Marketingová společnost TK Plus Prostějov již nepatří Miroslavu Černoškovi

Marketingová společnost TK Plus Prostějov již nepatří Miroslavu Černoškovi
ilustrační foto vecernikpv.cz

Marketingová společnost TK Plus Prostějov má nového majitele. Podíly sportovního manažera Miroslava Černoška, prostějovského podnikatele Milana Matzenauera i londýnské firmy World Sport Service byly převedeny na slovenskou společnost Centrum 3000 a jejího majitele. Vyplývá to ze zápisu v obchodním rejstříku.

Převod obchodních podílů v TK Plus na slovenskou společnost Centrum 3000 schválila v polovině srpna mimořádná valná hromada prostějovské agentury. "Do společnosti TK Plus vstoupil strategický partner, kterým je tato slovenská firma. Jednateli nadále zůstávají pánové Miroslav Černošek a Petr Chytil," řekl ČTK mluvčí TK Plus Tomáš Cibulec. Slovenskou společnost Centrum 3000 vlastní Roland Uhrina, který zároveň působí v několika dalších firmách.
Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Společnost TK Plus má základní kapitál zhruba 22,7 milionu korun, přičemž jejím majoritním vlastníkem byla dlouhá léta londýnská World Sport Service. Podnikatelé Černošek a Matzenauer ve firmě drželi menšinové podíly.
Slovenská firma Centrum 3000 nyní v TK Plus vlastní podíl v hodnotě 22,685 milionu korun a Roland Uhrina disponuje podílem v hodnotě 51.000 korun. Spoluzakladatel firmy TK Plus Černošek se na jejím fungování nadále podílí jako jednatel.
Agentura TK Plus se specializuje na organizaci sportovních a kulturně-společenských akcí. K jejím hlavním aktivitám patří tenisový turnaj UniCredit Czech Open, atletický mítink Zlatá tretra Ostrava či letní koncerty operních hvězd v Olomouci a Prostějově.
Agentura se zaměřuje také na samosprávy. Například Prostějov firmě TK Plus za čtyřletou propagaci v tuzemsku i zahraničí zaplatí 14 milionů korun. Prostějovská radnice chce s pomocí TK Plus do města přilákat více turistů. Letos TK Plus vyhrála zakázku Olomouckého kraje na propagaci regionu v tuzemsku a zahraničí v hodnotě 18 milionů korun. (ČTK,ber)

Poslat nový komentář