Koktejl

OBRAZEM: Co potkáte na cestách

Foto ber

Když vytáhnete paty z Prostějova a vydáte se na výlet po vlastech českých a moravských, narazíte na spoustu zajímavostí. My se tentokrát vydali na sever Moravy.

Zastavili jsme se ve vynikající řízkárně, potkali špekáčky "jakokdysi" i šviháka lázeňského. Máte také ze svých cest zajímavosti, kam bychom mohli zabrousit?(ber)

Kterak jsem přišla o truhlík s bylinkami

ilustrační foto

V neděli ráno jsem zjistila, že můj samozavlažovací truhlík s bylinkami si za své budoucí sídlo vyhlédl párek holubů. Během dvou hodin natahali za okno na půl kila březových větviček, které ten silnější, zřejmě samička, umně zaplétala do sebe. Přímo na tymiánu a majoránce, s mátou a bazalkou vedle. Pěkně voňavý byteček.

Všichni jsme vyhlášení milovníci zvířat, a i když tu zrovna byl na návštěvě syn s rodinou, nenašel se prostě nikdo, kdo by ptáky vyplašil a hnízdo zlikvidoval, nebo tak učinil třeba ve chvíli, kdy oba odlétli pro stavební materiál. Jediný spor se rozhořel mezi snachou a manželem, zatímco ona tvrdila, že jde o holuba, manžel trval na svém, že je to párek hrdliček. Přítrž sporu učinil syn, když „vygooglil“, že se nám za oknem zabydlel poměrně vzácný holub hřivnáč.

Pamatujete? Partyzánky

ilustrační foto

Tyhle cigarety znám víc než důvěrně, léta je kouřil můj dědeček. Já je nikdy neochutnala, byly totiž bez filtru a mít plnou pusu tabáku tedy nebylo nic moc.

A jen pro zajímavost, děda, vášnivý kuřák, který denně těchto "hřebíků"  vykouřil 2-3 krabičky,  se dožil v plné svěžesti 83 let. Zemřel po komplikované zlomenině nohy na zápal plic. Tolik ke škodlivosti kouření... (ber) 

Fotopostřeh: Není čeníšek jako čeníšek

Foto ber

Někdy je vám ze všeho tak na nic, že vás utěší jen velmi dobrý kamarád.

Nu, a někdo si jej holt nosí pořád s sebou. Kámoše. (ber)

Plumlovský drak vypluje 17. června. Bude malý

ilustrační foto

Už tuto sobotu, 17. června, se plumlovská přehrada stane dějištěm závodů dračích lodí Bernhardt Malý drak 2017. Jde o vůbec první oficiální festival malých dračích lodí na Plumlovské přehradě.

V pátek jsou na řadě od 16 do 19 hodin tréninkové jízdy malých dračích lodí. V sobotu bude od 8.30 do 9 hodin porada kapitánů, od 9.30 do 18 hodin budou následovat závody malých dračích lodí na 200 metrů a 1 kilometr. Od 13 do 14 hodin se uskuteční vložené jízdy přítomných dětí a dětí z dětských domovů.

„Můžeme slíbit bohatý doprovodný program pro celou rodinu, nafukovací atrakce, segwaye, zorbing, paddleboardy, malování na obličej, airbrushing, čajovna a další,“ sibují pořadatelé.

OBRAZEM: Není nad kreativitu

Foto ber

Staré dámské jízdní kolo dosloužilo. Proč jej ale nevyužít jinak? Třeba tak, jako to udělali obyvatelé jednoho domu v Čechách pod Kosířem.

Stačí trocha kamínků, stará konev, proutěný košík, barevné kytky a nápad. Pěkné, viďte? (ber)

Noční Prostějov

Foto Jiří Malíček

Stane se, že uvidíte fotografii, o které nemůžete říci nic jiného, než že je krásná.

Stejně, jako je právě tato. Fotograf Prostějovský na ní zvěčnil prostějovskou velkou dámu. Dnes v noci trochu jinak, než jak ji známe. (red)

 

Filmový Kačer Donald má narozeniny Dnes je mu 83 let!

ilustrační foto

Máte či měli jste rádi Kačera Donalda? Kreslený hrdina animovaných příběhů a komiksů se objevil 9. června roku 1934 vůbec poprvé na filmovém plátně.

Bylo to ve filmu The Wise Little Hen z cyklu Silly Symphonies, jehož režisérem byl, jak jinak, Walt Disney.

Já osobně moc ráda vzpomínám na obrázky ze žvýkaček, které byly věnovány právě Donaldovi. Pěkné narozeniny, starý kamaráde. (ber)

Ilustrační foto: pohadkar.cz

Obrazem: Fialové pole změnilo barvu

ilustrační foto

Před pár dny Prostějovem hýbaly dotazy na krásně vonící fialové pole v Plumlovské ulici. Hodně z nás marně přemýšlelo, co za květinu tam zemědělci vysadili. Ti, kdo tvrdili, že jde o obyčejný jetel, měli pravdu. Tenhle duh se jmenuje nachový neboli růžák.

Dnes pole opět mění barvu, a to na jásavě červenou. Opět za to může rostlina, pole je totiž plné vlčích máků. Krása, viďte. (ber)

Foto: ber

Fotopostřeh: Reklamština

Foto ber

Někdo na to musí vydat pěknou sumu odborníkům, jiný ví, že nejlepší reklama je ta ze života. Tahle byla k vidění na nedávném kácení májky v Drozdovicích.

Myslím, že netřeba vysvětlovat. Jen musím podotknout, že pán v modrém triku vyhrál v soutěži. A spolu s ním i 92 plechovek pěnivého moku. Proč tolik? Protože právě to byla jeho váha. Tak hurá k Zavadilce, třeba taky něco vyhrajete. (ber)