Sport

Muži a junioři TUFO-PARDUS Prostějov se připravují v Toskánsku

ilustrační foto

Elitní tým mužů TUFO-PARDUS Prostějov doplněný o nadějné juniory se vydal najíždět kilometry do slunného Toskánska. Ideální klimatické podmínky a místní terény se závodníci rozhodli využít pro přípravu před odletem Rhodos, kde je čeká druhé soustředění spojené s prvním ostrým startem na závodě UCI 1.2 International Rhodes GP, kam tým dostal už poněkolikáté pozvánku.

Kontinentální tým TUFO-PARDUS Prostějov se v Toskánsku také poprvé sešel v novém složení. Na soustředění nejsou pouze dráhaři, kteří se momentálně účastní prestižních dráhových závodů Six Day Series.

Závodníci TUFO-PARDUS Prostějov se prosadili na Six Day v Berlíně

ilustrační foto

Další díl dráhových závodů ze série „šestidenních“ absolvovali závodníci TUFO-PARDUS Prostějov v Berlíně. Za skandování vyprodaných tribun se před fanoušky představili elitní jezdci Daniel Babor spolu s Luďkem Lichnovským a Wojciech Pszczolarski, který tyto závody dvojic tradičně absolvuje se svým polským kolegou Danielem Staniszewskim.

Prostějovský závodník Pszczolarski vstoupil do závodů velmi dobře, když se svou dvojicí vyhráli úvodní madison a po prvním dni figurovali na průběžném čtvrtém místě. Čtvrtý den se dokonce posunuli na průběžné druhé místo a do poslední chvíle bojovali o celkové vítězství. Nakonec z toho byla velmi slušná pátá příčka.

Cvičit jsem začala v 36, říká mistryně ČR Gabriela Erbenová

ilustrační foto

Při pohledu na drobounkou okatou černovlásku vás rozhodně nenapadne, že před sebou máte mistryni ČR a třetí ženu světa v Bikiny Fitness Master. Gabriela Erbenová z Prostějova je názornou ukázku toho, že světové třídy může dosáhnout i původem nesportovní člověk. FITNESS se totiž začala věnovat před čtyřmi lety, ve svých (na první pohled neuvěřitelných) 36 letech. Gabku, která se nyní připravuje na mistrovství Evropy, jsme požádali o rozhovor.

Jak ses vlastně k fitness dostala?

Já jsem sportovní antitalent, nikdy jsem závodně nic nedělala. Rekreačně jsem od dětství lyžovala a plavala. Zlom nastal až před čtyřmi lety, kdy jsem na sociálních sítích uviděla fotografie Sabiny Plevákové, což je fitness celebrita. Moc se mi líbila vysportovaná, pevná postava, a tak jsem si řekla „Takhle chci vypadat!“

Cesta od slov k činům bývá trnitá...

Petra Kvitová je ve čtvrtfinále Australian Open

ilustrační foto

Česká tenistka v osmifinále Australian Open zvítězila nad talentovanou Američankou Amandou Anisimovovou po setech 6:2, 6:1. Ve čtvrtfinále se Kvitová utká s domácí Ashleigh Bartyovou, která ve třech setech vyřadila Marii Šarapovovou.

Do čtvrtfinále postoupily i další Češky. Karolína Plíšková porazila Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska 6:3, 6:1 a ve výborných výkonech pokračují Barbora Strýcová a Markéta Vondroušová. Narychlo složený pár ve 3. kole porazil japonsko-americkou dvojici Hibinová/Krawczyková 6:2, 6:4. (ber)

Foto: FB Petra Kvitová

Junioři Kolařík se Smékalem si vyzkoušeli šestidenní závod v Brémách

ilustrační foto

Ve velmi silné mezinárodní konkurenci se na start v rámci šestidenních dráhových závodů v Brémách postavili prostějovští junioři z TUFO-Pardus, Lukáš Kolařík a René Smékal.

V konkurenci dvanácti juniorských dvojic absolvovali závodníci TUFO-PARDUS Prostějov madison na třicet minut a čtyřicet pět minut. Pokaždé přitom bylo v rámci posledních padesáti kol každé desáté bodované.

„První den jeli naši závodníci celkem slušně první půlku závodu, ale pak začali chybovat a nehodili se celkem čtyřikrát, což je opravdu hodně,“ hodnotil vstup do závodů, který nevyšel úplně podle představ, trenér Martin Cetkovský.

Kristkovci porazili Kolářovce aneb Ultras po jedenadvacáté

ilustrační foto

KRISTKOVCI – KOLÁŘOVCI 4:2 (1:0) Hrací dob : 2x 30 min.Brank : Radim Kristek 2x, Martin Hupšil, Miroslav Ovčáček – Daniel Kolář, Jaroslav Zlámal.SESTAVY: Kristkovci - Zbyněk Lošťák, Miroslav Kristek, Radim Kristek, Martin Hupšil, Radim Doležel, Miroslav Ovčáček a David Bezdomnikov. Kolářovci - Pavel Ociepka, Robert Skládal, Daniel Kolář, Oldřich Lošťák (1954), Jan Zlámal, Jaroslav Zlámal a Ivo Zlámal. 

Na Štědrý den se na „Husáku“ opět sešli členové a příznivci klubu Ultras, aby si v pravé poledne změřili svoje síly a věnovali se svému oblíbenému fotbálku. Poprvé v dvacetileté historii se nezúčastnil vedoucí Jirka Zbožínek a tak nastoupili proti Kolářovcům Kristkovci a hned ve své premiéře zvítězili !!Kristkovci se dostali do dvougólového vedení, ale Kolářovcům se podařilo vyrovnat na 2:2. Kristkovci šli poté opět do vedení 3:2 a Kolářovci ve snaze vyrovnat nevyužili několik gólových šancí a inkasovali čtvrtou branku.

Třetí Český pohár na dráze a dvě vítězství pro Pardus - TUFO Prostějov

ilustrační foto

Před časem se v pražském Motole konal v pořadí už třetí Český pohár na dráze pro mládežnické kategorie a tým PARDUS-TUFO Prostějov byl opět úspěšný. Závodníci modrožlutých barev vybojovali v olympijské disciplíně omniu dvě zlata, jedno stříbro a bronz.

První pódium na konto připsal v mladších žácích David Blažek, který na dráze závodí teprve prvním rokem a již se stává pravidlem, že bojuje o příčky nejvyšší. Prozatím neporazitelnou je pak mezi staršími žákyněmi Patricie Müllerová. Ta si o víkendu připsala další vítězství a zůstává tak od prvního pohárového závodu neporažena. Velmi dobré umístění zaznamenal také Vojtěch Koblížek, když ve starších žácích bojoval o pódium, nakonec ale skončil těsně čtvrtý.

Cyklisté Pardus Tufo Prostějov získali mistrovské tituly!

ilustrační foto

V sobotu 17. a v neděli 18. listopadu se v Praze uskutečnil závod Maxbike Mistrovství Planety. Do Prostějova putují mistrovské tituly, a to zásluhou borců z Pardus Tufo Prostějov!

 

V sobotu se Luděk Lichnovský se stal mistrem republiky v bodovačce, hlavní disciplíně na 240 kol a stříbro přidal ve vylučovačce. Mistrovský dres pak ve vylučovačce přidala ještě žačka Patricie Müllerová a kadetka Gabriela Bártová, bronz zase kadet Radovan Štec.

Mladí vzpěrači slavili další úspěchy 

ilustrační foto

Dne 10. listopadu 2018 se uskutečnily závody ve vzpírání, a to Mezinárodní velká cena Holešova v nadhozu. Tento závod se konal v areálu policejní školy v Holešově. Za Prostějov se ho zúčastnili tři starší žáci.

Tobiáš Vrba ve váze nad 70 kg, byť po nemoci, trhl 25 kg a nadhodil 28 kg. Váha přes 30 kg byla už nad jeho síly. Václav Šemnický ve váze do 50 kg trhl 18 kg a nadhodil 20 kg a Samuel Látal ve váze do 50 kg, který byl na svých druhých závodech, trhl 16 kg a nadhodil 18 kg.

Václav Šemnicky nastoupí za TJ Holešov 8. 12. 2018 v Sokolově jako člen družstva, které bude bojovat o umístění a medaili na Mistrovství ČR ve vzpírání.

1. ročník boxerského turnaje pro policisty se uskuteční v Prostějově

ilustrační foto plakát

Sportovní klub policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov a s podporou statutárního města Prostějova pořádá v pátek 12. října 2018 1. ročník boxerského turnaje pro policisty a občanské zaměstnance Ministerstva vnitra.

Zahájení turnaje se v tělocvičně DTJ Prostějov v Krasické ulici v Prostějově v pátek v 10:30 hodin zúčastní čestní hosté, kterými jsou zástupci Magistrátu města Prostějova a ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld, který nad turnajem převzal záštitu.