Volejbal

Prostějovské volejbalistky slaví stříbro!

Foto VK Prostějov

Tři nula na sety skončil včerejší zápas o titul vítěze UNIQA extraligy ČR 2018/19 pro VK Olomouc. Olomoucké volejbalistky neponechaly nic náhodě a zápas číslo tři ve finálové sérii změnily ve svou spanilou jízdu za vytouženým mistrovským titulem. Získaly ho po třiadvaceti letech. 

Prostějovské volejbalistky, které titul držely deset let, se už nezmohly na větší odpor. Podlehly hladce ve třech setech a trochu smutně převzaly stříbrné medaile. I druhé místo z nejvyšší tuzemské soutěže je však po natolik těžké sezóně výrazným úspěchem! Gratulujeme! (red)

 

Petanque Krumsín zve na velikonoční turnaj

ilustrační foto ICM Prostějov

Velikonoční neděli 16. dubna můžete strávit třeba v Krumsíně na turnájku v petangue dvojic. Zápis je od 13.30 hodin, zahájení ve 14 hodin.

Turnaj je i pro neregistrované hráče, hrát může každý. Dvojice přihlášené na internetu, které se turnaje zúčastní, budou zařazeny do losování o poukázku na konzumaci v občerstvení v hodnotě 200,- Kč. Konec přihlašování je v deset hodin v den konání  turnaje. Kdo zaspí a nestihne se přihlásit, může tak učinit až na místě, ale do slosování o poukázku už zařazen nebude. (red)

Milujete volejbal? AGEL vyhlašuje soutěž o permanentky!

ilustrační foto vkprostejov.cz

Fandíte volejbalu a jste z Prostějova? Zasoutěžte si o permanentky na utkání VK AGEL Prostějov!

„Jak na to? Napište nám do komentáře pod tento příspěvek - https://www.facebook.com/spolecnostagel/posts/472394892958177, proč bychom měli dát permanentku právě vám. Permanentku získají autoři čtyř příspěvků s nejvyšším počtem „like“. Neváhejte, soutěž končí už tento čtvrtek 18.3.2016 v 18 hodin,“ upozorňuje AGEL a.s. na svých facebookových stránkách s tím, že v případě remízy si vyhrazuje právo výherce vybrat sám.

Permanentky budou k vyzvednutí v Nemocnici Prostějov. (red)

Po Petře Kvitové se slehla zem?!

ilustrační foto FB Petra Kvitová

 

Bezmála čtrnáct dní uplynulo od chvíle, kdy Petra Kvitová naposledy komunikovala přes sociální sítě se svými fanoušky. Poté, co oznámila, že kvůli únavě nebude hrát prestižní turnaj v americkém Indian Wells, se po české tenisové jedničce slehla zem. Nyní, právě před hodinou, se nová reakce na FB objevila.

Petřino dosavadní mlčení dává prostor k celé řadě spekulací. Přes těhotenství až po syndrom vyhoření. Mediální zástupce Kvitové Karel Tejkal v médiích pouze vysvětlil, že tenistka odjela odpočívat na dovolenou, pravděpodobně se svým přítelem hokejistou Radkem Meidlem.

„Petra odpočívá v teple s někým, s kým je jí dobře, a aby byl účinek co největší, drží se mimo dosah internetu a většinu času i mobilního telefonu,“ uvedl Tejkal pro deník Sport. Kdy se vrátí do tenisového kolotoče nechtěl předjímat. 

Město opět podpoří volejbalistky

ilustrační foto volejbal-ostrava.cz

 

Veřejnou finanční podporu přiklepla rada města Prostějova Volejbalovém klubu  Prostějov. Místo požadovaného půl milionu je to ale pouze 300 tisíc.

"Jsou to finanční prostředky, které budou použity na náklady spojené s účastí klubu v nejprestižnější evropské volejbalové soutěži Champions League," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že se jedná mimo jiné o ubytování, dopravu a víza. (red)

Prostějovské volejbalistky předaly hejtmanovi dres

Foto Olomoucký kraj

 

Hejtman Jiří Rozbořil se setkal se třemi volejbalistkami a trenérem Miroslavem Čadou z VK Agel Prostějov. „Chtěl jsem jim pogratulovat k úspěchům a výborným výsledkům. Do dalších sportovních klání jim přeji co nejvíce vítězných zápasů,“ uvedl Rozbořil.

Hejtman přivítal Barboru Gambovou, Andreu Kossányiovou a Michaelu Zatloukalovou, které mu přinesly podepsaný dres. Při setkání se podepsaly také na volejbalový míč. Prostějovské volejbalistky drží žebříček extraligy. Již šestkrát po sobě se staly mistryněmi republiky a sedmkrát po sobě vyhrály Český pohár. Od listopadu 2014 do února 2015 budou hrát Evropskou ligu mistryň. (red)

Vyrovnaný průběh, krutá prohra agelek

ilustrační foto

Prostějovské volejbalistky prohrály i podruhé v Letošní Lize mistrů.

V dnešním domácím zápase agelky sice držely ve všech setech krok se silným francouzským celkem RC Cannes, ale v žádném z nich svůj boj nedotáhly dokonce, což přineslo zdánlivě drtivou prohru 0:3 na sety.

 

Agelky chtějí doma rozdrtit favorita z Cannes!

ilustrační foto VK Agel

 

RC Cannes doufají v něco úplně jiného. Volejbalistky VK AGEL Prostějov přivítají renomované mistryně Francie  RC Cannes ve středu 30. října v hale Sportcentra DDM. Přijďte je podpořit!

„Cannes určitě patří mezi silnější týmy Ligy mistryň. Tahounkami mnohonásobných šampiónek Francie jsou nejlepší bulharská volejbalistka Eva Yaneva, italská hvězda Nadia Centoni či dvě vynikající Srbky Ana Antonijevič s Milenou Rašič. A jakmile se zranila francouzská jednička na bloku Victoria Ravva, klub okamžitě angažoval Corinu Ssuschke,“ řekl hlavní trenér Miroslav Čada.

Prostějov Volleyball Cup 2013 vyhrály Němky, Agelky skončily druhé

ilustrační foto VK Agel

 

Ve středu a ve čtvrtek byla palubovka Sportcentra dějištěm prvního ročníku mezinárodního volejbalového turnaje. Zúčastnila se ho čtyři družstva včetně našich pořádajících Agelek. Palmu vítězství si odnesly německé vicemistryně, naše volejbalistky zůstaly po těsně ztraceném dramatu druhé.

Finálová bitva se protáhla přes dvě hodiny na pět výživných setů a naše ženy nakonec těsně podlehly Drážďanům, které spontánně oslavily vydřené vítězství i celkový triumf v dvoudenním klání vysoké evropské úrovně. Trochu smutné Agelky braly stříbro, třetí místo obsadil rakouský Schwechat díky zdolání srbského Bělehradu v duelu o bronz.

 

Prestižní volejbalový turnaj začíná už teď!

ilustrační foto internet

 

Pětinásobné mistryně české extraligy, volejbalistky VK Agel Prostějov pořádají ve středu a ve čtvrtek první ročník mezinárodního turnaje Prostějov Volleyball Cup 2013. Do města dorazily hned tři celky světové úrovně, Bělehrad, Drážďany a Schwechat. Klání vypukne ve středu v deset hodin utkáním mezi ńašimi volejbalistkami a rakouským Schwechatem v hale Sportcentra DDM.

Špičkové dvoudenní klání absolvují čtyři kvalitní kluby ze čtyř různých států Evropy. Jde o tři jasně vládnoucí hegemony svých zemí (Crvena Zvezda Bělehrad ze Srbska, SVS Post Schwechat z Rakouska, VK AGEL Prostějov z Česka) a momentálně druhý nejlepší tým bundesligy (SC Drážďany z Německa).