Sport

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka se blíží

ilustrační foto

Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I opět v Prostějově.

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka - mezinárodní závody v dráhové cyklistice se uskuteční v termínu od 31. srpna do 1. září (pátek - sobota). (red)

Hala Sportcentra DDM hostila šestý ročník Velké ceny Prostějova judistů

ilustrační foto

Memoriálu Zdeňka Ludvíka se účastnilo celkem 30 oddílů a 220 závodníků. Pořádající oddíl juda při Sokolu I Prostějov vyslal na turnaj 28 svěřenců. Prostějované byli úspěšní a získali v soutěži družstev v kategorii U9 3. místo, v kategorii U11 2. místo a v kategorii U15 1. místo.

Letošní ročník turnaje, který navštívil za město Prostějova náměstek primátorky Pavel Smetana, byl současně i XVI. sletovou soutěží Sokolů. Ti nejlepší obdrželi dvě medaile, diplom, pohár, tričko a dortík se znakem Sokolů. Díky finanční podpoře města Prostějova, Olomouckého kraje a dalších sponzorů získali soutěžící také zajímavé ceny. Malá pozornost byla připravena také pro každého startujícího.

Gymnastická příprava vrcholí

ilustrační foto

Poslední květnový víkend byl ve znamení závodů, které dokazují skvělou přípravu gymnastů na následující mistrovské závody. V Šumperku zápolili hoši na Přeboru Olomouckého kraje o postup na MČR v kategoriích starší, mladší a nejmladší žáci.

Dívky musely o svůj postup na MČR v kategorii starší žákyně a žákyně A zabojovat na kvalifikačním závodě v Ostravě. Mimo to si zde mohly poměřit své síly ve společné kategorii juniorky a ženy. Nejlépe se vedlo Dominice Ponížilové, která poprvé závodila v kategorii: ženy (doposud závodila jako juniorka). Dominika si zde poprvé vyzkoušela novou sestavu na bradlech, a i přes pád na kladině nakonec zvítězila s velkým bodovým náskokem. Nepopulární 4. místo obsadila Magdaléna Holcová, která zacvičila velmi solidní sestavy.

HC Rebels stále hledá nové hráčky

ilustrační foto

Klub ženského ledního hokeje HC Rebels Prostějov vznikl na konci roku 2017. Hokejistky hledají další hráčky.

„Tým není limitován věkem, tudíž zde momentálně najdete dívky a ženy ve věku od 14 – 37 let. Tedy i žačky, studentky, maminky na mateřské, ale i pracující ženy. Není tedy zapotřebí věk, ale odhodlání zkusit něco jiného. Něco, co může být přínosem nejen pro fyzickou zdatnost, ale i pro poznávání dalších přátel a hlavně, rozšíření hokejové rodiny v Prostějově," vzkazuje trenér David Krejčí.

Ruku v ruce za sportem. Moravia sport Expo a Mattoni 1/2Maraton Olomouc

ilustrační foto

Na startovní čáru, připravit se, start. V termínu 22. – 23. června 2018 mohou nejen milovníci sportu vyrazit spolu s Mattoni 1/2Maratonem Olomouc na veletrh sportovních potřeb a vybavení Moravia sport Expo. V pavilonu A a přilehlých venkovních plochách Výstaviště Flora Olomouc mohou návštěvníci již popáté zažít radost z pohybu či se na největším sportovním veletrhu na Moravě nechat inspirovat olomouckými sportovními kluby. Z doprovodného programu nebude chybět vystoupení osobností ze světa sportu, maraton štafety na vozíku, pódiové sportovní exhibice či pozvání na červencový pražský sokolský slet.

Zatímco se tisíce sportovců budou připravovat na nejvýznamnější běžeckou a atletickou akci v České republice, ohodnocenou zlatou známou kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF), v pavilonu A se uskuteční veletrh pro příznivce aktivního a zdravého životního stylu Moravia sport Expo. Tato výstava sportovních potřeb a vybavení je v Olomouckém kraji a celém středomoravském regionu ojedinělá a díky úzkému napojení na běžeckou událost překračuje svým významem daleko za hranice Moravy.

Družstvo základní školy ze Studentské vyhrálo fotbalový turnaj

ilustrační foto

 

Fotbalový turnaj neregistrovaných hráčů základních škol probíhá ve dvou kategoriích - žáci 1. a 2. třídy a žáci 3. a 4. třídy ZŠ. V úterý 15. května pak proběhly zápasy mladších žáků.

 

Světový šampionát v hokeji začíná!

ilustrační foto

Poprvé v historii Dánsko hostí mistrovství světa v ledním hokeji. Kodaň a Herning se staly dějišti 82. světového šampionátu, na kterém obhajují zlaté medaile Švédové. Mistrovství zahajuje právě dnes.

V Kodani se bude odehrávat skupina A, ve které se střetne Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie a Rakousko. V Herningu se ve skupině B setkají Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, domácí Dánsko a nováček Jižní Korea.

Dráhová sezona na prostějovském velodrom odstartuje o víkendu!

ilustrační foto

Velká cena Českého svazu cyklistiky/Grand Prix Czech cycling federation 2018 a Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class II se uskuteční na prostějovském velodromu 4. – 5. květen 2018.

Už brzy vdechne život zrekonstruovanému prostějovského velodromu prvotřídní dráhová cyklistika, doslova za dveřmi je čtvrtý ročník Velké ceny Českého svazu cyklistiky / GP Czech cycling federation 2018, a bude to start ostřejší než v letech předešlých. Do Prostějova míří dráhový peloton světové úrovně, ve vytrvalostních disciplínách jsou již nyní přihlášeni závodníci z Kanady, Irska, Itálie, Řecka, Polska či Ukrajiny, a nejde o žádná „béčková“ jména, jedná se o účastníky OH či MS. Nechybět budou závodníci Dukly Praha a Favorit Racing.

České tenistky slaví postup do finále Fed Cupu

ilustrační foto

 

V neděli jim díky sobotnímu náskoku ve Stuttgartu stačilo proti Němkám vyhrát jediný ze tří zápasů. Finále si zahrají v listopadu v Praze proti obhájkyním titulu, hráčkám USA.

 

 

Česká jednička Karolína Plíšková sice v prvním duelu podlehla Julii Görgesové 4:6, 2:6, druhé klání však ovládla Petra Kvitová, která zdolala Angelique Kerberovou dvakrát 6:2. Češky nakonec vyhrály 4:1, Görgesová s Grönefeldovou totiž závěrečný debl proti páru Strýcová, Siniaková za stavu 5:7 vzdaly. „Hrát pro tu naši krásnou zemi je mi ctí. Děkuji Fed Cupu za tyhle skvělé zážitky a emoce. Byl to skvělý víkend," píše na svém FB profilu Petra Kvitová.

Projekt Sport v okolí poradí i na Prostějovsku

ilustrační foto

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, který má za cíl přinést zájemcům o aktivní životní styl na jednom místě přehled sportovních akcí, kterých je možné se zúčastnit, a sportovních klubů, kam se mohou přihlásit.

Ambasadorem Sportu v okolí je hokejová legenda, Jaromír Jágr. „Před 43 lety mě vzal táta do přípravky na zimák. Dal mi tak možnost věnovat se sportu, kterému jsem postupem času úplně propadl a spojil s ním celý život. Ukažte svým dětem, že volný čas mohou trávit i jinde než před obrazovkami počítačů. Sport je všude kolem nás, stačí jen chtít něco dělat. Jsem ambasadorem projektu Sport v okolí, který pomůže vám i celé rodině trávit volný čas aktivně,“ říká o důvodu své účasti v projektu.