Ostatní

Velká cena Hulína a prostějovští judisté

Foto Sokol I judo

V sobotu 29. 4. proběhla v Hulíně Velká cena Hulína - turnaj benjamínků a mladších žáků v judu. Prostějovští malí borci se výborně prali.

Na 1. mistě se umístil Michal Mejzlik, zcela bezkonkurenčně, přišel-hodil-nasadil drženi-vyhral. Na 3. mistě skončil Petr Mejzlik, kdy nestačil na soupeře před branami finále na vítěze kategorie, další stejný osud potkal Jakuba Ťápala. Tento je nejmladším a má celou kariéru před sebou. Dalším byl Ondřej Vašut, který nestačil na dva soupeře a také skončil na 3. místě. Erik Pospíšil první zápas vyhrál a poté nestačil na dva soupeře těsným rozdílem po skončení časového limitu a nedostal se z kvalifikace do semifinále a obsadil tak dělené 5. místo.

Před třemi lety byla motivací štíhlost, nyní se účastní soutěží ve fitness

Foto FB Markéta Synková

Šestadvacetiletá Markéta Synková se kulturistice a fitness cvičení začala věnovat přibližně před třemi lety. Původně chtěla zhubnout, nakonec se pro ni ale cvičení stalo součástí nového životního stylu.

O Markétě jsme psali naposledy přibližně před rokem a půl, nyní jsme se dozvěděli, že se bude účastnit další soutěže. V současnosti je již dva a půl měsíce v dietě. A na jakou soutěž se připravuje? "Připravuji se na Agrofert Natural Cup 2017, je to pod federací Icompete Natural Czech/ČSNS (česká společnost pro naturální sport). Budu soutěžit v kategorii fitness figure. Jedná se o moji první soutěž pod touhle federací i v této kategorii, takže jdu hlavně posbírát zkušenosti, užít si to, ale samozřejmě budu bojovat i o dobré umístění", představila soutěž Markéta.

Vzpěrači z Hané bojují v ligových soutěžích

Foto vzpírání Haná, Julie Švecová

Vzpírání Haná z.s. je vzpěračský klub založený v roce 2016, registrovaný u Českého svazu vzpírání. Aktuálně má jedenáct členů, z toho pět aktivně závodících.

V sobotu 22.4. se účastnila trenérka klubu Vzpírání Haná z.s. Julie Švecová druhého kola první ligy žen ve vzpírání, která proběhla v Brně. Protože Haná zatím nemá dostatek členů, závodila za svůj mateřský oddíl TJ Bohemians Praha. Julie si na závodech dala osobní rekord v nadhozu a v olympijském dvojboji. Oddíl, za který závodila, ligu vyhrál. Sama se umístila na druhém místě ze všech ligových závodnic.

Jednadvacetiletý Prostějovan, Mistr Moravy a Slezska, bude bojovat o titul Mistra ČR!

Foto FB Lukáš Mička

Teprve jednadvacetiletý Lukáš Mička z Prostějova se 15. dubna v Rosicích u Brna na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2017 v kulturistice stal absolutním vítězem! Teď ho čeká boj o titul Mistra ČR.

Lukáš vyhrál v Rosicích kategorii Men's Physique nad 182 cm a stal se i absolutním vítězem všech kategorií. V neděli 23. dubna bude bojovat o titul mistra ČR v Men's Physique do Lysé nad Labem.

„I když vím, že to bude těžké a soupeři budou muži o několik let starší než já a připravení na 100%, tak vám slibuji, že to nebudou mít lehké, protože já budu dřít na 200%,“ dodává Lukáš.

Tak mu držme pěsti a bicepsy! (ber)

Ustlala si na WC v baru, přítel prokopl dveře

Foto MP

V úterý 18. dubna před osmou hodinou večer přijali prostějovští strážníci žádost od Policie ČR o prověření události v provozovně, kde měla mít obsluha nespecifikované problémy s hostem.

"Do baru byla vyslána hlídka. Ta zjistila, že na toaletě se uzamkla jedna z návštěvnic a déle jak půl hodiny nereaguje na žádné vnější podněty. Před příjezdem strážníků se příteli uzamčené ženy podařilo dveře kopem poškodit. Na žádost hlídky byli přivoláni hasiči, kteří  dveře otevřeli. Uvnitř se nacházela spící žena," popsala situaci strážník Tereza Greplová. Po probuzení žena uvedla, že nemá žádné zdravotní komplikace, ale pouze usnula vlivem požití většího množství alkoholu. Za prokopnuté dveře pociťovala vlastní odpovědnost, proto škodu sama od sebe uhradila.

Dominika Ponížilová bojuje v Talentu roku! Podpořme ji!

Foto archiv Dominika Ponížilová

Patnáctiletá Dominika Ponížilová z Prostějova, studentka ZŠ a RG Prostějov, je úspěšnou sportovní gymnastkou. Nyní bojuje v soutěži Talent roku. Dejme jí svůj hlas!

Dominika se sportovní gymnastice věnuje od 2,5 roku. „Ano, v té době už jsem chodila docela dobře. No, a dělám ji 12,5 roku, Pořád mě baví,“ pochlubila se nám nadějná sportovkyně. Do soutěže se přihlásila sama, za zkoušku prý nic nedá. Takže hlasujte, podpořme prostějovský talent na http://www.talentroku.cz/profil/7e429583ba6abb56512a26134fe32591

Kotěrovu uzavřela rekonstrukce plynovodu!

ilustrační foto MMP

Ve dnech 18. 4. - 5. 5. 2017 bude uzavřena ulice Kotěrova z důvodu rekonstrukce plynovodu.

Stavbu provádí Montáže inženýrských sítí spol. s.r.o., Protivanov, odpovědná osoba Richard Floryán, tel. 603 529 657. (red)

Petra Kvitová se vrací na kurty

ilustrační foto FB

Petra Kvitová zveřejnila na FB, že se její jméno v úterý objeví na seznamu přihlášených tenistek pro Roland Garros. Kvitová, která se po prosincovém přepadení zotavuje ze zranění ruky, však zároveň nepotvrdila, že se druhého grandslamu sezony opravdu zúčastní.

Udělala jsem slušný pokrok v procesu zotavování a chci si dopřát šanci, že budu mít příležitost hrát na jednom ze svých nejoblíbenějších turnajů,“ napsala sedmadvacetiletá tenistka, která se během nucené pauzy propadla v žebříčku WTA na 14. místo.

„Bohužel to nutně neznamená, že budu připravená v Paříži hrát, ale že dělám všechno možné, abych měla šanci a udržela si pozitivní myšlení,“ uvedla Petra. French Open začne na pařížské antuce 28. května. (red)

Při požáru domu se popálil muž

foto HZS OLK

V neděli 16. dubna 2017 byl v 16:22 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Hanušovice, Pod Hradem. Při požáru utrpěl popáleniny 60letý muž.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic a Jindřichova, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zcela zasažen starší samostatně stojící přízemní dům o rozměrech asi 10 x 10 m. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky energetické společnosti, protože bylo potřeba zajistit odpojení elektrické energie. Při požáru byla popálena jedna osoba, kterou si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Vzpěračka Julie Švecová "trhla" osobní rekord. Na Mistrovství Evropy!

Foto archiv Julie Švecové

O mladé a nadané vzpěračce Julii Švecové PvNovinky psaly již několikrát, zejména v souvislosti se vzpěračským kalendářem, který už třetí rok vydává. Před časem otevřela v Náměšti na Hané vzpírárnu, připravuje závody a k tomu reprezentuje Českou republiku ve světě.

V neděli se vrátila z Mistrovství Evropy žen v Chorvatském Splitu. "Skončila jsem devátá a dala si osobní rekord v trhu - osmdesát kilogramů," pochlubila se Julinka. Gratulujeme! (ber)