zvířata

Pejskaři, pozor! Akce na čipování!

ilustrační foto

Veterinární klinika Prostějov v Palackého ulici má ve dnech 30. května až 6. června akce na čipování! Od 1.1.2020 musí být čipování všichni psi ze zákona! 

Čipování bude veterina provádět za 350 Kč. Majitelům psů přihlášených v Prostějově město přispěje 200 Kč. Tak neváhejte! (red)

Pozor! Akce na záchranu raků pokračuje dnes!

Foto čtenář

Jak jsme psali již v sobotu, nejen rybky bez vody, které dobrovolníci zachraňují z tůněk, kde přežívají, ale i raci. Úmorné sucho ohrožuje vodní tvorstvo stále více. Fotografie mrtvých raků říčních ve vyschlé Hloučele mezi Hamry a Soběsukami se v pátek odpoledne objevila na FB skupiny Prostějov bez cenzury, následovala záchranná akce, které se zúčastnilo přibližně patnáct osob. Raci putovali zpět do Hloučely, ale do míst, kde je ještě vody dostatek.

"Jelikož nezapršelo, další záchranná akce se uskuteční dnes, tedy v neděli v 16:30 hodin. Sraz opět na konci Žárovic proti proudu řeky. Kbelíky a holínky vítány", uvedl Petr Podhorný, který se účastnil záchranné akce již v pátek. (red)

Nenechte si ujít výstavu drobného zvířectva! Dnes či zítra

Foto Vlastik Suchý

Přemýšlíte, co s dnešním odpolednem či zítřkem? Kam s dětmi? Co jim tak ukázat, jak vypadá živý králík, holub, husa a další domácí zvířata? Učinit tak můžete ještě v sobotní odpoledne či část neděle v chovatelském areálu OO Prostějov na Plumlovské ulici 50 v Prostějově.

Krajská soutěžní výstava hospodářského a drobného zvířectva je pro veřejnost přístupná v sobotu 14. 10. 2017 do sedmnácté hodiny a v neděli 15. 10. 2017 od 8 do 14 hodin. (red) 

 

 

OBRAZEM: Jaro vítají první mláďata

Foto ber

O tom, že v ZOO Olomouc se narodila první letošní mláďata, jsme vás už informovali. Na svět ale s blížícím se jarem přicházejí i jiná mláďata, než ta spojená s exotikou.

Jako tenhle beránek, který si užívá v jedné ze zahrad v blízkosti Prostějova. Na objevování není sám, pečlivě ho střeží maminka Zuzanka a teta. A ušmudlaný není, jen má čeníšek pokrytí pihami. (ber) 

Opeřenci ohrožovali účastníky silničního provozu

ilustrační foto ber

9. prosince řešili prostějovští strážníci hned dva případy spojené s opeřenci. Oba ptáci si zahrávali se životem.

"Po osmé hodině ranní nahlásila žena kachnu sedící na silnici v Nerudově ulici. Té se na místě tak zalíbilo, že ani na troubící řidiče nereagovala a nemínila z vozovky odejít. Jakmile hlídka dorazila na místo, kačena odletěla," popsala první případ strážník Jana Adámková.

Víte, že existuje "babybox" pro zvířata?

Foto Drosera

Záchranný SOS animal box funguje v záchranné stanici pro zvířata Drosera v Bublavě na Sokolovsku. Lidé ho mohou využít zdarma pro uložení zraněných zvířat, když ve stanici nejsou zaměstnanci.

Schránka se nachází u vchodu do objektu. Každý do ní může dát ztracené či zraněné zvíře a poslat SMS nebo zavolat na uvedené číslo a zaměstnanci stanice se už o vše postarají. 

Myšlenka na záchranný box vznikla, když jel Vladimír Tomáš Smolík, správce záchranné stanice Drosera, do jiné záchranné stanice ke kolegovi pro krmení a cestou mu volalo pět lidí, že nutně potřebují, aby pomohl nějakému zvířeti. Vladimír Smolík cestou zpět přemýšlel a vzpomněl si na babyboxy, které se osvědčily, a vytvořil něco podobného.

Do jímky spadli ježci

Foto MPP

Na základě telefonického oznámení vyjížděla hlídka prostějovských strážníků 23. srpna na ulici Družstevní, kde do jímky asi 50 cm hluboké spadli ježci.

Strážníci na uvedeném místě nalezli 6 malých ježečků i s ježčicí. Vytáhli je a převezli do lesoparku Hloučela. Na druhý den bylo přijato zcela shodné sdělení. Jen s tím rozdílem, že tentokrát šlo jen o dva ježky, pravděpodobně jejich sourozence. "I oni byli vypuštěni v lesoparku na stejném místě, aby mohla být celá rodinka pohromadě," popsala úsměvnou historku strážník Jana Adámková. (red)

Slepice pustil vítr

ilustrační foto

V úterý krátce před osmnáctou hodinou se na obvodní oddělení v Němčicích nad Hanou osobně dostavil pětapadesátiletý muž z obce na Němčicku. Ten policistům oznámil, že během dne vnikl na jeho pozemek neznámý pachatel, kde mu z výběhu na zahradu vypustil slepice. 

"Na místo tedy vyjela hlídka policistů, která provedeným šetřením zjistila, že k otevření branky výběhu mohlo dojít i vlivem povětrnostních podmínek a nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Policisté dále s majitelem provedli preventivní kontrolu zahrady a jejího oplocení. Při tom zjistili, že ze zahrady nebylo nic odcizeno a plot je neporušený," popsal kuriozní situaci mluvčí policie František Kořínek. Protože se zde tedy neprokázalo protiprávní jednání, hlídka úkon ukončila. (red)

Silnici zavřela prasata

ilustrační foto ber

Překládka prasat zablokovala v úterý v době od 10 do 12,15 hodin silnici druhé třídy mezi obcemi Malé Hradisko a Protivanov. 

Důvodem pro uzavírku byla porucha nákladního automobilu převážejícího živá prasata. Automobil nebylo možno opravit na místě, proto bylo rozhodnuto o jeho odtažení do servisu. "Živý náklad se však musel nejprve přeložit do náhradního automobilu, což nebylo možné bez uzavření komunikace," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Slepice zadávili psí tuláci

Foto PČR

Jako za časů první republiky si mohli ve středu devátého března připadat policisté na Prostějovsku. Krátce po osmé hodině ráno na lince tísňového volání obdrželi oznámení od šestačtyřicetileté ženy z obce na Němčicku, která hlásila zadávení osmi nosnic dvěma psy pouliční rasy. 

"Černý a hnědozrzavý pes se dle oznamovatelky měli do oploceného výběhu slepic podhrabat. Škodu na slepicích žena vyčíslila na 1 200 korun," popsal první incident policejní mluvčí František Kořínek. Případ šetří policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou.