Hokej

Nenechte si ujít hokejové utkání University Shields Olomouc!

ilustrační foto pozvánka

Jako svou základnu mezinárodní utkání soutěže EUHL (evropská univerzitní hokejová liga) si vybral universitní tým University Shields Olomouc ZS v Prostějově ke svému utkání s týmem maďarských soupeřů HOKIKLUB Budapest.

A proč Prostějov? "Výběr padl na Prostějov nejen jako na hokejové město s dobrými fanoušky, ale také v návaznosti na spolupráci s ženským hokejovým klubem HC Rebels 2017 Prostějov z.s., kdy již někteří hráči vyzkoušeli atmosféru prostějovského hokejového "stánku"," sdělil k zápasu trenér olomouckých hokejistů.

Přijďte podpořit olomoucký tým ve čtvrtek 14.12.2017 ve 12.15. Těší se na Vás celý tým! (red)

Po polovině základní části se Jestřábi drží na místech pro play-off

ilustrační foto: zdroj LHK Jestřábi

Po šestadvaceti kolech, tedy přesné polovině základní části WSM ligy, patří hokejistům Prostějova pátá příčka. Letošní ročník 1. ligy je velmi vyrovnaný, svědčí o tom ztráta pouhých devíti bodů na lídra z Karlových Varů, ale také pouze čtyři body náskoku na devátý celek z Třebíče.

Začátek sezóny byl v podání Jestřábů velmi rozpačitý, když po osmi kolech byli na jedenáctém místě s devíti body. Od té doby ovšem přišel razantní obrat. Od devátého kola Jestřábi začali pravidelně sbírat body, bez jediné série porážek. Dvanáct výher a šest porážek hovoří za vše.

Jestřáb Tomáš Divíšek bojuje v anketě Sympaťák WSM ligy. Podpoříme jej hlasováním?

ilustrační foto LHK Jestřábi

Ve čtvrtek 19. října začal třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Do ankety bylo nominováno šestnáct prvoligových hráčů. Čtrnáct na základě volby klubových redakcí, další dva dostali divokou kartu od serveru Hokej.cz a od Mitchella Fillmana, jakožto předchozího vítěze. Za LHK Jestřábi Prostějov byl nominován Tomáš Divíšek.

Hlasující mají možnost udělit hlas třem hráčům. Hlasování, které probíhá na facebookovém účtu Hokej.cz, skončí 28. ledna o půlnoci. Z technických důvodů nejde hlasovat z mobilů. Pro Tomáše můžete hlasovat na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/

Hráč s nejvíce hlasy získá pamětní plaketu a další ceny. Ceny budou předány na konci základní části před domácím zápasem týmu vítězného hráče.

Luňákovi Jestřábi dostali půl milionu

ilustrační foto LHK Jestřábi

Město Prostějov poskytlo klubu LHK Jestřábi další dotaci, tentokrát ve výši 500 tisíc korun. Dotace je účelově vázána na podporu činnosti seniorského hokeje, například dopravu na utkání a rozhodčí.

O poskytnutí dotace rozhodlo Zastupitelstvo města Prostějova na svém zasedání 11. září 2017 usnesením č. 17193. Smlouvu o dotaci podepsal jednatel klubu Jaroslav Luňák a náměstkyně primátorky Ivana Hemerková 29. září, vyúčtována musí být do konce letošního roku. (ber)

 

Hokejové Rebelky budou trénovat s univerzitními hokejisty

Ilustrační foto HC Rebels

Hokejový tým Univerzity Palackého, University Olomouc Shields, bude 14. října odpoledne k vidění na prostějovském ledě. Pomáhat bude s tréninkem hokejovým Rebelkám.

Tým univerzity hraje mezinárodní soutěž EUHL (Evropská univerzitní hokejová liga). S Rebelkami se hokejisté ukáží na ledě ve 13:45 hodin. 

"Budeme pomáhat nově vzniklému ženskému hokejovému týmu HC Rebels  Prostějov 2017, z.s. s výukou hokeje," potvrdil informaci Radim Zbránek, hlavní trenér univerzitního týmu. (ber)

Nový ženský hokejový tým hledá další ženy! Přidáte se?

ilustrační foto FB

Riskni to! Nebo navždy zůstaň sedět se svými sny! To je heslo nově vznikajícího ženského hokejového klubu HC Rebelky Prostějov. Hokej jako takový není jen výsadou mužů a chlapců. Ženský hokej je i olympijským sportem a veřejnost započala sledovat i dění kolem něj. Nyní Rebelky pořádají nábor do svých řad. Součástí týmu se můžete stát i vy. 

Tým není limitován věkem, tudíž zde momentálně najdete dívky a ženy ve věku od 14 – 37 let. Tedy i žačky, studentky, maminky na mateřské, ale i pracující ženy. Není tedy zapotřebí věk, ale odhodlání zkusit něco jiného. Něco, co může být přínosem nejen pro fyzickou zdatnost, ale i pro poznávání dalších přátel a hlavně, rozšíření hokejové rodiny v Prostějově. Proč by dívky či maminky měly chodit pouze na veřejné bruslení či fandit z tribuny svým dětem či sourozencům?

Jestřábi se utkají s Havířovem. Dnes

ilustrační foto LHK Jestřábi

Do Prostějova dnes přijedou hokejisté z Havířova. S Jestřáby se utkají dnes od osmnácti hodin.

Bojovat budou o druhou výhru. Fandíme! (red)

 

Ženský hokejový klub hledá nové členky! HC Rebelky jsou tu!

ilustrační foto plakát

Ženský hokejový klub HC Rebelky zaslal do redakčního e-mailu krátké povídání týkající se vzniku nového klubu, ale též prosbu se zveřejněním výzvy pro nové možné hráčky. Otiskujeme v plném znění:

Vážení sportovní přátelé, široká veřejnosti,

dovolte, abychom Vám představili nový, ale historicky první ženský hokejový klub v Prostějově!

SK Prostějov 1913 hledá nové hokejové naděje

ilustrační foto SK Prostějov 1913

Nábor malých hokejistů probíhá na víkendových trénincích přípravky a je určen pro kluky i pro holky. Základy bruslení nejsou podmínkou. 

"Nováčci mají celou první sezónu zdarma, a to včetně zapůjčení hokejové výstroje," vzkazuje klub. Pro bližší informace kontaktujte trenéra Martina Kužílka na telefonním čísle: 777 666 643, nebo pište na e-mail: hokej@skprostejov1913.cz. (red)

 

Výkonný výbor ČSLH vyloučil družstva klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek z účasti v soutěžích

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje se na svém středečním jednání zabýval situací v klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek. Kvůli neuhrazeným dluhům vyloučil družstva z účasti v soutěžích regionální liga staršího dorostu, regionální liga mladšího dorostu, liga starších žáků a liga mladších žáků.

Vzhledem k neuhrazení dluhů vůči mládežnickým trenérům ani v prodloužené lhůtě, k neuhrazení vkladů do soutěží ve stanovených termínech a s přihlédnutím k zásadním ekonomickým problémům, doloženým mj. vyjádřením předsedy spolku nebo vydaným exekučním příkazem, vyloučil výkonný výbor ČSLH družstva klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek, z účasti v soutěžích regionální liga staršího dorostu, regionální liga mladšího dorostu, liga starších žáků a liga mladších žáků.