Kultura

Tip na víkend: Olomoucký Létofest

ilustrační foto

Olomoucký Létofest se nezadržitelně blíží. U Galerie Šantovka v centru Olomouce to v pátek 17. a v sobotu 18. srpna rozjedou známé české kapely. Chybět nebude ani legendární Kabát. 

Festival Létofest přijede do Olomouce se zvučnými jmény, jako například s No Name, Davidem Kollerem, Markem Ztraceným nebo Kabáty. V pátek se areál u Šantovky otevře v 16:00 a lidé se postupně můžou těšit na vystoupení No Name, BSP, Chinaski a večer završí koncert skupiny Jiřího Macháčka Mig 21. 

V sobotu se areál oproti prvnímu festivalovému dni otevírá o čtyři hodiny dříve, a to v poledne. I kapel si v sobotu zahraje více, návštěvníci si užijí Annu K, Iné Kafe, Davida Kollera, Marka Ztraceného, Wanastovi Vjecy a Kabáty v čele s Pepou Vojtkem. 

Kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Hrad Sovinec nabídne ve dnech 18. a 19. srpna akci Hodokvas rytíře Kobylky. Tradiční historicko-řemeslný jarmark zaručuje nejvyšší kvalitu celodenního programu v podobě pověstí a šermířských příběhů ze života Karla IV. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné.

Pět vylosovaných získá vždy po dvou volňáscích pro dospělé a třech pro děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Milan Večerka z Prostějova, Emma Nováková z Prostějova, Jana Moravcová z Prostějova, Regína Hrubá z Prostějova a Dagmar Gottwaldová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Čtvrtek nabídl Léto s Fantomem

Foto LA

Čtvrtek patřil v Prostějově patřit opět kulturnímu létu. 

Od osmnácti hodin se představil moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od 20 hodin vystoupili na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

Divadlo pokračuje v prodeji předplatného na příští sezonu

ilustrační foto

Do 6. září si mohou zájemci vybírat abonmá čtyř divadelních skupin, koncertní abonmá, dětské předplatné Čtyřlístek a scénické čtení LiStOVáNí.

Dětské předplatné Čtyřlístek má k dispozici krásná místa a je vhodné pro děti již od čtyř let. Prvním titulem, který Čtyřlístek nabízí, je Hurvínkova cesta do Tramtárie. DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA se vrací do Prostějova 6. října 2018.

Pro prodej předplatného se pokladna uzavře ve čtvrtek 6. září 2018. A následně v pondělí 10. září 2018 se otevře pro zájemce o vstupenky na představení a koncerty.

Legendární kapela Kryštof míří do Prostějova!

ilustrační foto kapela Kryštof, plakát

S Jenom Písničky Tour v divadlech míří do našeho města kapela Kryštof. Vstupenky na tříhodinový koncert jsou v prodeji! Koncert se koná 23. října v Městském divadle.

"K turné, které bylo na jaře bleskově vyprodané a plné skvělých zážitků i pro nás, jsme se rozhodli na podzim přidat několik vystoupení. Bude se opět hodně hrát, ale i hodně povídat. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách nás to s vámi tak moc bavilo, že jsme se rozhodli si to ještě párkrát užít. Jen my, vy, pár nástrojů a lampiček, písniček a slov," vzkazuje kapela. (ber) 

 

Cimbálovka v Prostějově. Opět uslyšíme Šumicu!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz, plakát

Do altánku Smetanových sadů v Prostějově se po dvou letech vrací cimbálová muzika Šumica. Opět ji pozval Okrašlovací spolek města Prostějova, tentokrát ve spolupráci se spolkem Pomáháme tancem. Cimbálovka zahraje v neděli devátého září od patnácti hodin. 

"Veřejný koncert ve Smetanových sadech bude malým dárkem obyvatelům města k blížícím se Hodům," uvedl pro Prostějovské novinky předseda spolku Pomáháme tancem Tomáš Lázna. 

"Bohužel z důvodu rekonstrukce Národního domu nemůžeme letos na hodové slavnosti uspořádat tradiční módní přehlídku, tudíž jsme hledali, čím bychom mohli Prostějovanům udělat radost. A napadla nás cimbálovka z nedalekého Lutína, se kterou máme nejen my, ale i prostějovské obecenstvo dobré zkušenosti", uvedla Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku.

Prostějovské léto nabídne Večer s Fantomem

ilustrační foto Fantom opery

Čtvrtek bude v Prostějově patřit opět létu. A také hudbě a hrám.

Od 18 hodin se můžete těšit na moderní popový bigband The People a také netradiční sporty s Ekocentrem Iris. Od dvaceti hodin vystoupí na hlavním náměstí Kateřina Brožová a Radim Schwab s hity z Muzikálu Fantom opery. (ber)

 

Kino Metro uvádí...Upgrade

text: 

Kino Metro uvádí

Upgrade

20:00

Kino Metro uvádí...Alfa

text: 

Kino Metro uvádí

Alfa

18:00

Kino Metro uvádí...Bufo Alvarius

text: 

Kino Metro uvádí

Bufo Alvarius

20:00