Kultura

Kdo vyrazí na Hodokvas rytíře Kobylky na Sovinec zdarma?

ilustrační foto Sovinec

Hodokvas rytíře Kobylky aneb Tradiční historicko-řemeslný jarmark na hradě Sovinci letos připadl na víkend 17. až 18. srpna. A vy jste s PvNovinkami mohli soutěžit o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Romana Čtvrtlíková z Prostějova, Zdeňka Přichystalová z Prostějova a Lucie Svačinová z Konice. Gratulujeme! (red)

Tip na sobotu. Blackout festival Křelov s Leošem Marešem

ilustrační foto

Unikátní party hudební festival, na kterém nesmíte chybět. Koná se v sobotu 17. srpna na Fortu v Křelově. Začíná ve 12 hodin, ukončení bude v neděli ve 4 hodiny.

Těšit se můžete na 3 stages, na hlavním EDM open air podiu zahrají Leoš Mareš DJ Show, Roxtar, Lucky Boy, * DJ Burysax společně s live performance saxofonisty Deesaxx a electric violin Janou Věněčkovou, Mentys, Dosty, BraveB, DJ Sabina.

Zámek v Čechách pod Kosířem nabízí Cavewoman

ilustrační foto

V rámci kulturního léta připravuje zámek v Čechách pod Kosířem na 16. srpna další z lahůdek.

Milovníci divadla se mohou těšit na open air představení Cavewoman, volné pokračování kultovní one man show Caveman. „Ovšem tentokrát s ryze ženským pohledem na svět,“ doplnil kastelán Martin Váňa s tím, že představení začne v 19 hodin. (ber)

Kdo vyhrál vstupenky na Přízrak Temné věže na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 10. až 11. srpna se na hradě uskuteční další z mnoha oblíbených akcí, tentokrát pod názvem Přízrak Temné věže aneb Lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Ne všechny povídky a šermířské příběhy ale musí končit katovou sekyrou.

Již podle názvu je patrné, že se program týká loupežníků, zbojníků, lapků a také katů. Na pátém nádvoří hradu Sovinec se budou střídat oblíbené a žádané skupiny z celé republiky. Při šermířských ukázkách vystoupí jedna z nejlepších a nejelitnějších skupin těžkooděnců ARTUS THOR v nelítostných soubojích rytířského turnaje Liga výjimečných. Divadelní a kejklířská společnost Komedianti připomene svou úžasnou pohádku Furianti. Skupina historického šermu a dobových tanců Berendal provede Únos přímo u nosu. Po delší době se na hrad vrací i vynikající žonglér Jindřich Holeček.

Koncert Michaela Boltona je zrušen!

ilustrační foto

Dnes, 9. srpna, se měl v Olomouci v Korunní pevnůstce představit americký zpěvák a skladatel Michael Bolton na jediném koncertě v České republice. Majitel „nejromantičtějšího hlasu Ameriky“, pro něhož jsou charakteristické pomalé balady v lehce rockovém hávu, je dvojnásobným držitelem ceny Grammy a šestinásobným držitelem amerických Music Awards. V Olomouci ale nevystoupí, koncert byl zrušen.

„Bylo prodáno málo vstupenek, o koncert byl malý zájem. Jako promotéři jsme přitom udělali velkou kampaň, ale vstupenky se bohužel nepodařilo prodat,“ řekl pořadatel koncertu Jozef Tarkay. Jedním z důvodů může být podle něj i to, že podobných akcí je mnoho.

Lidé mohou vrátit vstupenky prostřednictvím sítě prodejce. Bolton měl zavítat do země podruhé, poprvé vystoupil před jedenácti lety v Praze.

Kino Metro uvádí...Coco

text: 

Kino Metro uvádí

Coco

21:00

Kino Metro uvádí...Krvavá nevěsta

text: 

Kino Metro uvádí

Krvavá nevěsta

20:00

Kino Metro uvádí...Přes prsty

text: 

Kino Metro uvádí

Přes prsty

17:30

Kino Metro uvádí...Angry Birds ve filmu 2

text: 

Kino Metro uvádí

Angry Birds ve filmu 2

15:30

Kino Metro uvádí...Tenkrát v Hollywoodu

text: 

Kino Metro uvádí

Tenkrát v Hollywoodu

20:00