Fotbal

Vedoucí Lipník na Hané nezaváhal

ilustrační foto

V předposledním kole 1.B třídy sk.A Olomouckého KFS nastoupili Hanáci v sobotu v 10.00 hodin na "umělce" proti lídru tabulky z Lipníka. Soupeř jde na postup do 1.A třídy a herně na to má. Nepotřebuje, aby mu rozhodčí připískával a hned v úvodu zápasu „zařídil" spornou penaltu.

Hlavní arbitr (jinak syn bývalého hráče prostějovských želízek) nasadil na domácí hráče tvrdý metr, a i když byl pod přísným pohledem delegáta a zároveň šéfa PK O-KFS Peřiny, tak neslevil a hráčům Hané pokazil náladu na závěrečný večer u „ Juldy". Hosté ještě skórovali dvakrát, a i když Hanáci měli několik šancí, zejména Zatloukal šel dvakrát na gólmana Švačeka, gól nedali. V posledním kole zajíždí Hanáci 17.6.2018 do zachraňujících se Radslavic.

OBRAZEM: Zápasy I. kategorie Fotbalového turnaje neregistrovaných hráčů základních škol

Foto Marek Moudrý

Turnaj probíhal ve dvou kategoriích -  žáci 1. a 2. třídy a žáci 3. a 4. třídy základních škol. Turnaje se účastnilo pět prostějovských základních škol, pořádala Komise sportovní a Komise školská Magistrátu města Prostějova, 1. SK Prostějov a Střední odborná škola podnikání a obchodu.

Pohár za první místo si z rukou předsedy 1. SK Prostějov Františka Jury odnesli žáci ze základní školy ve Studentské ulici. Druhé místo vybojovala základní škola Melantrichova a bronzová pozice patří Základní škole Jana Železného.

Všichni hráči byli odměněni pamětními medailemi, vyhlášeni byli také nejlepší brankář, hráč a střelec turnaje.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili, kromě náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury, předseda Komise školské Jan Krchňavý, místopředseda Komise sportovní Jiří Kremla a ředitel SOŠPO Marek Moudrý.

Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně.

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Hanáci dostali lekci v produktivitě!

Letos poprvé si Hanáci zahráli doma na trávě a asi to nebyla správná volba. Běhaví mladíci z Troubek je proháněli a samotný výsledek hovoří za vše. A hlavně ta produktivita!

Už v 9. minutě podnikli hosté postupný útok a Němčák podél vyběhnuvšího Maráka otevřel skóre zápasu - 0:1. Hanákům trvalo téměř dvacet minut, než se jim podařilo z penalty za nastřelenou ruku ve vápně Kaprálem vyrovnat – 1:1. Bohužel posléze se objevil "kojetínsko-kovalovický komplex" (dvě obdržené branky za tři minuty), který hosté ještě o jeden gól, zavánějící ofsajdem, rozmnožili. A tak šli Hanáci do šaten za velmi nepříznivého stavu 1:4!

Hanáci dovezli z Kojetína bod

Foto Oldřich Lošťák

V příjemném prostředí stadionku v Kovalovicích odehráli Hanáci v neděli 20. kolo I.B třídy sk. A Olomouckého KFS. Celý první poločas se hrálo nahoru dolů a na obou stranách měli nejvíce práce gólmani.

Ve 42. minutě vypálil Zatloukal na domácího gólmana, který míč vyrazil a dobíhající Jakub Novák jej „uklidil" do odkryté branky - 0:1. Bohužel druhý poločas jsme začali s bohorovným klidem a zaspali jej. Výsledkem byly dva  „slepené" góly domácího Kravara během dvou minut! Zaskočení hosté se snažili alespoň vyrovnat. Podařilo se jim to až v 86. minutě. Zdeněk Petržela dostal dlouhý pas, unikl obránci a  zblízka prostřelil brankáře Švece – 2:2.

Sokol Určice B - Sokol Vícov 1:0 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 29. května bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 19. kola okresního přeboru mezi místním béčkem a jedenáctkou Vícova. První poločas byl herně vyrovnaný. Padl v něm pouze jediný gól, a jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný.

V 45. minutě pronikl z pozice levého křídla do velkého vápna Berčák a jeho střelu si brankář Vícova Vrabec nasměroval rukama ke spojnici břevna a tyče - 1:0. Průběh druhého poločasu se odehrával v podobném duchu jako ten první. V 65. minutě napálili domácí hráči míč do břevna. Chvíli na to se po rohovém kopu neprosadil v dobré šanci Žáček. Hosté sice často zlobili domácí obranu, ovšem koncovka jim příliš nevycházela. Nejblíže vyrovnání měli až v 86. minutě, kdy střídající Zdobina nebezpečně vystřelil. Brankář Pokorný míč směřující do šibenice vyrazil na roh.

Sokol Dub nad Moravou - Sokol Určice 1:1 (0:0)

V sobotu 28. dubna odehrálo áčko Určic na hřišti v Dubu utkání 19. kola, 1. A třídy skupina B. Naposledy se obě mužstva střetla v září minulého roku v Určicích, ve kterém domácí vyhráli 2:0. Tentokrát to bylo utkání dvou sousedů v tabulce.

První poločas byl herně vyrovnaný. Pokud si jedno nebo druhé mužstvo vytvořilo šanci na vstřelení branky, obrany se zaskočit nenechaly. Vše podstatné se tak událo po změně stran. S přibývajícím časem měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. V 67. minutě po chvilce váhání odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop za faul ve velkém vápně Určic. Jeho exekutorem byl kapitán domácího mužstva Šálek, ale pouze nechal vyniknout gólmana Menšíka, který si s jeho kopem poradil. V 71. minutě si na centr z pozice pravého křídla naběhl Hronek a poslal svoje mužstvo do vedení - 1:0.

Hanáci po boji porazili Pivín!

ilustrační foto TJ Haná Prostějov

V regionálním derby 1.B třídy sk. A Olomouckého KFS přivítali v sobotu 28. dubna 2018 Hanáci fotbalisty z Pivína. Za velkého vedra na rozpálené umělce se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu.

Jako první se dostali do vedení domácí. Zdeněk Kaprál zahrával trestný kop z 25 metrů a s pomocí větru překvapil hostujícího gólmana Fürsta – 1:0. Další šanci měli Hanáci ve 20. minutě, když Vyskočil vypálil z hranice pokutového území, ale trefil jen tyč pivínské branky. O minutu později utekl s míčem Zatloukal a těsně minul Fürstovu branku. Hráči Pivína stále podnikali útok za útokem a ve 29.

Sokol Čechovice – Sokol Mostkovice 1:2 (0:2)

V 18. kole 1.A třídy nastoupila na hřišti v Čechovicích v okresním derby domácí jedenáctka proti hráčům z Mostkovic. Mostkovicím se vstup do jarních zápasů vůbec nevydařil, neboť 3x prohrály a okupují předposlední místo tabulky. Čechovice byly na jaře o poznání lepší, vyhrály, remizovaly i prohrály. Říká se, že derby nemá favorita. Což se v tomto utkání potvrdilo.

Začátek zápasu patřil domácím hráčům, kteří si vytvářeli šance, ale bez gólového efektu. Postupem času Mostkovice hru vyrovnaly a v koncovce byly efektivnější než soupeř. Ve 21. minutě si na centrovaný míč z pravé strany naběhl Dadák a poslal svůj tým do vedení. A pro Čechovice bylo ještě hůře. Ve 33. minutě vystřelil Frýbort z trestného kopu z více než třiceti metrů. Brankář nedokázal míč před brankovou čarou zkrotit a hosté vedli o dva góly. Po změně stran se zápas změnil v marné dobývání hostující branky. Mostkovičtí hráči se soustředili na bránění a do útoku se dostávali jen výjimečně.

Sokol Určice - Sokol Opatovice 2:0 (1:0)

V sobotu 21. dubna od 16.00 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno mistrovském utkání 18. kola 1. A třídy, skupiny B, olomouckého krajského fotbalového svazu, ročníku 2017-2018, ve kterém domácí hostili mužstvo Sokola Opatovice. Střetla se dvě mužstva, která na jaře ještě neztratila ani bod.

Úvod utkání byl vyrovnaný, obě mužstva měla míč na kopačkách zhruba stejně často. Gólovou šanci hostujícího mužstva v prvním poločase měl v 25. minutě Strnadel, ale jeho střela skončila mimo branku. Největší problémy opatovické obraně dělal útočný hrot domácích Holčák. Po půl hodně hry se uvolnil podél dvojice obránců a vystřelil ke vzdálenější tyči. Gólman tuto střelu za svá záda nepustil. Chvíli na to míč z kopačky stejného hráče skončil jen několik decimetrů vedle branky. V 41. minutě již byl Holčák úspěšný.