Koktejl

Mezi finalistkami Miss OK je prostějovská studentka!

Foto FB Kristýna Dohnalová, MissOK

Ve čtvrtek 12. ledna proběhl casting MissOK v BEA campusu Olomouc, kde bylo vybráno dvanáct nejkrásnějších dívek středních škol Olomouckého kraje! Do finále soutěže MissOK 2017 postoupila i Kristýna Dohnalová z RG a ZŠ Prostějov.

Dívky se nejprve porotě představily, potom následovala tradiční promenáda v plavkách, a poté absolvovaly krátký rozhovor s porotou. Porota po třech kolech vyřazování vybrala dvanáct nejkrásnějších a nejtalentovanějších finalistek. Na castingu panovala přátelská atmosféra, dívky dosahovaly svým vystupováním profesionální úrovně, a tak měli porotci opravdu těžké rozhodování.

Kristýna Štolpová: Na casting České Miss nepůjdu. Mám svoji cenu

Foto FB Kristýna Štolpová, fotograf: Kamil Zápeca

Přerovanka Kristýna je s Prostějovem spjatá, nejen, že z Prostějova pochází, ale studovala též na střední škole ART-Econ. Mimo jiné se v roce 2011 účastnila soutěže MISS MODEL 2011, kde získala titul 1. vicemiss, v roce 2015 se stala první vicemiss v soutěži Miss Haná a získal i titul Miss Hlas 2015. Účastnila se Miss prostějovských středních škol, jako modelka předvádí na nejrůznějších přehlídkách, mimo jiné i naposledy v Německu na Superenduro Germany. V příštím týdnu se chtěla zúčastnit olomouckého castingu na Českou Miss, svou účast ale odvolala. Znám svou cenu, říká.  

"Letos jsem se chtěla zúčastnit České Miss pod dojmem, že díky novým majitelům se celý koncept změnil a že ji vrátí zpět její punc a krásu let minulých. Proto mi založili dle pravidel vlastní profil, abych splnila požadavky registrace a následně castingu. Po prvním castingu v Praze jsem však bohužel změnila názor a rozhodla jsem se, že na casting nepůjdu a soutěže se účastnit nebudu. Proč?

Finalistky Miss OK jsou již známy!

Foto MISS OK

Ve čtvrtek 12. ledna se v Olomouci uskutečnil casting na Miss OK 2017. Dvanáctka finalistek je již známa.

Do finále se probojovaly a o tituly se utkají tyto dívky: Bára Hošková, Sabrina Flachsová, Andrea Stříbrná, Adéla Kašpaříková, Tereza Šestořádová, Natálie Katsopoulosová, Klára Bublíková, Lucie Henslová, Michaela Blašková, Aneta Vybíralová, Kristýna Dohnalová a Sibyla Kallerová. Finále se uskuteční v březnu v Olomouci. (red)

Historicky první Masopust v Prostějově!

ilustrační foto Větřák Pivín

Zbrusu novou akci, Masopust, která v Prostějově bude mít svoji premiéru, zajistí umělecká a produkční agentura Společnost pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky. Rada města Prostějova již novinku schválila. Akce se bude konat na náměstí T. G. Masaryka dne 4. února 2017 od 10 do 16 hodin, a to s doprovodným programem.

„Jednalo by se o jednodenní lidovou tradiční kulturně společenskou akci - rej masopustních masek, lidové písničky, lidová zabíjačka. Plánujeme průvod masek v čele s flašinetem, bubeníky, kteří prochází za všeobecného veselí náměstím. Poražené prase, které se na začátku akce nese na márách za „všeobecného žalu masek“… Řezník před lidmi předvádí výrobu jitrnic, jelit, vaří se zabíjačková polévka, která se v závěru akce rozdává za symbolickou korunu. Během dne hraje kapela, flašinetář a probíhá rej masek.

Čeká nás "račí" úplněk. Plný sexu

ilustrační foto FB

Letošní první úplněk začíná ve čtvrtek 12. ledna ve 12:33 hodin a je ve znamení Raka. Měsíc v úplňku krade spánek, ale ten račí podporuje sexuální touhu. Takže ve zkratce – moc se nevyspíme, ale můžeme promilovat zbytek ledna.

Znamení Raka vládne právě Měsíc, jeho vliv je v tomto čase ještě zesílen. Pociťujeme nervozitu a podrážděnost, emoce s námi cloumají. Špatně spíme, trpíme výkyvy nálady a jsme značně přecitlivělí a plačtiví. Tíhneme k domovu a rodině. 

Potěšující ovšem je, že račí úplněk má zvýšený vliv na  sexuální touhu a taktéž plodnost. Takže, jak bylo psáno v úvodu, nespavci mají o zábavu postaráno. Nu, a pokud plánujete potomka, rak vám ho rád dopřeje.

Gumové kachničky brázdí oceán už 25 let

ilustrační foto

Dne 10. ledna1992 došlo ke známé nehodě, při níž se do Tichého oceánu za bouře převrátil kontejner vezoucí gumové kachničky, bobry, žáby a želvy. Okolo 29 tisíc jich od té doby brázdilo světové oceány a napomohlo vědcům pochopit podrobnější mechanismus pohybu vodních mas.

Pouť světovými oceány začala pro gumové kachničky a další zvířátka zhruba uprostřed Pacifiku. Jejich „hejno“ ovšem nebylo tak úplně kompaktní, a tak se hračky brzy rozdělily. Jedna část se vydala na jih k pobřeží Indonésie a Austrálie, další navštívila jihoamerické pobřeží, a třetí skupina na konci roku 1992 dorazila k břehům Aljašky. Po pár letech a dalším pohybu na severu ovšem došlo k nejhoršímu – gumová zvířátka na několik let zamrzla v ledu. Až v roce 2000 se uvolnila a pokračovala ve svém putování, a to skrze Severní ledový oceán do Atlantiku (v roce 2001 se např.

Fotopostřeh: Sníh... Postavíme krásu?!

ilustrační foto FB

Sněhové podmínky na Prostějovsku nejsou zatím pořád nic moc a vidět sněhuláka rovná se malému zázraku.

Doufejme, že se bílé pokrývky ještě dočkáme v dostatečném množství a vy si zatím můžete vzít kousek inspirace z téhle fotografie. Není sněhulák, jako sněhulák. Taky jste někdy "uplácali" nějakého hodně originálního? Pochlubte se! (red)

Fotopostřeh: Cestovali jste s Honzíkem?

ilustrační foto

Honzíkova cesta od Bohumila Říhy byla kdysi povinnou četbou. Narazila jsem na tuhle knihu nedávno v útrobách své maxiknihovny.

Ať byl obsah jakýkoli, ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou prostě úžasné. A jen po zajímavost, kniha poprvé vyšla v roce 1954. Do roku 2015 vyšla v nejméně 21 vydáních a počet výtisků přesahuje 2 miliony. (ber) 

Kdo obdrží dva kalendáře skvělého fotografa Petra Zapletala?

ilustrační foto kalendář Petr Zapletal

O fotografovi, kameramanovi a hlavně umělci, který se za necelé dva roky vypracoval mezi profesionální elitu české scény, Petru Zapletalovi z Prostějova, PvNovinky psaly již před časem. Před pár dny jsme přinesli soutěž o dva jeho kalendáře.

Petru Zapletalovi před fotoaparátem pózovala celá řada známých modelek, celebrit a jeho fotografie se objevily mimo jiné v časopise Playboy. Nyní jsme vylosovali dva z vás, kteří si pověsí na zeď jeho kalendář na rok 2017, který zobrazuje finalistky Miss Erotika 2016.

A kdo jsou ti šťastlivci? Pavel Copek a František Strouhal. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Večerní Prostějov fotoaparátem Romana Štarhy

Foto Roman Štarha

Do redakčního e-mailu přišly fotografie zaslané Romanem Štarhou. Jistě poznáváte, že se jedná o park u kostela sv. Petra a Pavla na Lidické.

"Posílám pozdrav do redakce, čtenářům a zasílám včerejšího fotografie, jak je Prostějov krásný", napsal k zaslaným fotografiím Roman. Děkujeme! (red)