Fotbalisté Hané Prostějov absolvovali již 6. ročník Haná cupu v tenise

Foto Oldřich Lošťák

V rámci přípravy na podzimní část 1.B. třídy v kopané se Hanáci v sobotu 29. července zúčastnili již šestého ročníku Haná cupu v tenise. Za účasti deseti dvojic proběhlo losování „U Pěni" a hráči byli rozděleni do dvou pětičlenných skupin. Zápasy se hrály na jeden set a v každém páru byl jeden hráč s tenisovou minulostí a dokonce i přítomností. Skupinu A vyhrála dvojice Daniel Kolář – Raška s 8 body, druhé místo obsadil pár Světlík – Jančiar se 6 body, třetí flek získal pár Šilhánek – Synek se 4 body, čtvrté místo vybojoval pár Křížek – Krupička se dvěma body a pár Trnavský – Martin Kolář zůstal bez bodu. Skupinu B vyhrál pár Cibulec – Vyskočil s 8 body, a to před Ondráčkem a Strouhalem s 6 body. Třetí místo obsadil pár Bartoň – Ohlídal se 4 body, na čtvrtém místě se dvěma body zůstal pár Petržela – Hanák a bez bodu ve skupině dvojice Jakub Novák – Marák.

Zápasy se odehrály ve výborně připraveném areálu, ale velké vedro matadorům odebíralo hodně sil. Ve finále nastoupili proti sobě vítězové skupin Daniel Kolář – Raška proti dvojici Cibulec – Vyskočil a po dlouhém boji vyhrál pár D. Kolář a Raška 6:4. V zápase o třetí místo porazil pár Ondráček – Strouhal Světlíka s Jančiarem 7:6. O páté místo dvojice Šilhánek – Synek porazila pár Bartoň – Ohlídal 6:3. Sedmou příčku získal pár Křížek – Krupička, když porazil dvojici Petržela – Hanák 6:1. Černý Petr a desáté místo zůstalo dvojici Trnavský -  Martin Kolář, která po boji podlehla páru Jakub Novák – Marák 6:7.

V příjemném sobotním dopoledni všichni aktéři Haná cupu poznali, že tenis není jen přehazování míče přes síť, ale velká dřina, což tenisté u fotbalistů obzvláště oceňovali. Na závěr turnaje byli všichni účastníci odměněni cenami a už se zase těší na příští ročník. Celkové pořadí Haná cupu: 1. Daniel Kolář - Raška, 2. Cibulec - Vyskočil, 3. Ondráček - Strouhal, 4. Světlík - Jančiar, 5. Šilhánek - Synek, 6. Bartoň - Ohlídal, 7. Křížek - Krupička, 8.  Petržela - Hanák, 9. Jakub Novák - Marák, 10. Trnavský - Martin Kolář.