Sport

České tenistky slaví postup do finále Fed Cupu

ilustrační foto

 

V neděli jim díky sobotnímu náskoku ve Stuttgartu stačilo proti Němkám vyhrát jediný ze tří zápasů. Finále si zahrají v listopadu v Praze proti obhájkyním titulu, hráčkám USA.

 

 

Česká jednička Karolína Plíšková sice v prvním duelu podlehla Julii Görgesové 4:6, 2:6, druhé klání však ovládla Petra Kvitová, která zdolala Angelique Kerberovou dvakrát 6:2. Češky nakonec vyhrály 4:1, Görgesová s Grönefeldovou totiž závěrečný debl proti páru Strýcová, Siniaková za stavu 5:7 vzdaly. „Hrát pro tu naši krásnou zemi je mi ctí. Děkuji Fed Cupu za tyhle skvělé zážitky a emoce. Byl to skvělý víkend," píše na svém FB profilu Petra Kvitová.

Projekt Sport v okolí poradí i na Prostějovsku

ilustrační foto

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, který má za cíl přinést zájemcům o aktivní životní styl na jednom místě přehled sportovních akcí, kterých je možné se zúčastnit, a sportovních klubů, kam se mohou přihlásit.

Ambasadorem Sportu v okolí je hokejová legenda, Jaromír Jágr. „Před 43 lety mě vzal táta do přípravky na zimák. Dal mi tak možnost věnovat se sportu, kterému jsem postupem času úplně propadl a spojil s ním celý život. Ukažte svým dětem, že volný čas mohou trávit i jinde než před obrazovkami počítačů. Sport je všude kolem nás, stačí jen chtít něco dělat. Jsem ambasadorem projektu Sport v okolí, který pomůže vám i celé rodině trávit volný čas aktivně,“ říká o důvodu své účasti v projektu.  

Jsou tu volňásky na dobový Prvorepublikový ples!

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, Hotel Plumlov pořádá 3. března již III. Společenský ples ve stylu I. republiky. A vy na něj můžete vyhrát vstupenky! 

Postačí, když do 25. února zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, která kapela bude hostem plesu? Odpověď označte v předmětu HOTEL. Pro pět vylosovaných máme vstupenky! (red)

Zájem o charitativní ples je opět rekordní!

ilustrační foto archiv Pomáháme tancem

Příští sobotu, 13. ledna, se ve Společenském domě v Prostějově koná již sedmý ročník charitativního plesu Pomáháme tancem. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobrou věc – nadstandardní terapie pro žáky mateřské a základní školy speciální. Podle organizátorů zájem opět překonal předchozí ročník.

"Včera se podařilo zadat poslední místo k sezení. Loni jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli bude potřeba otevřít druhé přísálí, nyní, víc než týden před plesem, je využita plná kapacita včetně obou přísálí,“ pochvaluje si Tomáš Lázna, předseda spolku Pomáháme tancem, který akci pořádá.

Další úspěch mladých vzpěračů!

ilustrační foto

V sobotu 2.12. proběhlo finále ligy žáků ve vzpírání, kam se v posledním kole povedlo nominovat i týmu Holešova, za který startují vzpěrači z Hané.

Tým byl pro finálový boj oslabený, protože nejlepší závodník se rozhodl pomoci Holešovu ve finálovém boji juniorského družstva, a nemohl tak již startovat v družstvu žáků. Další dva závodníci kvůli okolnostem nebyli připraveni podávat nejlepší výkon, a v plné formě se tak ukázal jen holešovský Vojtěch Šimčík. Skončili proto na šestém místě. "Přesto je to pro žáky úspěch, probojovat se až do finále. I za šesté místo získalo družstvo pohár, který si odnesl domů náš Jan Dobrý.

Vzpěračským nadějí se zase dařilo

ilustrační foto

V sobotu 21. října se konalo třetí, poslední kolo ligy juniorů v Novém Hrozenkově (C) a současně i v Plzni (A) a Horní Suché (B). Za Holešov opět hostovali vzpěrači z Hané.

První start na ligových závodech si vyzkoušeli Ondřej Hlavinka a Radim Liška. Oběma se závody vydařily, dali si nové osobní rekordy v trhu (Ondra 105 kg, Radim 60 kg) i v nadhozu (Ondra 132 kg, Radim 70 kg). Pro Ondru to byla poslední možnost účasti na těchto závodech, protože příští rok již nebude spadat do kategorie juniorů. Junioři jsou pouze ti, kteří v daném roce dosáhnou věku mezi 13 – 20 lety.

Kvitová si v Pekingu poradila s Kristýnou Plíškovou

ilustrační foto

Petra Kvitová vyhrála proti své krajance 23. zápas v řadě. V Pekingu ji poprvé vyzvala Kristýna Plíšková, kterou dvojnásobná wimbledonská šampionka přehrála ve dvou setech a postoupila tak do druhého kola.

Petra Kvitová v pondělí ve Wuhanu, kde obhajovala titul, prohrála v prvním kole po druhém nejdelším utkání sezony tří a půlhodinovou bitvu se Shuai Peng. V sobotu vstoupila do dalšího oblíbeného turnaje v Číně a v Pekingu si náladu spravila.

Dvanáctá nasazená Kvitová vstoupila do prestižního podniku WTA Premier Mandatory v čínské metropoli prvním vzájemným soubojem s Kristýnou Plíškovou. V souboji levorukých tenistek zvítězila 6-3 7-5 a proti své krajance tak vyhrála už 23. zápas v řadě.

Start Smržické šlapky ještě stihnete!

ilustrační foto

Devatenáctý ročník oblíbené cyklo akce startoval dnes již od 7. hodiny ranní z fotbalového hřiště ve Smržicích. Připraveny jsou horské i silniční trasy od 12 po 190 kilometrů. 

„Na nejdelší silniční trasu se od rána vydalo zatím deset borců, tradičně se tedy dnes podívají až na Praděd," uvedl s úsměvem předseda pořádajícího Klubu českých turistu ze Smrzic Zdeněk Balcařík. Start Šlapky je dnes prodloužen až do 11:00 hodin, takže to stihnete. (red) 

(Foto: Pac)

Každý máme své sny a cíle. Lucie Šafářová si ho splnila

ilustrační foto

Před několika dny se oficiálně stala jedničkou ženské tenisové čtyřhry. Lucie Šafářová má ze svého úspěchu obrovskou radost, stejně jako její fanoušci. Na svém FB profilu zveřejnila své vyznání a poděkování.

„Každý z nás máme své sny a cíle. Když jsem jako mála holka z Brna začínala s tenisem, měla jsem sen být nejlepší na světě.. Trvalo to asi 20let a spoustu práce, ale tohle pondělí se mi naplnil tento sen! Světová 1 ve čtyřhře!! Je to krásné, trochu neuvěřitelné a jsem za to moc vděčná i pyšná! Nejen za to, že můžu říct, že jsem v něčem nejlepší na světě, ale i za to, že jsem překonala všechny překážky a dokázala to!

V úterý hraje 1.SK s Opavou. Fandíme!

ilustrační foto

V úterý 15. srpna čeká fotbalisty 1. SK Prostějov druholigová Opava. Hrát se bude na domácí půdě.

V Prostějově bychom v úterý od 17 hodin mohli vidět dost dobrý boj. Podle předpokladů by se u hřiště mělo sejít pod policejním dohledem kolem 2,5 tisíce fandů. Půjdete také? (red)

Ilustrační foto: 1.SK Pv