Ostatní

Basketbalová licence mužů se odstěhovala do Olomouce

ilustrační foto orliprostejov.cz

Basketbalisté Prostějova, kteří se v uplynulém ligovém ročníku zachránili až v baráži, přepustili po finančních problémech licenci týmu BK Olomoucko. Klub pod novým názvem převzal závazky vůči hráčům a trenérům Prostějova.

Většinu mistrovských zápasů odehraje Olomoucko, které povede Predrag Benáček, v Prostějově, některá ale plánuje i v olomoucké Čajkaréně. V kádru budou čtyři hráči z týmu Prostějova - Marek Sehnal, Michal Norwa, Martin Novák a Adam Goga. (red)

 

Pět porážek. Pět ve druhém kole, pět s Američankou. Kvitová letošní prokletí opět nezlomila

ilustrační foto FB

Petra Kvitová utrpěla i svou pátou letošní porážku ve druhém kole a s americkou soupeřkou. V Cincinnati znovu po týdnu nestačila na Sloane Stephensovou, s níž tentokrát neuhrála ani set.

Petra Kvitová se koncem května vrátila na kurty pět měsíců po operaci pořezaných prstů a zatím na všech šesti turnajích zvládla první kolo. Na trávě v Birminghamu dokonce triumfovala, na dalších pěti akcích však ztroskotala vždy na raketě své druhé soupeřky. A pokaždé nestačila na Američanku. Po Mattekové, Bregleové a Bellisové prokletí nezlomila ani v posledních dvou týdnech proti Sloane Stephensové. V Torontu prohrála s o čtyři roky mladší Američankou ve třech setech, včera v Cincinnati proti přemožitelce Lucie Šafářové z úvodního kola dokonce neuhrála ani set. 

SKC TUFO zve na memoriál Otmara Malečka

ilustrační foto plakát

Cyklistický klub SKC TUFO Prostějov zve na Memoriál Otmara Malečka. Jedny z největších cyklistických dráhových závodů v Evropě se pravidelně konají poslední čtvrtek a pátek v srpnu.

Závody, zařazené do prestižní kategorie UCI 1, se letos konají v terminu 24.-25.8. „K vidění by mělo být několik světově známých závodníků, například medailista z Olympijských her Theo Bos a další,“ uvedl za pořádající klub Martin Cetkovský.

Hlavni program začíná oba dva dny přibližně v 18 hodin. Bližší informace naleznete na  http://www.otmarmalecek.cz/cz/ . (red)

 

Otmar Maleček *21.6.1967, +23.9.1998

Prostějovský Tomáš Bárta osmnáctý na ME v silniční cyklistice!

Foto SKC Tufo Prostějov

Nedělním silničním závodem s hromadným startem v dánském Herningu vyvrcholilo ME v silniční cyklistice, z pohledu prostějovského týmu se však pozornost upínala k sobotnímu závodu juniorů, ve kterém startoval náš reprezentant Tomáš Bárta. S reprezentačním výběrem do Dánska neodcestoval jen náš nadějný junior, ale také Tomáš Konečný, trenér národního výběru a Richard Šmída ml., dobrá duše a letitý mechanik prostějovských cyklistů.  

Letošní výsledky juniorského reprezentačního výběru vkládaly naděje, že by snad po letech půstu přišel úspěch. Čtveřice Richard Holec (LUX Cycling development team), Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), Hynek Palička (ACk Stará Ves nad Ondřejnicí) a Tomáš Bárta (SKC TUFO Prostějov) byla dobře připravena, výběr Tomáše Konečného se letos prezentuje týmovými výkony a Richard Holec si umí v hromadných spurtech poradit.

OBRAZEM: Bouřka ničila i v Určicích

Foto čtenář Radek K.

Jak jsme informovali, hasiči zažili pernou noc. Nejvíce zásahů provedli na Prostějovsku, Olomoucku a Mohelnicku. Dobrovolní hasiči JSDH Určice zasahovali i "doma".

"Zasílám foto spadeného smrku po bouřce přes polovinu komunikace i zaparkovaný dodávkový automobil", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Radek. (red)

Malá blonďatá lvice to s činkou umí!

Foto FB Daniela Poláková

Daniela Poláková sama sebe charakterizuje jako malou, ale ostrou. Narodila se před 41 lety ve Vrchlabí u Trutnova, už rok je, ale tahle 156 cm měřící a 56 kg vážící blondýnka, doma v Prostějově. Od patnácti let se věnuje vzpírání a je v tom vážně moc dobrá.

„Vzpírání se věnuji od patnácti let, ale po dlouhé pauze jsem se pustila do bench-pressu. V roce 2009 jsem se přihlásila na Olomouckého siláka, a získala 3. místo. Tím pro mne začala sezóna závodů,“ popisuje Daniela.

Pak následovaly závody v Ostravě, kde v březnu 2010 vybojovala 1. místo v bench-pressu, dále Kuřim, Roudnice nad Labem atd. Je držitelkou rekordu v mrtvém tahu váhové kategorii do 60 kg, kdy zvedla neuvěřitelných 130 kilo, v bench-pressu má rekord 110 kg.

Petra válí ve Stanfordu!

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová porazila ve druhém kole turnaje ve Stanfordu Ukrajinku Katerynu Bondarenkovou 6:2, 6:2 a ve čtvrtfinále se utká s Američankou Catherine Bellisovou.

Česká tenistka se rozhodla pro start ve Stanfordu kvůli dlouhé pauze, kterou měla po vyřazení ve druhém kole Wimbledonu. Do soutěže se dostala na divokou kartu a jako nasazená dvojka nastoupila až do druhého kola, v němž neměla příliš práce se 111. hráčkou světa Bondarenkovou.

Třicetiletou Ukrajinku zdolala za rovnou hodinu, když ji v každém setu dvakrát vzala podání, zatímco sama nečelila jedinému brejkbolu. Vzájemnou bilanci vylepšila na 3:2.

S osmnáctiletou Bellisovou, která je ve světovém žebříčku na 44. místě, se střetne poprvé. (red)

 

Dominika a Dan Ponížilovi zazářili na olympijském festivalu mládeže v gymnastice!

ilustrační foto

EYOF - Evropský olympijský festival mládeže se letos, v roce 2017, koná v Györu. Na festivalu soutěží celkem 2586 sportovců z padesáti států. Maďarské město hostí sportovce od pondělí do soboty tohoto týdne. Do finálové čtyřiadvacítky nejlepších se probojovali sourozenci Ponížilovi, Dan i Dominika.

"Dan se účastnil základního kola družstev v úterý, kdy probíhalo i hodnocení jednotlivců. Dominika absolvovala základní kolo družstev ve středu. Dnes se utkala nejlepší čtyřiadvacítka kluci a holky, kdy Dominika skončila na krásném třináctém místě a Dan na devatenáctém místě. Zítra bude soutěžit Dominika ve finále v přeskoku, dostala se mezi osm nejlepších s tím, že postoupila z pátého místa. Dan bude soutěžit také v přeskoku, a to v sobotu, s tím, že postoupil ze sedmého místa", popsal sportovní situaci sourozenců Ponížilových jejich otec, Pavel Ponížil.

Jakub Šťastný je nejzářivější hvězdou mistrovství v dráhové cyklistice

ilustrační foto SKC Tufo

Na přelomu června a července se na brněnském velodromu konalo MČR v dráhové cyklistice ve sprinterských disciplínách. Mladým závodníkům a závodnicím týmu SKC TUFO Prostějov se dařilo, největší hvězdou se stal junior Jakub Šťastný, který vybojoval hned čtyři tituly mistra republiky. Šťastný zcela opanoval všechny čtyři sprinterské disciplíny, jak informoval Ondřej Šrámek z SKC TUFO Prostějov.

Podle jeho vyjádření se dařilo i dalším prostějovským závodníkům, titul mistrů republiky v kadetském keirinu vybojoval René Smékal, ve sprintu žáků Matyáš Koblížek. Žákyně Gabriela Bártová vybojovala titul mistryně republiky v týmovém sprintu společně se Sárou Peterkovou z Cykloteamu Ostrov. Do Prostějova putují i další cenné kovy, Gabriela Bártová vybojovala druhé místo ve sprintu, v závodě na 500m p.s. pak místo třetí. Kadetské družstvo ve složení René Smékal, Lukáš Kolařík, Tomáš Konečný a Maxim Müller obsadilo druhé místo v týmovém sprintu.

Petanque Krumsín zve na Velkou cenu Prostějoviček!

ilustrační foto

Petanque Krumsín zve na turnaj v petanque dvojic Velkou cenu Prostějoviček. Turnaj se koná v neděli 16. července od 14 hodin. Hraje se v Krumsíně.

„Jde o turnájek v petanque dvojic nejen pro registrované. Hrát může každý, kdo přijde včas, i úplní začátečníci,“ zve pořadatel Karel Janeček.

Dvojice přihlášené na internetu, které se turnaje zúčastní, budou zařazeny do losování o poukázku na konzumaci v Občerstvení na hřišti v hodnotě 200,- Kč. Konec přihlašování je v deset hodin v den konání turnaje. (red)