Sport

Zájem o charitativní ples je opět rekordní!

ilustrační foto archiv Pomáháme tancem

Příští sobotu, 13. ledna, se ve Společenském domě v Prostějově koná již sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobrou věc – nadstandardní terapie pro žáky mateřské a základní školy speciální. Podle organizátorů zájem opět překonal předchozí ročník.

"Včera se podařilo zadat poslední místo k sezení. Loni jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli bude potřeba otevřít druhé přísálí, nyní, víc než týden před plesem, je využita plná kapacita včetně obou přísálí,“ pochvaluje si Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem, který akci pořádá.

Další úspěch mladých vzpěračů!

ilustrační foto

V sobotu 2.12. proběhlo finále ligy žáků ve vzpírání, kam se v posledním kole povedlo nominovat i týmu Holešova, za který startují vzpěrači z Hané.

Tým byl pro finálový boj oslabený, protože nejlepší závodník se rozhodl pomoci Holešovu ve finálovém boji juniorského družstva, a nemohl tak již startovat v družstvu žáků. Další dva závodníci kvůli okolnostem nebyli připraveni podávat nejlepší výkon, a v plné formě se tak ukázal jen holešovský Vojtěch Šimčík. Skončili proto na šestém místě. "Přesto je to pro žáky úspěch, probojovat se až do finále. I za šesté místo získalo družstvo pohár, který si odnesl domů náš Jan Dobrý.

Vzpěračským nadějí se zase dařilo

ilustrační foto

V sobotu 21. října se konalo třetí, poslední kolo ligy juniorů v Novém Hrozenkově (C) a současně i v Plzni (A) a Horní Suché (B). Za Holešov opět hostovali vzpěrači z Hané.

První start na ligových závodech si vyzkoušeli Ondřej Hlavinka a Radim Liška. Oběma se závody vydařily, dali si nové osobní rekordy v trhu (Ondra 105 kg, Radim 60 kg) i v nadhozu (Ondra 132 kg, Radim 70 kg). Pro Ondru to byla poslední možnost účasti na těchto závodech, protože příští rok již nebude spadat do kategorie juniorů. Junioři jsou pouze ti, kteří v daném roce dosáhnou věku mezi 13 – 20 lety.

Kvitová si v Pekingu poradila s Kristýnou Plíškovou

ilustrační foto

Petra Kvitová vyhrála proti své krajance 23. zápas v řadě. V Pekingu ji poprvé vyzvala Kristýna Plíšková, kterou dvojnásobná wimbledonská šampionka přehrála ve dvou setech a postoupila tak do druhého kola.

Petra Kvitová v pondělí ve Wuhanu, kde obhajovala titul, prohrála v prvním kole po druhém nejdelším utkání sezony tří a půlhodinovou bitvu se Shuai Peng. V sobotu vstoupila do dalšího oblíbeného turnaje v Číně a v Pekingu si náladu spravila.

Dvanáctá nasazená Kvitová vstoupila do prestižního podniku WTA Premier Mandatory v čínské metropoli prvním vzájemným soubojem s Kristýnou Plíškovou. V souboji levorukých tenistek zvítězila 6-3 7-5 a proti své krajance tak vyhrála už 23. zápas v řadě.

Start Smržické šlapky ještě stihnete!

ilustrační foto

Devatenáctý ročník oblíbené cyklo akce startoval dnes již od 7. hodiny ranní z fotbalového hřiště ve Smržicích. Připraveny jsou horské i silniční trasy od 12 po 190 kilometrů. 

„Na nejdelší silniční trasu se od rána vydalo zatím deset borců, tradičně se tedy dnes podívají až na Praděd," uvedl s úsměvem předseda pořádajícího Klubu českých turistu ze Smrzic Zdeněk Balcařík. Start Šlapky je dnes prodloužen až do 11:00 hodin, takže to stihnete. (red) 

(Foto: Pac)

Každý máme své sny a cíle. Lucie Šafářová si ho splnila

ilustrační foto

Před několika dny se oficiálně stala jedničkou ženské tenisové čtyřhry. Lucie Šafářová má ze svého úspěchu obrovskou radost, stejně jako její fanoušci. Na svém FB profilu zveřejnila své vyznání a poděkování.

„Každý z nás máme své sny a cíle. Když jsem jako mála holka z Brna začínala s tenisem, měla jsem sen být nejlepší na světě.. Trvalo to asi 20let a spoustu práce, ale tohle pondělí se mi naplnil tento sen! Světová 1 ve čtyřhře!! Je to krásné, trochu neuvěřitelné a jsem za to moc vděčná i pyšná! Nejen za to, že můžu říct, že jsem v něčem nejlepší na světě, ale i za to, že jsem překonala všechny překážky a dokázala to!

V úterý hraje 1.SK s Opavou. Fandíme!

ilustrační foto

V úterý 15. srpna čeká fotbalisty 1. SK Prostějov druholigová Opava. Hrát se bude na domácí půdě.

V Prostějově bychom v úterý od 17 hodin mohli vidět dost dobrý boj. Podle předpokladů by se u hřiště mělo sejít pod policejním dohledem kolem 2,5 tisíce fandů. Půjdete také? (red)

Ilustrační foto: 1.SK Pv

GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2017 se blíží!

ilustrační foto

Pro milovníky cyklistiky se v srpnu připravuje sportovní lahůdka. Po osmnácté se stane ozdobou končícího léta známá akce Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka. Prostějovský velodrom se ve dnech 24. a 25. srpna stane dějištěm soubojů sprinterů a dráhových vytrvalců.

Stejně jako v letech minulých se pořadatelům ze spolků Ricardo racing team a SKC Prostějov z.s. podařilo prostějovskému mítinku zajistit punc kategorie UCI Class I. a zároveň do našeho města přilákat dráhaře světové úrovně.

Petru Kvitovou čeká Wimbledon! 

ilustrační foto

Petře Kvitové los v prvním kole Wimbledonu  přidělil Johannu Larssonovou ze Švédska. S Larssonovou hrála v minulosti čtyřikrát a nepovolila jí zatím uhrát ani set. Doufejme, že se situace nezmění ani teď.

Zápas začne v 16 hodin. Budete fandit? (red)

Foto FB Petra Kvitová

 

 

Minulý týden proběhlo první soustředění Ženského hokeje Prostějov

ilustrační foto

Všechny ženy a dívky měly sraz ve čtvrtek před ZS v Prostějově. Poté se rozjely pro další spoluhráčky do Olomouce, odkud se pak pokračovalo přímo na místo určení, Horní město - chata Na Mlýně. Kromě ženského týmu se soustředění zúčastnila i přípravka. Tréninky však byly rozděleny pro každý tým zvlášť.

Avšak první den si všichni s chutí zahráli fotbal společně. Někteří využili možnost prozkoumání okolí a vydali se na prohlídku krásné krajiny.