Ostatní

Petra Kvitová bojuje v Petrohradu

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová v Petrohradu vykročila za obhajobou výhrou 6:2, 7:6 ve druhém kole nad běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou.

Ve čtvrtfinále Kvitovou čeká osmá nasazená Donna Vekičová. S chorvatskou tenistkou se dosud na okruhu WTA utkala jen jednou před pěti lety a duel v Miami tehdy vyhrála. (red)

Petra Kvitová je ve finále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová si potřetí v kariéře a poprvé na Australian Open zahraje grandslamové finále. Do boje o titul se v Melbourne dostala po semifinálové výhře nad Američankou Danielle Collinsovou 7:6 a 6:0. 

"Postup do finále pro mě znamená všechno. Moc jsem si přála být zase v grandslamovém finále a jsem nesmírně šťastná," řekla Kvitová v rozhovoru po utkání.

Sobotní finále mohlo mít ryze české obsazení. Ve druhém dnešním semifinále ale Karolína Plíšková podlehla Japonce Naomi Ósakaové. Ta tedy bude v sobotu soupeřkou Petry Kvitové. Držíme pěsti! (red)

Petra Kvitová je v semifinále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová ve čtvrtfinále Australian Open přejela domácí Ashleigh Bartyovou za hodinu a osm minut 6:1 a 6:4 a postupuje do semifinále! 

V Melbourne ji v semifinále čeká americká senzace turnaje, nenasazená Danielle Collinsová z USA. Ve čtyřhře ze čtvrtfinále postupují Markéta Vondroušová s Barborou Strýcovou.

Po Australian Open může Petra Kvitová poprvé v kariéře stanout na vrcholu žebříčku. Její postup znamená, že o post světové jedničky určitě přijde Rumunka Simona Halepová. (ber)

Sezóna 2019 pro Spartan race CEU zahájena!

Foto Spartan Race

Devatenáctého ledna 2019 byla oficiálně zahájena sezóna 2019 pro Spartan race CEU. První závod sezóny se konal ve Vratislavicích (ČR).

Winter Spartan race délky SPRINT znamenal  pět medailové příčky v kategorii Age group pro Karla Volfa a Lukáše Tyla. "Uvidíme, jak se následující sezóna vydaří Michalu Šafránkovi, který se rozhodl pro všech pět závodu CEU série,“ uvádí Petra Stryková. Gratulujeme k výkonům! (red)

Petra Kvitová vyhrála v Sydney dvouhru!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Sydney a získala šestadvacátý titul. Úspěšná byla i Kateřina Siniaková, která vyhrálav Sydney čtyřhru a připsala si na okruhu WTA pátý deblový titul. 

Ve finále Kvitová porazila domácí Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 a v žebříčku se posune na šesté místo. Šestadvacátým vavřínem v kariéře si Kvitová upevnila postavení třetí nejlepší Češky a už jen jeden triumf ji dělí od Hany Mandlíkové. Nedostižná bývalá světová jednička Martina Navrátilová během kariéry slavila ve dvouhře 167 titulů. (red)

Premiéra curlingu v Prostějově vyšla na jedničku!

Foto Jana Zaorálková, Sportcentrum - DDM

To tu ještě nebylo! Pátek 4. ledna nového roku začal možná psát i historii nového sportu v Prostějově. Na mobilním ledovém kluzišti se uskutečnil 1. ročník turnaje Hanácké curling. Proč tak netradiční název? Zřejmě konzervativnost dvou hlavních pořadatelů Jana Zatloukala a Karla Ondrůje ze Sportcentra – DDM. Sami pánové přiznali, že si nechávali zadní vrátka, co kdyby to náhodou nevyšlo: „Však co? Vždyť je to hanácké curling!“ Nicméně nakonec jejich obavy byly velmi liché. O pomyslnou třešničku na dortu se totiž zasloužili ledaři z Domovní správy Prostějov, když v předvečer turnaje od šesté hodiny do půl jedenácté natírali led terčem a lajnami, které k této hře patří. Výsledek při pátečním mrznoucím ránu byl úchvatný. Ti, co zahlédli ledovou plochu bez hráčů, zůstali stát v úžasu, jakoby vyrostlo olympijské sportoviště přímo na náměstí v Prostějově!

Zatěžkávací zkoušku obarvená ledová pokrývka okusila hned od půl deváté. To se na ní střídaly prostějovské základní školy. Nakonec si hanácké curling vyzkoušela zhruba stovka prostějovských osmáků a deváťáků. „U mnohých těchto adolescentů bylo vidět, jak s nimi cloumají hormony a curling je zajímat nebude. Přesto to však většinu chytlo. Nejvíc nás zaujala dívka z vrahovické základní školy, která se coby volejbalistka ujala našich kamenů. I když byla také tou, co zpočátku protestovala proti své účasti, stala se nakonec nejlepší hráčkou i mezi chlapci.

Chcete si zahrát curling? V Prostějově nyní můžete!

ilustrační foto plakát

Zdá se to velmi nepravděpodobné, neboť na Moravě žádný curlingový klub neexistuje, přesto jako Prostějované máme možnost si curling zahrát. Pořadatelé ze Sportcentra – domu dětí a mládeže, Domovní správy Prostějov a Zlaté brány pod patronací sportovní komise Rady města Prostějova naplánovali na pátek 4. ledna otevřený curlingový turnaj a zvou na něj všechny zájemce!

Aby bylo jasno hned zpočátku, není třeba se bát toho, že jste curling nehráli. Ostatně v Prostějově takových lidí, co to někdy zkusili, ani moc není. A ještě k tomu se jedná, jak sami pořadatelé akci nazývají, o Hanácké curling: „V listopadu do naší organizace nastoupil nový kolega Karel Ondrůj a jeho úkolem hned bylo vymyslet a následně také vyrobit curlingové kameny.

Florbalový turnaj na ledě již ve čtvrtek 20. prosince!

ilustrační foto plakát

I letos se můžeme těšit na zajímavou podívanou na mobilním kluzišti před prostějovským muzeem. Domovní správa si spolu se Sportovním klubem K2 a Sportcentrem – DDM připravili, pod patronací sportovní a školské komise, již druhý ročník florbalového turnaje na ledové ploše Zlatá brána. Uskuteční se ve čtvrtek 20. prosince od 9 hodin. 

Ve čtvrtek od rána svedou své boje ve dvou skupinách žáci 4. a 5. tříd základních škol. "Po skupinách proběhnou semifinálové boje určující účastníky utkání o 3. místo a závěrečné finále. V době od 15:30 do 16:15 hodin se bude konat utkání hvězd a po turnaji, zhruba kolem 15,30 hodin, proběhne diskotéka na ledě," uvedl ředitel Sportcentra Jan Zatloukal.

„Jsem nesmírně ráda, že se zrodila taková sportovní akce a že jsme se my k ní mohli připojit,“ konstatovala manažerka Zlaté brány Karolína Pořízková. (ber)

Popelkovy koně zavřeli sezonu. V italském Trevisu

ilustrační foto

Do italského Trevisa odcestovali z tréninkové centrály na Srdéčku u Hvozdu dva ostřílení dostihoví matadoři. Jedenáctiletý hnědák Čáriray a devítiletý ryzák  Dangerous Gleam se v pondělí utkali o čtrnáct tisíc Euro v proutěných překážkách na 3500 metrů. A uspěli! 

Čáryrai doběhl na skvělém druhé místě, jeho stájový kolega skončil třetí. V sedle Čárireje ze Stajne Corinne byl žokej Jiří Kousek, Dangerous Gleama, reprezentujícího stáj Trdelnik Com-luka, vedl žokej Jan Kratochvíl. Sekundovalo jim dalších pět koní, z toho dva z lotu trenéra Josefa Váňu. Gratulujeme!

 

Po napínavém turnaji remíza, hlásí šachisté

Foto Zdeněk Kracík

Ve spolupráci ZŠ Jana Železného a Prostějovské šachové školy se uskutečnil druhý turnaj Prostějovské žákovské ligy v šachu. Turnaje se celkem zúčastnilo osmnáct žáků z pěti základních škol okresu a tentokrát i za účasti všech potencionálních favoritů soutěže.

"Ve třetím kole dochází k prvním zásadnějším střetům mezi hráči špičky, kdy vítěze minulého turnaje, i celého loňského ročníku, Jakuba Urbana poráží Marek Moudrý a Martin Londin prohrává svou partii s Jiřím Mikulkou. Před čtvrtým kolem mají plný počet bodů pouze Moudrý a Mikulka a je tedy zřejmé, že plný počet bodů zůstane již jen jednomu hráči. Souboj Moudrý - Mikulka rozhoduje ve svůj prospěch Mikulka a před posledním kolem se ujímá vedení v turnaji. Urban, Londin, Táborský, Moudrý a Novotný za ním mají však o bod méně.