Hokej

Od zlatého hokejového Nagana dnes uplyne 19 let!

ilustrační foto

Právě dnes je to 19 let, kdy podceňovaný český hokejový tým tým s Dominikm Haškem v brance dokázal porazit všechny favority a senzačně vybojoval zlato. Z hráčů se stali hrdinové, legendy, hokejoví bozi.

Trenéři Ivan Hlinka a Slavomír Lener namíchali ideální týmový koktejl. Družstvo se sehrálo během pouhých tří tréninků. Češi nastoupili do čtvrtfinále proti Američanům. Vítěze posledního Světového poháru skolili 4:1 a šli na Kanadu. Ikony NHL si s Haškem nevěděly rady. Dominátor vychytal i nájezdy a zbývala jediná překážka: Rusko.

Finálovou bitvu rozhodl ve 49. minutě životní trefou Petr Svoboda. Po vítězství 1:0 Češi dobyli zlato. Hašek na turnaji pochytal 129 ze 135 střel a stal se legendou. V České republice začala doba hokejová. (ber)

O hokeji se bude opět jednat v březnu

ilustrační foto

Po bouřlivé a bezmála tříhodinové diskuzi nebyly dotace mládežnickým klubům hokeje schváleny. O jejich osudu se rozhodne na mimořádném jednání Zastupitelstva města Prostějova 13. března ve 13 hodin. Důvodem je exekuční příkaz vůči LHK Jestřábi Prostějov, spolek.

"Dostali jsme nyní zprávu z hotelu TK Plus, že závazky byly vyrovnány už v loňském roce. Proč přišel příkaz právě v této chvíli, není jasné. Pan Tomiga bude mít dostatek času na to, aby mohl předložit všechna potvrzení, že závazky jsou vyrovnány," konstatovala primátorka Alena Rašková. Neprošly návrhy odhlasovat dotaci pouze klubu SK 1913 buď do dubna, nebo rovnou na celý rok. "Jednoznačně bylo řečeno zástupci klubu SK 1913 a LHK Jestřábi mládež, že vedou jednání. Ve hře je i případný odkup klubu. Do dubna by to měli vyřešit.

Zvrat na zastupitelstvu. LHK Jestřábi Prostějov je opět v exekuci, peníze mohou sebrat městu

ilustrační foto exekuční příkaz - část

Dnešnímu jednání Zastupitelstva města Prostějova od začátku vévodí kauza existence dvou hokejových klubů mládeže. Spor mezi SK1913 a LHK Jestřábi mládež se rozhořel i před zastupiteli, kteří si vyžádali odpovědi předsedů klubů Milana Sedla a Michala Tomigy st. Do celé věci ale zasáhl třetí aktér, exekutor.

Při dohadování o výši podpory, počtu členů a podobně byla zastupiteli vznesena i otázka, jak je možné, že v loňském roce LHK Jestřábi doložil žádost o dotaci prohlášením, že na něj není vedena exekuce, i když v té době čelil hned třem. Michal Tomiga st. vysvětlil, že všechny pohledávky jsou uhrazeny. Jenže opak je pravdou.

K incidentu na zimáku se do třetice vyjádřili i rozhodčí

ilustrační foto

Stanoviska k incidentu, který se odehrál na prostějovském stadionu po skončení utkání Prostějov - Přerov, doslova "prší." Jako třetí se po funkcionářích a fanoušcích k události vyjádřili hokejoví rozhodčí ze Sportovního klubu rozhodčích ledního hokeje Prostějov. 

Jejich předseda Jakub Filek vydal následující prohlášení: "Po skončení utkání došlo k vniknutí několika agresivních jedinců hlásících se ke sdružení SK PV 1913 do prostorů kanceláří, kde elektronický zapisovatel dokončoval práci na oficiálním zápise o utkání. Okamžitě po vniknutí došlo k fyzickému napadení všech přítomných, včetně již zmíněného člena SKRLH PV, přibližně 15 zamaskovanými jedinci, nesoucích zna

Fans of Prostějov vydali prohlášení k incidentu na stadionu

ilustrační foto: fop1913.cz

Na zveřejněné prohlášení funkcionářů mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi z.s. dnes zareagovali tiskovou zprávou také fanoušci prostějovského hokeje sdružení ve skupině Fans of  Prosptějov.

V prohlášení Fans of Prostějov se praví následující: "S ohledem na vyjádření k incidentu po utkání předkola play-off WSM ligy mezi Prostějovem a Přerovem, které médiím zaslalo vedení LHK Jestřábi Prostějov z.s., bychom rádi celou tuhle situaci uvedli na pravou míru.

Fanoušci po derby napadli hokejové funkcionáře, uvádí zaslané prohlášení

ilustrační foto

Páteční souboj mezi LHK Jestřábi Prostějov a Zubry z Přerova nebyl zřejmě zdaleka jediný, který se ve večerních hodinách na prostějovském zimním stadionu odehrál.

Podle prohlášení, které nám zaslali funkcionáři LHK Jetřábi z.s. (organizace mající na starosti hokejovou mládež, ale nikoli mužstvo dospělých), "si pár minut po skončení zápasu skupinka cca 15 fanoušků prostějovských Fans of Prostějov počkala, až se tribuny vylidní a poté zavítala do zasedací místnosti klubu LHK, kde se nacházeli zástupci vedení klubu, funkcionáři a trenéři".

Jaromír Jágr má 45! Gratulujeme!

ilustrační foto FB Jaromír Jágr

Nejlepší český hokejista všech dob slaví dnes 45. narozeniny. Ať jste příznivci hokeje či nikoli, jedno mu musíte přiznat. Jágr je prostě fenomén. S léty mu neubývá hokejové dovednosti, charisma ale očividně přibývá.

Dovolím si osobní poznámku. Kdysi jsem byla na tiskové konferenci, které byl Jaromír hlavní hvězdou. Jeho tým vymezil novinářům přesný čas i téma otázek a pak je nemilosrdně rozpustil. Chvíli jsem se zdržela, a když jsem vyšla ze sálku, seděl Jarda na hotelových schodech. Slovo dalo slovo, přisedla jsem k němu, dostala od něj karamelku a vznikl parádní rozhovor s obyčejným chlapem s velkým smyslem pro humor.

Takže, Jardo, vše nej, v profesním i osobním životě. Gratulujeme! (ber)

Hokejový potěr v Prostějově město podpořilo. Očekává ale domluvu

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Oba kluby věnující se mládežnickým týmům ledního hokeje město finančně podpořilo. Stále ale očekává, že se  SK Prostějov 1913 se s LHK Jestřábi Prostějov –mládež domluví.

„Na doporučení sportovní komise jsme oběma týmům přiklepli v Radě města Prostějova a doporučili na schválení zastupitelstvem dotace na pokrytí plateb za led. LHK Jestřábi pak dostal navíc finance na dopravu na soutěže,“ uvedl radní a předseda sportovní komise Pavel Smetana.

Rada ale i nadále očekává, že se kluby domluví. „Osobně jsem byla proti, aby se jim jakékoli finanční prostředky dávaly do doby, než najdou společnou cestu,“ konstatovala primátorka Alena Rašková. Uznala ale, že by na takové rozhodnutí doplatily hlavně děti. „Mají rozehrané soutěže, ty musí dohrát,“ dodala.

Legenda pomáhá: Dnes se spustí aukce speciálních dresů, které Jestřábi oblékli proti Přerovu

ilustrační foto

Dnešním dnem se spustí na webu www.sportovniaukce.cz dražba speciální sady dresů z projektu Legenda pomáhá, který sjednocuje celé hokejové hnutí v České republice! Dražba prostějovských dresů poběží na webu www.sportovniaukce.cz od úterý 7. února 17 hodin do úterý 28. února 17 hodin.

Na webu www.sportovniaukce.cz můžete až do 28. února 2017 dražit speciální sadu dresů ze zápasu 46. kola WSM Ligy, ve kterých Jestřábi nastoupili proti přerovským Zubrům.

Vyvolávací cena dresů je 867 korun. Částka v sobě zahrnuje čísla, která jsou pro sezonu 2016/2017 specifická – tedy 80 let nejvyšší soutěže a nedožité 67. narozeniny Ivana Hlinky (26. ledna).

O kvalifikaci na olympiádu bude bojovat prostějovská brankářka Blanka Škodová

ilustrační foto LHK Jestřábi

O historický úspěch českého ženského hokeje bude bojovat česká reprezentace příští týden ve švýcarské Arose. Začne tam totiž kvalifikace o postup na olympiádu v Pchjongčchangu a bude u toho i prostějovská brankářka Blanka Škodová. Postoupí vítěz celého turnaje.

„Šance máme hodně velké. Soupiska je poskládaná tak, že máme nejsilnější sestavu za rok. Budeme se snažit to vyhrát a myslím, že na to určitě máme,“ řekla brankářka. Bojovat o postup na olympijské hry budou české hokejistky se třemi soupeři včetně reprezentace domácího Švýcarska, Dánska a Norska. „Dánsko a Norsko jsou z nižší divize, takže s nimi nemáme tolik zkušeností jako například se Švýcarskem. Nesmíme je ale podcenit. Naše sestava by ale neměla mít s Dánskem a Norskem problém,“ uvedla Škodová. Pokud národní tým postoupí, bude to poprvé v historii českého ženského hokeje. (red)