Kultura

Soutěžte s Kosmasem a Metrem 70 o Vraždu v Orient expresu!

ilustrační foto

Soutěžte s  Knihkupectvím Kosmas a kinem Metro 70 Prostějov o knihu Vražda v Orient expresu a dvě vstupenky na premiéru filmu Vražda v Orient expresu v Kině METRO 70! Soutěž probíhá od pondělí 23.10. do pondělí 30.10. 2017.

Stačí správně zodpovědět soutěžní kvíz, který najdete v přiloženém obrázku nebo na https://www.klubkosmas.cz/Files/banner_Kviz_OE_1200x1200.jpg .

Odpovědi můžete zasílat na adresu: knihkupectvi.prostejov@kosmas.cz, nebo donést přímo na prodejnu do 30.10. včetně.

"Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce," vzkazuje Kosmas. Vyhlášení vítězů proběhne 31.10.2017 (red)

Soutěžte o vstupenky na Tři sestry a Alkehol

ilustrační foto

Dne 10. listopadu bude pódium KasCentra v Prostějově patřit Osudové přitažlivosti Radegast Tour 2017. Na koncertě se představí Lou Fanánek Hagen a jeho Tři sestry a kapela Alkehol. Soutěžte o vstupenky!

Pokud se chcete na koncert podívat zadarmo, stačí, když do 5. listopadu zašlete na redakční email odpověď na otázku, co hrála úplně na začátku své kariéry kapela Tři sestry. Odpověď označte v předmětu TŘI SESTRY. Pro 4 vylosované máme vstupenky. (red)

Foto alkehol.cz, trisestrytour.cz

Muzeum zve na Petra Bezruče

ilustrační foto muzeum

Muzejní podvečer Petr Bezruč, bard prvý, co promluvil, se koná ve čtvrtek 26. 10. 2017 v 17 hodin v přednáškovém sále, náměstí T. G. Masaryka 2.

Náplní podvečeru bude přednáška Martiny Klézlové, vedoucí Památníku Petra Bezruče Slezského zemského muzea v Opavě, která u příležitosti 150. výročí básníkova narození promluví o jeho životě a díle. (red)

 

 

Zpěvák Sebastian představí Vesmírnou tour v Prostějově

ilustrační foto Vesmírná tour Sebastian

Popový zpěvák Sebastian se, po úspěchu jeho prvního samostatného turné, chystá v listopadu na novou koncertní šňůru po celé České republice, tentokrát s názvem VESMÍRNÁ TOUR 2017, a přesně podle toho bude vypadat i scéna. Koncert v Prostějově proběhne 3. listopadu od 19 hodin v KASC a fanoušci, zejména fanynky, zde budou mít možnost se setkat se zpěvákem osobně v rámci autogramiády, která bude následovat po koncertu. Na pódiu zazní všechny jeho dosavadní hity, včetně nejnovějšího songu Vesmírná i další nové písně!

Sebastian Navrátil, jak zní celé jeho jméno, se v minulosti nejvíce vryl do paměti singlem Toulavá, který samozřejmě nechybí na jeho poměrně novém debutovém albu s názvem Hvězdy, za jehož prodej získal zlatou a platinovou desku. Jeho singly Toulavá, Záchranný bod, Až na to přijde, Hvězdy a Náhradní díly se všechny vešly do české rádiové Top 3 a stále se drží na pozici nejhranějších českých skladeb.

OBRAZEM: Alberta patřila Lize, Nadě, Heleně a dalším hvězdám showbyznysu

Foto ber

Páteční večer patřil v penzionu Alberta v Prostějově hvězdám českého i světového show byznysu. K vidění byly mimo jiné Liza Minelli, Naďa Urbánková či Helena Vondráčková.

V Prostějově je představily dvě skorodámy. Za skvělou travesti show se skrývaly Manon a Lenka, jejichž výkon ocenilo publikum nadšeným potleskem. Manon, která oslnila zejména jedinečnou Lizzou Minnelli, se svěřila, že je v civilním životě pošťákem. "Zájem o travesti show pomalu upadá. Jsem ráda, že v Prostějově tomu tak není", dodala. (ber)

Muzeum zve na Archeologii a detektory kovů

ilustrační foto plakát

Na muzejní podvečer Archeologie a detektorů kovů zve ve čtvrtek 19. října 2017 od sedmnácti hodin Muzeum a galerie Prostějovska.

Přednášet budou M. Popelka, I. Čižmář (Ústav archeologické památkové péče Brno, v.v.i.).  Přednáška se koná k příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Ten připadá na sobotu 21. října, kdy je vstup do stálé expozice archeologie zdarma. (red)

 

 

Pohádkové srdce Olivera Koutného se stalo logem kongresu Dětského kardiocentra!

Foto Hana Palacká

Jak PvNovinky informovaly, žáci prostějovské ZUŠ Vladimíra Ambrose pomáhají svými pracemi projektu Děti dětem. Jeho součástí byl i kongres ke 40. výročí založení Dětského kardiocentra v Břevnovském klášteře v Praze. Jeho logo vytvořil Oliver Koutný z Prostějova.

Kresba mého žáka Olivera Koutného, s názvem Pohádkové srdce, se stala logem kongresu,“ pochlubila se úspěchem učitelka Hana Palacká. Oliver byl s rodiči přítomen na křtu knihy pohádek i aukci, do které prostějovské děti rovněž přispěly obrázky. V aukčním katalogu bylo celkem 25 dětských prací, z toho 12 prací patřilo právě jim.

Do Prostějova míří Olympic!

ilustrační foto

OLYMPIC a jeho permanentní tour bude v Prostějově k vidění a slyšení 21. listopadu 2017 od 19 hodin.

Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény nabídn ty největší hity za více než půlstoletí své existence.

Vstupenky jsou již v předprodeji na ticketportal a v kavárně v KasCentru. (red)

Pojďte s dětmi do divadla. Na opici Žofku

ilustrační foto

Žofka Orangutanová – neobyčejně chytrá, sympatická, spravedlivá a vynalézavá opička – je oblíbenou hrdinkou knížek pro děti od Miloše Macourka i televizních večerníčků. V neděli 22. října v 15 hodin zavítá i s kamarády do prostějovského Městského divadla. Vstupenky na představení jsou ještě k dispozici!

Žofka se svými zvířecími kolegy a kamarády Karolínou Myšovou, Květoslavem Slonem, Bořivojem Pandou, Emilem Tučňákem a Standou Klokanem tvoří v Zoologické zahradě nerozlučnou a nepostradatelnou partu. Kromě toho, že Žofka dovede vymyslet nejednu báječnou zábavu, umí také vyřešit kdejakou zapeklitou situaci. A že se jich v zoo přihodí hodně!

Sovinec zve na poslední akci sezony. Hofmistrovu závěť

ilustrační foto Sovinec

28. a 29. října se na hradě Sovinci uskuteční poslední akce, která slavnostně ukončí letošní sezonu. Hofmistrova závěť je zárukou vysoké kvality celodenního programu. Nenechte si ujít volbu nejlepší komedie roku!

Po oba dny od 9:10 až do 18 hodin skupina scénického šermu FUENTE OVEJUNA zahraje pohádkovou komedii Rumcajs, skupina historického šermu JINDŘICH  připomene šermířskou komedii Spanilá jízda, Divadelní a šermířská společnost D.B.S do festivalu nasadila kultovní divadelní komedii Prokleté dědictví. Čekají vás sokolnické ukázky příletů dravých ptáků a pohádky pro nejmenší a Jarmilovy výtečné selské domácí klobásky.