Kultura

Doufáme, že se knížka bude Prostějovanům líbit, vzkazují autoři

Foto ber

Hanácký Jeruzalém. Tak se jmenuje nejnovější kniha věnovaná Prostějovu. Její autoři, Marek Moudrý a Petr Komárek, ji v pátek podepisovali v knihkupectví Kosmas na autogramiádě.

Práce na knize,  která se  skládá z šesti částí, autorům trvala rok a čtyři měsíce. Věnují se v ní  například parkům, biokoridoru Hloučela a také židovské minulosti našeho města, které mělo přezdívku Hanácký Jeruzalém. 

Letní kino zve na zvířata, rodinu i anděla

Foto ČSFD

Po celý následující víkend bude promítat Letní kino v Mostkovicích. Těšit se můžete hned na tři dobré filmy.

V pátek je to psychologický thiller Noční zvířata. „Noci nočních zvířat, tedy chronických nespavců, bývají osamělé a dlouhé. Tom Ford o jednom exempláři tohoto druhu natočil výjimečný film,“ píše ČSFD.

Na francouzskou komedii I dva jsou rodina v hlavní roli s Omarem SY (Nedotknutelní) se pro změnu můžete vydat v sobotu.

OBRAZEM: Náměstí žilo metalem!

Foto MMP

Metalový večer prožili včera, ve čtvrtek 17. června, všichni návštěvníci hlavního prostějovského náměstí.

Potěšilo je vystoupení nejstarší prostějovské metalové kapely From Beyond. Ve 20 hodin to na pódiu rozjeli legendární ostravští Malignant Tumour. (red)

 

Těšte se na další Jiřinkové odpoledne. Bude oslavou desátin!

ilustrační foto plakát

Okrašlovací spolek města Prostějova pořádá 17. září tradiční Jiřinkové odpoledne. I letos bude věnováno jedné ze zakládajících členek, zesnulé Jarmile Pospíšilové. Navíc ale spolek oslaví deset let od svého znovuobnovení. Do Národního domu si tentokrát přizval nové hosty.

Letos budou součástí programu ukázky pletených modelů, ať strojově, či ručně. „Je to móda určená ke každodennímu nošení a vhodná pro jakýkoliv věk. Věřím, že se modely budou líbit,“uvedla za pořadatele Petra Kotrysová s tím, že své výtvory budou mimo ni prezentovat Karen Janíková a Lenka Štěpánková. K dokonalosti předvádějících zcela jistě přispěje i Ranae makeup Radky Koskové, která se bude prezentovat líčením. O kulturní zážitek se postará semifinalista Superstar Tomáš Jurenka a Taneční studio Jany Bálešové.

Divadlo obnovilo prodej předplatného na příští sezónu

ilustrační foto FDB.cz

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, dětské předplatné Čtyřlístek a scénické čtení LiStOVáNí obnovilo po prázdninové přestávce Městské divadlo v Prostějově.

„Rezervace sedadel pro současné abonenty skončila v červenci, nyní jsou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková s tím, že prodej abonmá skončí 7. září.

Propagační materiály s informacemi o chystané sezóně jsou k dispozici v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku.

Prostějovské léto tentokrát ve znamení metalu!

Foto http://www.malignanttumour.com

Čtvrteční odpoledne a večer tentokrát nabídne Prostějovu metalovou pařbu. Na náměstí TGM vystoupí v rámci Prostějovského léta 2017 metaloví matadoři!

Od 18 hodin se můžete těšit na vystoupení nejstarší prostějovské metalové kapely From Beyond. Ve 20 hodin to na pódiu rozbalí legendární ostravští Malignant Tumour.

Do Prostějova míří legendární Vlachovo kvarteto Praha!

ilustrační foto

Vlachovo kvarteto Praha je hudební soubor s mnohaletou historií, který byl v původní sestavě založen již v roce 1982. Za tu dobu již hrál téměř ve všech evropských zemích, dále i v USA, Kanadě, Japonsku či na Novém Zélandu. V neděli 3. září navštíví Prostějov. 

Vlachovo kvarteto natočilo celou řadu nahrávek pro české i světové vydavatele, mezi nimiž vyčnívá např. kompletní komorní dílo A. Dvořáka pro světové vydavatelství artificiální hudby NAXOS (15 CD). Také má na kontě spoustu pozitivních recenzí na nahrávky i živá vystoupení. "Na programu bude kvarteto mít mít skladby Josepha Haydna, Jiřího Kabáta a Antonína Dvořáka," uvedl za organizátory Dan Jun. Pro návštěvníky má navíc potěšující zprávu. "Díky sponzorskému daru od národního dopravce České dráhy a.s.

Kdo vyhrál volňásky na Dívčí válku?

ilustrační foto divadlo Ringo Čecha

Divadlo Františka Ringo Čecha přijíždí se svou legendární hrou Dívčí válka do zámku v Čechách pod Kosířem. Ve středu 16. srpna od 18 hodin začne v zámeckém parku ohňostroj humoru a nezapomenutelných hereckých kreací a improvizací!

Dívčí válka je nejoblíbenější divadelní komedie všech dob. Vždyť za posledních jedenáct let (od obnovené premiéry v roce 1998 do současnosti) bylo odehráno téměř 860 repríz, které shlédlo více než 400 tisíc diváků. K nesmírné popularitě této hry přispívá nejen nadčasové téma hry (věčné spory mezi muži a ženami), které autor zpracoval s humorem sobě vlastním, ale i hvězdné herecké obsazení. Divadlo, které zajíždí za svými diváky do všech koutů republiky, rozesmává své diváky nejen mistrnou satirou, ale i skvělým konverzačním humorem.

OBRAZEM: Dětské oddělení funguje v prostějovském zámku!

Foto MMP

Dnešním dnem, a to pondělím 14. 8. 2017, začalo dětské oddělení prostějovské knihovny fungovat v prostorách zámku. 

Sem si budou děti chodit půjčovat četbu po dobu rekonstrukce domu na Vápenici, kde oddělení sídlí. (red)

Sovinec zve na Přízrak z Temné věže. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto

Ve dnech 19. a 20. srpna se na hradě Sovinci uskuteční celodenní program s názvem Přízrak z Temné věže. Čekají vás pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Soutěžte o vstupenky!

Po oba dny účinkují těžkooděnci v plné zbroji Memento Mori, kteří připomenou znamenitý šermířský příběh Posel míru. Famózní šermíři Bibus Spiritus srdečně zvou na novou šermířskou pověst Černá rota. Divadelní a šermířská společnost D.B.S odehraje nejúspěšnější šermířskou komedii Prokleté dědictví. Skupina historického šermu Valmont představí šermířskou pověst ze života Karla IV. Král přichází. Pro nejmenší jsou připraveny loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět.