Koktejl

Pamatujete? Kouřící figurky

ilustrační foto

Hulíš jako sádrový ježek. Tohle úsloví se zachovalo do dneška, co by památka na nejrůznější sádrové figurky, které statečně bafaly náhražky cigaret.

My jsme doma mívali právě takového ježka, snad jen v jiném oděvu. Ani nevím, jestli se tihle kuřáci ještě vyrábí. Vzhledem k současnému tažení proti milovníkům tabáku už asi jejich doba navždy pominula. (ber)

Pamatujete? Vodní koule s kačenkou

ilustrační foto

S touhle hračkou si moje děti hodně vyhrály. Tedy nejen ony, líbila se i čtyřnohým obyvatelům našeho domu. 

Vyrábí se i dnes, ale na tuhle, ve které se lepily kytičky na stěny, žádná nemá. (ber) 

Fotoposteh: Unikátní čaj!

ilustrační foto

Občas jsem mívala chvíle, kdy jsem se rozhodla hubnout a pomoci mi v tom měl i nějaký ten čaj.

Faktem je, že jsem povětšinou nezhubla a z většiny z nich mi následně na zhebnutí bylo. (ber)  

Pamatujete? Slabikář

ilustrační foto

Ema má mámu. Máma má mísu. Slabikář je nedílnou součástí života nás všech. 

Ze slabikáře jsme se učili poznávat první písmenko, přelouskali první kratičkou větu. Já měla ten první, moje děti se učily z toho třetího, ilustrovaného jedinečnou Helenou Zmatlíkovou. Jaký byl ten váš? (ber)

Pamatujete? Elektronické hry

ilustrační foto

Předchůdce nejrůznějších herních konzol, který u nás byl k sehnání, pocházel z tehdejšího SSSR. 

Bývaly hodně oblíbené a těžko k mání. Ale ráda si konkrétně tuhle zahraji i dnes. Nu, podoždi, zajac ... ( ber) 

IX. sraz skupiny Prostějov bez cenzury se opět vydařil!

Foto Zdeňka Růžičková

Devátý sraz facebookové skupiny Prostějov bez cenzury, který se tentokrát konal v restauraci U Hudečků, se opět vydařil. Účastníky srazu neodradily ani nasazené policejní vozy z důvodu hokejového zápasu Jestřábů s přerovskými Zubry v blízkosti restaurace.

"Srazem prošla přibližně čtyřicítka lidí, myslím, že se opět skvěle vydařil. Jsem rád, že útoky, které se mnohdy dějí na skupině, v žádném případě neovlivňují atmosféru na srazu. Když se lidé potkají a seznámí osobně, je to o něčem úplně jiném", uvedl s úsměvem Jonáš Proser, jeden ze dvou správců skupiny. (red)

Vítězky Prostřena jsou dvě!

Foto FTV Prima

Včerejším dnem skončila série Prostřeno z Olomouckého kraje. Vítězky jsou hned dvě, obě získaly 30 bodů.

Po 30 tisících si nakonec odnesly Jana z Prostějova a Veronika ze Šumperka. (red)

Fotopostřeh: Dáte si šušenku?

ilustrační foto

Chvilku jsme přemýšleli, jestli je to nový druh cukrovinek, který vyvinula jedna prostějovská prodejna pečiva. 

Každopádně po ochutnání musíme konstatovat, že jde skutečně o úúúúúplně normální sušenky. (red)

David Píchal na nejdelší cestě!

ilustrační foto

První letoší cesta Davida Píchala je vůbec nejdelší, kterou v rámci svého putování uskuteční. Vyrazil na ni 15. února večer a cílem je italský ostrov Pantelleria. 

Celkem 12 dní hladu. 2 680 kilometrů autem. 1 300 kilometrů lodí. 280 kilometrů vlakem. 200 kilometrů autobusem. 120 kilometrů pěšky nebo na kole. Cílem je ostrov s vyhaslou sopkou a termálním jezerem  ležící  na dohled, zhruba 70 kilometrů od afrického Tunisu. "Využil jsem opět pracovní cesty do Říma, kde nechám auto. Mohl bych z tama pohodlně letět letadlem a být tam za pár hodin. ALE!!! To by nebylo ono!! ...

Prostřeno, den pátý. Vaří Veronika

Foto FTV Prima

Ve včerejším Prostřeno byla hostitelkou servírka Renata Seidlová z Prostějova. Jídlo jí soutěžící pochválili, chování ale neodpustili. Po emotivním výstupu jí nakonec dali pouhých 20 bodů.

A konečně v pátek se u plotny představí nejmladší z olomoucké skupiny Veronika (19). Mezi její koníčky patří turistika, jízda na kole, sledování filmů a spaní. Ráda tráví volný čas s přáteli. Ve finále stejně jako ostatní hostitelka s napětím očekává, zda na večeři dorazí Renata. Včera to u ní skončilo neslavně a Renata s dobrou náladou samozřejmě nepřijde. Odmítá komunikovat s Janou i Drahuškou, je přesvědčená, že ty dvě se jí dotkly nejvíce. Finále se nese v podivné atmosféře, Jarda se snaží znepřátelené tábory udobřit. Podaří se mu to?