Kultura

Tip na nedělní odpoledne: Zajeďte s dětmi na mýdlovou show do Šantovky

Foto Divadlo na Šantovce

Pestrý program pro děti chystá na dnešní odpoledne olomoucké  Divadlo na Šantovce. Od 16 hodin na vás čeká unikátní vystoupení s mýdlovými bublinami, které bude v režii Václava Strassera. Po něm následuje Bublinářská dílna.

Nechte se vtáhnout do křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech, obměnách a tvarech. Bubliny kouřové, obří, duhové a spousta dalších triků. Představení Duhové bubliny mělo přes 9000 repríz a hrálo se ve všech státech Evropy.

A aby toho nebylo málo, tak od 17:30 bude pro děti připravena v Lobstru kuchařská dílnička. (red)

 

Nominace na ceny kultury přijímá kraj jen do konce ledna

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Už jenom do konce tohoto měsíce mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, o ceně veřejnosti však rozhodnou lidé prostřednictvím internetového hlasování.

„Kultura vytváří charakteristickou tvář Olomouckého kraje a já jsem rád, že díky cenám můžeme poděkovat lidem, kteří se jí věnují,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk. „Letos jsme se rozhodli zeštíhlit počet kategorií, ve kterých budou ocenění udělena. Věřím, že to přispěje k ještě větší prestiži a atraktivitě krajských cen,“ dodal Okleštěk.

Monkey Business vyráží na turné. Budou i v sousední Olomouci!

ilustrační foto plakát

Maximum Power! Monkey Business vyráží na klubovou koncertní šňůru 2018. Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, silné paličky, silné a šikovné prsty tancující po klávesách. Silná světla, silné zesilovače, silné reprobedny. 

V olomouckém Sklubu vystoupí 29. března od osmnácti hodin. 

"Přijedeme k vám po silnici v silných autech. V novém roce pro vás zahrajeme několik zbrusu nových silných písní z připravovaného nového alba, které je před dokončením a vyjde již velmi brzy. Těšte se, bude to síla," vzkazuje kapela. (red)

Charitativní plesy Pomáháme tancem již vynesly více než půl milionu korun!

Foto archiv Pomáháme tancem

V sobotu 13. 1. se v Prostějově konal již sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Za dobu své existence se prostřednictvím plesů vybralo 549 tisíc korun na dobročinné účely. S myšlenkou přišel v roce 2011 Tomáš Lázna, tehdy student maturitního ročníku gymnázia. A od té doby obliba plesu každoročně narůstá.

První ročník uspořádal tým studentů na jaře 2012 díky podpoře z programu Think Big. Po úspěchu akce se Lázna se svými kolegy Terezou Dokládalovou a Petrem Kalandrou rozhodli založit sdružení Pomáháme tancem, které od druhého ročníku plesy zaštiťuje. Výtěžek prvních dvou plesů byl věnován onkologické ambulanci prostějovské nemocnice. Poté pořadatelé začali podporovat speciální školství, kterému jsou věrni dodnes.

Ladislav Zibura dnes v prostějovském kině! Zbývá posledních šedesát míst!

Foto propagace Kino Metro 70

Tisíce kilometrů pěšky, na kole a stopem napříč Kavkazem urazil český poutník a spisovatel Ladislav Zibura. Během dvouměsíční cesty kromě Arménie a Gruzie navštívil také politicky nestabilní území Náhorního Karabachu. O své cestě Zibura napsal knihu, kterou chce navázat na dvojici bestsellerů 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Od listopadu vyráží na turné do padesáti měst České republiky a Slovenska se svou cestovatelskou stand-up show. 

“Arménie a Gruzie patří mezi nejvýchodnější bašty křesťanství a mají díky tomu velmi bohatou historii. Místní lidé jsou navíc vyhlášeni svou pohostinností. Právě proto jsem snil o putování Kavkazem už dlouho,” přibližuje Zibura svou volbu trasy. Filozofie jeho cest je jednoduchá – vyhýbá se tradičním turistickým místům a tráví co nejvíc času s místními lidmi, aby nasbíral jejich lidovou moudrost. Díky tomu poznává jejich kulturu nezprostředkovaně a zevnitř. Každý den se posune někam dál, cestu si ale předem neplánuje – radí se s místními.

Hotel Plumlov zve na III. Společenský ples ve stylu I. republiky!

ilustrační foto plakát

III. Společenský ples ve stylu I. republiky v hotelu Plumlov letos okoření Patrola Šlapeto. Konat se bude 27. ledna. 

Hosty čeká mimo jiné dobová atmosféra, vyhlášení nejlepšího kostýmu, ochutnávka specialit 30. let a půlnoční kabaret. Ples začíná ve 20 hodin, vstupenky jsou již v prodeji. A čtěte pozorně, máme pro vás soutěž! (red)

 

 

Avatarka zve na výstavu obrazů Ondreje Droppu

ilustrační foto plakát

Art-kavárna Avatarka a rodina Droppova zve na výstavu obrazů Ondreja Droppu.

"Výstavu z pozůstalosti malíře je možné zhlédnout v prostorách Art-Kavárny Avatarka náměstí T. G. Masaryka 20 v Prostějově v době od 8.1.2018 do 8.2.2018. Vystavené exponáty je možné si zakoupit," přidaa pozvání Iva Polická. (red)

 

Pod vodou, nad vodou... Startuje výtvarná soutěž pro malé umělce

ilustrační foto

Soutěž, kterou pořádá ZUŠ V.Amrose Prostějov, je určena pro žáky základních škol a ZUŠ okresu Prostějov.

Práce mohou zasílat školy i jednotlivci našeho regionu. Jednotlivé plošné a prostorové práce vyhodnotí odborná porota, oceněné práce budou odměněny a vystaveny v prostorách výtvarného oboru ZUŠ na Vápenici.

Téma:

Voda v přírodě, ve městě nebo doma. Kdo pracuje na vodě? Vodní fauna a flóra, od louže po oceán, technika a voda, mořeplavci, objevitelé a piráti, voda v každodenním životě.

Výtvarné techniky:

Kresba, malba, koláž, grafika, kombinovaná a autorská technika, hlína, papír, netradiční materiál.

OBRAZEM: Charitativní ples Pomáháme tancem vybral rekordních sto dvacet tisíc!

ilustrační foto

Včerejší charitativní ples Pomáháme tancem, který má za sebou již sedmý ročník, se náramně vydařil. Spokojení jsou nejen návštěvníci plesu, kterých bylo přes osm stovek, ale také organizátoři. Obrátili jsme se na vedení spolku Pomáháme tancem o první dojmy z plesu.

"Musím říct, že letos jsem byl poměrně skeptický a nečekal jsem, že se nám povede zopakovat loňský výsledek. Nakonec jsme jej ještě o pět tisíc překonali, to je úžasné, jsem nadšený. Lidí opět přibylo, což signalizuje, že akci děláme dobře, ale rozhodně nechceme usnout na vavřínech, každý rok vymýšlíme nějaké novinky. Letos to byla třeba Biketrial show, která se moc líbila", uvedl pro Prostějovské novinky Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem.

Kino Metro 70 zve na Bijásek!

ilustrační foto plakát

I toto pololetí jsou projekce Bijásku přístupné pro širokou veřejnost, a to vždy za 50 Kč pro děti i dospělé.

Vezměte děti po obědě na pohádku! Těšit se mohou třeba na Paddingtona 2, Coco či Knihu džunglí. (red)