Fotbal

Parašutisté jsou nejlepším sportovním kolektivem roku!

ilustrační foto

Nejlepší sportovkyní roku ASC Dukla byla ve středu večer vyhlášena mistryně světa a vítězka Světového poháru ve snowboardingu Eva Samková. Nechala za sebou prvního českého mistra světa v brokové disciplíně skeet Tomáše Nýdrleho nebo kanoistu Josefa Dostála. V elitní desítce byli hned tři sportovní střelci.

Dařilo se prostějovským parašutistům. Převzali ocenění z první místo v kategorii Sportovní kolektiv. Raduje se z něj 1. Družstvo parašutistů Dukly Prostějov – přesnost přistání. Jiří Gečnuk, nrtm. Miloslav Kříž, nrtm. Bonifác Hájek, prap. Oldřich Šorf, Hynek Tábor.

Fotbalisté Hané bilancovali

Foto TJ Haná

Ukončení letošní podzimní sezóny pojali fotbalisté prostějovské Hané přátelsky. Nastoupili proti sobě v sobotu v 17.00 hodin na umělce a to mladí (roč. 1979 a mladší) a staří (roč. 1978 a starší). V utkání hraném 2x třicet minut za již zimního počasí odvedli všichni hráči svůj nejlepší výkon.

Mladíci vyhráli první poločas 4:3, ale  „staří" v druhém poločase přidali, a když využili chyb v řadách mladíků, skončil zápas remízou 6:6.

Sestava mužstev: Mladí – Lošťák, Zlámal, Mlčoušek, Strouhal, Pavel Trnavský, Mašík, Zbožínek a Krupička.

Staří  - Hlávka, Michal Trnavský, Hanák, Kaprál, Daniel Kolář, Cibulec, Ociepka, Jančiar.

Střelci branek: Mladí: Strouhal 3, Krupička 2, Pavel Trnavský 1 - Staří: Daniel Kolář, Michal Trnavský 2, Jančiar 1.

1.SK Prostějov otevřel fotbalovou školičku

ilustrační foto plakát

Je určena pro děti ročníku narození 2012 a mladší. Své ratolesti můžete přivést každé úterý a čtvrtek v 16,30 hodin do areálu v Olympijské ulici v Prostějově.

"Nábory budou probíhat během celého školního roku 2018/9," vzkazuje klub. (red)

Prostějovský David Píchal byl opět povolán do repre U19!

Foto 1.SK Prostějov

Nominace U19 na přípravu s Černou Horou a Portugalskem opět i s Davidem Píchalem z 1.SK Prostějov.

Reprezentační výběr do devatenácti let má na programu v rámci říjnového programu dva přípravné zápasy. V prvním z nich, v pátek 12. října, se utkali svěřenci trenéra Jana Suchopárka v Kroměříži s Černou Horou. Tu deklasovali 6:0. Druhý zápas s Portugalskem se uskuteční v úterý 16. října ve Zlíně. K oběma střetnutím byl nominován  také prostějovský David Píchal. (ber)

Tisková zpráva policie: Fotbal se Zbrojovkou seobešel bez vážnějších incidentů

V sobotu 25. srpna 2018 kolem poledne proběhlo na prostějovském stadionu v ulici Za místním nádražím utkání druhé nejvyšší české fotbalové soutěže. Na zápas domácích s týmem Zbrojovky Brno přišlo přibližně 1 400 diváků, z toho asi 200 fanoušků hostujícího týmu.

"Před, během a po skončení zápasu na veřejný pořádek v okolí stadionu a na přístupových trasách dohlíželi policisté ve spolupráci s Městskou policií Prostějov. Zápas se obešel bez větších incidentů a policisté nezjistili žádné vážnější narušení veřejného pořádku, škodu na majetku ani zranění osob. Policejní opatření bylo ukončeno po třinácté hodině," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Fotbalové utkání s Baníkem proběhlo v přátelském duchu

ilustrační foto vecernikpv.cz

V sobotu 7. července 2018 v odpoledních hodinách proběhlo na fotbalovém stadionu v ulici Za místním nádražím v Prostějově přátelské fotbalové utkání mezi celky Prostějova a Baníku Ostrava.

Utkání se zúčastnilo přibližně 350 diváků místního a 150 diváků hostujícího celku. "Během zápasu, před ním ani po něm policisté nemuseli řešit žádné narušení veřejného pořádku a nedošlo ke zranění osob ani škodám na majetku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vedoucí Lipník na Hané nezaváhal

V předposledním kole 1.B třídy sk.A Olomouckého KFS nastoupili Hanáci v sobotu v 10.00 hodin na "umělce" proti lídru tabulky z Lipníka. Soupeř jde na postup do 1.A třídy a herně na to má. Nepotřebuje, aby mu rozhodčí připískával a hned v úvodu zápasu „zařídil" spornou penaltu.

Hlavní arbitr (jinak syn bývalého hráče prostějovských želízek) nasadil na domácí hráče tvrdý metr, a i když byl pod přísným pohledem delegáta a zároveň šéfa PK O-KFS Peřiny, tak neslevil a hráčům Hané pokazil náladu na závěrečný večer u „ Juldy". Hosté ještě skórovali dvakrát, a i když Hanáci měli několik šancí, zejména Zatloukal šel dvakrát na gólmana Švačeka, gól nedali. V posledním kole zajíždí Hanáci 17.6.2018 do zachraňujících se Radslavic.

OBRAZEM: Zápasy I. kategorie Fotbalového turnaje neregistrovaných hráčů základních škol

Foto Marek Moudrý

Turnaj probíhal ve dvou kategoriích -  žáci 1. a 2. třídy a žáci 3. a 4. třídy základních škol. Turnaje se účastnilo pět prostějovských základních škol, pořádala Komise sportovní a Komise školská Magistrátu města Prostějova, 1. SK Prostějov a Střední odborná škola podnikání a obchodu.

Pohár za první místo si z rukou předsedy 1. SK Prostějov Františka Jury odnesli žáci ze základní školy ve Studentské ulici. Druhé místo vybojovala základní škola Melantrichova a bronzová pozice patří Základní škole Jana Železného.

Všichni hráči byli odměněni pamětními medailemi, vyhlášeni byli také nejlepší brankář, hráč a střelec turnaje.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili, kromě náměstka hejtmana Olomouckého kraje Františka Jury, předseda Komise školské Jan Krchňavý, místopředseda Komise sportovní Jiří Kremla a ředitel SOŠPO Marek Moudrý.

Hanáci přivezli z "Vrchátek" tři body

Foto Jiří Gándhí Procházka

Ve 22. kole 1.B třídy KFS Olomouc nastoupili hráči Hané na trávě zachraňujících se Vrchoslavic a zápas pro ně začal výtečně.

Již ve čtvrté minutě vyrobili domácí zadáci hrubku v obraně a Marek Zatloukal nezaváhal a překonal brankáře Jurčíka – 0:1. V 17. minutě kopali domácí roh a míč dopravil za záda brankáře Maráka Michal Hradil - 1:1. O šest minut později poslal René Jurčík domácí do vedení – 2:1. Hanáci, i když jim zatím štěstí a hlavní arbitr nepřáli, bojovali a zápas se tak stal ve velkém vedru nelítostným bojem, který dost bolel. Přesto se šlo v poločase do kabin za stavu 2:1 pro Vrchoslavice.

Hanáci dostali lekci v produktivitě!

Letos poprvé si Hanáci zahráli doma na trávě a asi to nebyla správná volba. Běhaví mladíci z Troubek je proháněli a samotný výsledek hovoří za vše. A hlavně ta produktivita!

Už v 9. minutě podnikli hosté postupný útok a Němčák podél vyběhnuvšího Maráka otevřel skóre zápasu - 0:1. Hanákům trvalo téměř dvacet minut, než se jim podařilo z penalty za nastřelenou ruku ve vápně Kaprálem vyrovnat – 1:1. Bohužel posléze se objevil "kojetínsko-kovalovický komplex" (dvě obdržené branky za tři minuty), který hosté ještě o jeden gól, zavánějící ofsajdem, rozmnožili. A tak šli Hanáci do šaten za velmi nepříznivého stavu 1:4!