Hořící bubliny na ruce a čtení pod vodou nabídne Veletrh vědy a výzkumu

Hořící bubliny na ruce a čtení pod vodou nabídne Veletrh vědy a výzkumu
Foto veletrh vědy a výzkumu

 

Mýty o neatraktivnosti některých přírodních i humanitních oborů se vám pokusí zbořit dvoudenní veletrh vědy s názvem Uděláme vám v tom jasno! Ten se uskuteční 19. a 20. června v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání a na přírodovědecké fakultě v Olomouci.

Největší celouniverzitní akce zaměřená na popularizaci vědy a výzkumu hravě zabaví všechny věkové kategorie, od dětí až po dospělé. Návštěvníci poznají prostřednictvím zábavných interaktivních experimentů a soutěží, jak se dá využívat věda v každodenním životě.Návštěvníci proniknou do světa rostlin, poučí se o narůstající kyberšikaně, přečtou si knihu pod vodou nebo se zamilují do matematiky.

V průběhu dvou dnů se zde představí více než sedmdesát interaktivních stánků. Katedra experimentální fyziky si připravila prezentaci na téma světlo a výboje. "Ve stánku fyziky uvidíte rezonanci Tibetského zvonu, hořící bubliny na ruce, let lihové rakety, vlastnosti nenewtonovských kapalin, optické klamy a pokusy z paprskové i vlnové optiky, výboje plynu, pokusy s Van de Graaffovým generátorem a mnoho dalších pokusů," řekl odborný asistent katedry experimentální fyziky František Látal.

Organizátoři budou půjčovat také krokoměry, takže nejen sportovně zaměření jedinci zjistí, kolik během veletrhu nachodili kilometrů. V areálu budou také trampolínky nebo koloběžky. A kdo by toho neměl dost, může navštívit i placené expozice muzea Pevnost poznání.

Veletrh vědy a výzkumu se poprvé konal v roce 2001, tehdy pod názvem Chemický jarmark. Program od 9.00 do 16.00 je pro všechny návštěvníky zdarma. Více na www.pevnostpoznani.cz. (red)

Poslat nový komentář