Koktejl

Pamatujete? První mobil

ilustrační foto

Mobilní telefony máme vždy po ruce, umožní nám komunikovat s ostatními téměř z jakéhokoliv místa na světě a život bez nich si už ani nedovedeme představit. Jaký byl váš první?

První prototyp mobilního telefonu se na světě objevil v roce 1973, ale na komerční přístroj, který bylo možné koupit, si zákazníci museli počkat ještě dalších 10 let. První analogová mobilní síť NMT v ČR byla spuštěna v roce 1991 a zatelefonovat si mohli jen lidé, kteří neváhali utratit za čtyřkilový přenosný telefon 60 000-100 000 korun. Minuta hovoru stála 20 korun a platilo se za odchozí i příchozí hovory. Telefon fungoval jen v Praze, středních Čechách a v Brně, jinam signál antén tří vysílačů nedosáhl. První digitální síť GSM byla v ČR spuštěna v roce 1996.

MissOK bude znát vítězku již tento pátek!

Foto MissOk.cz

Finále Miss středních škol Olomouckého kraje MissOK 2017 je na spadnutí! Již v pátek 24. března se všech dvanáct finalistek představí na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v BEA campusu Olomouc. Budou se udělovat celkem čtyři tituly: MissOK, Miss Haná/I. VicemissOK, II. VicemissOK a MissOK Face! Galavečer se ponese v duchu komiksových superhrdinů. O tituly soutěží i prostějovská Kristýna Dohnalová.

Lístky na slavnstní galavečer jsou již vyprodány. Pokud se na vás vstupenky nedostaly, nezoufejte, celý program galavečera se bude stejně jako akce Snídaně s Misskou online vysílat na Facebooku. Nezapomeňte, že stále můžete rozhodovat o titulu Miss Haná 2017! Hlasujte pro svoji favoritku až do 24. 3. do 12 hodin na www.hledasewondergirl.cz! (red)

 

 

Hanácké pivní slavnosti se blíží! Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Akce se bude konat 6. května, a to i s bonusem. Organizátoři zajistili prodloužení slavností, které se uskuteční vedle OC Plumlovská, až do 24 hodin. A pozor, právě začínáme soutěžit o vstupenky!  

Pokud se chcete slavností zúčastnit zadarmo, postačí, když do 27. března zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, která kapela, jež má v názvu číslici, zde zahraje. Odpověď označte v předmětu Pivní slavnosti a nezapomeňte uvést celé své jméno! Pro tři vylosované máme po jedné vstupence.

Vy, kteří nevyhrajete, sledujte soutěže i nadále. O volný vstup na pivní slavnosti se ještě budete moci utkat. (red)

Fotopostřeh: Není bonsaj jako bonsaj

Foto ber

Vloni jsem se na prostějovské hody kochala výpěstky prostějovských bonsaistů, kterými se prezentovali ve farské zahradě kostela Povýšení sv. Kříže. Před pár dny jsem narazila na další výtvor šikovných lidských rukou.

Tahle obří bonsaj trůní v zahradě jedné z chat u Plumlovské přehrady. Kolikpak jí může být let, co myslíte. No, ono je to jedno, jedno ale není, že je fakt úžasná. (ber)

Pamatujete? Cigaretové žvýkačky

ilustrační foto

Pamatujete na ně? Sice rychle tvrdly, ale ten pocit, že člověk kouří a je vlastně dospělý, ten pamatuji dodnes.

I když byla tyhle cigára dost špatně k sehnání, babi mi jimi dělala radost pravidelně. Mimochodem, nikdy nekouřila a já tomu teda ve svém žití taky moc nedala. (ber) 

Dnes je Mezinárodní den štěstí!

ilustrační foto ber

Co je to štěstí? Muška jenom zlatá.... Kdo by neznal báseň, kterou proslavili Jaroslav Marvan a Ladislav Pešek ve filmu Škola základ života. Napsal ji Adolf Heyduk a jmenuje se Dědův odkaz. Nu, a právě štěstí má dnes svátek!  

Dvacátý březen je totiž Mezinárodní den štěstí. Vyhlásila ho Organizace spojených národů v létě 2012. Má nejenom připomenout, že štěstí je jedním z hlavních cílů každého člověka, ale také upozornit na potřebu nalézt rovnováhu mezi hospodářským růstem a jeho dopady na společnost a životní prostředí. 

A co vy, co je pro vás štěstí? (ber)

 

V Planetě malého prince bude další Pyžamková párty

ilustrační foto mshlohovec.cz

Na prvního dubna nabízí kavárna Planeta malého prince, sídlící v prostějovském KaSCentru, pyžamkovou párty. Předcázet jí bude šlehačková bitva!

„Děti přiveďte na osmnáctou hodinu, dostanou jako vždy večeři a snídani, ráno si je vyzvednete po desáté,“ informuje organizátorka Helena Gajdošová. Bližší informace získáte na tel. 777770651, kde můžete provést i rezervaci. (red)

 

 

"Vylajkujeme" pro Prostějovana Petra Czvalinga Divokou kartu na Muže roku?!

Foto FB Petr Czvaling

Další ročník soutěže Muž roku 2017 odstartoval. Letošní finále se uskuteční 25. srpna 2017 v Náchodě a my máme možnost nominovat do něj prostějovského borce. Hlasujme pro čtyřiadvacetiletého Petra Czvalinga!

Hlasovat můžeme na FB rádia Kiss Delta na adrese https://www.facebook.com/kissdelta/photos/a.10155010594773886.1073741848..., kde se dávají lajky fotkám. Fotka s největším počtem lajků posílá jejího majitele, a to bez dalšího castingu, přímo do finále a stane se tak Divokou kartou rádia Kiss Delta pro rok 2017. Uzávěrka lajkování je v pátek 7. dubna ve 12 hodin.

Vítězové poletí reprezentovat na mezinárodní soutěže jako je Mister International, Mister Global, Mister Universe či Manhunt International.

Pamatujete? Přebíraná

ilustrační foto

K téhle hře stačil provázek, dva páry rukou a šikovnost.

Kombinací je při přebírané spousta, vyžadují ale cvik. Mimochodem, s touhle vzpomínkou jsme měli v redakci celkem práci. Dosud si nejsme jistí, zda je název správně. (ber)  

Důležitá je i výzdoba, šaty i personál, říká svatební koordinátorka

Foto archiv Veronika Malíšková

Už víme datum svatby, počet hostů a máme přibližný svatební rozpočet. Rozhodli jste se, kde bude svatba a kdo vás bude oddávat. Také už máme místo, kde bude hostina. Dnes se budeme věnovat právě jí, výzdobě a personálu.

Barva svatby, výzdoba sálu, tabule či auta

Letošním trendem jsou EKO, punkrockové a industriální svatby, ale záleží opravdu na vás, pro co se rozhodnete, věřte svým pocitům a vykašlete se na rady starších a zkušenějších a vše si udělejte, jak to cítíte. Je to vaše svatba a vy na ni budete nejvíce vzpomínat. Hlavně vždy vložte do rozhodování srdce a svou vzájemnou lásku a uvidíte, že budete spokojeni.

o   EKO SVATBY: