Ostatní

Medailový víkend Juda Sokol I Prostějov

Foto Sokol I, MM

V sobotu, 14.10.2017 oddíl Juda Sokola I Prostějov vybojoval v Tvrdonicích u Břeclavi celkem osm medailí. 

Ve svých kategoriích Viktor Otta bez zaváhání bral zlato, Alex Srpek stejně hladce 1. místo, Barbora Vítková senzačním výkonem k nepoznání porazila všechny soupeřky a umístila se na 1. místě, Michal Mejzlík se po dlouhé době vypravil na závody a prokázal že umí a bral také 1. místo, jeho bratr Petr Mejzlík první zápas odedřel vítězstvím a potom skončil před branami finále a bral 3. místo. Eva Vránová malou chybou přišla také o finále a brala 3.

Tento víkend bude nabitý florbalem!

Foto florbal

Hráči SK K2 Prostějov mají před sebou další víkend ve znamení florbalu. Hned dvě družstva se představí nedaleko Prostějova. Nejprve v dopoledních hodinách změří síly se svými soupeři v Němčicích nad Hanou elévové, aby je v poledne vystřídali jejich starší kolegové z mladších žáků. Za to starší žáci pocestují do Senice na Hané, kde je čekají protivníci ze Šumperka a Uničova. Vůbec nejdelší cestu absolvuje tým žen, který zamíří až do Bílovce, kde se zástupkyně něžného pohlaví utkají se Šumperkem a Paskovem.

Pokud tedy nemáte na sobotu nic naplánováno, tak vás srdečně zveme do Němčic nad Hanou, kde můžete zhlédnout zápasy mladých nadějí prostějovského florbalu. Od osmi hodin se tam elévové utkají postupně s Přerovem, Olomoucí, Hranicemi a nakonec s Uničovem. Mladší žáci nastoupí ke svým zápasům od 13:15 a soupeřit budou se dvěma týmy Olomouce, Šternberkem a Šumperkem. (red)

Kalendář vzpěraček je stále k mání. Koukněte na krásu 2018!

Foto archiv Julie Švecové

Vzpěračky z celé ČR nafotily další sexy kalendář, tentokrát  na rok 2018. I on vznikl hlavně pro seznámení veřejnosti s tímto sportem. Autorka Julie Švecová, která je sama vzpěračkou a pochází z Prostějova, chce, aby lidé získali reálný obraz toho, jak vzpěračky doopravdy vypadají.

"V kalendáři 2018 je dvanáct vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů," vysvětlila Julie. Vzpěračky pro tentokrát po čtyři roční období zachytil fotograf David Nogol. Kalendář si můžete objednat v e-shopu na vzperacky.cz.

"Věřím, že se vám fotky budou opět líbit a najdete si svou favoritku," vzkazuje Julie Švecová. (ber)

CAS MAN vrahovických hasičů má nové botičky

ilustrační foto

Za přispění Olomouckého kraje, s finanční spoluúčastí města Prostějova, bylo pořízeno a vyměněno šest kusů nových pneumatik zn. Goodyear na zásahové cisterně CAS MAN čety Vrahovice.

S použitím příspěvku ve výši třicet tisíc korun, který Jednotce sboru dobrovolných hasičů města Prostějova poskytl Olomoucký kraj v rámci programu podpory JSDH (zbývající částku doplatilo město Prostějov), bylo zakoupeno a vyměněno na vozidle CAS MAN čety Vrahovice šesti kusů nových pneumatik zn. Goodyear. Proběhla tak kompletní výměna nových pneumatik na tomto zásahovém vozidle CAS MAN za kvalitní a bezpečné pneumatiky, celková cena výměny stála 62 620 korun.

Soutěžte o vstupenky na MY! Velký taneční svátek již tuto neděli!

ilustrační foto TS Free Dance

Jak PvNovinky informovaly, Taneční studio Free Dance slaví v neděli dvacet let od svého založení. A my vám dnes nabízíme soutěž, ve které můžete vyhrát vstupenky na jedinečnou show, kterou studio k výročí pořádá. 

Postačí, když do zítřejšího dne, pátku 13. října do 12 hodin, zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, které prostějovské osobnosti TS Free Dance věnuje v show vzpomínku. Odpověď označte v předmětu MY, nezapomeňte napsat mimo svého jména i adresu a telefonní kontakt. Pro dva vylosované máme vstupenky pro dvě osoby. (red)

 

 

V Kostelci se uskuteční Mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané

ilustrační foto plakát

V sobotu 14. října od osmi hodin se v tělocvičně Základní a mateřské školy Kostelec na Hané uskuteční mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané. Pořádá  ho Sportovní klub policie Moravan Prostějov, z.s., ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů a zúčastní se ho mužstva policistů z ČR, Slovenska, Polska a Srbska.

V průběhu turnaje bude probíhat dobročinná sbírka ve prospěch Nadace policistů a hasičů, jejíž výtěžek bude předán jejímu řediteli Vladimíru Šuterovi. Hlavním mottem turnaje je pomoc rodinám policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu své služby a současně pro bývalé policisty a hasiče, těžce tělesně postižené následkem zranění, utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Jirka si odskočil do Prahy. A vyhrál všechno!

Foto Jiří Procházka

O kulturistovi Jiřím Procházkovi informují PvNovinky již druhým rokem. Je v přípravě na světové mistrovství a další soutěže, v sobotu si ovšem jen "odskočil" do Prahy. A vyhrál, co šlo.

"Soutěžil jsem v nejtěžší váhové kulturistice se čtrnácti kulturisty a ani jeden mě nedokázal porazit. Poté jsem byl v porovnávání s vítězi ostatních kategorií a tam mě taky nedokázal nikdo porazit," pochlubil se Jirka, který na závody jel "ze srandy". "Za tři týdny mě čekají Mistrovství světa, Londýn a Miami," takže se plně věnuji přípravě na tyto vrcholové soutěže," dodal.

Kdo vyhrál podepsaný tenisák Luckou Šafářovou?

Foto ber

S Luckou jsme se setkali v loňském roce krátce po jejím úspěchu na olympiádě. Výsledkem byl kratičký rozhovor, který najdete na webu PvNovinek. Právě v něm jste mohli najít odpověď na otázku, kterou jsme vám před nedávnem položili.

Jelikož jsme od Lucie získali tři podepsané tenisové míčky, dali jsme je čtenářům Prostějovských novinek k dispozici. Soutěžících o tuto zajímavost bylo spousta, štěstí se usmálo na tři vylosované. Tenisový míček s podpisem Lucie Šafářové získávají: Lenka Hrubá, František Strouhal a David Karhan. Gratulujeme! (red)

Petra Kvitová jde v Pekingu dál

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová postoupila na turnaji v Pekingu do osmifinále. Dvanáctá nasazená porazila ve 2. kole Američanku Varvaru Lepchenkovou 6:4, 6:4.

O postup do čtvrtfinále, které si v Pekingu zahrála i vloni, se dvojnásobná wimbledonská šampionka utká s pátou nasazenou Caroline Wozniackou. V bilanci vzájemných zápasů nad Dánkou vede těsně 6:5. (red)

 

V Krumsíně se bude koulet o Václavův pohár!

ilustrační foto petanque

Turnaj v petanque dvojic Václavův pohár se 28. září uskuteční v Krumsíně.

Dvojice přihlášené na internetu, které se turnaje zúčastní, budou zařazeny do losování o poukázku na konzumaci v občerstvení v hodnotě 200,- Kč. Konec přihlašování je v deset hodin v den konání turnaje. Kdo zaspí a nestihne se přihlásit, může tak učinit až na místě, ale do losování o poukázku už zařazen nebude.  Zápis se uskuteční od 13.30 hodin, zahájení ve 14 hodin, hrát mohou děti i úplní začátečníci. (red)