Kultura

Lenka Filipová a hosté vystoupí v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto

Zámecký park v Čechách pod Kosířem i v letošním roce čeká série open air koncertů, které odstartujíe již 28. 6. 2018 Lenka Filipová se svými hosty.

Lenka Filipová je na české hudební scéně zárukou hudební kvality a neobyčejné lidské skromnosti. Můžete se těšit na koncert plný emocí, neskutečné energie a virtuózních výkonů, kdy se ke klasické kytaře přidají i smyčce. Uslyšíte nejznámější hity Lenky Filipové, jako je např. Za všechno může čas, Prý se tomu říká láska a mnoho dalších.

Kdo vyhrál volňásky na Pohádkové prohlídky na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

V sobotu 23. a v neděli 24. června se v době od 13 do 18 hodin na zámku Plumlov uskuteční další Pohádkové prohlídky. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupenky!

A kdo tedy z vás, soutěžících, získá rodinné vstupné čítající dvě dospělé osoby a dvě děti zdarma? Šťastlivci jsou Ivana Krátká a Michaela Holubková. Gratulujeme! (red)

Proměny v rámci kulturního léta zcela zaplnily Duhu!

Foto čtenář

V úterý 19. 6. 2018 patřil sál v Kulturním klubu Duha opět prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde odstartoval společně se svými hosty jako již tradičně letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby.

Posluchači se mohli těšit z výběru toho nejlepšího od legendární kapely Queen, muzikálových melodií či jedinečného Čechomoru s živelnými houslemi a dynamickou bicí složkou, kterou zajistila speciálně složená folk rocková kapela. "Jelikož se Patrik Zatloukal na poslední chvíli společného koncertu s námi nemohl zúčastnit, pozvali jsme vynikajícího prostějovského zpěváka a rockera Oliho Vidmucha, kterého v jiných písních vystřídal báječný Robert Šebík.

Multižánrový festival Pod Lipami již v sobotu!

ilustrační foto plakát

Multižánrový festival Pod Lipami se uskuteční 23.6.2018 v zahradě ČCE v Kollárově 6 v Prostějově. Nabízí nejen propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Festival se koná již po sedmé a svým výdělkem opět podpoří neziskovou organizaci.

Festival Pod Lipami si klade za cíl obsáhnout co nejrozmanitější škálu žánrů současné produkce české scény a představit tak návštěvníkům nekomerční, alternativní a kvalitní hudební styly. 

Proměny dnes koncertují v rámci Prostějovského kulturního léta!

ilustrační foto plakát

V úterý 19. 6. 2018 bude sál v Kulturním klubu Duha od 18 hodin opět patřit prostějovskému pěveckému sboru Proměny. Ten zde společně se svými hosty jako již tradičně odstartuje letní prázdniny výběrem toho nejlepšího z folk - rockové hudby. 

"Koncert jsme se rozhodly uspořádat tradičně v druhé polovině června, kdy jsou lidé už naladění na atmosféru hudebních festivalů. Opět přizveme šestičlennou kapelu, zpívat s námi bude Patrik Zatloukal," říká sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Americká zpěvačka Anastacia vystoupí v Olomouci! Již v neděli!

ilustrační foto anastacia.com

Popová legenda Anastacia, jejíž výjimečný hlas učinil z písní I'm Outta Love a Left Outside Alone masivní hity po celém světě, vystoupí již 24. června v olomoucké Korunní pevnůstce. 

"Moc se těším, až se vrátím do Evropy, navíc s albem Evolution. Natáčela jsem tuhle desku během turné ke kompilaci Ultimate Collection a už se nemůžu dočkat, až budu nové skladby sdílet s fanoušky na koncertech," komentuje Anastacia nadcházející šňůru. Album Evolution, které vzniklo ve Stockholmu, produkoval Anders Bagge, který v minulosti spolupracoval např. se Céline Dion, Janet Jackson nebo Madonnou. I jeho zásluhou vznikla nahrávka, která Anastaciu vrací k jejím kořenům, kdy bravurně míchala rockové skladby s chytlavými popovými melodiemi a baladami. 

Nová divadelní sezona je připravena

ilustrační foto

Městské divadlo v Prostějově v nové sezoně 2018 - 2019 opět nabídne setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory. Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v pondělí 18. června a skončí v sobotu 30. června.

„V tomto období rezervujeme místa současným 1803 předplatitelům,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.  Prodej bude pokračovat od 6. srpna do 6. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům.Všichni současní abonenti obdrží poštou informační brožury s bohatou programovou nabídkou. Propagační materiály budou od poloviny června k dispozici také v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku. Údaje je možné vyhledat také na webu: www.divadloprostejov.cz. 

Bounty Rock Café Open Air 2018. The Magic of Santanta, Ryan McGarvey i Supergroup

ilustrační foto

Strhující proud vokálního a instrumentálního mistrovství – takový bude osmý ročník olomouckého Bounty Rock Café Open Air, který v sobotu 16. června 2018 znovu odstartuje festivalovou sezonu. V areálu Korunní pevnůstky se vystřídá sedm skupin a interpretů: proslulý band The Magic of Santanta, blues rockový kouzelník Ryan McGarvey, kapela snů Supergroup, progresivní Dymytry, ex-Rainbow zpěvák Doogie White, dánská smršť Blindstone a legendární olomoucký Skramasax.

Line-up tradičního bigbítového svátku má celkem sedm položek. Večerními hvězdami programu budou The Magic of Santana a blues rockový kytarový virtuos a bravurní zpěvák Ryan McGarvey. „The Magic of Santanta je jediná kapela na světě, které udělil jeden z nejslavnějších kytaristů Carlos Santana status oficiálního tribute bandu,“ představil kapelu Neumann a zdůraznil, že od koncertu očekává nezapomenutelnou show.

Knihovna pro děti a mládež zavírá 13. července

ilustrační foto MMP

Na podzim by se dětské oddělení prostějovské knihovny mělo vrátit do zrekonstruované budovy domu dětí a mládeže ve Vápenici. Z tohoto důvodu bude posledním dnem provozu ve stávajících prostorách na nádvoří prostějovského zámku pátek 13. července 2018. Poté bude knihovna až do konce srpna zcela uzavřena.

"Budeme totiž obalovat, přeštítkovávat a připravovat na stěhování všech 50 000 knížek, 60 metrů regálů a další nábytek a techniku. Myslete tedy na to při zásobení vašich dětí četbou na léto. Výpůjční doba knih, které si do uzavření vypůjčíte, bude automaticky prodloužena až do 5. října. Upozorňujeme také, že v průběhu července a srpna nebudou v knihovně probíhat žádné tradiční letní akce pro děti, jakými bývají Pizza kviz, Dny šikulů nebo předčítání pro děti," informuje ředitel Městské knihovny Prostějova Aleš Procházka. (red)

 

 

Dnes by slavila narozeniny Škopková

ilustrační foto csfd

Heduš z trilogie o Homolkových, rázná matka Škopková ze Slunce sena, Droběna z Popelky, Anna Urbanová z Vlaku dětství a naděje, Stubová z Pane, vy jste vdova, čarodějnice z Princezny Jasněnky. Herečka Helena Růžičková, velká postavou a hlavně srdcem, by dnes oslavila 82. narozeniny.

Málokdo o této výjimečné divadelní a filmové herečce, která zvládala komediální role stejně bravurně, jako ty vážné, ví, že měla skvělou baletní průpravu. Tu mimochodem ukázala v jednom z dílů Homolků.

Byla i velmi dobrou kartářkou a vydala řadu knih, o vaření, cestování, věštění, bylinách či svém letitém boji s rakovinou. Helena Růžičková zemřela 4. ledna 2004 v plzeňské fakultní nemocnici ve věku 67 let. Její popel byl rozptýlen na Olšanských hřbitovech v Praze. (ber)