Ostatní

Půl milionu za násilníka, který napadl Kvitovou

ilustrační foto PČR

Uplynuly již tři měsíce od napadení Petry Kvitové a pachatel je stále neznámý. Za informace, které povedou k jeho dopadení, byla odměna 100 tisíc korun. Díky neznámému dárci činí teď půl milionu korun!

Odměna za informace, které by vedly k jeho dopadení, byla prostějovským tenisovým klubem stanovena na 100 tisíc korun. Teď však narostla o čtyři sta tisíc, které věnoval neznámý muž. "Nepřeje si zveřejnit své jméno, ale chce dát vyšetřování nový impuls," cituje Karla Tejkala z České sportovní web Aktuálně.cz. "Po konzultaci s námi, agenturou Petry a hlavně policií to bylo zhledáno jako přínosný podnět," uvedl Tejkal.

Byli jste gymnastou či gymnastkou? Přijďte na oslavu!

ilustrační foto Pavel Ponížil

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Prostějov pořádá sraz po pětačtyřiceti letech od svého založení. A zve všechny bývalé členy.

Setkání se uskuteční v pátek 14. dubna 2017 v 18 hodin v kuželně u Sv. Anny.  A nebo se rovnou v 17 hodin přijďte podívat do tělocvičny ZŠ Melantrichova.

Pozor na omezení provozu pošty v Arkádě!

ilustrační foto ČP

V průběhu nadcházejícího víkendu (25. – 26.3.2017) dojde k mimořádné odstávce datové sítě České pošty. Z tohoto důvodu budou po nezbytně nutnou dobu omezeny hodiny pro veřejnost u pošty Držovice (OG Arkáda Prostějov).

Hodiny pro veřejnost pošty Držovice budou ve dnech 25. a 26.3. následující: sobota 25.3. – otevřeno od 9.00 do 13.00 hodin, neděle 26.3. – otevřeno od 14.00 do 20.00 hodin. (red)

 

 

Petra se uzdravuje. Podle plánu

ilustrační foto FB

Léčba tenistky Petry Kvitové probíhá podle plánu. Tři měsíce po přepadení a pořezání od neznámého útočníka začala Petra poraněnou levačku opatrně zatěžovat. Podle mluvčího Karla Tejkala pokračuje rekonvalescence dvojnásobné vítězky Wimbledonu bez komplikací.

"Na první pohled není poznat, že byla ruka před třemi měsíci velmi vážně poraněná. Petra minulý týden absolvovala sérii kontrol u operatéra Radka Kebrleho a potvrdilo se, že vše jde podle optimistických předpokladů," řekl Tejkal.

V půlce ledna lékaři vyndali Kvitové stehy. Další dva měsíce ještě nosila na ruce obvazy, které nedávno sundala. "Už nepoužívá žádné bandáže a ruku začala používat ke každodenním běžným činnostem. Není pro ni problém si upravit účes nebo se najíst," uvedl Tejkal.

OBRAZEM: Výsledky ankety Sportovec města Prostějova jsou na světě!

Foto sportovní komise Rady města Prostějova

Páteční večer v Prostějově patřil zejména sportu. Byly totiž vyhlášeny výsledky 12. ročníku ankety Sportovec města Prostějova.

Na dvě stovky účastníků zavítalo do konferenční místnosti Hotelu Tennis Club, aby byly svědky vyhlášení jedenácti dílčích anket této soutěže. Večerem provázel zkušený moderátor a známý prostějovský zimní plavec Michal Mucha, do hlediště zavítali představitelé města v čele s primátorkou města Prostějova Alenou Raškovou, hejmtan Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk i jeho náměstek pro sport a kulturu František Jura. Minoutou ticha byla uctěna památka nedávno zesnulého funkcionáře a sportovního nadšence Petra Langra.

Zámek Plumlov má nové video! A brzy otevírá sezonu!

ilustrační foto zámek Plumlov

Turistická sezona začne na zámku Plumlov prvního dubna jarními prohlídkami. Ty od 13 hodin nabídnou i vynášení smrtky či prodejní výstavu.

Chcete-li si zámek připomenout dříve, můžete na novém vidu https://www.youtube.com/watch?v=u_KAzHFr-z8. (ber)

Chystáte svatbu? Svatební koordinátorka se postará o vše, říká Veronika Malíšková

Foto archiv Veronika Malíšková

Chystáte se na důležitý krok ve svém životě a nevíte si rady s výběrem šatů, organizací oslavy, výzdobou či váháte nad módními trendy? Poradí vám zkušená svatební koordinátorka. Tou je Veronika Malíšková.

O svatby se začala zajímat asi v roce 2008, kdy jako servírka zdobila a chystala svatební hostiny. "V roce 2013 jsem si naplánovala a zorganizovala celou svoji svatbu a to teď beru jako svou velkou výhodu. Vím z vlastní zkušenosti, co nevěsta cítí a prožívá," říká sympatická blondýnka, která by prý řadu věcí ze své vlastní veselky už udělala jinak.

Petra Kvitová slaví narozeniny!

ilustrační foto FB, Instagram

Právě dnes, 8. března, slaví narozeniny tenistka Petra Kvitová. Na svět přišla v roce 1990.

Petra se stále zotavuje ze zranění, které utrpěla v prosinci 2016 ve svém bytě při potyčce s lupičem. Podle Miroslava Černoška trénuje Petra na Kanárech kondici. "Usiluje o návrat, ale její pracovní nástroj je nemálo poškozený,“ řekl v Rozstřelu idnes.cz.tv. 

Přes pozitivní signály je třeba vnímat, že raketu bude moci Kvitová držet nejspíš opravdu až v červnu. Zatím se alespoň může těšit z podpory tenisového světa, což by mohlo jejímu návratu pomoct.

No Men opět prohrály. Ale nevzdávají se!

Foto ber

Čistě ženské šipkařské družstvo No Men opět prohrálo. I tak si to ale hráčky užívají a čekají na výhru. A děkují za fandění!

"Tentokrát jsme prohrály s týmem Hanácká Trefa Prostějov 6:12. Hanácká trefa je momentálně na 2. pozici v tabulce, ale myslím, že to nakonec možná i vyhrají. Opravdu je to silný tým a hlavně stabilní ve svých výkonech," popsala PvNovinkám zápas kapitánka Veronika Malíšková. 

Domácí Lahůdky z Hané hledají posilu!

ilustrační foto

Domácí lahůdky z Hané hledají posilu do prodejny v  Krasické ulici v Prostějově. Jedná se o zkrácený úvazek čtyři hodiny denně, každá druhá sobota dopoledne. 

Mzda je dle dohody plus prémie z tržby. "Neváhejte a hlaste se na telefonním čísle 739092920. Bližší informace podáme osobně po předchozí domluvě," vzkazuje Karel Jelínek. (red)