Ostatní

Jiří Procházka pořádá seminář. Čekají vás informace i dárek

Foto archiv Jiří Procházka

V sobotu 28. ledna pořádá známý prostějovský kulturista a fitness trenér Jiří Procházka seminář na téma fitness a kulturistika. Akce se koná od patnácti hodin v nové posilovně Atom Gym ve Wolkerově ulici v Prostějově.

„Povíme si, co je vlastně fitness a kulturistika, jak má vypadat skladba a správně vyvážený jídelníček, řeknu vám něco o závodění a federaci WBFF, kde jsem se stal nejlepším Čechem v historii. Součástí semináře je i volná debata bez cenzury, kde se můžete zeptat i na témata, která jsou normálně tabu,“ přidává pozvání Jirka.

Po semináři si můžete zacvičit, těm, co si nejsou jistí, ukážou trenéři správnou techniku cvičení. S Jirkou jako trenérem si navíc můžete domluvit tréninky či spolupráci.

Sokol I Prostějov přivezl medaile z Brna a Jihlavy

Foto Sokol I

V sobotu a neděli 14. a 15. ledna se Sokol I zúčastnil dvou turnajů v Brně a v Jihlavě.

Do Brna zamířili ti nejmladší. Na tradičním turnaji přípravek zanechali velmi příznivý dojem, když všichni tři dovezli do Prostějova cenný kov. Ve své kategorii byla nejúspěšnější Eva Vránová, která obsadila první místo. Druhé místo obsadil Jakub Ťápal a třetí skončil Ondřej Roztomilý. V Jihlavě se na prvním letošním domácím turnaji předvedli Matyáš Roubík (U15) a David Zaoral (U11). Vstup do domácí sezóny se jim vydařil, oba ve svých kategoriích obsadili první místo. 

Michal J.L. Mejzlík

Rok 2017 bude skvělý! Usmívejte se! vzkazuje Petra Kvitová

Foto FB

Petru Kvitovou krátce před vánočními svátky napadl v jejím bytě útočník a pořezal ji na levé ruce. Z příspěvků je ovšem zná, že je Petra silná bojovnice a to také přeje i ostatním.

"Rok 2016 byl velmi složitý a náročný, takže všichni můžeme s radostí přivítat nový rok a nový začátek. Ahoj 2017! Prosím, buď pro nás skvělým. Budeme se snažit celý rok usmívat," vzkazuje na FB Petra Kvitová. (red)

Petra Kvitová oslavila Vánoce v domě plném květin

Foto FB Petra Kvitová

O útoku dosud stále neznámého pachatele, který krátce před Štšdrým dnem napadl a pořezal tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě, PvNovinky podrobně informovaly. Petra se podrobila náročné operaci a Vánoce trávila u rodičů v Bílovci. Dům Kvitových zaplnily květiny od Petřiných příznivců. Ona sama všem poslala hned dva vzkazy.

"Posílám lásku a polibky a děkujeme za naplnění našeho domu květinami. Děkuji! Za to, že jste se mnou, za vaši podporu, za to, ze ve mě věříte. To vše mi dává ještě větší sílu a energii se s tím vším poprat! Děkuju vám," napsala na FB stránce Petra. K přání brzkého uzdravení se přidává i redakce PvNovinek a spolu s čtenáři Petře přejeme co nejúspěšnější rehabilitaci. (ber)

Petra Kvitová propuštěna z nemocnice. Cítím se dobře, vzkazuje fanouškům

ilustrační foto ber

Tenistka Petra Kvitová se dnes, tedy v pátek 23. prosince objevila na veřejnosti. Krátce po propuštění z nemocnice ve Vysokém nad Jizerou přečetla na brífinku v Praze prohlášení ke svému zdravotnímu stavu. Cítí se dobře a děkuje všem za podporu. Na kurty se hodlá vrátit.

"Je mi jedno, jak dlouho to potrvá. Tři měsíce, půl roku, rok. Jednoho dne se chci vrátit a udělám pro to všechno," uvedla. Rekonvalescence potrvá několik měsíců. Na turnaje se podle odhadů bude moci vrátit nejdříve ve druhé polovině příštího roku. (red)

Co na Štědrý den? Zdolejte Drahaňák!

ilustrační foto plakát

Pro všechny ty, kteří si rádi i na Štědrý den trochu protáhnou končetiny a vyvětrají se na čerstvém vzduchu je vánoční zdolávání „Drahaňáku“ možnou alternativou k tradičním pohádkám a kaprům, cukroví a gauči. 

Drahaňák můžete zdolat různě, chůzí, během, kolem či koloběhem. Sraz je na Štědrý den v devět hodin v Žarovicích na návsi, cíl hospoda U Pepíčka v Drahanech.

"Do tohoto kopce se ti, kdož chtějí prožít sváteční den na zdravém vzduchu, vydají už po jedenácté," uvedl pořadatel Martin Cetkovský. A jak to vypadá, mezi již přihlášenými najdeme ty, kteří se nebáli zdolat během i okruh na Velké Pardubické. (red)

Petra Kvitová je po čtyřhodinové operaci prstů

ilustrační foto ber

Tenistka Petra Kvitová si ze střetu s útočníkem, který ji v úterý ráno napadl v jejím vlastním bytě, odnesla vážná poranění levé ruky. Ještě včera se musela podrobit operaci.

Lékaři při operaci dlouhé tři hodiny a 45 minut zašili poraněné šlachy na článcích všech prstů levé ruky a dva nervy. "Petra nesmí tři měsíce ruku přetěžovat a určitě nestihne první část sezony včetně grandslamového Australian Open, " informoval mluvčí tenistky Karel Tejkal.

"Jsem otřesená, ale šťastná, že žiju. Zranění je vážnější, ale pokud o mně něco víte, tak to, že jsem silná a že se s tím poperu," napsala Petra na svém facebooku. (ber)

Sambo Prostějov bodovalo v Německu!

ilustrační foto

Sambo Prostějov dovezlo v sobotu devátého prosince šest medailí ze zápasu v německém Lüneburgu. Celkově je Prostějov a vůbec Česká republika na třetím místě v tomto sportu.

Jedná se o chlace, kteří 3x tydně trénují Sambo a občas si změří síly s judisty v Sokolovně pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Valentina Panfiliho.

Sambo je ruský zápasnický sport, který rozvíjí kondici, zdraví a sebevědomí. Je to  sebeobrana bez zbraně, která byla hodně rozšířena v bývalém Sovětském svazu. (red)

BONVER TENISOVÁ EXTRALIGA už o víkendu. A zdarma!

ilustrační foto logo

Extraliga je kláním smíšených týmů nejlepších tenisových klubů České republiky o titul Mistra České republiky. Vítězem posledního ročníku se stal tenisový tým TK AGROFERT Prostějov. Účastníci Mistrovství ČR mají ve svých týmech nejen nejlepší české tenisty, ale i atraktivní zahraniční posily.

Hrají se dvě semifinálové skupiny, kde vítězové postupují do finálových skupin. Vítězové finálových skupin hrají o Mistra České republiky. 

Finálová skupina „Prostějov“, tenisová hala v areálu TK Prostějov, 17. – 21. 12. 2016

17. 12. 2016 TK AGROFERT Prostějov – TK PRECHEZA Přerov, začátek utkání v 10.00 hodin

18. 12. 2016 TK PRECHEZA Přerov – vítěz zápasu RPM Milten Milovice - LTK Liberec, začátek utkání v 10.00 hodin

Děti vytančily dětem přes osmdesát tisíc!

ilustrační foto FB PIrouette

Taneční škola Pirouette působí v Prostějově již od roku 2008. Hlavní činností je výuka tance dětí, mládeže a dospělých. V dnešní době sdružuje na tři stovky tanečníků a svou taneční práci prezentuje na mnoha tuzemských i mezinárodních soutěží. Každoročně pořádají také několik akcí pro své svěřence a rodiče. Loni se rozhodli, že by svou činností rádi podpořili děti, které sice u nich netančí, ale díky jejich tanečníkům jim mohou pomoci udělat „první“ taneční krůček. A tak vznikl projekt DĚTI TANČÍ DĚTEM. Letošní ročník vynesl více než 85 tisíc korun.

Konal se v neděli 11. prosince, tentokrát na podporu Zdeničky Kotyzové a Davídka Vítka. Kromě dražby tanečních trofejí byly k dispozici dvě stovky charitativních kalendářů a k výtěžku přibylo i dobrovolné vstupné.