Hokej

Luňákovi Jestřábi dostali půl milionu

ilustrační foto LHK Jestřábi

Město Prostějov poskytlo klubu LHK Jestřábi další dotaci, tentokrát ve výši 500 tisíc korun. Dotace je účelově vázána na podporu činnosti seniorského hokeje, například dopravu na utkání a rozhodčí.

O poskytnutí dotace rozhodlo Zastupitelstvo města Prostějova na svém zasedání 11. září 2017 usnesením č. 17193. Smlouvu o dotaci podepsal jednatel klubu Jaroslav Luňák a náměstkyně primátorky Ivana Hemerková 29. září, vyúčtována musí být do konce letošního roku. (ber)

 

Hokejové Rebelky budou trénovat s univerzitními hokejisty

Ilustrační foto HC Rebels

Hokejový tým Univerzity Palackého, University Olomouc Shields, bude 14. října odpoledne k vidění na prostějovském ledě. Pomáhat bude s tréninkem hokejovým Rebelkám.

Tým univerzity hraje mezinárodní soutěž EUHL (Evropská univerzitní hokejová liga). S Rebelkami se hokejisté ukáží na ledě ve 13:45 hodin. 

"Budeme pomáhat nově vzniklému ženskému hokejovému týmu HC Rebels  Prostějov 2017, z.s. s výukou hokeje," potvrdil informaci Radim Zbránek, hlavní trenér univerzitního týmu. (ber)

Nový ženský hokejový tým hledá další ženy! Přidáte se?

ilustrační foto FB

Riskni to! Nebo navždy zůstaň sedět se svými sny! To je heslo nově vznikajícího ženského hokejového klubu HC Rebelky Prostějov. Hokej jako takový není jen výsadou mužů a chlapců. Ženský hokej je i olympijským sportem a veřejnost započala sledovat i dění kolem něj. Nyní Rebelky pořádají nábor do svých řad. Součástí týmu se můžete stát i vy. 

Tým není limitován věkem, tudíž zde momentálně najdete dívky a ženy ve věku od 14 – 37 let. Tedy i žačky, studentky, maminky na mateřské, ale i pracující ženy. Není tedy zapotřebí věk, ale odhodlání zkusit něco jiného. Něco, co může být přínosem nejen pro fyzickou zdatnost, ale i pro poznávání dalších přátel a hlavně, rozšíření hokejové rodiny v Prostějově. Proč by dívky či maminky měly chodit pouze na veřejné bruslení či fandit z tribuny svým dětem či sourozencům?

Jestřábi se utkají s Havířovem. Dnes

ilustrační foto LHK Jestřábi

Do Prostějova dnes přijedou hokejisté z Havířova. S Jestřáby se utkají dnes od osmnácti hodin.

Bojovat budou o druhou výhru. Fandíme! (red)

 

Ženský hokejový klub hledá nové členky! HC Rebelky jsou tu!

ilustrační foto plakát

Ženský hokejový klub HC Rebelky zaslal do redakčního e-mailu krátké povídání týkající se vzniku nového klubu, ale též prosbu se zveřejněním výzvy pro nové možné hráčky. Otiskujeme v plném znění:

Vážení sportovní přátelé, široká veřejnosti,

dovolte, abychom Vám představili nový, ale historicky první ženský hokejový klub v Prostějově!

SK Prostějov 1913 hledá nové hokejové naděje

ilustrační foto SK Prostějov 1913

Nábor malých hokejistů probíhá na víkendových trénincích přípravky a je určen pro kluky i pro holky. Základy bruslení nejsou podmínkou. 

"Nováčci mají celou první sezónu zdarma, a to včetně zapůjčení hokejové výstroje," vzkazuje klub. Pro bližší informace kontaktujte trenéra Martina Kužílka na telefonním čísle: 777 666 643, nebo pište na e-mail: hokej@skprostejov1913.cz. (red)

 

Výkonný výbor ČSLH vyloučil družstva klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek z účasti v soutěžích

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje se na svém středečním jednání zabýval situací v klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek. Kvůli neuhrazeným dluhům vyloučil družstva z účasti v soutěžích regionální liga staršího dorostu, regionální liga mladšího dorostu, liga starších žáků a liga mladších žáků.

Vzhledem k neuhrazení dluhů vůči mládežnickým trenérům ani v prodloužené lhůtě, k neuhrazení vkladů do soutěží ve stanovených termínech a s přihlédnutím k zásadním ekonomickým problémům, doloženým mj. vyjádřením předsedy spolku nebo vydaným exekučním příkazem, vyloučil výkonný výbor ČSLH družstva klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek, z účasti v soutěžích regionální liga staršího dorostu, regionální liga mladšího dorostu, liga starších žáků a liga mladších žáků.

Do hokeje nevstupujeme! Musí se domluvit, říká město

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Problémy dvou mládežnických hokejových klubů, SK Prostějov 1913 a LHK Jestřábi, už město neřeší. Musí se domluvit spolu.

"Už několikrát jsme deklarovali, že do jednání nebudeme zasahovat. Jsou to soukromé subjekty, je na nich, aby se domluvily mezi sebou," připomněla na tiskové konferenci opět postoj města primátorka Alena Rašková. (ber)

Prohlášení magistrátu k situaci týkající se prvoligové hokejové licence

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Město Prostějov vydalo následující prohlášení: Komentáře některých sdělovacích prostředků, diskuse v zastupitelstvu města a na sociálních sítích  k aktuální situaci v prostějovském ledním hokeji a zejména otázky spojené s prvoligovou licencí, nás vedou k vydání prohlášení, které vysvětluje skutečnosti z pohledu vedení prostějovského magistrátu. 

Město Prostějov v roce 1999 poskytlo občanskému sdružení Hockey Club Prostějov (dále jen HC) dotaci ve výši 2.500.000 Kč na zakoupení hokejové licence, opravňující hokejový klub k účasti v  I. hokejové lize. Zároveň město Prostějov uzavřelo s HC zástavní smlouvu, jíž se HC zavázal tuto licenci nepřevést bez souhlasu města Prostějova. HC koupí licence získal právo účastnit se I. hokejové ligy.

Předběžné opatření stran hokejové licence soud nevydal!

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Koncem června podalo město Prostějov návrh k soudu na předběžné opatření týkající se zákazu nakládání s hokejovou licencí. Soud ale opatření zamítl.

"Hokejovou licenci kdysi koupilo město s tím, že s nikdo nesmí manipulovat bez svolení Prostějova. Tato podmínka podle našich právníků stále trvá, i když byla licence převedena dál. Dnešního dne byl na Okresní soud v Prostějově podán návrh na předběžné opatření – zákaz nakládání s hokejovou licencí," uvedla koncem června primátorka Alena Rašková.