Milovníci hokeje, o víkendu do Stražiska?!

Milovníci hokeje, o víkendu do Stražiska?!
ilustrační foto plakát

Sokol Stražisko ve spolupráci s hokejovým klubem SK Prostějov 1913 pořádá v sobotu 21. ledna Winter Classic. 

"Jde o setkání mladých hokejových talentů z Prostějova a Uničova ve šlépějích Jana Hrbatého," zvou pořadatelé. Akce se uskuteční v době od 11 do 13 hodin v hokejové aréně Stražisko. Občerstvení zajištěno.  

Jan Hrbatý (* 20. leden 1942 Stražisko) je bývalý československý hokejový útočník (na pozici pravého křídla), jehož jméno je spjato s jihlavskou Duklou. Reprezentoval Československo na třech mistrovství světa a na jedněch olympijských hrách. Je členem hokejové dynastie Hrbatých – aktivně hokej hrál jeho syn Jan Hrbatý i vnuci Jan Hrbatý a Filip Hrbatý. Jeho kariéra začala na rozdíl od jeho vrstevníků později, s organizovaným hokejem až v šestnácti letech v prostějovském hokejovém klubu SK, z kterého na začátku 60. let narukoval do Dukly Jihlava, kde působil dalších dvacet let. V době jeho hráčského působení se již běžně hrál hokej se zahnutými čepelemi, Jan Hrbatý ale patřil mezi tři hráče, kteří hráli s tzv. rovnou lopatou. Jeho oblíbená značka hokejky byla Vítěz special.

Je trojnásobným vítězem Spenglerova poháru.

Reprezentační debut si odbyl v roce 1964, od roku 1967 byl pevnou součástí týmu a v letech 1967–1970 hrál na všechšampionátech. Ze Zimních olympijských her 1968 si přivezl stříbrnou medaili. V reprezentaci odehrál sedmapadesát zápasů a vstřelil patnáct gólů. 

Po skončení aktivní činnosti v roce 1980 shodou okolností bylo založeno v Jihlavě Středisko vrcholového sportu mládeže pro dorost a juniory, jehož se stal šéftrenérem. Následně trénoval i A-mužstvo. (red)

Poslat nový komentář