Hokej

Pamatujete? Právě dnes jsme se stali mistry světa v hokeji!

ilustrační foto hokej.cz

Dnes je to právě osm let, kdy český hokejový tým vybojoval v Německu titul Mistrů světa. Ve finále zvítězili reprezentanti České republiky nad Ruskem 2:1 a stali se po pěti letech mistry světa.

V novodobé historii České republiky národní tým proti Rusku ještě nikdy finále MS v ledním hokeji nehrál. A tato premiéra vyšla lépe našemu mužstvu. Hned na začátku jsme se dostali do vedení a sborná nemohla najít recept, i když střelecky na tom byla lépe. Česko v Lanxess aréně získalo mistrovský titul. 

V dalších dvou letech jsme na MS získali bronz, od té doby se českému týmu medaile vyhýbají. Tak třeba příští rok na Slovensku. (ber)

OBRAZEM: Jestřábi měli autogramiádu. Ve Zlaté bráně

Foto MM

V pátek 30. března odpoledne se v obchodním centru Zlatá Brána v Prostějově konala autogramiáda A-týmu Jestřábů. Zájemci si mohli nechat podepsat předmět nebo suvenýr, vyfotit se se svým oblíbencem, připravena byla i nová sada podpisových karet.

Na akci nechyběla brankářská jednička týmu Jakub Neužil a největší opory úspěšného týmu prostějovských Jestřábů. Nejproduktivnější hráč WSM ligy Tomáš Nouza, nejlepší střelec soutěže Tomáš Divíšek, kapitán týmu Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák, David Dvořáček a další. "Bylo to moc fajn, kluk hokejisty vůbec poprvé viděl v civilu," pochvaloval si jeden z tatínků. (ber)

 

Malí hokejisté si dnes zahráli se svými idoly Jestřáby!

Foto Milan Valenta

Během dnešní brzkého odpoledne si mladí hokejisté SK Prostějov 1913 zahráli se svými idoly z A týmu LHK Jestřábi. Kolem stovky malých dětí si dnes vyzkoušelo, jak se hraje dospělácký hokej.

"Kluci si zahráli zápas proti Jestřábům, vyzkoušeli si i nájezdy na brankáře. Celá akce trvala asi kolem hodiny a kluci si to moc užili", uvedl k zaslaným fotografiím jeden z přítomných tatínků Milan Valenta. (red)

Kdo vyhrál třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy?

Foto LHK Jestřábi

Historicky třetím Sympaťákem WSM Ligy se stal Jakub Teper, obránce VHK ROBE Vsetín. Prostějovský zástupce, útočník LHK Jestřábi Tomáš Divíšek, skončil na desátém místě.

Nenavázal tak na úspěch svého kolegy Matouše Venkrbce, který se stal vítězem prvního ročníku soutěže. Do ankety přišlo 5 263 hlasů.

Anketa Sympaťák WSM Ligy opět probíhala ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje Hokej.cz.

Prostějov prohrál v prodloužení, do semifinále postupuje Kladno

Foto čtenář

Prostějovští hokejisté dnes v důležitém utkání prohráli s Kladnem 3:4 v prodloužení.

Dnešní výsledek znamená pro Jestřáby konec sezony, jelikož čtvrtfinálovou sérii s Kladnem prohráli 2:4. Jágr opět nastoupil pouze na první buly. (red)

Jestřábi se utkají s Kladnem. Fandíme!

ilustrační foto LHK Jestřábi

Vyrovnaná série mezi Prostějovem a Kladnem dospěla do šestého zápasu, ve kterém Jestřábi musejí vyhrát, aby poslali čtvrtfinále do rozhodujícího utkání číslo sedm. Hraje se právě dnes! 

Dnes by měl Jaromír Jágr, po jednozápasové absenci, opět nastoupit za Kladno. Klasicky na pár vteřin. „Jestli nebude zácpa na silnici, tak dorazím,“ uvedl Jágr, který má stále problémy s kolenem. „Hrozně mi ochably nohy, a když jdu něco dělat, tak ta zátěž na koleno je větší a necítím se moc dobře,“ dodal. Zápas ve čtvrtek na prostějovském zimní stadionu začíná v 18 hodin. (red)

 

3:2. Druhá třetina rozhodla o prohře Jestřábů

ilustrační foto LHK Jestřábi

Páté utkání čtvrtfinálové série hostila poloprázdná ČEZ aréna. Skončilo bohužel prohrou prostějovských hokejistů 3:2. 

V první třetině si Jestřábi dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, ale Rytíři na konci třetiny snížili a pak ve druhé třetině otočili stav zápasu. Prostějovští se pokoušeli o obrat, ale i díky několika vyloučením se jim to nepovedlo. 

Ve čtvrtek 8.3. od 18:00 tak budou hrát na svém ledě o všechno. Musí vyhrát, aby si vynutili sedmý rozhodující zápas. (red)

Manželé Ševčíkovi děkují městu za podporu syna

Foto Tomáš Ševčík

Nedávno jsme zveřejnilli poděkování několika rodičů za finanční podporu jejich synů, kteří se věnují hokeji. K poděkování se přidávají i manželé Ševčíkovi.

"Vzhledem k situaci, která nastala v minulém roce v klubu LHK Jestřábi Prostějov - mládež, nemohl náš syn Tomáš Ševčík, hráč kategorie staršího dorostu, dále reprezentovat město v ledním hokeji. Protože nechtěl se svým oblíbeným sportem skončit, začal od srpna 2017 hostovat a hrát za HK Kroměříž. Tímto nám vznikly nemalé finanční náklady. Na základě podané oficiální Žádosti o poskytnutí dotace nám byla v roce 2017 Statutárním městem Prostějovem schválena a poskytnuta finanční podpora.

Oba víkendové zápasy v Prostějově proběhly bez vážnějších incidentů

ilustrační foto PČR

V sobotu 3. března a v neděli 4. března 2018 proběhly na prostějovském zimním stadionu hokejové zápasy play off WSM ligy mezi celky domácích LHK Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno.

Nad veřejným pořádkem v okolí stadionu, ale také při pohybu fanoušků mimo jiné mezi centrem města a stadionem, dohlížel dostatečný počet policistů posílený také strážníky městské policie. Obou utkání se zúčastnilo přibližně tři a půl tisíce fanoušků, z toho 50 – 60 fanoušků hostujícího týmu. "V souvislosti s touto sportovní událostí nezjistili policisté žádné významnější narušení veřejného pořádku ani způsobené škody na majetku či zdraví osob," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Jestřábi vyrovnali čtvrtfinálovou sérii. Jágr se do Prostějova vrátí ve čtvrtek

ilustrační foto: LHK Jestřábi

Prostějovští hokejisté dokázalai vyhrát i druhý domácí zápas ve čvtrtfinále první ligy.

Jestřábi přemohli Kladno až v prodloužení. Díky tomu srovnali stav série s Jágrovými Rytíři na 2:2. Dnešní výsledek navíc znamená, že se série do Prostějova vrátí jednou jednou. Šestý duel série se v našem městě odehraje ve čtvrtek od 18:00 hodin.

Jaromír Jágr kvůli zranění opět odehrál pouze první buly, aby si zapsal start, který mu omožní případný start v baráži o extraligu. K postupu do ní ovšem jeho Kladno nejprve musí ještě dvakrát porazit naše Jestřáby. (red)