Sport

Prostějované bodovali ve Velké ceně Zdeňka Ludvíka v judu

ilustrační foto

V květnu se uskutečnil sedmý ročník Velké ceny Prostějova. Do haly Sportcentra DDM přijelo 233 judistů od 7 do 15 let z 35 oddílů z Česka, ale i Slovenska. Za domácí oddíl juda při TJ SOKOL I Prostějov startovalo 26 borců.

Ve svých kategoriích z prostějovského oddílu zvítězili: Michal Starosta, Matouš Havlíček, Fabián Rozehnal, Ondřej Vašut a Martin Pazdera. Na druhém místě se umístili: Agatha Orlíková, Petr Mejzlík a Pavel Burget. Bronzovou medaili pak získali: Pavla Bohanosová, Zuzana Šindelářová, Mikuláš Bubela, Vít Přikryl, Jakub Ťápal, Matyáš Pavlas, Michal Pavlas, Jan Kovář a Jiří Kalvoda.

Boxeři zváženi, ring postaven. Přijďte fandit před radnici!

Reprezentani České republiky a Austrálie v boxu byli dnes odpoledne v obřadní síni prostějovské radnice nejenom slavnostně přivítáni, ale také zváženi pro jednotlivé váhové kategorie.

Před budouvou radnice na náměstí TGM již roste ring pod otevřeným nebem, aby mezistátní zápas naší reprezentace a "protinožců" v boxu mohl začít. První údery padnou už dnes v 18 hodin. -red-

Mládež závodila na etapových závodech na dráze i silnici

Silniční a dráhový etapový závod má za sebou mládež TUFO-PARDUS Prostějova. V uplynulém týdnu se mladé naděje rozdělily na dvě skupiny a postavily se na start Malého závodu míru v Lanškrouně a mezinárodního dráhového závodu 500+1 kolo.

V silničním etapovém závodě pro kategorie žáků a kadetek poměřili své síly v konkurenci 162 závodníků z několika zemí Evropy. Nejvíce se dařilo Stanislavu Pátíkovi, když v průběhu čtyř etap v průběžném pořadí figuroval v první desítce, nakonec z toho bylo skvělé šesté místo. Prostějovský dres byl vidět i na stupních vítězů zásluhou Gabriely Bártové, která byla v kadetkách třetí.

Na náměstí budou zítra boxeři. Přijede i Karlos Vémola!

Mezinárodní přátelské utkání v boxu ČR - Austrálie se bude konat v sobotu 1. 6. 2019 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově.

„Uvidíme 13 zápasů různých váhových kategorií. Boxovat budou i ženy do 54 kg a kadetky do 60 kg," upřesnil primátor František Jura. Hostem podle něj bude i olomoucký rodák Karel "Karlos" Vémola (*1. 7. 1985). Bojuje ve smíšených bojových umění (MMA), bývalý kulturista, zápasník. Byl prvním Čechem v UFC. Je držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích.

Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov bodoval

Prostějovský závodník Daniel Babor, který věkem spadá ještě do kategorie mužů do 23 let, suverénně vyhrál kritérium s mezinárodní účastí GP Nyíregyháza v Maďarsku. Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Denis Rugovac, Wojciech Pszczolarski, Vladimír Mikšaník, Daniel Babor, Marek Dolníček a junior René Smékal se nedávno postavil na start mezinárodního kritéria vyměřeného na padesát okruhů. Závodníci v něm měli možnost sbírat body jak v průjezdech, tak také ve velkém bodování.

Hned úvodní velké bodování vyhrál Babor, který se v závodě představil ve skvělé formě a hned po něm se společně s jedním z maďarských závodníků vydal do úniku. V prvenství v průjezdech se tato dvojice pravidelně střídala, ve velkém bodování však téměř pokaždé zvítězil Babor. Maďarský závodník pak jeho tempu nestačil a český závodník tak zůstal na čele sám. Za jeho zády však začal být aktivní peloton, z něhož se odpoutal další závodník, který Babora dostihl a opět pokračovali ve dvou.

Vzpěrači z Hané mají první mistry

Tuto sobotu a neděli se konalo MČR masters v Holešově. Bylo to první letošní mistrovství jednotlivců. Z Hané závodilo všech pět veteránů, které máme. Tři měli štěstí na zlatou medaili. Ti s vyšší konkurencí v kategorii si odvezli stříbro a bronz. První den závodily ženy a starší veterání. V neděli pak ti mladší, ve věku 35-45 let.

V ženách si svoji závodní premiéru vyzkoušela Veronika. Přes nervozitu zvládla v trhu druhým pokusem vyrovnat svůj osobák 45 kg, a třetím pokusem zabojovala s 47 kg, které jí bohužel pro velké dotlačení loktů nemohli uznat. Přesto tento pokus byl cenný, a ukázal, že Veronika bude dobrou závodnicí, schopnou zabojovat a na soutěži ze sebe dát vše. V nadhozu šla základ na jistotu, druhým pokusem šla 60 kg, kde ale nestihla lokty propnout včas. Na třetí pokus se vyhecovala a 60 vystřelila krásně do propnutých loktů. Výsledkem je zlatá medaile.

Obrazem: Fotbalový turnaj žáků základních škol

Koncem minulého týdne proběhl další ročník Fotbalového turnaje neregistrovaných hráčů základních škol. Turnaj komisí sportovní a školské Magistrátu města Prostějova zorganizovali studenti sportovního managementu Střední odborné školy podnikání a obchodu.

První místa ve dvou věkových kategoriích vybojovali žáci ze základní školy Melantrichova. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili také primátor Prostějova František Jura a náměstek pro oblast školství, výchovy, vzdělávání a sportu Jan Krchňavý. Do turnaje se zapojilo sedm prostějovských základních škol. Všechny děti obdržely trička od společnosti TKplus Prostějov, první dva týmy získaly vyhlídkový let nad Prostějovem od Deltaklub Stichovice, Domovní správa věnovala volné vstupy do aquaparku, Zlatá Brána finanční poukázky, občerstvení Cavalo opékání špekáčků pro celý tým a Gala fotbalové míče.

GP Českého svazu cyklistiky VC Olomouckého kraje už tento týden!

V pátek 3. května bude na prostějovském velodromu zahájeno dvoudenní dráhové klání s mezinárodní účastí. Na událost zařazenou do kalendáře UCI jako závod kategorie CL2 zamíří závodníci z patnácti zemí.

Grand Prix nabídne ve dvoudenním programu jak vytrvalecké, tak sprinterské disciplíny a v obou případech se na start postaví jedni z nejlepších dráhařů světa. Ve startovní listině figurují například Bělorus Karaliok Yauheni, mistr světa ve scratchi, ukrajinský mistr Evropy ve stejné disciplíně Roman Gladysh a samozřejmě také hvězda týmu TUFO-PARDUS Prostějov Wojciech Pszczolarski, trojnásobný mistr Evropy v bodovačce a bronzový z mistrovství světa.

Mistryní ČR v boxu je prostějovská Michaela Brančíková!

Další titul pro prostějovský ženský box je doma. Mistryní ČR se stala Michaela Brančíková z DTJ Prostějov.

Ta se v polovině dubna mohla těšit ze získaného vytouženého titulu Mistryně České republiky, když na šampionátu, který se konal na Moravě v Těmicích, porazila ve finále ve váze do 69kg nahladko soupeřku Papiernikovou z BC Mistřín RSC v prvním kole.

Stala se tak v pořadí třetí odchovankyní ženského boxu BC DTJ Prostějov hned vedle Magdalény Vrbové a Barbory Mahrové, která v celkem krátkém čase získala titul mistra ČR. Je to další velký úspěch mládežnického týmu BC DTJ Prostějov.

Karel Tyrpekl z TUFO-PARDUS jedenáctý na GP Adria Mobil

Elitní tým mužů TUFO-PARDUS Prostějov absolvoval mezinárodní závod GP Adria Mobil kategorie UCI 1.2 ve Slovinsku. Na start náročné, 184 kilometrů dlouhé jednorázovky, se postavil tým ve složení Denis Rugovac, Marek Dolníček, Vladimír Mikšaník, Luděk Lichnovský, Tomáš Bárta, Wojciech Pszczolarski a Karel Tyrpekl.

Už tak těžký kopcovitý závod znepříjemňoval ještě celodenní déšť a chlad. Zanedlouho po startu se vydala do úniku čtveřice závodníků, ve které však chyběl zástupce domácího favorizovaného týmu Adria. Závod se tedy rozhodoval ve své poslední třetině. Čtveřice tedy byla ještě před nájezdem na závěrečné pětikilometrové okruhy dostižena velmi redukovaným hlavním polem a závod se rozhodoval ve spurtu asi dvaceti závodníků.