Hokej

Hlasování o titul Sympaťák WSM ligy finišuje! Podpořme naše hokejisty!

Foto LHK Jestřábi

V druhém ročníku soutěže Sympaťák WSM ligy bojuje šestnáct hokejistů z klubů celé České republiky. Dva zástupce zde mají i prostějovští Jestřábi. O titul bojuje útočník Jakub Šlahař (723 hlasů) a brankář Pavel Kantor (563 hlasů), kteří jsou v této chvíli na druhém a třetím místě za Mitchem Fillmanem, obráncem ČEZ Motor České Budějovice, který má 986 hlasů. Pomozme klukům ho dotáhnout! Hlasování končí 20. ledna.

Projekt probíhá ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje hokej.cz. Nově máte možnost hlasovat pro tři hráče, a to do 20. ledna 2017 na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/. Vítěz získá pamětní plaketu (od eSports.cz), voucher na let letadlem (od WSM) a věcný dar od agentury BPA sport marketing a.s.

Celoroční hokejová škola startuje 17. ledna

ilustrační foto LHK

Hokejovou školu povedou trenéři A mužstva Pavel Arnošt a David Kočí. Stále máte možnost své děti přihlásit.

Náplní hokejové školy je zdokonalování individuálních herních činností jednotlivce s využitím moderních tréninkových metod. „To, že v moderním hokeji je základem být dobrým bruslařem, už všichni dobře víme. Proto se v hodinách budeme věnovat dovednostnímu bruslení, bruslení na hranách s prvky powerskatingu, obratnostnímu bruslení a také hokejovému bruslení. Tím, jak se hra zrychluje, zmenšují se kluziště a dochází k častým soubojům, tak se zvyšují nároky na hráče a jejich práci s kotoučem.

SK Prostějov 1913 zažil trénink pod širým nebem

ilustrační foto

Třeskutých mrazů a nádherného počasí v nedělní ráno využili mladí hokejisté z klubu SK Prostějov 1913 k tréninku pod širým nebem. 

Rozcvičku v Moravském krasu zahájili netradičně s lopatami a hrably, aby si připravili ledovou plochu. Městys Sloup pak ještě poskytl své nádherné masivy jako ochranu proti větru a mohlo se začít. Diváckou kulisu vytvořili rodiče s termoskami a po hodině a půl pohybu na čerstvém vzduchu se zpocení a hladoví kluci uchýlili do zázemí vytápěných šaten. Na závěr zbývá dodat, že se jednalo o úžasnou zkušenost v překrásném prostředí.

Michal Stryk

Olomoucký kraj hostí šampionát ženských hokejových nadějí!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Jubilejní desáté Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji startuje dnes, v sobotu 7. ledna 2017, na zimním stadionu v Přerově a ve zlínské PSG Areně. Mladé české naděje se hned v úvodu šampionátu představí na přerovském ledu v duelu s Japonkami.

Mistrovství světa žen do 18 let má i letos osm účastníků. Kromě Češek tak fanoušci uvidí výběr Kanady, USA, Švédska, Ruska, Finska, Japonska a Švýcarska.

„Třeba se dočkáme překvapení, pokud některý z týmů dokáže přerušit nadvládu Spojených států a Kanady z posledních let. V Každém případě bude nepochybně stát za to spojení sportovního mistrovství a dívčí krásy,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Oto Košta.

Turnaj vyvrcholí v sobotu 14. ledna 2017 na zimním stadionu v Zlíně.

Staňte se součástí hokejové rodiny, zvou Jestřábi

Foto LHK Jestřábi

Na zimním stadionu v Prostějově bude dne 25. ledna 2017 od 16 hodin probíhat akce Týden hokeje – Pojď hrát hokej. Klub LHK Jestřábi Prostějov se zapojil do celorepublikové akce na podporu hokejové mládeže.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro kluky i dívky ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akci, při které mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou navíc připraveny hodnotné ceny.

Ledové zápolení malých hokejistů v Uničově

Foto SK PROSTĚJOV 1913

První povánoční úterý strávili mladí prostějovští hokejisté klubu SK PROSTĚJOV 1913 s datem narození 2009 na ledě nedalekého města Uničov. Namísto pojídání cukroví a přepínání programů na dálkovém ovladači v teple svých domovů se rozhodli reprezentovat město Prostějov na hokejovém turnaji s mezinárodní účastí. 

Po prvním zápase s HC Nový Jičín, který skončil zaslouženou remízou, narazili na hráče krajského města Olomouce. Zde díky své bojovnosti a nasazení lze považovat za úspěch, že vstřelili dvě čestné branky a na našem kontě se objevila číslovka těsně se přehupující přes 10. Po ne zrovna povedeném utkání s klubem z Moravské Třebové nastoupili malí sportovci o boj o celkové 7. místo. To se po jednoznačném nástupu proti slovenským hráčům z HC Nové Zámky povedlo nakonec vybojovat.

Prestižní akce Týden hokeje se bude konat v lednu v Prostějově

ilustrační foto

Klub LHK Jestřábi byl při velké konkurenci z celé ČR vybrán ČSLH, aby ve středu 25. ledna 2017 v šestnáct hodin na Zimním stadionu pořádal prestižní akci nazvanou Týden hokeje. Jde o náborovou akci pořádanou jednotlivými kluby ve spolupráci s ČSLH, která v pilotním testu sklidila velký úspěch.

Děti si vyzkouší mnoho aktivit, nejen samotné bruslení, rodiče pro změnu dostanou informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaké výhody lední hokej malým klukům a holkám poskytuje. „Současnou filozofií ČSLH je rozšířit počet bruslících dětí v České republice, k čemuž nám Týden hokeje může hodně pomoct. Následně se velmi věnujeme práci s trenéry, kteří mají na starost právě ty nejmenší hokejisty,“ vysvětluje Milan Hnilička, bývalý vynikající gólman a v současnosti manažer rozvoje ledního hokeje.

Trénovala jsem s Jestřáby. A byl to zážitek, říká Renáta Sypěnová

Foto FB Renáta Sypěnová

Trénink se uskutečnil 19.12.2016 v době od 17 do 18 hodin na zimním stadionu v Prostějově. Účastníky tréninkem prováděl trenér mužstva mužů „A“ LHK Jestřábi Pavel Arnošt, hlavní trenér, David Kočí, asistent trenéra, Jaroslav Odehnal, trenér brankářů a Jiří Vykoukal, sportovní manažer, který zájemce přijímal na stadionu a dále se s nimi zúčastnil tréninku. 

"Během celé hodiny jsme nejprve absolvovali "abecedu bruslení: půlcibulky, jízdu v před po vnitřní i po vnější hraně, jízda vzad, půlměsíce apodobně. Dále navazoval trénink s pukem - přihrávky, střelba na brankáře a v poslední patnácti minutách hra v pěti na brankáře jako klasická herní situace," popsala Renáta.

Hlasujme pro obrázky ve vánoční soutěži Jestřábů!

ilustrační foto plakát

LHK Jestřábi vyhlásili Vánoční malířskou soutěž, spojenou s výstavou obrázků na venkovním kluzišti na náměstí TGM. Můžete hlasovat pro ten nejhezčí!

První kolo soutěže bylo ukončeno a spuštěno bylo kolo druhé, kde můžete hlasovat (lajkovat) obrázky na facebooku LHK Jestřábi - mládež - https://www.facebook.com/pg/lhk.jestrabi.mladez/photos/?tab=album&album_id=1328946327169942 do 31. 12. 2016. O celkovém vítězi rozhodnou návštěvníci venkovního kluziště. Čekají na vás věcné i finanční ceny. (red)

Podpořili jste prostějovské hokejisty v boji o titul Sympaťák WSM ligy?!

Foto LHK Jestřábi

V druhém ročníku soutěže Sympaťák WSM ligy bojuje šestnáct hokejistů z klubů celé České republiky. Dva zástupce zde mají i prostějovští Jestřábi. O titul bojuje útočník Jakub Šlahař (538 hlasů) a brankář Pavel Kantor (466 hlasů), kteří jsou v této chvíli na druhém a třetím místě za Mitchem Fillmanem, obráncem ČEZ Motor České Budějovice, který má 752 hlasů. Pomozme klukům ho dotáhnout! 

Projekt probíhá ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje hokej.cz. Nově máte možnost hlasovat pro tři hráče, a to do 20. ledna 2017 na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/. Vítěz získá pamětní plaketu (od eSports.cz), voucher na let letadlem (od WSM) a věcný dar od agentury BPA sport marketing a.s.