Koktejl

Čtyřiadvacetiletá Lucie Mrvová soutěží v KiK Tvář roku. Podpořme sympatickou tmavovlásku v boji o titul!

Foto Kik.cz

Důvodů, proč se Lucka přihlásila do soutěže, je hned několik. "Mám ráda módu, hlavně v obchodě KIK. Líbí se mi zaměření obchodu pro větší velikosti. V roce 2016 jsem se zúčastnila soutěže Miss prima křivky, kde jsem díky tomu, ze jsem fotogenická, vyhrála tituly Žena in a Krásná baculka. Nestydim se za své křivky a umím je prodat," říká Lucka, která podle vlastních slov nezkazí žádnou legraci. Hlasovat pro ni můžete na https://www.kik.cz/tvarroku/k/lucieMrvova

"KiK Tvář roku" je soutěž pro všechny ženy v České republice, které jsou sebevědomé a nebojí se prezentovat své silné stránky. Věříme, že existuje mnoho žen, které jsou oddané své rodině, pomáhají přátelům nebo i zcela cizím lidem. KiK chce tyto ženy odměnit – a to nejen kvůli jejich jedinečnému vzhledu, nebo proto, že jsou úspěšné. Ať už je to matka od rodiny, nejlepší přítelkyně, nebo bloggerka, která inspiruje ostatní lidi – všechny tyto ženy mají sílu, která by měla být vyznamenána!

Pamatujete? Lahvička s bonbonky

ilustrační foto

Byly mrňavé, plné droboučkých bonbonků a na jejich vrcholu byla přikurtovaná panenka. 

Jedna moje kamarádka měla pro tyhle panenky i kolotoč. Já ne, a moc jsem jí záviděla. Nicméně, dodnes si vzpomínám, co práce a slin stálo, vydolovat z lahvičky poslední "kokina". (ber)

 

Fotopostřeh: Prostějov v roce 1936

ilustrační foto

Dostala se k nám fotografie, která podle čtenáře, který nám ji zaslal, pochází z roku 1936. Prostějov se od té doby dost změnil.

Tipnete si, odkud byla fotografie pořízena? My hlasujeme pro Držovický kopec. (ber) 

Fotopostřeh: Líbací slavobrána

Foto ber

Vyzdobená slavobrána vítala v pátek návštěvníky Dýňové stezky, která se konala ve Smetanových sadech v Prostějově. Sloužila jako oficiální start do soutěže. Ale využít se dala i jinak.

Třeba ke sladkému políbení zamilované dvojice. Tomu se říká romantika! (ber)

 

Křemílek a Vochomůrka dnes slaví padesát let!

ilustrační foto

Máte rádi večerníčky? Já tedy ano, zejména ty naše kreslené. Takoví králíci z klobouku jsou pro mě stejně úžasní, jako Rumcajs s Mankou a Cipískem či Rákosníček.  Ale úplně nejvíc ujíždím dodnes na Pohádkách z měchu a kapradí. Jejich dva hrdinové Křemílek a Vochomůrka, vstoupili na televizní obrazovky vůbec poprvé  6.října 1968. Dnes je to právě 50 let.

Námětem byla stejnojmenná kniha spisovatele Václava Čtvrtka, ve které jsou příběhy hlavních hrdinů Křemílka a Vochomůrky sepsány. Postavy nakreslil Zdeněk Smetana, svůj hlas jim propůjčila skvělá Jiřina Bohdalová. Bylo natočeno celkem 39 dílů po osmi minutách.

Tak všechno nejlepší, kluci! (ber)

 

Fotopostřeh: Pro fotku všechno!

Foto ber

Jsem z rodu "cvakálků". Fotím vše zajímavé, co mi přijde před objektiv, aniž dbám na kompozici, úhel, světlo. I tak se občas některý snímek výjimečně povede. 

Do Mistra fotografa mám opravdu daleko. O tom sem se přesvědčila na páteční dýňové stezce ve Smetanových sadech. Fotograf Prostějovský neváhal před objekty svého zájmu ulehnout na ledovou zem. Tomu říkám umělecké nadšení! (ber)

Pamatujete? Hrníčky na dušičky

ilustrační foto

Čínský porcelán byl jednu dobu velmi moderní. Hrníčky s pokličkami existovaly ve stovkách provedení.

Víc, než k běžnému použití, mívaly místo ve vitrinách a sloužily jako dekorace. (ber)

Pamatujete? Dětské punčoháče

ilustrační foto

Měly jednu nevýhodu, nešly moc natáhnout. A děti tak rychle rostly...

Pamatuji, jak mě do nich maminka natřásala, že to ještě dáme. Stejně tak sem do nich cpala já své děti, protože prostě není možné, že by od praní k praní vyrostly. Protože sehnat punčocháčky bylo něco jako hon za pokladem. (ber)

Foto: FB

Natálie Kočařová uspěla v Dívce České republiky!

ilustrační foto

Osm dívek ze všech koutů země ve středu večer bojovalo o devátý titul Dívky České republiky. Mezi nimi i prostějovská Natálie Kočařová. 

Natálka sice nevystoupila na post nejvyšší, domů si ale odvezla titul Sympatie. Gratulujeme! (ber)

Pamatujete? Slabikář

ilustrační foto

První knížka, kterou jsem si přečetla sama, byl právě tento slabikář.

Vydáno jich bylo nespočet nejrůznějších druhů. Já ale mám ráda právě tento. Můj první. (ber)