Koktejl

Olomoucký kraj již popáté zvolil vítězku Miss OK 2018!

Foto Miss OK

V sobotu jste si v NH Hotelu v Olomouci mohli užít již 5. ročník soutěže Miss Opravdová krása – Miss OK 2018, kde se Nelly Urbánková stala vítězkou Olomouckého kraje. Nelly úžasně zatancovala sambu, čímž všem v sále vyrazila dech.

Olomoucký galavečer zakončil krajská semifinále letošní Miss OK. Finalistky si užily výjimečný večer, na který budou rády vzpomínat. Nejen, že si našly nové kamarádky, ale také si odnesly novou zkušenost do života. Během soboty děvčata také ladila poslední dokonalosti choreografie a svých volných disciplín. Celým večerem provázelo moderátorské duo Jitka Asterová a Bořek Slezáček.

„Večer jsem si náramně užila. Nečekala jsem, že vyhraju. Děkuji všem přítomným i rodině za podporu,“ podělila se o své dojmy vítězka.

Pamatujete? Maňásek

ilustrační foto

Kdo by neznal maňásky. Loutky, které si navléknete na ruku a ovládáte je pomocí prstů, patří ke klasice. 

I já měla svého oblíbeného Kašpárka. Roztomilého maňáska míval na ruce nejvíc můj dědeček, který mi s ním hrával neuvěřitelná představení. Dodnes na to s láskou vzpomínám zejména při televizních Chalupářích. Tam pro změnu loutkové divadlo hrál vnoučatům jedinečný Josef Hlinomaz. Nu, a můj dědeček měl úplně stejný slovník. (ber) 

Asterová a Slezáček? To je semifinálový večer MISS OK 2018!

ilustrační foto plakát

V sobotu 21. dubna 2018 se v NH Collection Olomouc Congres bude již po páté rozhodovat o Miss Opravdová krása – Miss OK 2018 pro Olomoucký kraj. Neskutečnou podívanou si nesmíte nechat ujít již od 19 hodin. V průběhu večera nás čeká velká podívaná v podobě pestrých volných disciplín, originální módní přehlídky, úchvatné promenády v plavkách krásných děvčat i bohatého kulturního programu. Celým večerem vás budou provázet hvězdní moderátoři Jitka Asterová a Bořek Slezáček. 

„Třetí krajský galavečer je již na spadnutí a my jsme zvědaví na vítězky posledního večera. Zároveň se ale velmi těším na závěrečné finále v Mikulově, které bude opravdu velké. Víc zatím prozrazovat nebudu. Máte se ale na co těšit,“ říká s nadšením Roman Štěpánek, ředitel soutěže.

Pamatujete? Křesílko

ilustrační foto

Mít své vlastní křeslo, to byl od malička můj sen. To první, houpací, jsem dostala od jedněch prarodičů. Jenže jsem z něj záhy vyrostla.

A tak mi radost udělali druzí prarodiče. Tímhle "skoroproutěným",  ke kterému přidali i stolek. A já seděla a kreslila a kreslila a kreslila. (ber)

 

Prostějovský Majáles se blíží!

ilustrační foto MMP

Divadlo Point oznamuje, že 4. května 2018 se koná již 13. ročník majálesu. Tradiční studentská slavnost bude letos velká!

"Letos se sejdeme mezi 11:00-11:20 v parku u lázní, následně se v 11:30 vydáme na průvod městem a cca po půlhodině budou následovat vystoupení škol a soutěžní kategorie pro kandidáty na krále Majálesu, předpokládaná délka je 60-90 minut," vzkazují pořadatelé.

Mračna nad Prostějovem

Foto Leo Ševčík

Tři fotografie z dílny Leo Ševčíka doputovaly do našeho redakčního e-mailu.

Tři rozdílná místa, tři odlišné časy, třikrát jiné počasí. Všechny spojuje jediné. Prostějov. Hezký večer. (red)

Ředitel Národního domu se oženil

Foto archiv Jan Páleník

Včera se přímo v prostorách Národního domu, v jednom ze salonků, oženil jeho dlouholetý ředitel, Jan Páleník. Jeho ženou se stala partnerka a matka jeho půlroční dcerky Milenky Milena Krikelová.

Novomanžele oddávala primátorka Alena Rašková. "Přeji novomanželům hodně štěstí a věřím, že Honzův nový stav bude mít velmi blahý vliv na jeho pracovní nasazení", uvedla s úsměvem Prostějovským novinkám primátorka, která je zároveň předsedkyní správní rady Národní dům o.p.s.

Panu řediteli a jeho paní přejeme hodně štěstí! (red)

Pamatujete? Floppy diskety

ilustrační foto

Vzpomínáte ještě na floppy diskety? Když jsem začínala, tuším, v roce 1994 s počítačem, nic jiného nebylo. Pak přišla CD a flash disky, následně externí harddisky a DVD.

Radost byla instalace operačního systému Windows, který byl na neuvěřitelných 3711 disketách. A moje vzpomínka na tuto dobu. Kolegyně Janička, která po půl hodině kutění s bednou PC ohlásila: "Tak a je to. Pak že to nejde!" Povedlo se jí do mechaniky nacpat disky hned dva. Pravda, pomohla si dřevákem. K velké radosti našeho IT specialisty. (ber) 

 

Starý Prostějov na fotografiích

Foto Zlatá brána

Jestlipak poznáte místo, které je na této fotografii? Sice z ptačí perspektivy, k čemuž posloužila věž sousedního kostela, ale neodmyslitelně patří k centru Prostějova. I když tedy vypadá úplně jinak?

Pokud tipujete prostor, kde dnes stojí Zlatá brána, tipujete dobře. Právě z jejího archivu jsme si fotografii půjčili. (ber)

Pamatujete? Partyzánky

ilustrační foto

Tyhle cigarety patří k opravdové historii. Já mám Partyzánky navždy spojeny s dědečkem.

Kouřil pět, šest krabiček denně a aby ušetřil, půlil si je. Protože hrozilo, že si připeče prsty, používal špičku. A pro odpůrce kouření, dožil se ve zdraví pětaosmdesáti let. (ber)