Ostatní

Popelkovy koně zavřeli sezonu. V italském Trevisu

ilustrační foto

Do italského Trevisa odcestovali z tréninkové centrály na Srdéčku u Hvozdu dva ostřílení dostihoví matadoři. Jedenáctiletý hnědák Čáriray a devítiletý ryzák  Dangerous Gleam se v pondělí utkali o čtrnáct tisíc Euro v proutěných překážkách na 3500 metrů. A uspěli! 

Čáryrai doběhl na skvělém druhé místě, jeho stájový kolega skončil třetí. V sedle Čárireje ze Stajne Corinne byl žokej Jiří Kousek, Dangerous Gleama, reprezentujícího stáj Trdelnik Com-luka, vedl žokej Jan Kratochvíl. Sekundovalo jim dalších pět koní, z toho dva z lotu trenéra Josefa Váňu. Gratulujeme!

 

Po napínavém turnaji remíza, hlásí šachisté

Foto Zdeněk Kracík

Ve spolupráci ZŠ Jana Železného a Prostějovské šachové školy se uskutečnil druhý turnaj Prostějovské žákovské ligy v šachu. Turnaje se celkem zúčastnilo osmnáct žáků z pěti základních škol okresu a tentokrát i za účasti všech potencionálních favoritů soutěže.

"Ve třetím kole dochází k prvním zásadnějším střetům mezi hráči špičky, kdy vítěze minulého turnaje, i celého loňského ročníku, Jakuba Urbana poráží Marek Moudrý a Martin Londin prohrává svou partii s Jiřím Mikulkou. Před čtvrtým kolem mají plný počet bodů pouze Moudrý a Mikulka a je tedy zřejmé, že plný počet bodů zůstane již jen jednomu hráči. Souboj Moudrý - Mikulka rozhoduje ve svůj prospěch Mikulka a před posledním kolem se ujímá vedení v turnaji. Urban, Londin, Táborský, Moudrý a Novotný za ním mají však o bod méně.

Světové šampionky jsou z Taneční školy PIROUETTE!

ilustrační foto

Účast na právě probíhajícím světovém šampionátu WADF World Dance Championship dopadla pro prostějovskou Taneční školu PIROUETTE, fungující již od roku 2008 za finanční podpory Statutárního města Prostějova, více než výborně. 

Lektorka Iva Kuptíková připravila s těmi nejlepšími tanečnicemi všech věkových kategorií sóla, dua, malé i velké formace a všichni se vydali již po několikáté do Liberce čelit silné mezinárodní konkurenci.

Honza Všetička přivezl stříbrnou medaili z mistrovství světa!

ilustrační foto

V pátek 19. 10. 2018 získal na Mistrovství světa v silovém trojboji v Trnavě prostějovský závodník Jan Všetička za výkon 200 kg stříbrnou medaili v disciplíně mrtvý tah. Ve třetím pokusu se pokusil o nový světový rekord, avšak 213 kg bylo prozatím nad jeho síly.

Ač se jednalo o jeho osobní rekord, po loňské zlaté medaili dosáhl "pouze" na stříbro. Bohužel, příští MS se koná na konci října v Chicagu, USA. Je pravděpodobné, že ve městě hokeje a tenisu se bude obtížně hledat sponzor na cestu do Spojených států amerických. Zatím si přípravu a cestu platí skromný Prostějovák Honza ze svého výdělku. Honza trénuje na Újezdě, v posilovně InFitness. Závodí v kategorii do 67,5 kg.

Mistrovství světa pořádá WUAP, světová federace amatérů v power liftingu. (red)

Gymnasté TJ Prostějov se představí na mistrovství světa!

Foto archiv TJ Prostějov

Po úspěšném srpnovém mistrovství Evropy, kdy gymnasté TJ Prostějov Daniel i Dominika Ponížilovi obsadili shodně osmnácté místo ve víceboji, a Daniel navíc postoupil do finále na přeskoku, kde nakonec dosáhl na sedmé místo, čeká oba dva další vrchol sezony. Tím je MS v katarském Dauhá ve dnech 22.-28.10. 2018.

"MS je pro družstva jednotlivých zemí první kvalifikací na OH. I když Daniel i Dominika startují mezi dospělými prvním rokem, patří k oporám české reprezentace. Potvrdili to oba při svých posledních startech, kdy Daniel vyhrál finále na akrobacii, koni na šíř, přeskoku a bradlech při solidně obsazeném memoriálu Jiřího Matuchy v Praze, a Dominika dokonce na Světovém poháru v Maďarsku svým finále a bronzovou medailí na přeskoku", uvedl Aleš Matyášek, předseda TJ Prostějov. (red) 

Policisté změřili síly v boxerském turnaji

Foto PČR

V pátek 12. října 2018 proběhl v tělocvičně místního boxerského klubu Prostějov 1. ročník boxerského turnaje pro policisty. Klání se aktivně, tedy mezi provazy, zúčastnilo celkem 34 policistů působících napříč celou republikou. Rohovníci se utkali v sedmi váhových kategoriích v zápasech na tři dvouminutová kola. 

Zřejmě nejúspěšnější „výprava“ na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci olomouckého krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství.

Na Hané máme další mistry ve vzpírání!

Foto JŠ

V sobotu byli vzpěrači z Hané na MČR do 23 let v Holešově. Výkonnostní limit, nutný pro účast, který byl letos poměrně vysoký a nutil závodníky začínat blízko vlastních osobních rekordů, splňovala Kristýna Macháčková a Arnošt Vogel.

Kristýně se povedlo vyhrát v kategorii do 69 kg, kde jedna z jejích soupeřek základ nezvládla a bronzová příčka tak zůstala prázdná. Totéž hrozilo i jí, když základ v nadhozu dala až na třetí pokus, kvůli pokrčeným loktům při výrazu. Arnošt vybojoval ve velké konkurenci kategorie do 85 kg bronzovou medaili. Třetím pokusem v nadhozu se snažil útočit na stříbro, ale zamotala se mu hlava, a činku hned po vyražení zahodil. Bronzová medaile je v této věkové a váhové kategorii také velký úspěch (Arnošt má teprve 18 let), takže všichni odjížděli spokojení.

Ze „sací“jednotky se stal tým, který se účastní i mistrovství republiky v dračích lodích!

Foto archiv VSJ

Již jste slyšeli o Vrahovické sací jednotce? Jedná se o posádku složenou z mužů, žen i dětí ve věku 11-17 let, která se věnuje oblíbenému novodobému sportu – jízdě na dračí lodi. Letos slaví již 10. výročí založení posádky. Obrátili jsme se tedy na Zuzanu Nedomovou, kapitánku women a trenérku dráčat o informace z jejich desetileté činnosti.

"Nejprve jsme jezdili jen tak občas, bez tréninků, techniky, ale časy se změnily...", začala netradičně Zuzana.

OBRAZEM: Dračí Rebelky jsou šampionky ČR

Foto FB

O víkendu se v Pasohlávkách konalo Mistrovství ČR dračích lodí 2018 ČSK (Český svaz kanoistů). Na tři desítky posádek bojovalo o titul Mistra České republiky ČSK na malých i velkých dračích lodích. V sobotu i v neděli se rozhodovalo o šampiónech na tratích 200 a 1000 m pod dohledem komisaře Českého svazu dračích lodí. V bojích uspěly na výbornou i závodnice Rebelky Prostějov z.s.

Rebelky byly oceněny titulem Mistryně ČR dračích lodí 2018 ČSK na trati 200 metrů a staly se také absolutními vítězkami v EFG Cupu v kategorii women. "Je to úžasné vyvrcholení letošní sezony," netají se úspěšné závodnice. Gratulujeme! (ber) 

OBRAZEM: Den shybů pro prostějovského Radka

Foto Thomas Parsley

V sobotu 22.9. se konal po celém světový den shybů - world pull-up day (www.worldpullupday.com). I v Prostějově organizátoři zaregistrovali sčítací místo, tzv. pull-up point. Byl umsítěn u workoutového hřiště v Kolářových sadech. A celkový výtěžek byl větší než dvacet tisíc korun!

Výsledná částka se zastavila na 21.286 korunách, které získá Prostějovan Radek přes konto Bariéry.

Děkujeme organizátorovi Daliboru Nenálovi za skvěle zorganizovanou akci.

Fotografie zaslal do redakčního e-mailu Thomas Parsley. (red)