Koktejl

OBRAZEM: Taková housenka se nevidí každý den

Foto Hana Grulichová

Paní Hana Grulichová z Alojzova nám velmi často se svými kolegyněmi zasílá množství fotografií a povídání o aktivitách v obci. Tentokrát se jí podařil jiný úlovek.

"Zasílám do redakce pár fotografií, na kterých je zachycená housenka "LIŠAJE VRBKOVÉHO", později nočního motýla. Po vyfotografování jsem ji zanesla pod keřík, nu, bude o jednu můru víc", napsala k zaslaným fotografiím Hanka.

Děkujeme! (red)

Pamatujete? Kuchyňská lavice

ilustrační foto

Před více než třemi desítkami let patřila nedílně k vybavení domácností. Vešlo se do ní hodně věcí, v koutě kuchyně vypadala dobře.

Ta moje měla jedinou nevýhodu, koženkový potah. Sice zářivě oranžový, který mou tehdejší kuchyni krásně prozářil, ale sedět na něm v parném létě nebylo nic moc. Tak co, máte ji ještě? (ber) 

 

Pamatujete? Dětské sedátko

Foto ber

Na takovém sedátku mě před mnoha a mnoha lety vozili na kole mí rodiče. Časem jsem ho využila i já pro svá dítka. 

Bylo a je zajímavé zejména pro přepravované děti. Výhled do okolí a požitek z přesunu mají totiž z první ruky. A jen tak na okraj, patřily k němu stupačky, na které dítko dávalo při jízdě nohy. Nepamatuji, že by kdy došlo k nějakému úrazu a robátko strčilo nohu do špic.

Děti, přepravované v dnešních sedačkám, ze kterých celou cestu koukají na maminčina či tátova záda, mohou jen závidět. (ber)

 

Dnes je mezinárodní Den leváků

ilustrační foto internet

13. srpen je dnem mnoha významných osobností. Půjde například o slavného malíře Leonarda da Vinciho, Napoleona, Charlieho Chaplina či fyzika Alberta Einsteina. Přihlásit se k tomuto dni může též Barack Obama, Julia Roberts, Bill Gates nebo třeba tenistka Martina Navrátilová. Ti všichni užívali nebo užívají levou ruku častěji než pravou. Ti všichni jsou leváci. Dle statistik k nim patří každý desátý. Více leváků přitom najdeme mezi muži než mezi ženami. Mimochodem, levákem je i legendární kreslený Bart Simpson.

13. srpen jako Den leváků vyhlásila v roce 1976 Mezinárodní asociace leváků (Lefthanders International). Chce tak upozornit na problémy, s kterými se leváci v pravorukém světě dennodenně potýkají. Mezinárodní den leváků je zároveň oslavou této jedinečnosti, která jde nezřídka ruku v ruce i s vyšší inteligencí, lepší pamětí nebo řečnickým uměním. Na druhé straně jsou leváci dle některých studií náchylnější na zdravotní komplikace, mají obtíže s imunitním systémem, alergiemi či poruchami spánku.

Fotopostřeh: Důvod zákazu koupaní v přehradě je znám!

ilustrační foto

Před nedávnem vyhlásili hygienici zákaz koupání v Plumlovské přehradě. Jako důvod uvedli nadměrný výskyt sinic. PvNovinkám se ale dostal do ruky jedinečný dokument. Vysvětluje, kde je pravda!

A je to venku! Nebezpečí sice pod hladinou číhá, sinice to ale nejsou. Unikátní fotografie to dokazuje, přehrada je plná krokodýlů! Tak bacha na ně! Pěkný víkend přeje redakce. (ber)

 

Fotopostřeh: Tak kdo půjde pracovat?

ilustrační foto

Většina z nás je nespokojená s výší své odměny za práci. Jenže nabídky zaměstnavatelů jsou skoro všude na stejné úrovni, takže bychom si moc nepomohli. Ovšem, někdy se najdou výjimky.

Třeba jako tahle. Dělat za 24 tisíc na hodinu, to je sen. Pěkný pro pracující, ale paní personalistce se budou kvůli téhle nabídce ještě hodně dlouho zdát sny škaredé. Já bych se tedy přihlásila, protože lepší práci v ČR asi najdu těžko. A Vy? (ber) 

Fotopostřeh: Nic nemáme. Tedy jinak

Foto ber

Léto je tady a s ním i zvýšená návštěvnost nejrůznějších pohostinství. Někdy se na jednom místě sejde tolik zákazníků, že obsluha prostě nestíhá.

Nu, a někdy již nemá co nabídnout a je unavená z neustálého opakování Nic nemáme. Tak potom stačí vzít křídu a napsat lehce pochopitelný vzkaz. (ber)

 

Tip na víkend: S Hektorem do Tovačova

ilustrační foto jízdní řád, plakát

O víkendu 12. a 13. srpna 2017 vyjedou na trať do Tovačova další letošní zvláštní vlaky. V rámci sobotního obratu zvláštního vlaku do Kroměříže si můžete přijet prohlédnout také železniční muzeum v Kroměříži.

Po oba dny můžete navštívit také úchvatný tovačovský zámek se schodištěm ve stylu vídeňské opery. Opět platí, že po předložení jízdenky z vlaku na pokladně zámku získáte slevu na vstupném do této památky. 

Soupravu zvláštního vlaku bude tvořit přerovský "Hektor" 721 555-1 (v sobotu) nebo 720 039-7 (v neděli),  nově opravený historický osobní vůz Balm 5-0814 a služební vůz Daa-k pro přepravu jízdních kol a kočárků.

Fotopostřeh: Není slepice, jako slepice

ilustrační foto

Máte rádi slepičí vývar, slepici na paprice, či na smetaně? Já ano. Jen při pohledu na nápisy v jednom marketu bych tedy chvíli váhala nad volbou základní suroviny.

Brali byste zmrazenou, nebo zrazenou. Já asi zmrazenou, bůhví, co té druhé kdo udělal. Dobrou chuť. (ber)

.

 

Vodnářský úplněk posvětil svátek ženského orgasmu

ilustrační foto corbis.com

Včerejší úplněk ve znamení Vodnáře nastartoval období, které přeje sexu a k tomu se dnes přidává svátek, který se k sexu váže. Je totiž Mezinárodní den ženského orgasmu.

Svátek vznikl v Brazílii, kde byl 8. srpna zaveden a kde se slaví jako jedno z největších životních potěšení. Svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii, kde se jeden radní rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za "sexuální dluh" vlastní manželce. Svátek se slaví v Brazílii, Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a Norsku. Tak třeba se ode dneška bude slavit i v Prostějově. (ber)