Hanáci nastříleli Skalce půltucet gólů!

Foto Jiří Gándhí Procházka

V 6. kole okresního přeboru nastoupili Hanáci na hřišti Klenovic proti FK Skalka 2011. Za vedra, kdy se "psi rvali o chládek" se střetl lídr z Hané s posledním týmem tabulky. A na hřišti to také tak vypadalo.

Hosté využívali svých letitých fotbalových zkušeností  a hráče Skalky nepouštěli do svého pokutového území. V 7. minutě střelu hostujícího Gábora vyrazil gólman Podešva k brankové čáře a nabíhající Světlík dorazil míč do sítě - 0:1.

O sedm minut později se mladý Gábor opřel z 25 metrů do míče a impozatní střela zapadla do šibenice. - 0:2. Stejný hráč hostí využil zmatku v obraně domácích, obhodil si i brankáře Podešvu a pohodlně zvýšil na 0:3. Těsně před přestávkou byl faulován hráč hostí Krupička a nařízený trestný kop umístil Hodulák vedle gólmana do branky - 0:4. Za  tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhém poločase, kdy vedro bylo až k zalknutí, ještě v 50. minutě vypálil Gábor po několika kličkách na Antonína Glouzara a svým hattrickem zvýšil na 0:5.  Poté hosté z Hané polevili ve svém tlaku a domácí v 65. minutě dálkovou střelou Drekslera, která trefila konstrukci hostující branky, snížili na 1:5. V 82. minutě poslal Martin Kolář krásný centr do vápna domácích a brankář Glouzar ztuhnul při hlavičce Světlíka jak při sovětské hymně. A tak si Hanáci z Klenovic, kde využívá krásnou fotbalovou plochu tým FK Skalka 2011, vezou výhru 6:1. V příštím kole přivítají Hanáci v sobotu 17. září v 15.30 hodin na umělce nováčka z Vícova. Příjďte lídra okresu povzbudit, protože Hanáci hrají fotbal pro zábavu svou a diváků.

Haná je nesmrtelná! Haná je věčná!

Oldřich Lošťák

FK Skalka 2011 - TJ Haná Prostějov 1:6 (0:4)Branky: 64. Dreksler - 14., 34. a 50. Gábor, 7. a 82. Světlík, 43. Hodulák.Rozhodčí: Zatloukal, Horák, Dömisch. Žluté karty: Chytil, Mlčoch (S)Diváků: 35Sestava TJ Haná Prostějov:  Levínský - Martin Kolář, Černý, Ohlídal (46. Michal Trnavský),Dominik Holomek - Světlík, Krupička, Hodulák, Jančiar (46. Strouhal) - Gábor, Zatloukal(Jakub Novák). Trenér: Daniel Kolář