Petra Kvitová a M. Černošek o úspěších prostějovského tenisu

Petra Kvitová a M. Černošek o úspěších prostějovského tenisu

Tenistka Petra Kvitová má za sebou nejúspěšnější rok své kariéry. Šestice vítězných turnajů v Brisbane, Paříži, Madridu, Wimbledonu, Linci a v Istanbulu na turnaji mistryň ji vynesl na 2. místo v žebříčku WTA 2011. Úspěšnou sezónu završila jako členka českého týmu, který získal prvenství ve Fed Cupu. V pátek dorazila tenisová hvězda do Prostějova – svého mateřského oddílu – a odpovídala na dotazy novinářů.
„Nejvíc si cením vítězství ve Wimbledonu, bylo to první nejcennější a mám na turnaj ty nejlepší vzpomínky. Ale trofeje se nedají nijak porovnávat. Teď mám nejčerstvější zážitky z Fed Cupu,“ zhodnotila svou úspěšnou sezónu a dojmy z tenisových kurtů. Teď si dopřeje tři týdny odpočinku. „Už se moc těším, na víkend pojedu domů k rodině, nebudu vůbec trénovat. Hned příští týden pojedu do lázní,“ prozradila náplň svých nejbližších dní. Pak už Petru čeká příprava na novou sezónu, fyzickou přípravu zahájí ve Vysokých Tatrách.
Radost z úspěchů „své“ Petry neskrýval manažer TK Prostějov Miroslav Černošek. „Seděl jsem na tiskovkách vedle řady osobností světového sportu. Ale obzvlášť mě těší sedět vedle téhle skromné holky, která je na druhém místě ve světě mezi ženami, je to skutečná megastar. Dosáhnout takových tří vrcholů v tenisu jako byla Moskva, Istanbul a Wimbledon na konci sezóny je velmi obtížné, o to víc cenné,“ řekl šéf prostějovského tenisu. „Moc ti gratuluji, děkuji a jsem rád, že tě tady mám,“ obrátil se uznale a se šťastným úsměvem na Petru Kvitovou.
Dnes večer bude jednadvacetiletá Petra Kvitová hvězdou slavnostního večera k oslavám 111. výročí prostějovského tenisu. Při neúčasti Tomáše Berdycha (bojuje na turnaji v Paříži o postup do semifinále) bude hvězdou jedinou. Ihned po tiskovce, natočení televizního medailonku a pózování fotografům měla úspěšná tenistka na programu zcela odlišný program – zkrášlovací kúru na tenisový galavečer, kterou jí naordinovala její vizážistka.
(jap)

Poslat nový komentář