Ostatní

To tu ještě nebylo. Na zahradě přistál dron!

ilustrační foto Společenské hry a hračky

"Přistál mi na zahradě dron". S tímto sdělením se 24. 2. v podvečer na prostějovské strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil muž bydlící nedaleko Kolářových sadů. 

Vyslaná hlídka na místě kontaktovala oznamovatele, který jí dron předal. "Po chvíli se dostavil i hoch v doprovodu rodičů a hračku si převzal," uvedla strážník Jana Adámková. (red)

No Men na výhru stále čekají. Ale s úsměvem!

ilustrační foto

Prostějovský čistě ženský šipkařský tým No Men stále čeká na vítězství. Nic to ale nemění na faktu, že hráčky neztrácejí dobrou náladu a pilně trénují.

"V sobotu jsme odehrály další ligové kolo s Šelmami Bedihošť. Sice se nám zase nepodařilo vyhrát, ale chyběl jen malý krůček," informovala kapitánka týmu Veronika Malíšková. Podle jejích slov se No Men rozhodně nevzdávají, pilně trénují a pevně věří, že vítězné mety dosáhnou. "Právě dnes, v pátek 24. února 2017, hrajeme na domácí půdě. Soupeř je silný, ale naše odhodlání velké," dodala kapitánka. (ber)

Petra Kvitová by měla začít trénovat. Od března

Foto FB Petra Kvitová

Stav elitní české tenistky se po prosincovém útoku neznámého pachatele pozvolna zlepšuje. Trénovat by mohla začít v březnu.

"Šlachy, které byly pořezány a následně sešity, teď postupně zpevňují. Až zpevní, tak si vezme do ruky raketu," řekl mluvčí Kvitové Karel Tejkal. To by mohlo být koncem března. Petra by se tak mohla vrátit na tenisové kurty během léta. (ber)

OBRAZEM: Uzená Olomouc fotoaparátem a kamerou Jiřího Pospíšila

Foto Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil nám zaslal spoustu lákavých fotografií i s krátkým vyjádřením z podařené víkendové akce v Olomouci.

"Dokonalá kombinace chutě, vůně, domácí atmosféry a především jídla! Uzené maso od lokálních uzenářů, šunky, sýry, zahraniční delikatesy. Nesmělo chybět dobré pivo, káva, medovina a další lahodné nápoje. Probíhaly zde workshopy, řeznická škola. Nechyběla muzika a program pro děti, dále soutěž jedlíků.

Zemřel Jacek - Favoriťák z Prostějova

ilustrační foto

30. ledna tohoto roku odešel do cyklistického ráje poslední zástupce staré, vodičské party, Jiří „Jacek“ Nakládal. Byl to cyklistický nadšenec tělem i duší. 

V roce 1940 vstoupil na pódium cyklistiky ve svém rodném Prostějově, kde na místní ploché dráze na sokolském stadionu za Kosteleckou ulicí dokázal zatopit i těm největším hvězdám tehdejší československé elity. Na kole aktivně závodil za Prostějov až do svých 38 let. Legendární se stal v roce 1950 závod za motorovými vodiči v Brně na Bauerově, hliněné dráze, kde Jacek až v posledním kole podlehl tehdejšímu vítězi Závodu míru Janu Veselému. V roce 1963 už jako člen Favoritu Brno pokračoval ve vodičské disciplíně jako vodič.

Taneční studio Outclass Rockers nabízí rozvoj těla i mysli

Foto Taneční studio OČR

Taneční studio Outclass Rockers vzniklo v Prostějově v říjnu loňského roku. Lektoři Patrik Jurča a Martin Metelka v něm učí Break dance. Prvního jmenovaného jsme požádali o krátký rozhovor.

Kde vaše studio působí?

Trénujeme každou středu a pátek od 17 do 18:30 hodin v DDM na Vápenici 9 v Prostějově.

Co vás vedlo k založení studia?

Klub Vzpírání Haná byl otevřen, zve Julie Švecová

Foto JŠ

Nový vzpěračský klub Vzpírání Haná z. s.  měl v sobotu 4. 2. 2017 slavnostní kolaudaci vzpírárny v Náměšti na Hané. Oficiálně byl spolek založen 28. 6. 2016, k dnešnímu dni má osm členů. V prosinci již byli tři první členové a trenérka Julie Švecová na prvních závodech v Brně. Všichni dali osobní rekordy, což je do budoucna slibné. Vzpírání Haná se soustředí hlavně na technické zvládnutí vzpěračských cviků.

„Na kolaudaci zavítal náš nejlepší vzpěrač Jiří Orság, který od začátku náš klub podporoval, účastnil se jí Luděk Bečvář, který vzpírárně obětoval mnoho svého času a nervů. Přijeli se podívat vzpěrači i příznivci vzpírání z okolí i z daleka – z Prahy, z Jihlavy, Brna, Holešova. Kolaudace byla pojata jako přátelské setkání s jídlem, pitím, a hlavně tréninkem vzpírání, dřepů, skoků i nějakých těch „zhovadilostí“,“ vysvětlila Julie Švecová.

Sportovcem Olomouckého kraje je Petra Kvitová

ilustrační foto FB Petra Kvitová

Anketu o nejlepšího sportovce roku 2016 vyhrála po třetí v řadě tenistka Petra Kvitová. Druhá skončila tenisová dvojice, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová.

Třetí místo získal prostějovský parašutista Libor Jiroušek, čtvrtý skončil další tenista Tomáš Berdych.

Cenu Olomouckého kraje obdržel trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada.

Nejlepším juniorem je olomoucký veslař Eduard Bezděk. Druhý skončil prostějovský tenista Svršina a olomoucký hokejista Galvas.

Na obloze září Venuše

ilustrační foto astrologie.net

Také se vaše oči po setmění obracejí na jihozápad, kde už delší dobu září jasný bod? Vězte, že jde o Venuši, která přebrala roli Večernice. Po Slunci a Měsíci je nejjasnějším objektem oblohy.

Není to jediné překvapení, které nám obloha v tomto čase přináší. V těchto dnech by se měla objevit "československá" kometa 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková, která podle portálu České astronomické společnosti dosáhne jasnosti 7 mag (zdánlivá jasnost), a do půlky měsíce pak ještě zjasní. Díky přiblížení ji bude možné pozorovat celou noc. Viditelnost bude od poloviny příštího měsíce výrazně slábnout.

A navíc, 10. a 11. února bude pozorovatelné polostínové zatmění Měsíce. Víkendové zatmění uvidíme pouhýma očima. (ber)

 

No Men bojují. A hledají novou posilu!

Foto No Men

Ženské šipkařské družstvo No Men stále bojuje v lize spolu s muži. Statečně se drží, protože je šipky baví a navíc si umí udělat legraci. V této chvíli hledají další posily, jedna z členek družstva se totiž vdala a čeká miminko. Jak to na svatbě vypadalo, zhlédněte v galerii. 

"V lize jsme zatím získaly jen jeden bod, ale je to opravdu těsné. Stále věříme, že už to brzy zlomíme a získáme další body. Ale i kdyby ne, šipky hrajeme, protože nás baví a užíváme při nich spoustu srandy. Zkuste se někdy přijít podívat, co dovede taková banda ženských udělat za rošambo," zve kapitánka Veronika Malíšková. Zároveň ale i touto cestou hledá posily týmu.