Sport

Mladší žáci Hané Prostějov zvou na lednové turnaje

ilustrační foto

Již na začátku roku mladší žáci Hané Prostějov pořádají dva turnaje, 11. a 25. ledna 2020. Začátek každého turnaje je vždy od 9 hodin.

Zejména turnaj 25. 1. je výborně obsazený, díky týmům se Slovenska a Polska se jedná o turnaj mezinárodní.

Na první turnaj, který se koná v sobotu 25. ledna od 9 do 14 hodin, jsou přihlášeny týmy Haná Prostějov, MFK Vyškov, FC Koryčany, TJ Sokol Nový Malín, ŠK Vrakuňa Bratislava(SK), MŠK Žilina (SK), UKKS Katowice(PL) , Jiskra Ústí nad Orlicí.

Štěpánská Drulovka našla své vítěze

ilustrační foto

Střílet ... střílet... to umí kdekdo, ale něco trefit, to je docela kumšt. Zejména když je terč ve vzdálenosti padesáti metrů, "desítka" má velikost pětikoruny, střílí se z krátké zbraně a střelec má jedinou ránu bez nástřelu. Tato disciplína o „Krále střelců pro rok 2019“ byla hlavním tahákem na střelnici Základní organizace Areál ve Vrahovicích. Další disciplínou bylo 10 ran na pětadvacet metrů do mezinárodního terče s kruhy.

 

Závod se střílel 26.12. a jmenuje se "Štěpánská Drulovka". Jak všechno vypadalo a nakonec i dopadlo je vidět na fotkách a na výsledkové listině. Pokud máte dojem, že v malovaném terči je málo zásahů tak je to díky kruté diskvalifikační podmínce: Střela totiž nesměla zasáhnout svatého Štěpána.

Autorem malovaného terče je pan A. Sadovský z Klubu vojenské historie. Závodníků bylo třicet sedm, ceny hodnotné, guláš byl vynikající (ale bez piva to nebylo ono).

(Text a foto: V. H.)

 

TUFO-PARDUS Prostějov zná sestavu pro sezonu 2020

ilustrační foto

Prostějovský tým TUFO-PARDUS Prostějov už zná svou sestavu pro sezonu 2020. Oproti letošku v ní došlo k několika změnám, sestava ale nadále zůstává složena hlavně ze závodníků do 23 let. V týmu zůstává celkem šest závodníků z původní sestavy. Dres Prostějova opět v příštím roce oblékne mistr republiky v silničním závodě kategorie U23 Tomáš Bárta, zůstává také Marek Dolníček, Karel Tyrpekl a trojice dráhařů Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský a medailista z mistrovství Evropy Daniel Babor.

Nově do týmu přichází juniorští reprezentanti Filip Řeha z Force Team Jeseník a Bruno Stoček z Ivar CS Author Team. Do elitního týmu vstupují také odchovanci Jakub Hník, Maxim Müller, Lukáš Kolařík a nadějný dráhař René Smékal.

Na ZM ČR 2019 dva tituly pro Nedomovou, bronz pro štafetu dorostenek

ilustrační foto

O víkendu 14. a 15 prosince se uskutečnila nejdůležitější mistrovská soutěž v zimní sezoně pro plavce z celé ČR. Národní šampionát se konal v Plzni a startovalo na něm osm prostějovských plavců včetně dvou kvalifikovaných žaček.

Tento rok bylo prostějovské plavání hodně vidět. Na 100 a 200 m prsa si vybojovala Barbora Nedomová dva tituly Mistryně ČR staršího dorostu (2:34,61 a 1:12,22) a v prsařském sprintu zůstala těsně na 4. místě v oddílovém rekordu 0:33,77. Ve finále OPEN na 200m prsa pak obsadila 4. místo.

Výrazně se posunula ve stejných disciplínách Kateřina Vorbergerová, která na stovce postoupila s Bárou Nedomovou do OPEN finále, kde skončily mezi ženami na 6. a 7.místě.

Matyáš Koblížek vybojoval mistrovský titul v omniu

ilustrační foto

O víkendu se konalo poslední dráhové klání v letošním roce. Na motolském velodromu se uskutečnilo Mistrovství republiky v omniu elitních i mládežnických kategorií a TUFO-PARDUS Prostějov z Prahy nepřijel s prázdnou!

O největší úspěch se postaral kadet Matyáš Koblížek, který o vítězství bojoval do poslední chvíle. Stříbro pak přidala Gabriela Bártová, která povýšila do kategorie juniorek.

Judisté Sokola I získali 19 medailí!

ilustrační foto

V sobotu se uskutečnil přebor ČOS 2019 v Mohelnici, kterého se zúčastnilo celkem 27 judistů Sokola I Prostějov. Osm mláďat, 13 mladších žáků a žákyň, jeden starší žák, čtyři dorostenci a jedna dorostenka vybojovali neuvěřitelných 19 cenných kovů.

„V mláďatech vybojovala bronzovou placku Laura Padrnosová, stříbrnou bratři Pavlasové a Fabian Rozehnal a zlatou Mikuláš Jakub Machala. U mladších a starších žáků si na bronz sáhli Barbora Vítková, Pavlína Bohanosová, Václav Durdík, David Zachar, Dominik Lazič a Martin Pazdera, na stříbro Anika Rozehnalová, Agatha Orlíková, Ondřej Vašut a Petr Mejzlík. Úžasný výkon předvedli také dorostenci a dorostenka, kdy své přemožitele nenašli Natalie Melichová, Matyáš Roubík a Dominik Vašut a stali se tak přeborníky České obce sokolské.

Mladá prostějovská judistka sklízí úspěchy. Gratulujeme!

ilustrační foto

Sára Šarköziová, studentka 1. ročníku sportovního managementu Střední odborné školy podnikatelské v Prostějově, dosáhla k 1. místu na mezinárodním závodu Velká cena Karviné v kategorii do 48 kg.

Sára se judu věnuje již šest let a mezi její největší úspěchy patří např. 3. místo na MČR dorostu družstev 2019, 1. místo Grand Prix 2016, 1. místo VC Prostějov , 1. místo ČOS 2018,, Grand Prix 3. místo 2019. Ještě jednou gratulujeme! (red)

Foto: FB

V sobotu se konal 2. ročník Hanáckých zimních turnajů v kopané

ilustrační foto

Fotbalový klub Haná Prostějov uspořádal v sobotu 23. 11. 2019 na umělce již druhý ročník Hanáckých zimních turnajů v kategorii mladších žáků ročníků 2007-2008.

Většina soupeřů přijela s žáky ročníku 2007 a vzhledem k tomu, že za nás nastoupili převážně žáci 2008 až 2010 nedalo se tentokrát počítat s předním umístěním v turnaji. Přesto hráči Hané přehráli MFK Vyškov, dvakrát prohráli až na penalty a třikrát prohráli. Na lepší jak sedmé místo to však nestačilo. Turnaj vyhrál s přehledem tým SK Brno-Líšeň bílí.

Další úspěchy vzpěračů z Hané! Gratulujeme!

ilustrační foto

Dva víkendy po sobě se Julie Švecová ze Vzpírání Haná z.s. zúčastnila velkých závodů ve vzpírání. A uspěla víc, ne skvěle!

 

„Nejdřív MČR žen, kde jsem skončila o 1kg třetí. Tuto sobotu V4 v Polsku, kde jsem k mému překvapení stála na stříbrné bedně pro kategorii žen. Na obě soutěže jsem shazovala do kategorie -64 kg, abych se pokusila trhnout ženský národní rekord, což by bylo 81 kg. Na MČR mi k tomu chyběl opravdu kousek, bohužel se nepovedlo. Na V4 už jsem udělala jen výtah. Nebýt mého očekávání, a dobrovolného trápení se v podobě diety, kdy jsem shazovala několik měsíců ze 71 kg, tak by se tyto závody daly hodnotit jako pěkné.

Fotbalisté Hané porazili tenisty Moravy

ilustrační foto

 

V sobotu 16. listopadu 2019 odpoledne se utkali již po několikáté na „umělce“ pod světly Za Místním nádražím fotbalisté Hané Prostějov s tenisty Moravy, kterým odřekli zápas kolegové z Čech. Oba „poskládané„ týmy odehrály 2x 45 minut za řízení Oldřicha Lošťáka bez žlutých karet a za přihlížení čtyř věrných diváků. Tentokrát zvítězili v poměru 9:4 Hanáci po poločase 5:3.

 

 

Sestava Hané Prostějov: Marák - Kolář Daniel, Kolář Martin, Krupička, Bartoš Michal st., Bartoš Michal ml., Zbožínek, Typner, Ohlídal, Hladký,Vybíral,Trnavský a Jančiar. Za tenisty Moravy nastoupili: Navrátil – Píchal, Vavrečka, Jaloviec, Doseděl, Novák Jiří st., Novák Jiří ml., Krupa, Cibulec, Michalík, Soukup a Dezort.