Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Zemřel muž, jehož duše patřila klavírům

Zemřel muž, jehož duše patřila klavírům
Foto PvNovinky.cz

 

Před několika dny tragicky zemřel Jaroslav Langer. Muž, který byl proslaveným ladičem pian a klavírů, zasvětil stejně jako jeho rod svůj život hudbě.  Veřejnost se s ním měla možnost rozloučit dnes na prostějovském hřbitově.

"S panem Langerem jsem úzce spolupracovala při zařizování převozu pozůstatků hudebního skladatele Alfonse Jindry a jeho rodiny do Prostějova. Na žádost pana Langera, kterou adresoval kulturní komisi, město zřídilo pietní místo na městském hřbitově. Byl to vitální, vzdělaný, velmi hodný a milý člověk, jeho skonu je mi velmi líto," sdělila PvNovinkám radní a předsedkyně kulturní komise Milada Sokolová, která se posledního rozloučení s mistrem zúčastnila.Vzpomínky na Jaroslava  Langera má i Lenka Horová. "Kdysi jsme chtěli pro syna koupit křídlo. Pan Langer nám nejen našel krásný a dobrý nástroj za výhodnou cenu, ale také pomohl s jeho stěhováním. Lépe řečeno, moje rodina šílela při pohledu na obrovský a těžký nástroj a druhé patro, kam měl být dopraven. Pan Langer tehdy odmítl mou nabídku, že ho dovezu autem a za pár minut přijel na kole. Za dalších pár minut dokázal obrovité křídlo rozložit na několik mnohem manipulovatelnějších kusů. Nechtěl tehdy vůbec nic, nakonec jsem mu vnutila alespoň velkou čokoládu. A on nám na znovu složené křídlo ještě zahrál,"  dodala žena.

Pane Jaroslave, nechť už navždy kolem sebe máte jen ty nejlepší nástroje. (red) 

Komentáře

A ještě bych chtěl poděkovat Vám,  kteří jste zde přispěli svými komentáři a omluvit se za překlep v předchozím mém příspěvku. Čtenář Tomáš

Ač jsem tohoto pána osobně neznal, přeji mu, ať je mu tam nahoře hezky. Jsem rovněž muzikant a odchod člověka z naší branže na věšnost mne vždycky zasáhne. Čtenář Tomáš

Moc hodný člověk a skvělý muzikant. Měl jsem tu čest ho zažít při práci a byl to vždy jedinečný zážitek. Mějte se krásně, pane Jaroslave.

Moc hezká tečka za životem člověka. Olga Katolická

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style