Sport

1. ročník boxerského turnaje pro policisty se uskuteční v Prostějově

ilustrační foto plakát

Sportovní klub policie Moravan Prostějov ve spolupráci s BC DTJ Prostějov a s podporou statutárního města Prostějova pořádá v pátek 12. října 2018 1. ročník boxerského turnaje pro policisty a občanské zaměstnance Ministerstva vnitra.

Zahájení turnaje se v tělocvičně DTJ Prostějov v Krasické ulici v Prostějově v pátek v 10:30 hodin zúčastní čestní hosté, kterými jsou zástupci Magistrátu města Prostějova a ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Tomáš Landsfeld, který nad turnajem převzal záštitu.

Box Club DTJ Prostějov zve na Hanácké hodové box

ilustrační foto

Box Club DTJ Prostějov pořádá v neděli 15. září 1. kolo Oblastní soutěže Jihomoravské oblasti v boxu mládeže, mužů a žen.

Boxovat se bude na nádvoří prostějovského zámku, za nepříznivého počasí v tělocvičně Sokola I Prostějov, Skálovo nám. 4, Prostějov, od 18 hodin. (red)

Dukláci jedou na zlaté padákové vlně!

ilustrační foto

Poslední týdny se zkrátka daří a parašutisté prostějovské Dukly vezou dalších pět medailí.

V rakouském Thalgau vyhrál tým 1 (Gečnuk, Tábor, Směšný, Kříž a Hájek) předposlední závod Světového poháru. Tým 2 (Jiroušek, Chládek jn., Pavlíček, Rataj a Žák) vybojoval po těsném souboji s Maďary 3. místo. Oba týmy jsou na bedně spolu po třech letech.

Hynek Tábor obsadil 3. příčku v jednotlivcích. Aktuální vícemistr světa v přesnosti přistání Jiří Gečnuk skončil na děleném prvním místě v kategorii masters (na vyhlášení 2., bodové ohodnocení za 1.) a Jakub Rataj mile překvapil 3. místem v kategorii juniorů.

Nejlepší parašutisté světa jsou z Prostějova

ilustrační foto

Rok 2018 se zapíše jako nejúspěšnější rok klasického parašutismu v podání zástupců České republiky. Parašutisté DUKLY Prostějov jako zástupci Armády České republiky, tak státní reprezentace, dokázali zvítězit na obou mistrovstvích světa (armádní CISM a civilní FAI) v absolutním hodnocení, a to jak v družstvech, tak jednotlivcích, a přidat další medaile včetně titulů mistrů světa.

Nejprve se v konkurenci zástupců 45 armád světa na 42. armádním mistrovství světa v maďarském Szolnoku prosadilo družstvo ve složení - Libor Jiroušek, Jakub Pavlíček, Petr Směšný, Oldřich Šorf spolu Miloslavem Křížem a Bonifácem Hájkem a vybojovalo hlavní titul armádních mistrů světa v absolutním hodnocení. Další dva tituly armádních mistrů světa doplnili v individuálních disciplínách Oldřich Šorf v celkovém kombinačním hodnocení a Libor Jiroušek v akrobacii za volného pádu.

Filip Porteš ovládl Mistrovství světa v Jihoafrické republice!

ilustrační foto

Dorostenec Filip Porteš z Prostějova přivezl z Mistrovství světa v Potchefstroomu v Jihoafrické republice hned čtyři medaile!

„Filip získal stříbro za trojboj, zlato za mrtvý tah, stříbro za dřep a bronz za benchpress," pochlubil se otec Milan s tím, že Filip reprezentoval Českou republiku.

Filip je dalším z řady prostějovských sportovců, kteří své světové úspěchy dotují z vlastní kapsy a díky přízni sponzorů. Řadí se tak k dalším mistrům světa, Jirkovi Procházkovi, Honzovi Všetičkovi a dalším. (red)

Foto: FB

Bratři Oliveirové vítězi Memoriálu Otmara Malečka

ilustrační foto

Dvojčata Ivo a Rui Oliveirové z Portugalska se stali vítězi devatenáctého ročníku Memoriálu Otmara Malečka, domácí dvojice Luděk Lichnovský - Daniel Babor obsadila druhé místo, třetí místo brala ruská dvojice Viktor Manakov - Vladislav Kulikov.

 

V madisonu žen s náskokem dvanácti bodů zvítězila australská dvojice Kristina Clonan – Alexandra Manly před druhou dvojicí Dukly Praha Kateřina Kohoutková – Lucie Hochmann, s odstupem čtyř bodů třetí místo obsadily Polina Pivovarová – Ina Savenka z Běloruska.

V keirinu mužů zvítězil Uladzislau Novik z Běloruska, který na pásce jen těsně přeskočil Pavla Kelemenaz Dukly Brno. Třetrí místo obsadil Jacob Schmid z Austrálie.

Jestřábí letka vlétne do nového ročníku Chance ligy v černé!

ilustrační foto

Rok 2018 je pro prostějovský hokejový klub dalším významným milníkem v jeho historii.

Už 105 let uplynulo od jeho založení a my bychom rádi barevnou kombinací dresů chtěli vzdát hold prostějovským hokejovým průkopníkům z SK Prostějov a současnému hokejovému klubu LHK Jestřábi Prostějov. Jestli chcete vidět na živo Jestřáby létat v černé, přijďte se na ně podívat už příští sobotu 8. září od 18:00 hodin. V prvním mistrovském utkání se hraje se Vsetínem! (red)

Foto: Josef Popelka

Paragáni jedou na zlaté vlně!

ilustrační foto

Po úspěšném armádním mistrovství světa (MS CISM) přišlo na řadu stejně úspěšné civilní 35. mistrovství světa FAI seniorů a 9. MS FAI juniorů v klasickém parašutismu. Tým ve složení Jiří Gečnuk, Libor Jiroušek, Hynek Tábor, Oldřich Šorf a Miloslav Kříž veze po dlouhých 22 letech do České republiky pohár vítězů v družstvech a rovnou zlatý double (za přesnost přistání i kombinaci družstev), parašutisté Dukly Prostějov tak převálcovali konkurenci obrovským náskokem.

Po těžkých třech rozskocích si veze domů vysněný titul mistra světa Jiří Gečnuk, zároveň je i stříbrný v přesnosti přistání. Třešničkou na dortu je bronzová medaile z individuální akrobacie za volného pádu patřící juniorovi Petru Chládkovi. Kvalitní formu potvrdil i armádní mistr světa Šorf, když mu těsně unikla bronzová medaile a skončil čtvrtý, Tábor obsadil páté a Jiroušek sedmé místo v celkovém hodnocení.

Sourozenci Ponížilovi byli na Mistrovství Evropy ve skotském Glasgow

ilustrační foto

Počátek srpna byl ve znamení Mistrovství Evropy v několika sportech. I sportovní gymnastika zaznamenala své vyvrcholení v evropské soutěži ve skotském Glasgow ve Velké Británii. Do moderní haly uprostřed historického města se první srpnový týden sjelo 128 žen a 133 juniorek, druhý srpnový týden sem zavítalo 147 mužů a 155 juniorů ze všech koutů Evropy. Ve všech kategoriích nejvíce vyčnívaly výkony Italů, Rusů, Britů, Francouzů, Němců a Belgičanů, kteří se podělili o přední příčky jak v juniorských, tak v dospělých kategoriích.

Do výsledků však významně zasáhli i čeští sportovci. Nejméně se dařilo mužům, kteří obsadili až 25. místo. Mnohem lépe již na tom byly české juniorky 19. místo. Stejnou pozici si v konečných výsledcích družstev vybojovali junioři a ženy a to krásné 15. místo. V těchto kategoriích závodili i prostějovští sourozenci Dominika Ponížilová a Daniel Ponížil, členové oddílu sportovní gymnastiky TJ Prostějov, svěřenci trenérů Veroniky Lukášové a Miloslava Musila.

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka se blíží

ilustrační foto

Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I opět v Prostějově.

Grand Prix Prostějov - Memoriál Otmara Malečka - mezinárodní závody v dráhové cyklistice se uskuteční v termínu od 31. srpna do 1. září (pátek - sobota). (red)