Ostatní

Dana Zbořilová překonala plaveckou Ledovou míli!

Foto otuzilci-brno.cz

Členka oddílu DZP Haná Prostějov, přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka v zimním plavání. To je prostějovská rodačka, plavkyně Dana Zbořilová. Na pomyslnou pažbu svých úspěchů přidala další zářez, Ledovou míli. 

Na konci listopadu zamířila Dana do Slavkova u Brna, kde se spolu s dalšími třemi plavci pokusila překonat Ledovou míli. Plavalo se ve vodě o teplotě 4,7 stupně Celsia, vzduch byl na stejné úrovni. Na plavce, dvě ženy a dva muže, čekala trať o délce 1650 metrů. Plavci na sobě mohou mít pouze jednu plaveckou čepici, plavecké brýle a obyčejné plavky.

Daně Zbořilové se trať podařilo zdolat jako druhé v pořadí v čase 33:33 minut. Dostala se tak mezi sedmnáct plavců, kteří jsou s dvaceti překonanými mílemi zaregistrováni pod hlavičkou České republiky v této celosvětové výzvě.

Prostějovská gymnastika zažila historický víkend!

Foto Pavel Ponížil

První prosincový víkend byl ve znamení republikového klání pro českou sportovní gymnastiku.

Poprvé ve své historii uspěl prostějovský tým gymnastek v extralize žen a obsadil úžasné 3. místo se ztrátou pouhých pět setin bodu za druhým Sokolem Brno I. Vítězem se stalo družstvo Bohemians Praha. Družstvo ve složení Dominika Ponížilová, Eva Mičková, Magdaléna Holcová, Darina Dvorská a Aneta Škubalová (ta ještě do konce roku zastupuje Sokol Vysoké Mýto) šlo do závodu se zdravotním hendikepem Evy Mičkové a předchozími podzimními nemocemi.

Florbalistům se o víkendu příliš nedařilo

Foto SK K2

Hned pět týmů o víkendu zápolilo se svými soupeři o body do svých soutěží, ale bohužel moc úspěchů zástupci prostějovského florbalu nezaznamenali. 

Začněme od těch nejmladších. Přípravka zavítala do Přerova, kde na ni čekali silnější soupeři a podle toho také vypadaly výsledky. Dvě vysoké prohry od Přerova (7:18) a Uničova (3:11), poté výhra nad Litovlí (10:2) a v přímém souboji o třetí místo nakonec remíza 10:10 se Šternberkem znamenala v celkovém součtu čtvrté místo. Starší žáci si z Olomouce přivezli tři body za výhru nad Hranicemi v poměru 4:2. Bohužel v prvním zápase podlehli silnému Přerovu ve strhujícím zápase těsně 3:4.

Jirka Procházka se umístil mezi profíky! Z Atlantic City veze třetí místo!

ilustrační foto

Jiří Procházka z Prostějova se po listopadovém úspěchu v Anglii zařadil mezi profesionální špičku celého světa. Včera reprezentoval Česko a potažmo i Prostějov na zámořské soutěži WBFF Atlantic City PRO.

A jaký byl jeho debut mezi profíky? "Do Prostějova vezu třetí místo, ale jsem trošku zklamaný, myslím, že jsem se mohl umístit výš", sdělil na svých FB stránkách prostějovský borec, který si jako odměnu odváží šest set dolarů.

Jirka poděkoval všem, kteří mu pomohli dostat se na tuto pozici, těší se na vánoční svátky a dalším závodem, kam se chystá, bude soutěž v Las Vegas. Krásné svátky, Jirko! (red)

Další víkend plný florbalu, startuje hned pět týmů!

ilustrační foto Patrik Dankovič, SK K2

Hráči SK K2 Prostějov nezahálejí ani na začátku prosince a i o tomto víkendu se budou bavit florbalem. 

Po krátké odmlce čekají další dva veledůležité zápasy první tým mužů, který v Mohelnici zkříží hokejky nejprve s domácí FBC Mohelnice a poté se slezským soupeřem FBC Český Těšín. Hrají ovšem i zástupkyně něžného pohlaví, které cestují do Šumperka, aby se utkaly jak s domácím Asperem Šumperk, tak sloučenými kluby Nového Jičína a Frenštátu. Velice krátké cestování čeká na juniory, kteří za derby s vrstevníky z Přerova pocestují do Senice na Hané. Právě nejen s Přerovem, ale i s druhým soupeřem, Horní Suchou, se body budou těžko očekávat.

Jirka Procházka bude bojovat za Prostějov. Zítra v Atlantic City!

Foto Jiří Procházka

Zítra bude prostějovský kulturista, jehož dráhu dlouhodobě sledujeme, startovat v soutěži soutěži WBFF Atlantic City PRO. Doufá, že domů doveze cenný kov. 

"Zítra budu opět reprezentovat Česko a náš Prostějov na zámořské soutěži WBFF Atlantic City PRO. Teď už ovšem mezi profesionální špičkou z celého světa.  Budu se snažit opět skvěle zareprezentovat a dovézt tak do Prostějova cenný kov," vzkazuje domů z New Jersey Jirka. Takže fanděte, ať to našemu šampionovi vyjde. Zaslouží si to! (ber)

 

Florbalistům se dařilo! Mladší žáci stříbrní, B tým mužů přivezl tři body

Foto florbal SK K2

O víkendu nastoupily na palubovky hal v Olomouckém kraji pouze dva prostějovské týmy – mladší žáci a mužská rezerva.

Muži chtěli konečně dvakrát bodovat naplno, což se jim nepodařilo. V prvním zápase, kdy se utkali s Litovlí, byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem, ale vsítit branku se zdálo jako neřešitelný problém. I přes dostatek vyložených šancí se dařilo mužům dostat na dostřel jediné branky až pár vteřin před koncem utkání, které nakonec končí 2:3 v neprospěch Prostějova. Ve druhém utkání se již podařilo proměňovat vyložené šance a nakonec muži Mohelnici porazili v utkání bohatém na góly 9:6.

Zemřela wimbledonská vítězka Jana Novotná

ilustrační foto skysport.com

Ve věku 49 let zemřela v neděli po těžké nemoci tenistka Jana Novotná, wimbledonská vítězka. O úmrtí bývalé světové dvojky ve dvouhře a jedničky čtyřhry informovala na svém oficiálním twitterovém účtu WTA.

Jana Novotná se narodila 2. října 1968 v Brně. Profesionální tenistkou se stala v únoru 1987, zpočátku své kariéry byla známá hlavně jako vynikající deblistka. V roce 1990 se stala světovou jedničkou ve čtyřhře. Poté, co jí začala trénovat Hana Mandlíková, začala sbírat úspěchy i ve dvouhře.

V roce 1996 vybojovala bronzovou medaili na olympijských hrách v Atlantě. O rok později ovládla prestižní Turnaj mistryň a v roce 1998 vyhrála slavný Wimbledon. Dvakrát kralovala na Australian Open, třikrát na French Open, čtyřikrát ve Wimbledonu a třikrát na US Open.

Jirka se proměnil ve válečníka!

ilustrační foto FB Jiří Procházka

Mistr světa a prostějovský patriot, kulturista Jirka Procházka, je v přípravě na první profi mistrovství, které se bude konat začátkem prosince v Miami. Mezitím trénuje, ale také pózuje fotografům.

Stál modelem hned třem renomovaným mistrům fotografie - Luisi Rafaelovi, Ulrichu Oehmenovi a Simonu Barnesovi. Který z váčníků je podle vás nej? (ber)

 

Další důležitý dvojzápas pro prostějovské florbalisty

ilustrační foto SK K2

Hned čtveřice týmů zasáhne o víkendu do bojů o další body v mistrovských zápasech. Muže a elévy čeká dlouhé cestování, zatímco junioři jedou do Litovle a starší žáci jen do Senice na Hané. Daleký Brušperk přivítá další kolo Regionální ligy, kde Prostějov zabojuje o další body nutné k postupu do vyšší soutěže. Ovšem Jeseník a Stará Ves nad Odřejnicí jsou silní soupeři a porazit je nebude snadné.

Junioři jedou do Litovle a i oni mají těžké soupeře – zálohu extraligové Ostravy a nedaleký Šternberk. Do Senice jedou starší žáci, kteří by rádi ukořistili další bodíky do tabulky, ovšem houževnatý Droždín a každoročně kvalitní Šternberk se určitě nedají lehce. Opravdu daleká cesta k zápasu čeká elévy. Druhá nejmladší kategorie míří až k hranicím do Polska, do Mikulovic. Přerov, Uničov, Lipník a Jeseník, to jsou soupeři, kteří se stejně jako naše mladé naděje budou hlavně florbalem bavit a sbírat další zkušenosti s florbalem. (Patrik Dankovič)