Chceme ve městě ticho o víkendech?

Chceme ve městě ticho o víkendech?
ilustrační foto

 

Sekačky, cirkulárky, sbíječky a podobné nástroje by mohly v ulicích Prostějova zmlknout alespoň v neděli. Tak zní návrh některých obyvatel, kteří si alespoň jeden den v týdnu chtějí užít klidu a ticha. Jiní jsou ale proti.

„Mám souseda, který má autodílnu. O víkendech, kdy bych měl odpočívat, utíkám z domu, protože i deset hodin v kuse brousí. Chtěl bych mít alespoň v neděli klid,“ nechal se slyšet jeden ze starších občanů na posledním setkání s vedením města. Podpořili ho i další obyvatelé, kterým by se víkendový klid hodil. „Nejhorší je, když se mi podaří v neděli odpoledne uspat syna a vzápětí vytáhnou, samozřejmě ne vždy, sousedé sekačky. Neděli ctili už naši předkové jako den klidu a tak bychom se k tomu mohli vrátit,“ sdělila PvNovinkám radní Milada Sokolová. Pro je i náměstkyně  primátora Alena Rašková : “Kdyby přišel návrh na takovou vyhlášku, zcela jistě bych s ním souhlasila.“

Pavel Minář je ale jedním z mnoha odpůrců podobné úpravy.“Pracuji v nepřetržitém provozu, takže valím tři směny. Na práce kolem domu mi velmi často zbude víkend, jindy to prostě nejde. Chápal bych to jako těžké omezení svých občanských práv,“ konstatoval. Stejný názor má i pan Marek, který nyní rekonstruuje dům v centru Prostějova. „Dělám to svépomocně, pomáhají mi kamarádi, kteří mají čas hlavně o víkendech. Že by nemohli pustit míchačku atd. je prostě nemyslitelné, to bych to opravoval do smrti,“ vyslovil obavy. (ber)

Komentáře

Jednó z té práce zblbneš.Buď ale rád, že ji máš.Co by jiní za ni dali... Tak si aspoň v neděli dé svátek.Nic ve zlým, o nic mi nejde. Zatím ještě práci mám a jsem za ni rád.Ale v neděli si rád dám "šlofíčka".Pohraji si z dětmi, zajdu na pivko a vůbec- práce néni zajíc-no ne? Nemysli si, chalupu jsem taky opravoval, ano jednou za čas jsem v neděli musel naběhnot, ale snažil jsem se to minimalizovat.A ještě něco-v žádném případě nepatřím ke zbohatlíkům, z práce zas doma do montérek a do večera se míchačka točila.Přeji krásný, klidný-nedělní den.  :)

 

Celý týden chodím do práce od nevidím do nevidím. Kolem baráku můžu dělat jen o víkendu, na to, abych si platil lidi, nemám. Nejsme rekreační oblast!

Poslat nový komentář