Hanáci jsou stále bez porážky

Foto Jiří Gándhí Procházka

V dalším zápase 1.B třídy Olomouckého KFS nastoupili fotbalisté Hané, po čtrnáctiměsíční pauze, na trávě proti mužstvu Tovačova.

První poločas byl pod kontrolou domácích, kteří po půlhodině hry vedli 2:0. První branku domácích po perfektní přihrávce Zdeňka Petržely vsítil přesnou střelou Marek Holomek. Také ve druhé brance, kterou vstřelil dvě minuty poté Jakub Novák, měl "prsty" Petržela. Hráči Tovačova před koncem poločasu snížili z přísně nařízeného trestného kopu Baďurou. Ve druhém poločase se snažili hosté vyrovnat, ale kompaktní a bojovný tým domácích jim vzdoroval až do 91. minuty. Tehdy domácí vyrobili v obraně chybu a Zatloukal vyrovnal na 2:2! O vítězi zápasu tak musela rozhodnout střelba pokutových kopů. Za stavu 3:3 šel na poslední sérii brankář Lošťák a proměnil. A jelikož následující pokutový kop hostí vyrazil, zůstaly dva body a vítězství na Hané.

Příští kolo odehrají Hanáci 26. srpna v 16.30 hodin v Klenovicích na Hané.