Ostatní

Petra Kvitová se vrátila! V Birminghamu!

Foto FB Petra Kvitová

Kvitová - Bartyová 4:6, 6:3, 6:2. Petra Kvitová to dokázala a včera vybojovala dvacátý titul v kariéře.

"Tohle vítězství je pro můj tým a fanoušky, kterým děkuji za to, že se mnou byli v těžkých časech. Nevěděla jsem, jestli budu hrát znovu, nevěděla jsem, zda vyhraji, takže tohle je zvláštní moment. A je to pro nás všechny. Birmingham bude mít navždy zvláštní místo v mém srdci," vzkázala velmi unavená, ale potěšená Petra na svém FB profilu všem fanouškům. (ber)

 

U Mostkovic roste kukuřičné bludiště!

Foto ber, kukuricaci.cz

V minulých dnech bylo u Mostkovic otevřeno kukuřičné bludiště. Je součástí projektu kukuřičáci, který je oblíbený v USA, Velké Británii a Německu. V České republice je bludišť zatím otevřeno osmadvacet a každé je větší, než fotbalové hřiště. To u ZOO Brno má rozlohu víc než tří hřišť na kopanou! 

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Petra Kvitová je ve finále v Birminghamu!

Foto FB Petra Kvitová

Utkání dvou českých tenistek, Petry Kvitové a Lucie Šafářové, skončilo v Birminghamu vítězstvím Petry. Lucie zápas vzdala za stavu 6:1, 1:0. 

Petra Kvitová v  semifinálovém českém derby strávila s Lucií Šafářovou na kurtu jen 34 minut. Krajanka, kterou limitovalo zranění stehenního svalu, zápas za stavu 6:1, 1:0 pro Kvitovou vzdala. Její finálovou soupeřkou bude jednadvacetiletá Australanka Ashleigh Bartyová. (red)

 

Honza Dobrý ze Vzpírání Haná z.s. skončil na Mistrovství ČR třetí! Gratulujeme!

Foto Vzpírání Haná

Honza Dobrý získal na MČR žáků, které se konalo 17.6.2017, v Holešově bronzovou medaili. Přesto, že musel jít základní pokusy na úrovni svých osobních rekordů, povedlo se mu v trhu obhájit 43 kg, a v nadhozu svůj osobák dvakrát překonal. Posledním pokusem dal krásných 60 kg.

Po trhu, kde mu činka spadla kvůli povolenému zápěstí při dopadu pod činku, si na pevnosti stisku při výrazech dal záležet, a vyplatilo se to.

"V létě se chystáme na několik pohárových soutěží, nabrat závodní zkušenosti, a prožít si závodní atmosféru," říká Julie Švecová. Koncem července se mladí členové zúčastní svého prvního vzpěračského soustředění, které organizuje Holešovické vzpírání. 

"Na podzim se chystáme na MČR juniorů do 20 a 23 let, a později i MČR žen. Snad se zadaří ukořistit letos ještě nějakou medaili," vzkazuje Julie. (ber)

 

Nebojte se jít za svými sny, vzkazuje kulturista Drago

Foto archiv DH

Drago Drahomír Holaň se před časem pochlubil docela neuvěřitelnou proměnou. Za necelé tři roky na sobě zapracoval natolik, že své fyzis změnil k nepoznání. Pětadvacetiletý mládenec pracuje jako technik, jeho snem je ale stát se profesionálem. 

Proč jsi vůbec  začal cvičit?

Celé dětství jsem byl stejný jako ostatní, zapadající do kodexu dnešní společnosti. Ze začátku jsem také opovrhoval lidmi, co se oddělí od „stáda“ a poté se ptá, jak se jim to povedlo, že se stali šťastnými a bohatými. Až po životních zkušenostech a pár pádech na dno jsem si uvědomil, že bez toho, abych se do něčeho opřel naplno a oddělil se od pomyslného „stáda“, nebudu mít nic. Cvičil jsem již od puberty, rekreačně a bez cíle. A tak jsem si řekl, proč si nedat cíl a zkusit ho dosáhnout. 

Proč zrovna kulturistika?

Petra Kvitová vyhrála v Birminghamu. Nad krajankou Smitkovou

Foto FB

Tenistka Petra Kvitová v prvním letošním utkání na trávě a třetím zápase od loňského přepadení uspěla. V 1. kole turnaje v Birminghamu porazila krajanku Terezu Smitkovou hladce 6:2, 6:3.

O čtvrtfinále bude sedmá nasazená Kvitová bojovat s domácí Britkou Naomi Broadyovou, která stejně jako Petra startuje na divokou kartu. (ber)

 

Sourozenci Šikulovi opět zazářili na Mistrovství ČR v lezení na obtížnost!

Foto rodina Šikulova

V sobotu se konalo v Brně na lezecké stěně Rajče mistrovství České republiky v lezení na obtížnost, kterého se zúčastnili i sourozenci Šikulovi z HO SK Prostějov. 

Hanka startovala v kategorii U14, kde mezi o rok staršími soupeřkami obsadila skvělou druhou příčku. Její bratr Jára rovněž mezi o rok staršími soupeři v kategorii U12 získal zlato a potřetí v řadě obhájil titul Mistra ČR.

Oba tak svými výkony potvrdili, že ve svých kategoriích patří mezi českou mládežnickou lezeckou špičku.

Gratulujeme sourozencům Šikulovým! (red)

Sambo Prostějov přivezlo třetí místo z německého Lüneburgu

Foto Sambo Prostějov

Včera se v německém Lüneburgu účastnilo klání také Sambo Prostějov a vyhrálo třetí místo z jedenácti soutěžících skupin.

„Jedná se o chlapce, kteří 3x tydně trénují Sambo pod vedením Mgr. Valentina Panfiliho“, napsal k zaslané fotografii Pavel Sedláček, jeden z tatínků soutěžících hochů.

Sambo je ruský zápasnický sport, který rozvíjí kondici, zdraví a sebevědomí. Je to sebeobrana bez zbraně, která byla hodně rozšířena v bývalém Sovětském svazu. (red)

Trávu miluji, vzkazuje Petra Kvitová

ilustrační foto

Nejlepší hráčky a hráči budou od pondělí 3. července bojovat o titul z nejstaršího Grand Slamu světa. Do Wimbledonu vyrazí i tenistka Petra Kvitová.

"Moje hra trávě sedí. Zase si pronajmeme dům, bude to podobné jako v minulosti. Jsem ráda, že Wimby nevynechám. Jsem ráda, že mi tohle nikdo nevzal. Asi si to užiju víc než v předchozích letech," vzkazuje fanouškům. (ber)

15. ročník CYKLO - BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG byl i v Prostějově

Foto Marek Moudrý

Největší pravidelná protidrogová kampaň spojená se sportem se včera zastavila v Prostějově. Tato aktivita zásadně volá po zvýšení DROGOVÉ GRAMOTNOSTI a osvěty v naší zemi. Nad akcí převzal záštitu Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR a do akce v Prostějově se zapojila senátorka Božena Sekaninová, která se spolu s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou běhu samotného zúčastnila. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU.

Slavnostní zahájení 15. ročníku Cyklo - běhu proběhlo v pondělí 12. června 2017 v Orlové. Cyklo - běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen. Letošní trasa vede přes 38 měst Čech a Moravy a celkem čítá 1250 kilometrů. Tým 8 - 10 cyklistů - běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za deset dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 125 kilometrů.