu, dvě ZUŠ a osm ZŠ, kteří zaslaly mimo jiné malby, kresby, grafiky i kombinované techniky. "Z 210 prací vybrala odborná porota ve složení Michaela Petřek Linhartová, Leona Zezulová a Blanka Hassová jednadvacet těch, které si odnesly ocenění, stejný počet pak získal čestné uznání," uvedla Lucie Hradilová s tím, že ocenění si odnesli diplom a poukázky na nákup ve výtvarných potřebách. 

OBRAZEM: "Dnes tančí" již popáté!

Foto David Vančík

Již popáté se v Městském divadle v Prostějově představili studenti Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov v rámci programu ,,Dnes tančí“.

V neděli 12. února od 17 hodin se hlavní sál městského divadla přesunul do daleké taneční a muzikální historie. Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představili čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Několik stovek diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout taneční vystoupení nejmenších žáčků inspirované pravěkem až po hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, W. A. Mozarta nebo P.I. Čajkovského.

OBRAZEM: Veselé muzicírování

Foto David Vančík

Středeční podvečer byl na Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose v Prostějově ve znamení příslušníků všech generací.

V rámci koncertu nazvaném "Veselé muzicírování" se představili žáci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose od sedmnácti hodin v tamním sále společně se svými rodiči nebo prarodiči. Koncertní představení si nenechalo ujít na stovku návštěvníků, především z řad rodinných příslušníků. (dv)

Veselé muzicírování již ve středu!

ilustrační foto plakát ZUŠ

Ve středu 8. února proběhne Koncert žáků Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov a jejich rodinných příslušníků všech generací. 

V rámci programu nazvaném Veselé muzicírování, který proběhne ve středu 8. února od 17 hod. v 1. poschodí Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose, se představí žáci společně se svými rodinami. Společně vystoupí děti a jejich rodiče, prarodiče nebo sourozenci. Pořad se s velkým úspěchem koná již třetím rokem. Přijďte se podívat! (dv)

Již příští neděli: Dnes tančí a hrají!

ilustrační foto

V neděli 12. února se již popáté představí v Městském divadle v Prostějově tanečníci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v rámci večera nazvaném ,,Dnes tančí a hrají".

Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představí od 17 hodin čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Zazní hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, ale i W. A. Mozarta nebo P. I. Čajkovského.

,,Dnes tančí" je první ze tří velkých programů připravovaných v letošním školním roce a uvidíme v něm všechny žáky tanečního oboru i taneční soubory, které na škole působí. Poprvé budou v divadle vystupovat i šikovné nejmladší děti z 1. a 2. ročníků, pro které vybrala Pavla Krieger Jahodová těžší hudební předlohu.

ZUŠ vyhlásila výtvarnou soutěž - Cesty, cestování

ilustrační foto plakát

ZUŠ Vladimíra Ambrose v Prostějově - výtvarný obor - vyhlašuje výtvarnou soutěž. Je určena pro žáky základních škol a ZUŠ okresu Prostějov. Práce mohou zasílat školy i jednotlivci našeho regionu. Jednotlivé plošné a prostorové práce vyhodnotí odborná porota, oceněné práce budou odměněny a vystaveny v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici.

Téma: Jak jsme jeli na prázdniny, kudy a čím – výtvarné vyprávění nebo seriál, dopravní prostředky, mapy, co zabalíme do kufru, pohlednice z cest, poštovní známky, letáky pro cestovní kancelář, co všechno poznám – architektura, památky a zvyky, cestování v čase (historie, budoucnost).

Výtvarné techniky: kresba, malba, koláž, grafika, kombinovaná a autorská technika, hlína, papír, netradiční materiál.

Formát plošných prací: maximálně A2

Věkové kategorie:

6 -  10 let

11  -  15 let

Základní umělecká škola pořádá Den otevřených dveří

ilustrační foto plakát

Prohlídka učeben i zápis nováčků do jednotlivých oborů nabídne Den otevřených dveří v ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov. Koná se 15. června.

Zajímá Vaši ratolest tanec, malování či hudba? Den otevřených dveří základní umělecké školy ukáže zákulisí jednotlivých oborů a poskytne odpovědi na otázky ohledně zápisů ke studiu, které proběhnou 15. června od 14 do 17 hodin. (red)

OBRAZEM: V čase zpátky!

Foto David Vančík

Příznivci tanečních oborů Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov si v úterní podvečer mohli v prostorách Městského divadla v Prostějově přijít na své.

Žáci tanečního oboru v rámci programu "V čase zpátky" představili choreografie, které si připravili pod odborným vedením zkušené pedagožky Pavly Krieger Jahodové. Diváci mohli shlédnout to "nej", co bylo možné v uplynulých programech vidět v novém podání. Součástí večerního programu byly také krátké videoukázky původních nastudování, díky nimž bylo možné jednotlivé výkony porovnat. Jak PvNovinkám sdělila jedna z přítomných maminek: "S manželem navštěvujeme programy ZUŠ pravidelně a byli jako vždy skvělí. Budeme se těšit na další představení, které si pro nás připraví.