Ostatní

Co nového v oddílu judistů Sokol I Prostějov?

ilustrační foto judo SOKOL I

Informace o dění v prostějovském judu nám do redakčního e-mailu zaslal Michal J.L.Mejzlík.

Na nědělním Grand Prix Ostrava se poprali mladší žáci ve svých váhách, a to Dvorský Denis, Vejmola Jakub, Vašut Ondra, Durdík Václav, všichni na svém prvním závodě v této věkové kategorii vypadli v prvním zápase a tak se neumístili. Starší žáci - Pospíšil Erik, Kyllar Filip, Hošťálek Filip, Nepožitek Adam, Slezák Šimon měli možnost opravného zápasu, kde se svým výkonem neztratili, ale těsně nestačili na své soupeře a shodně obsadili dělené 9. místo. 

Černý den šachových favoritů

Foto šachový turnaj

Čtvrtý turnaj letošního ročníku Prostějovské žákovské ligy v šachu přinesl zajímavý vývoj. Při účasti Martina Londina a Jakuba Urbana se očekávalo, že tito dva si rozdělí tradičně první dvě místa a o třetí se bude bojovat mezi hráči jako Mikulka, Bluma, Novák, Moudrý, Měchura, Chapčák, Šustr a Novotný. Tentokrát ale bylo vše jinak…

„Druhé kolo přineslo zaváhání Jakuba Urbana v zápase se Standou Novákem z Vrbátek a nulu v kole třetím s Jirkou Mikulkou ze stejné školy. Tím se jeho šance na umístění v první trojce rozplynuly. Přitom zrovna Jirka nezačal právě nejlépe a v prvním kole pouze remizoval s Matějem Nejezchlebem. Potom ovšem nezaváhal a po vítězství nad Standou Novákem a závěrečné „velmistrovské“ remíze s Markem Moudrým obsadil druhé místo. Získal ho díky výpadku dalšího favorita turnaje Martina Londina,“ uvedl šéf turnaje Zbyněk Kracík.

Vzpírání Haná z.s. bilancuje. A sklízí úspěchy

ilustrační foto archiv Julie Švecová, Vzpírání Haná

V roce 2017 se klubu Vzpírání Haná z.s. dařilo. Nyní má jednadvacet členů, z toho třináct mužů a osm žen. Devět je dospělých, ostatní jsou z řad mládeže. V roce 2017 se členům spolku v soutěžích velmi dařilo. 

"Jan Dobrý vybojoval 3. místo na MČR starších žáků a 6. místo ve finále ligy žáků, kde závodil za Holešov a výrazně dopomohl holešovskému oddílu k tomu, aby se probojoval do finále mezi ty nejlepší. Třetí místo na MČR juniorů do dvaceti let vybojoval Ondřej Hlavinka," vypočítala trenérka Julie Švecová. Ona sama skončila na 2. místě na MČR žen, 9. místě na ME ve Splitu a vybojovala 1. místo v první lize žen, kde závodila za svůj mateřský oddíl TJ Bohemians Praha.

Vzpírání Haná stále hledá mladé naděje

Foto Vzpírání Haná, archiv Julie Švecová

Díky rostoucí základně mladých a také díky podpoře od Olomouckého kraje se povedlo v roce 2018 složit tři ligová družstva Vzpírání Haná.

Prvoligové družstvo mladších žáků mělo svoji premiéru v sobotu 3. února na závodech v Holešově. Tomáš (7) a Ladislav (10) Strailovi a Jaroslav (10) Velš ukázali, že patří výkonnostně i technikou k těm lepším. Soutěž mladších žáků probíhá ve čtyřboji – trojskoku z místa, hodu medicinballem přes hlavu, trhu a nadhozu. Žáci ve věku do deseti let pouze skáčou a hážou. Této soutěže se účastnili i Václav Šemnický (12) a Tobiáš Vrba (11) z Prostějova, kteří závodili za holešovský tým.

Sportovcem kraje je tenistka Lucie Šafářová!

ilustrační foto FB

Tenistka Lucie Šafářová zvítězila v anketě Sportovec Olomouckého kraje za rok 2017. Na druhém místě se umístil kordista Jakub Jurka z TJ Dukla Olomouc a třetí skončil prostějovský parašutista Miloslav Kříž.

Šafářová v uplynulé sezoně hrála finále turnaje v Budapešti, na trávě v Birminghamu a Nottinghamu došla do semifinále, ve čtvrtfinále bojovala v Miami. Největších úspěchů ale dosáhla ve čtyřhře, když po boku Bethanie Mattekové-Sandsové ovládla grandslamové podniky Australian Open a French Open. V létě se  stala světovou jedničkou v deblu.

Nemocných v Olomouckém kraji od minulého týdne přibylo

ilustrační foto netdoktor, internet

Lidí s akutními respiračními chorobami v Olomouckém kraji oproti minulému týdnu opět přibylo, podle statistik hygieniků je nyní v regionu 1475 nemocných na 100.000 obyvatel, předchozí týden jich bylo 1397. Ordinace zaplnily hlavně děti. Olomoucký kraj vykazuje relativní nemocnost nižší než republikový průměr, který je 1722 lidí. Vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice v Olomouci. V některých nemocnicích už platí zákaz návštěv.

„K dnešnímu dni v Olomouckém kraji zatím neevidujeme případ chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem," uvedla hygienická stanice na svých internetových stránkách. Fakultní nemocnice Olomouc v pátek kvůli rostoucímu počtu nemocných obyvatel zakázala návštěvy na oddělení dětské hematoonkologie a ode pondělí zákaz platí pro celou dětskou kliniku. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku na Olomoucku byl vyhlášen zákaz návštěv na odděleních LDN. Jesenická nemocnice podle Miloševské návštěvy zatím nezakázala, návštěvy neomezila ani Nemocnice Šumperk.

Soutěžte s "naším" Jiřím Procházkou!

ilustrační foto FB

Před časem PvNovinky zveřejnily krátký rozhovor s kulturistou a Mistrem světa Jiřím Procházkou. Dnes přinášíme soutěž o zajímavou cenu.

Stačí, když do 20. února zašlete na redakční email redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kterého krále by Jirka letos rád sesadil? Odpověď označte v předmětu JIRKA. Na jednoho vylosovaného čeká hodina tréninku pod Jiřího vedením a také plakát s fotkou a věnováním! (red)

 

Opilec nechtěl platit. Skončil v poutech

ilustrační foto MP

V neděli 28. ledna přijali prostějovští strážníci oznámení o neplatícím zákazníkovi v provozovně na Svatoplukově ulici. Do baru byla vyslána hlídka, která kontaktovala obsluhu. Servírka uvedla, že muž si objednal alkoholické nápoje a danou útratu nehodlá uhradit. 

"Totožnost hlídce muž odmítal sdělit a na výzvy nereagoval. Byl předveden na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti. Jelikož kladl odpor, využili strážníci zákonného oprávnění a předvedení bylo realizováno za pomocí donucovacích prostředků," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že svým jednáním se sedmapadesátiletý muž dopustil přestupku proti majetku a proti veřejnému pořádku. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. (red)

 

Prostějov mám moc rád, říká Jiří Procházka

ilustrační foto archiv Jiří Procházka

Jiřího Procházku nemusíme zdlouhavě představovat. Jeho úspěšnou sportovní kariéru sledujeme již třetím rokem a spolu s našimi čtenáři jsme jásali i smutnili při jeho účasti na nejrůznějších kulturistických soutěžích v České republice i ve světě. Začal nový rok a PvNovinky se Jirku optaly, co je u něj nového. A vy čtěte pozorně, protože s ním chystáme soutěž!

Jirko, kdy Vám naplno došlo, jakého úspěchu jste vloni dosáhl?

Stále si to pořádně neuvědomuji. Nic se pro mě nezměnilo. Jsem pořád ten stejný Jirka a myslím si, že ani nosánek mi nijak nenarostl, jak se říká a držím se stále při zemi a s pokorou. Jediná změna u mě je v tom, že už mám titul PRO (Profesionála).

Co teď děláte a nač se chystáte?

TRX bez hranic není jen o sportu, potu a dřině, ale především o přátelstvích, říká Petra Stryková

ilustrační foto

Na začátku každého nového roku si každý z nás dává nejedno předsevzetí. Většina z nich ale nedožije déle než jednoho týdne. Jak tedy prožít první den nového roku, když ne právě pohybovou aktivitou v kolektivu stejně naladěných lidí?

Již druhý rok jsme uspořádali „Novoroční výběh“ pod hlavičkou TRX bez hranic. Nabídli jsme všem nadšencům celkem tři tratě. První byla krátká (do pěti kilometrů) dále střední (kolem deseti kilometrů) a konečně ta nejdelší, nepřesahující svou délkou patnáct kilometrů. Otázkou bylo, kolik běžců a v jaké fyzické kondici se sejd? Sraz byl stejně jako předešlý rok ve 13:00 na parkovišti u aquaparku. Překvapením byly dvě desítky nadšených běžců, kteří odstartovali společně směrem po ulici Krasická do polí k Určicím. Zde se první skupinka odpojila a stáčela se směrem zpět ke startu na parkoviště.