Koktejl

Pamatujete? Nucený výsek

Foto Bob Pacholík

Dnes sáhneme do historie našeho města. Je tomu mnoho let, co jsem do tohoto obchodu chodila. Ceny skvělé, maso dobré.

Jestlipak si vzpomenete, kde v Prostějově Nucený výsek byl? (ber)

 

 

 

 

 

 

Pamatujete? Dynamo na kolo

ilustrační foto

Něco takového mi dědeček implantoval na starou ukrajinu. Musím říct, že ušlapat tenhle výrobník světla byla pořádná dřina.

Dynamo už je dnes, ve světě blikajících světýlek, přežitek. Osobně si ale myslím, že i přes tu dřinu nohou plnilo účel osvětlení mnohem lépe. A taky bylo vidět na cestu. (ber)

Pamatujete? Psací stroj

ilustrační foto ber

Pro dnešní mladou generaci je psací stroj pojmem skoro neznámým. Dávno jej nahradily klávesnice počítačů. Já na ně ale vzpomínám moc ráda.

Můj otec byl nejrychlejší písařkou v Agrostroji, jak s povzdechem dodnes vzpomínají jeho kolegyně. Psal všemi deseti, závratnou rychlostí a ještě bez potřeby dívat se na klávesnici. Já to umění nepodědila, a i když jsem se hodně snažila, dodnes píšu ukazováky a bez dívání jsem v koncích.

Nicméně, svou první "perličku", kterou jsem vyškemrala ještě v době, kdy jsem byla na střední škole, mám pořád doma. Z nostalgie. (ber)

 

Pamatujete? Mixér Pragomix

Foto ber

Zdědila jsem ho po své mamince, která si ho pořídila v roce 1965.

A od té doby stále  fachá, jako za mlada. Nj, kvalita. (ber)

 

Pamatujete? Vysavač Eta

Foto ber

Já ho nejen pamatuji, já ho má doma! A jen tak se ho nevzdám, protože ten stroj má, slovy Kutila Tima, "Vyšší výkon"!

Takže se i po pětačtyřiceti letech úspěšně rve s drobky, jehličím i psími chlupy. A to bez ztráty kytičky v podobě jakékoli opravy. Co si pamatuji, jednou shořely uhlíky, ale to bude nějakých dvacet let. Oprava za půl sta. (ber)

 

Soutěž MISS MODEL stále otevřena! Do 10. října

ilustrační foto Miss Model

XIV. ročník soutěže krásy a elegance MISS MODEL 2017 stále hledá nové dívky. Registrovat se mohou do 10. října. Soutěž hledá i talenty pro doprovodný program. 

Soutěž je určena pro dívky ve věku 16 - 26 let, s výškou minimálně 168 cm. "Máme zájem o dívky s osobností, výjimečností a uměleckým cítěním, zkušenosti v modelingu jsou vítany," upozorňují organizátoři. Navíc hledají  talenty nejen pro doprovodný program finále, ale zejména pro prezentaci výjimečných talentů a jejich podporu.

"Máme zájem o mladé oděvní návrháře a oděvní desing - nejlepšího autora originálního modelu oceníme soškou anděla," dodávají. 

Pamatujete? Přenosný televizor

Foto ber

Zatímco většina rodin šetřila na jakýkoli televizor, naši se tací, kteří si mohli dovolit luxus přenosného "koukání".

Tesla Pluto z roku 1980 byla sice černobílá, ale černou byste hledali marně. Tesla ji vyráběla v pestrých barvách, snad proto, aby divákům nahradila barvy obrazu. Nám sloužila asi dvě desítky let a víc než dobře. (ber)

 

Pamatujete? Nafukovací hračky

ilustrační foto fatra.cz

Nafukovací slon a další hračky výtvarnice Libuše Niklové provázely dětstvím většinu dnešních českých čtyřicátníků. Z její dílny vyšly i legendární pískací hračky, které jsou dnes vyhledávaným sběratelským artiklem.

Vytvořila například legendární nafukovací sedátka ve tvaru buvola, slona nebo žirafy, které před téměř půl stoletím začala poprvé vyrábět firma Fatra Napajedla a nyní je opět prodává. 

OBRAZEM: Kamila Štětařová v Miss Prima Křivky zářila!

Foto Prima křivky

Letošní 5. ročník Miss Prima Křivky sice Kamila Štětařová z Pivína nevyhrála, získala ale díky internetovému hlasování titul Miss Prima křivky - Facebook 2017. 

"Finalistky do poslední chvíle a posledního dechu stály při sobě a navzájem, byť každá doufala ve vítězství, si držely palce. Ta soudržnost až do konce mne naprosto ohromila. Naprosto skvěle se vydařily volné disciplíny, kde holky ukázaly, že MISS není jen o kráse, ale i o talentu, chcete-li, potenciálu, který v sobě každý z nás má," sdělila PvNovinkám ředitelka soutěže Markéta Zámyslická. (ber)

 

Kamila Štětařová v Miss Prima Křivky zabodovala!

Foto Prima křivky

O účasti Kamily Štětařové, radiologické asistentky z Pivína, v soutěži Miss Prima Křivky 2017, PvNovinky informovaly. Kamila i díky vám, čtenářům, získala titul MISS Prima křivky – Facebook 2017. Požádali jsme ji o krátký rozhovor. 

Jak jste se do soutěže dostala?

Přihlásila jsem se díky mé kamarádce a loňské finalistce Lucii Mrvové. Lucka mě vlastně přihlásila...

Co Vás nejvíc zaujalo, pobavilo, naštvalo?