Kultura

Ewa Farna v Prostějově. Už zítra!

ilustrační foto

Zpěvačka Ewa Farna se rozhodla po celý rok 2019 omezit počet venkovních vystoupení na městských akcích a festivalech v České republice a vyráží na divadelní turné s názvem „Málo se známe”. V úterý 15. října od 19 hodin vystoupí v Městském divadle v Prostějově. Vstupenky ještě nejsou vyprodány.

Šestadvacetiletá zpěvačka se v květnu tohoto roku stala maminkou, přesto pořádá další turné po České republice. Jmenuje se podle její písně z roku 2018. Předskokanem koncertu bude zpěvačka Nelly.

Ewa předvede své písně v komornějším prostředí, byť na energii a naléhavosti neubere, dá hodně prostoru svým vynikajícím muzikantům a posluchači si ji budou moci zároveň užít vsedě. Naskytne se proto i příhodnější prostředí pro lepší interakci mezi publikem a kapelou a vytvoření intimnější atmosféry. (ber)

Václav Vydra zve do Turecké kavárny

ilustrační foto

Agentura Mamut pořádá další z letošních kulturních akcí. Tentokrát je to divadelní představení Turecká kavárna. Dne 21. října bude k vidění v Kulturním domě v Jesenci.

V 19 hodin začne divadelní představení, které zahrnuje tři téměř detektivní příběhy. Jejich autorem je Robert Thomas, který si dal za úkol diváky nejen pobavit, ale nabídnout jim rovněž nečekaná rozuzlení příběhů. I zdánlivě obyčejné a všední situace totiž mohou nenadále dospět k naprosto neočekávanému závěru, a to ne vždy úplně standardní cestou.

Městské divadlo si uctí památku Karla Gotta

ilustrační foto

Plánované sobotní představení Pension pro svobodné pány Divadla Palace se NERUŠÍ.

Městské divadlo v Prostějově v sobotu 12. října 2019 uctí památku Karla Gotta, ale představení Pension pro svobodné pány Divadla Palace, které je zařazeno do skupiny 5N, se NERUŠÍ a bude odehráno. (red)

Kdo vyhrál volňásky na Velké lásky v malém hotelu?

ilustrační foto plakát

Dne 10. října se v prostějovském KaSCentru rozehraje příběh Velké lásky v malém hotelu. A někteří ze soutěžících se mohou zajít podívat zadarmo. Měli jsme pro vás totiž soutěž o šest volných vstupenek!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Aneta Hrubá z Prostějova, Ludmila Kopečná Nedomanská z Konice a Marie Dvořáková z Vyškova. Gratulujeme! (red)

HaDivadlo slaví 45 let. Představením v rodném Prostějově

ilustrační foto

Představením brněnského HaDivadla Vyhnání Gerty Schnirch si diváci v Městském divadle v Prostějově v pátek 15. listopadu 2019 mohou připomenout vznik tohoto jedinečného souboru. HaDivadlo vzniklo v Prostějově v roce 1974, u jeho zrodu stál režisér Svatopluk Vála a dramaturg Josef Kovalčuk.

HaDivadlo navázalo na hnutí studiových divadel ze 70. let minulého století. Vyhraněnou poetikou patřilo k nejpozoruhodnějším českým scénám 70. a 80. let. Zatímco divadelní zájezdy ve velkých městech se setkávaly s mimořádným ohlasem publika i divadelních odborníků, v rodném Prostějově byl ohlas tohoto ansámblu poněkud problematický. Po deseti letech HaDivadlo Prostějov opustilo a stalo se jednou z předních brněnských scén.

Proměny zvou na sobotní koncert do Olomouce

ilustrační foto

Prostějovský pěvecký sbor Proměny bude v sobotu 5. října hostovat na oslavách 25. výročí založení Komorního sboru Lenky Dohnalové – Mlynářové a srdečně zve do Olomouce všechny své příznivce.

Komorní sbor Lenky Dohnalové – Mlynářové vznikl na Gymnáziu v Olomouci – Hejčíně přesně před pětadvaceti lety. Založila jej se svými studenty pedagožka Lenka Dohnalová, která se sborem nastudovala, často ve vlastních aranžích, unikátní díla jako jsou například muzikály Vlasy či Jesus Christ Superstar, dílo Africká mše a mnohá další. V prostředí kostela na Svatém Kopečku a v okolí vdechla se svým sborem život scénickému oratoriu Pavla Helebranda Evangelium podle houslí, v němž v hlavní roli účinkoval a dodnes účinkuje Jiří Pavlica s kapelou Hradišťan.

Kino Metro uvádí...Terminátor: Temný osud

text: 

Kino Metro uvádí

Terminátor: Temný osud

21:00

Kino Metro uvádí...Nabarvené ptáče

text: 

Kino Metro uvádí

Nabarvené ptáče

17:30

Kino Metro uvádí...Joker

text: 

Kino Metro uvádí

Joker

20:00

Kino Metro uvádí...Tiché doteky

text: 

Kino Metro uvádí

Tiché doteky

17:30