Kultura

Zámek Plumlov zve na ples! Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto

Město Plumlov a Klubové zařízení Plumlov zvou na Zámecký ples města Plumlov. Koná se v sobotu 4. března od 20 hodin v KD Žarovice.

Mimo hudby k tanci a poslechu v podání kapely No Problem vás čeká bohatá tombola, občerstvení a zajímavý doprovodný program. Zajištěn je i svoz.

Pokud se na ples chcete zajet pobavit zadarmo, máte možnost. Postačí, když do 26. února zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje kastelán zámku Plumlov. Do předmětu napište SOUTĚŽ PLUMLOV. Pro dva vylosované máme vstupenky po dvě osoby. (ber)

Tečka za koncertní sezonou: Bacha na Šporcla

ilustrační foto

Jedinečným koncertem BACHA NA ŠPORCLA vyvrcholí koncertní sezona Městského divadla v Prostějově. Světoznámý houslový virtuóz Pavel Šporcl nastudoval s komorním orchestrem Czech Ensemble Baroque Orchestra Bachovy barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo. Připomněl tak 330. výročí od narození významného německého hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

Kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů Pavel Šporcl poprvé uvedl v programu svého turné Bacha na Šporcla - Generali tour 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst. V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v rámci něhož Pavel Šporcl, vždy ve třech po sobě jdoucích dnech, uvedl kompletní Bachovo dílo pro housle. Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků i posluchačů.

Apollo13 ovládne Hororový ples Klementova Lazaretu!

ilustrační foto Apollo 13

V. Hororový ples Klementova Lazaretu už tento pátek! Hrůza, děs a nejroztodivnější monstra, jaká si dovedete představit jen v těch nejstrašidelnějších příbězích.

Klementův Lazaret si pro vás připravil velký večírek, který se ponese v hororovém duchu. Speciální výzdoba, videoprojekce, songy a nápojový lístek, u kterého se budete nejen bát, ale i bavit! Akce: Bloody Mary, Mozek, Krvavé záda, Ja(me)son … Po celý večer vás do hororového účesu nebo ghotic líčení upraví kadeřnické a kosmetické studio IN! http://www.studioin-pv.cz/ . Tak šup do Apolla! (red)

Oslavte Mezinárodní den darování knih!

ilustrační foto

Každoročně 14. února můžeme mimo svatého Valentýna oslavit také Mezinárodní den darování knih. Ten myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení. Zúčastní se ho i ICM Prostějov.

Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem pořádá sbírku dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba jste třeba četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež.

OBRAZEM: "Dnes tančí" již popáté!

Foto David Vančík

Již popáté se v Městském divadle v Prostějově představili studenti Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov v rámci programu ,,Dnes tančí“.

V neděli 12. února od 17 hodin se hlavní sál městského divadla přesunul do daleké taneční a muzikální historie. Žáci pod vedením učitelky a choreografky Pavly Krieger Jahodové představili čtrnáct choreografií inspirovaných historií. Několik stovek diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout taneční vystoupení nejmenších žáčků inspirované pravěkem až po hity swingu, rock´n´rollu, diska, Beatles, W. A. Mozarta nebo P.I. Čajkovského.

OBRAZEM: Večer plný legrace, zábavy a vzpomínek!

ilustrační foto

O Prvorepublikovém plese, který se uskutečnil včera 11. února, jsme již dnes informovali. Ovšem, musíme dodat nová fota, která nám zaslala i s vyjádřením jedna z výherkyň, paní Martina.

"Velmi bychom vám chtěli poděkovat za možnost (výhru) účastnit se na Prvorepublikovém plese, kde vystupovaly dvě naprosto vynikající kapely, z nichž patronem plesu byli Šlapeto, kteří to neskutečně rozjeli a postarali se nám o nezapomenutelný zážitek! Atmosféra byla perfektní, dokonce přišel pár v krásném kostýmu, kde muž byla převlečená žena a naopak. Seznámili jsme se i s dalšími dvěma výherci a zažili díky vám krásný večer plný legrace, zábavy a vzpomínek", napsala k zaslaným fotografiím paní Martina.

OBRAZEM: Obrovský úspěch Prvorepublikového plesu v hotelu Plumlov!

Foto hotel Plumlov

II. Společenský ples ve stylu první republiky proběhl tuto sobotu 11. února v hotelu Plumlov. Hlavním hostem úžasné akce byla Patrola Šlapeto.

Půlnoční kabaret, ukázka tanců z třicátých let, ochutnávka specialit z první republiky, i takový byl tento společenský večer. "Akce dopadla úžasně, všechna místa byla zcela obsazena. Patrola Šlapeto zaznamenala obrovský úspěch", nechala se slyšet Jana Ožanová z hotelu Plumlov. (red)

Kdo vyhrál volňásky na Prvorepublikový ples do Plumlova?

ilustrační foto plakát

Nedávno jsme soutěžili s hotelem Plumlov o volné vstupenky na Retro ples, jehož hvězdou byl Josef Laufer. Akce se báječně vydařila a vylosovaní soutěžící byli nesmírně spokojeni. Nyní chystá hotel Plumlov Společenský ples ve stylu První republiky s Patrolou Šlapetou, se kterou se vrátíme do stylu třicátých let.

Konat se bude již 11. února a nabízí dobovou atmosféru, půlnoční kabaret, ochutnávku prvorepublikových jídel. Během večera bude vyhlášen nejlepší kostým. "Dovolte mi tímto pozvat čtenáře Prostostějovských novinek na prvorepulikový ples s vystoupením pražského Šlapeto, kde čeká na všechny hosty nevšední zážitek", nechala se v minulém týdnu slyšet Jana Ožanová z hotelu Plumlov.

OBRAZEM: Veselé muzicírování

Foto David Vančík

Středeční podvečer byl na Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose v Prostějově ve znamení příslušníků všech generací.

V rámci koncertu nazvaném "Veselé muzicírování" se představili žáci Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose od sedmnácti hodin v tamním sále společně se svými rodiči nebo prarodiči. Koncertní představení si nenechalo ujít na stovku návštěvníků, především z řad rodinných příslušníků. (dv)

Galerie Duha nabídne Výstavku Tomáše Petříka

ilustrační foto FB

Prvního března otevře Galerie Duha v Prostějově Výstavku Tomáše Petříka. Začne v 17 hodin.

Tomáš Petřík (*1983), pedagog na Střední škole designu a módy v Prostějově se v Galerii Duha představí svou tvorbou. Ta se neustále dynamicky proměňuje, přes klasická média jako je malba, kresba, grafika či fotografie až po zájem o experiment, nová média, grafický design a zejména pak o video a film. Výstavka prezentuje pomyslný průřez autorovou tvorbou. (red)