Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně.

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Ve druhém poločase Hanáci zabrali a brankou Miloše Krupičky po hodině hry vyrovnali. Domácí otevřeli hru, a tak se valil na oba brankáře útok za útokem. V 85. minutě poslal podruhé do vedení hosty Marek Zatloukal - 2:3! V 90. minutě Hanáci dovršili své vítězství, když vyšachovali domácí obranu i brankáře, a Radovan Světlík pohodlně vstřelil čtvrtou branku – 2:4!

V dalších zápasech hrají Hanáci s mužstvy ohroženými sestupem venku a s aspiranty na postup doma. V sobotu 26.5.2018 hrají fotbalisté Hané Prostějov už ve 14.00 hodin s rezervou Ústí. Přijďte Hanáky povzbudit. Haná je nesmrtelná! Haná je věčná!

TJ S. Vrchoslavice – Haná Prostějov 2:4 (2:1)

Branky: 17. Michal Hradil, 23. René Jurčík  –  4. a 85. Marek Zatloukal, 62. Miloš Krupička, 90. Světlík

Rozhodčí: Stloukal – Horák, Bašný. ŽK: Zatloukal – Kolář, Trnavský, Kaprál, Čermák. Diváků: 108

Sestava Hané Prostějov: Marák – Trnavský, Ohlídal, Čermák, Martin Kolář (84. Ondráček) – Jančiar (62. Jiří Novák), Kaprál, Krupička, Dominik Holomek (58. Strouhal) – Zatloukal (90. Ociepka), Petržela (26. Světlík) Trenér: Daniel Kolář