Kultura

Atrium nabízí unikátní výstavu Česká grafika

ilustrační foto

Dne 8. dubna 2019 byla v Atriu na Hlaváčkově náměstí v Prostějově zahájena 2. etapa výstavy Česká grafika - FISAE 2018. Tato výstava komorní grafiky a Ex Libris navazuje na 1. etapu výstavy ČESKÁ GRAFIKA – FISAE 2018, výstavy grafiky, která se loni uskutečnila v Praze při příležitosti celosvětového sjezdu sběratelů grafiky a Ex Libris.

Výstava je přehlídkou grafických technik od roku 1902 až do současnosti. „Téma této etapy je vánoční - Hvězda Betlémská, Tři králové, Ježíšek, Svatá rodina, Andělé, Panna Maria, Útěk do Egypta, koledníci," podotkl Pavel Snášel z internetové prodejní galerie GALERIE 2002.

Výstava je umístěna v 2. podlaží budovy Atrium, Hlaváčkovo náměstí 1, Prostějov a otevřena denně od 8 do 18 hodin. Pro skupiny od deseti osob lze objednat i komentovanou prohlídku výstavys odborným komentářem.Výstava je volně přístupná. (red)

OBRAZEM: Blížící se Velikonoce v centru města zahájily koncerty a trhy

Foto MMP

Sobotní i nedělní program Prostějovských Velikonoc nás zavedl na "Cestu kolem světa", nabídl dechovky, hradeckou kapelu Memphis, melodie nejznámějších muzikálů i zábavu pro děti.

Podívat se přišel i primátor města František Jura a jeho náměstci Milada Sokolová, Alena Rašková, Jiří Pospíšil i Jiří Rozehnal. (red)

Velikonoční oslavy začínají v Prostějově již dnes!

ilustrační foto ber

Hudební, kreativní a folklorní aktivity. To je program letošních prostějovských Velikonoc, které dnes, 13. dubna, odstartoval jarmark, kde si návštěvníci mohou zakoupit tradiční hanácké produkty či se občerstvit.

Ve stejný den v 10,30 začala minishow s Míšou Sloukovou, která nabídla interaktivní program pro děti. Ve 13,3O hodin začne koncert dechové hudby ze Slovácka Ištvánci, v 15,30 vystoupí kapela Memphis. V programu na další dny najdeme mimo jiné interaktivní koncert Pavla Nováka, Krumsíňanku, Gabrielu Goldovou či odpoledne s dětmi z prostějovských škol. (ber)

 

Galerie Mánes pořádá Velikonoční prodejní výstavu

ilustrační foto

Velikonoční prodejní výstava na Galerii Mánes Club v Kostelecké ulici číslo 18 potrvá až do 17. dubna.

Tentokrát si návštěvníci mohou vybrat velmi precizně vypracované šité dekorace s jarní tematikou - zvířátka, ptáčky či věnečky. Nebudou chybět ani ručně vyráběná originální přání. Výstavu oživí jarní květinové dekorace firmy - květiny Floris.„Přijďte nasát jarní atmosféru, nakoupit či se jenom inspirovat, popř. posedět u šálku čaje či espressa. Všichni jsou srdečně zván," vzkazuje za galerii Jarmila Vysloužilová. (red)

Olomoucký kraj rozdal ceny za kulturu. Dostal ji Projekt Wolker i publikace Jano Köhler od Karla Kavičky!

Foto Kraj Olomoucký

Napínavé bylo od první chvíle hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. První místo nakonec s 351 hlasy získal Street art festival – projekt, který už bezmála dvanáct let oslavuje pouliční umění. Ocenění převzali jeho zástupci v rámci slavnostního večera, který proběhl ve středu 10. dubna v Moravském divadle Olomouc.

Druhé místo obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908 – 1928/Avantgardy ve střední Evropě. Pomyslnou bronzovou placku získala expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie.

Cena veřejnosti, v níž hlasovalo více než jedenáct set lidí, byla jednou z deseti kategorií Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018.

Olomoucký kraj letos uděloval ceny za kulturu už potřinácté. Odborníci vybírali celkem z 56 nominací.

Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018 – výsledky:

Ondřej Mucha bude koncertovat v kostele

ilustrační foto

Dovolujeme si vás touto cestou srdečně pozvat na varhanní koncert Ondřeje Muchy.

Uskuteční se v Chrámu Povýšení sv. Kříže 21. dubna v 17 hodin. Vstupné je dobrovolné. „Těšíme se na vaši návštěvu," zvou pořadatelé. (red)

Soutěžte o vstupné na pohádkový Plumlov!

ilustrační foto

V sobotu 13. a neděli 14. dubna se brány zámku v Plumlově znovu otevřou pohádkovým prohlídkám. V sobotu k nim přibude i vítání jara s velikonočním jarmarkem a vynášením smrtky do rybníka. A vy si můžete zasoutěžit o nedělní vstup! 

Postačí, když do 10. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, která princezna se na zámku o víkendu představí? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte přidat své celé jméno. 

Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dvě děti a dva dospělé na nedělní prohlídky! (red) 

 

Kino Metro uvádí...Nikdy neodvracej zrak

text: 

Kino Metro uvádí

Nikdy neodvracej zrak

20:00

Kino Metro uvádí...Mia a bílý lev

text: 

Kino Metro uvádí

Mia a bílý lev

17:30

Kino Metro uvádí...Mary Poppins se vrací

text: 

Kino Metro uvádí

Mary Poppins se vrací

14:00