Ostatní

Wojciech Pszczolarski z SKC Prostějov je mistrem Evropy v bodovacím závodě

Foto skcprostejov.cz

Wojciech Pszczolarski celkově potřetí v kariéře oblékl bílomodrý dres mistra Evropy! Polský internacionál závodíci v prostějovských barvách včerejší bodovací závod opanoval ve velkém stylu, získal čtyři okruhy náskoku - druhý Kenny de Ketele pouze tři - pravidelně bodoval a s celkovým ziskem 102 bodů přesvědčivě zvítězil. 

Druhé místo obsadil již zmiňovaný Kenny de Ketele z Belgie, třetí místo obsadil Stefan Matzner z Rakouska. Druhý zástupce našeho týmu Luděk Lichnovský se ziskem jednoho bodu a bez ztráty okruhu obsadil 16. místo. Už v pátek se na velké scéně ME představil třetí z našich zástupců v Glasgow Daniel Babor, který obsadil 12. místo. (Zdroj skcprostejov.cz)

 

TRX bez hranic na kosířské rozhledně

Foto archiv TRX bez hranic

V pátek 27.7.2018 se kolem čtyřiceti účastníků potkalo u rozhledny Velký Kosíř. Akci uspořádali trenéři TRX bez hranic ve spolupráci s Cafe&fresh bar Plecháč.

Cílem akce bylo potkat se a zaběhnout si jednu ze tří tras. "Krátká měřila přes sedm kilometrů, střední nebo nejdelší čtyřiadvacetikilometrovou z Prostéjova na Kosíř a zpět. Byli tu nejen běžci, ale i ti, kteří si akci užili pěšky nebo na kole. Jednalo se již o 3. ročník a jsme moc rádi, že pozvání příjali lidé nejen z Prostějova, ale přijeli za námi kolegové z Litovle, od Brna či Ostravy", uvedla jedna z trenérem TRX bez hranic Petra Stryková.

Matyáš Koblížek čtyřikrát mistrem republiky!

Foto SKC PV

Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice - sprinterské disciplíny se uskutečnilo 29. června - 1. července 2018 v Plzni. Zazářily na ní mladé naděje SKC Prostějov, nejvíce ale Matyáš Koblížek, který v Plzni nenašel přemožitele a zvítězil ve všech čtyřech sprinterských disciplínách!

V kadetské kategorii se dařilo Martinu Řehákovi, který obsadil 3. místo. V žákovské kategorii zvítězil Matyáš Koblížek, který si ve finále poradil s Filipem Dohnalem z CK Bítovská, 3. místo obsadil náš Stanislav Pátík. Mezi žákyněmi 2. místo obsadila Patricie Müllerová, když nestačila jen na Annu Jaborníkovou ze Sportcomplex Břeclav.

Vzpěrači z Hané sklízí úspěchy

Foto archiv Vzpírání Haná

V prvním pololetí roku 2018 se vzpěrači z Hané účastnili téměř všech ligových a mistrovských soutěží. Za tuto možnost vděčí finanční podpoře obce Náměšť na Hané a Olomouckému kraji. O úspěchu klubu Vzpírání Haná z.s. svědčí nejen to, že se pět členů nominovalo svými výkony na MČR žáků, juniorů a masters, ale i to, že si všichni nominovaní z MČR odváželi medaile.

"Z MČR staršíchá žáků si donesl zlato Jan Dobrý. MČR masters žen vyhrála absolutně Julie Švecová. Z MČR juniorů a juniorek do dvaceti let měla stříbro Anna Poláková a bronz Arnošt Vogel. Poslední v tomto pololetí bylo MČR juniorů a juniorek do sedmnácti let, odkud si Barbora Vanská odnesla bronz. V dalším pololetí nás čeká ještě MČR mladších žáků, MČR juniorů a juniorek do třiadvaceti let a MČR mužů a žen," popsala úspěchy Julie Švecová.

Robert Šemnický skončil na MČR veteránů ve vzpírání druhý!

Foto archiv Robert Šemnický

Ve dnech 14. a 15. června 2018 se konalo mistrovství ČR veteránů ve vzpírání v Plzni. Tohoto mistrovství se účastnil i Robert Šemnický z Prostějova, který soutěžil ve váhové kategorii nad 105 kg. A byl velmi úspěšný!

"Ve své věkové kategorii nad 45 roků jsem skončil po vyrovnaném boji na druhém místě, kdy na prvního jsem ztrácel v součtu ve dvojboji 2 kg a třetí za mnou zaostal o 3 kg, trhl jsem 65 kg a nadhodil 95kg. Dále jsem dopomohl k druhému místu TJ Holešov ve kterém hostuji v lize masters," pochlubil se redakci veterán, který se věnuje i trénování mladých vzpěračských nadějí. "Děkuji realizačnímu týmu a také firmám 2MAX-dřevovýroba Mostkovice a GREWIS Plumlov za podporu," dodal Robert.

Ligy masters se zúčastnilo jedenáct týmů. (ber)

 

Prostějovští parašutisté mění padáky za plavky

Foto Igor Kupljenik/MI-PRESS

Před “celozávodní” čtrnáctidenní dovolenou se parašutisté Dukly Prostějov zúčastnili 2. závodu Světového poháru ve slovinském Bledu. 

Tým ve složení Gečnuk, Tábor, Směšný, Hájek a Šorf si zvedl před zaslouženým volnem náladu a obsadil 2. místo, druhý tým opět čtvrté. Mezi jednotlivci na bednu dosáhl pouze junior Chládek, když si vyskákal bronzovou medaili. (Zdroj ASO Dukla Pv)

 

Petra Kvitová zvítězila na turnaji v Birminghamu

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová porazila ve finále na birminghamské trávě slovenskou tenistku Magdalénu Rybárikovou 4:6, 6:1, 6:2 a získala pátý titul v sezoně.

"Je úžasné obhájit titul, už se mi to dlouho nepovedlo,“ řekla Kvitová, jež dokázala během kariéry vyhrát stejný turnaj dva roky po sobě jen v letech 2014 a 2015 v New Havenu.

Osmadvacetiletá Češka obhájila loňský titul. Vyhrála už pátý turnaj v sezoně a celkově pětadvacátý v kariéře. (red)

 

Úspěšný start sourozenců Šikulových na mistrovství ČR v lezení na obtížnost!

Foto archiv Šikulovi

V sobotu třiadvacátého června 2018 se v Brně konalo Mistrovství ČR v lezení na obtížnost za účasti mladých prostějovských lezeckých nadějí z HO SK PROSTĚJOV Hanky a Járy Šikulových. 

V kategorii U14 se z celkového počtu sedmadvaceti závodnic radovala z mistrovského titulu Hanka. Její mladší bratr Jára se stal vicemistrem České republiky v kategorii U12, ve které startovalo jednadvacet závodníků. Gratulujeme! (red)

Prostějov se pyšní nejstarší palírnou v celé Evropě. Palírna U Zeleného stromu slaví 500 let!

ilustrační foto

Mimořádné výročí 500 let letos slaví prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky na celém evropském kontinentu a zároveň dnes největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu, domovina silných značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka či Blend 42 vodka, pro své spotřebitele chystá v letošním výročním roce hned několik příležitostí k přípitku.

Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518. Ve svých dějinách zažila řadu období vzrůstu i problémů, vlivů politických i vlastnických změn. Jde o unikát nejen v Česku, ale v rámci celé Evropy.

Vzpěračky fotily další kalendář. Na zámku Plumlov

Foto archiv JŠ

Fotily se opět vzpěračky z celé České republiky. Opět je jich dvanáct, z toho jen tři, které jsou reprezentantkami, už v kalendáři byly dřív, ostatní se fotily poprvé. Nejmladší bylo 16 let. 

Kalendář bude výjimečný tím, že fotky jsou jen z interiéru zámku Plumlov. "Celé focení jsme letos ozvláštnily několika fotkami s klaunským nosem Konta Bariéry. Chceme vytvořit pár plakátů a ty pak vždy spolu s kalendářem vydražit. Já za vzperacky.cz daruji kalendáře a plakáty, včetně poštovného. Částka, za kterou se plakáty vydraží, tak může jít rovnou na účet Konta Bariéry, bez nějakých odvodů, pro vybraného člověka.