Ostatní

Fed Cup vypukl. Losovalo se na radnici

Foto MMP

Duely Fed Cupu Česko - Kanada na nadcházející víkend v Prostějově jsou známy!Losování proběhlo obřadní síni prostějovské radnice, kde všechny přítomné přivítal primátor František Jura.

Dvojice pro sobotní zápasy jsou rozlosovány takto:

Sobota 20. 4. 2019:

Karolína Muchová vs. Rebecca Marino

Markéta Vondroušová vs. Leylah Annie Fernandez

 

Neděle 21. 4. 2019:

Markéta Vondroušová vs. Rebecca Marino

Karolína Muchová vs. Leylah Annie Fernandez

Plážové hřiště zpestří akce v centru města

ilustrační foto

Letos poprvé si příznivci zejména míčových her budou moci zasportovat v centru města. V období od 15. května do 9. června bude v prostoru před muzeem k dispozici plážové hřiště s variabilním využitím. Zahrát si tak bude možné třeba beach volejbal, nohejbal, fotbálek nebo badminton. Podle primátora města Františka Jury město v tomto pilotním ročníku otestuje zájem veřejnosti o takový typ aktivity.

„Co se týče termínu pořádání, byli jsme z jedné strany limitováni přehlídkou automobilových veteránů, která se uskuteční 12. 5. na stejném místě, a v červnu pak zahájením Wolkrova Prostějova a navazujícím Prostějovským létem. Nicméně více než tři týdny bude hřiště sloužit. Dopoledne ho nabídneme školám, odpoledne a o víkendech pak občanům. Počítáme i s pořádáním různých turnajů nebo exhibičních utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9:00 do 13:00 – ve všední dny pro školy a následně do 20:00 pro veřejnost,“ pokračuje jeho náměstkyně Milada Sokolová.

Zastupitelé přiklepli dotace do sportu. Na celoroční činnost

ilustrační foto TS Free Dance

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na úterním jednání poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 z dotace nerozdělené v kapitole 70. Celkem rozdělili sportovcům 1.390.000 korun.

150 tisíc korun dostane Atletický klub Prostějov, z. s., 100 tisíc Aeroklub Josefa Františka Prostějov z. s., 80 tisíc DELTAKLUB STICHOVICE, z. s., 570 tisíc KRASO-bruslení PROSTĚJOV z. s., 100 tisíc Taneční škola PIROUETTE z. s., 160 tisíc HC REBELS 2017 Prostějov, z. s., 100 tisíc Lukostřelba Prostějov, z. s., 20 tisíc SKI HANÁ, z. s., 20 tisíc SK Combat Sambo Prostějov, z. s., 50 tisíc Jana Bálešová na podporu činnosti tanečního studia FREE DANCE a 40 tisíc MARRY CZ s. r. o. (ber)

 

Petra Kvitová bojuje v Petrohradu

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová v Petrohradu vykročila za obhajobou výhrou 6:2, 7:6 ve druhém kole nad běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou.

Ve čtvrtfinále Kvitovou čeká osmá nasazená Donna Vekičová. S chorvatskou tenistkou se dosud na okruhu WTA utkala jen jednou před pěti lety a duel v Miami tehdy vyhrála. (red)

Petra Kvitová je ve finále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová si potřetí v kariéře a poprvé na Australian Open zahraje grandslamové finále. Do boje o titul se v Melbourne dostala po semifinálové výhře nad Američankou Danielle Collinsovou 7:6 a 6:0. 

"Postup do finále pro mě znamená všechno. Moc jsem si přála být zase v grandslamovém finále a jsem nesmírně šťastná," řekla Kvitová v rozhovoru po utkání.

Sobotní finále mohlo mít ryze české obsazení. Ve druhém dnešním semifinále ale Karolína Plíšková podlehla Japonce Naomi Ósakaové. Ta tedy bude v sobotu soupeřkou Petry Kvitové. Držíme pěsti! (red)

Petra Kvitová je v semifinále Australian Open!

Foto FB Petra Kvitová

Petra Kvitová ve čtvrtfinále Australian Open přejela domácí Ashleigh Bartyovou za hodinu a osm minut 6:1 a 6:4 a postupuje do semifinále! 

V Melbourne ji v semifinále čeká americká senzace turnaje, nenasazená Danielle Collinsová z USA. Ve čtyřhře ze čtvrtfinále postupují Markéta Vondroušová s Barborou Strýcovou.

Po Australian Open může Petra Kvitová poprvé v kariéře stanout na vrcholu žebříčku. Její postup znamená, že o post světové jedničky určitě přijde Rumunka Simona Halepová. (ber)

Sezóna 2019 pro Spartan race CEU zahájena!

Foto Spartan Race

Devatenáctého ledna 2019 byla oficiálně zahájena sezóna 2019 pro Spartan race CEU. První závod sezóny se konal ve Vratislavicích (ČR).

Winter Spartan race délky SPRINT znamenal  pět medailové příčky v kategorii Age group pro Karla Volfa a Lukáše Tyla. "Uvidíme, jak se následující sezóna vydaří Michalu Šafránkovi, který se rozhodl pro všech pět závodu CEU série,“ uvádí Petra Stryková. Gratulujeme k výkonům! (red)

Petra Kvitová vyhrála v Sydney dvouhru!

Foto FB Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Sydney a získala šestadvacátý titul. Úspěšná byla i Kateřina Siniaková, která vyhrálav Sydney čtyřhru a připsala si na okruhu WTA pátý deblový titul. 

Ve finále Kvitová porazila domácí Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 a v žebříčku se posune na šesté místo. Šestadvacátým vavřínem v kariéře si Kvitová upevnila postavení třetí nejlepší Češky a už jen jeden triumf ji dělí od Hany Mandlíkové. Nedostižná bývalá světová jednička Martina Navrátilová během kariéry slavila ve dvouhře 167 titulů. (red)

Premiéra curlingu v Prostějově vyšla na jedničku!

Foto Jana Zaorálková, Sportcentrum - DDM

To tu ještě nebylo! Pátek 4. ledna nového roku začal možná psát i historii nového sportu v Prostějově. Na mobilním ledovém kluzišti se uskutečnil 1. ročník turnaje Hanácké curling. Proč tak netradiční název? Zřejmě konzervativnost dvou hlavních pořadatelů Jana Zatloukala a Karla Ondrůje ze Sportcentra – DDM. Sami pánové přiznali, že si nechávali zadní vrátka, co kdyby to náhodou nevyšlo: „Však co? Vždyť je to hanácké curling!“ Nicméně nakonec jejich obavy byly velmi liché. O pomyslnou třešničku na dortu se totiž zasloužili ledaři z Domovní správy Prostějov, když v předvečer turnaje od šesté hodiny do půl jedenácté natírali led terčem a lajnami, které k této hře patří. Výsledek při pátečním mrznoucím ránu byl úchvatný. Ti, co zahlédli ledovou plochu bez hráčů, zůstali stát v úžasu, jakoby vyrostlo olympijské sportoviště přímo na náměstí v Prostějově!

Zatěžkávací zkoušku obarvená ledová pokrývka okusila hned od půl deváté. To se na ní střídaly prostějovské základní školy. Nakonec si hanácké curling vyzkoušela zhruba stovka prostějovských osmáků a deváťáků. „U mnohých těchto adolescentů bylo vidět, jak s nimi cloumají hormony a curling je zajímat nebude. Přesto to však většinu chytlo. Nejvíc nás zaujala dívka z vrahovické základní školy, která se coby volejbalistka ujala našich kamenů. I když byla také tou, co zpočátku protestovala proti své účasti, stala se nakonec nejlepší hráčkou i mezi chlapci.

Chcete si zahrát curling? V Prostějově nyní můžete!

ilustrační foto plakát

Zdá se to velmi nepravděpodobné, neboť na Moravě žádný curlingový klub neexistuje, přesto jako Prostějované máme možnost si curling zahrát. Pořadatelé ze Sportcentra – domu dětí a mládeže, Domovní správy Prostějov a Zlaté brány pod patronací sportovní komise Rady města Prostějova naplánovali na pátek 4. ledna otevřený curlingový turnaj a zvou na něj všechny zájemce!

Aby bylo jasno hned zpočátku, není třeba se bát toho, že jste curling nehráli. Ostatně v Prostějově takových lidí, co to někdy zkusili, ani moc není. A ještě k tomu se jedná, jak sami pořadatelé akci nazývají, o Hanácké curling: „V listopadu do naší organizace nastoupil nový kolega Karel Ondrůj a jeho úkolem hned bylo vymyslet a následně také vyrobit curlingové kameny.