Kultura

Kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec?

ilustrační foto

O víkendu 22. a 23. června 2019 nabídne hrad Sovinec Škrholu a lotry ze mlýna. Bohatý celodenní program potrvá oba dny od devíti do osmnácti hodin. A vy jste si s námi opět mohli zasoutěžit o rodinné vstupné. Tentokrát bleskově!

A na koho se usmálo štěstí a v počtu dvou dospěláků a tří dětí navštíví víkendový Sovinec zdarma? Jedná se o Pavlu Belkovou ze Ptení, Moniku Koukalovou z Prostějova a rodinu Dobrovských z Olomouce. Gratulujeme! (red)

Nezapomeňte! Festival Pod Lipami už v sobotu!

ilustrační foto

Multižánrový festival Pod Lipami se uskuteční 22. června 2019 v zahradě ČCE Kollárova 6 v Prostějově. Už sedmý ročník opět nabídne propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Letos bude výtěžek festivalu věnován na podporu ochrany lesů v Tatrách - prostřednictvím organizace Vlk.

„Festival Pod Lipami si klade za cíl obsáhnout co nejrozmanitější škálu žánrů současné produkce české scény a představit tak návštěvníkům nekomerční, alternativní a kvalitní hudební styly," nastínil za organizátory Daniel Marek. Těšit se můžete třeba na Antonina Dlapu & JeN Hovorku a jejich spojení hiphopu, jazzu a elektroniky, kapelu KVĚTY, Katarziu.

Kdo vyhrál volňásky na 4tet?

ilustrační foto 4tet

PvNovinky si vás dovolují pozvat na koncert legendárního 4tetu. Koná se 20. června na hradě Šternberk a vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Petr Zapletal a Renata Moudrá. Gratulujeme! (red)

Olomouc rozezní nejromantičtější hlas Ameriky. Michael Bolton přijede v srpnu

ilustrační foto

Dne 9. srpna se v Olomouci v Korunní pevnůstce představí americký zpěvák a skladatel Michael Bolton, a to na jediném koncertě v České republice! Majitel „nejromantičtějšího hlasu Ameriky“, pro něhož jsou charakteristické pomalé balady v lehce rockovém hávu, je dvojnásobným držitelem ceny Grammy a šestinásobným držitelem amerických Music Awards. Za své více než čtyřicetileté působení vydal na dvě desítky alb, kterých se prodalo přes 75 milionů.

Před jedenácti lety odehrál svůj první koncert v ČR v pražské Lucerně, nyní zamíří do Olomouce. V Korunní pevnůstce zazní jeho největší hity jako When A Man Loves A Woman, How Can We Be Lovers, Said I Loved You...But I Lied nebo How Am I Supposed to Live Without You, který původně napsal pro zpěvačku Lauru Branigan a později ho sám nazpíval.

Festivalu Keltská noc k 18. ročníku popřeje i kmotr Tomáš Kočko

ilustrační foto

Hudební festival Keltská noc se letos v červenci bude konat už po osmnácté. Akce tak 19. a 20. července oslaví osmnáctiny a dosáhne pomyslné plnoletosti. V plumlovském kempu Žralok na velkém pódiu Keltské noci „popřeje“ například irská hudebnice Sharon Shannon, folkový zpěvák Tomáš Kočko se svých Orchestrem nebo folkmetalová skupina Wolfarian. Začátky festivalu ale byly úplně jiné. Místo dvoudenního festivalu šlo jen o dva menší koncerty. Jeden z nich se odehrál jen na pláži Plumlovské přehrady.

V plumlovském kempu Žralok u přehrady se 19. a 20. července odehraje festival Keltská noc. A protože letos půjde už o osmnáctý ročník, dosáhne festival pomyslné plnoletosti. Za tu dobu na akci vystoupilo přes dva tisíce hudebníků a tanečníků z celého světa. Zahrát dorazily i kapely z Nového Zélandu nebo Kanady.

Kdo vyhrál volňásky na ZUBRFEST?!

ilustrační foto Zubrfest

Jak PvNovinky informovaly, 15. června se v areálu pivovaru Zubr v Přerově uskuteční další ročník festivalu Zubrfest. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Kdo zaslal na redakční e-mail správou odpověď na otázku, jakou "vysokou" atrakci letos festival návštěvníkům nabídne, byl zařazen do slosování. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Markétka Chládková z Prostějova-Čechovic, Kamila Cetkovská z Prostějova a Lucie Pořízková, také z Prostějova. Vstupenky bude zasílat sám pivovar.

Gratulujeme! (red)

 

Odstartoval 62. ročník Wolkrova Prostějova!

Foto MMP

Festival poezie a recitace zahájil v úterý primátor města Prostějova František Jura spolu s náměstkyní Miladou Sokolovou.

"Přeji vám krásně prožité chvíle s uměleckým přednesem, divadlem a hudbou. Pokud jste k nám přijeli z větší dálky, určitě si udělejte trochu času a vyrazte do ulic našeho krásného města, určitě toho nebudete litovat," popřál účastníkům Jura. (red)

Kino Metro uvádí...Annabelle 3

text: 

Kino Metro uvádí

Annabelle 3

20.00

Kino Metro uvádí...Yesterday

text: 

Kino Metro uvádí

Yesterday

17:30

Kino Metro uvádí...Tvminiuni: Zloděj otázek

text: 

Kino Metro uvádí

Tvminiuni: Zloděj otázek

15:30