Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!

Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!
ilustrační foto ber

Úřad pro ochranu osobních údajů u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2016 vyhlašuje 10. ročník soutěže pro děti a mládež do 18 let „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.

Jak by podle vás vypadal svět bez soukromí, kde by neexistovalo žádné tajemství a nic ze svého života byste si nemohli nechat jen pro sebe? Jak by takový svět fungoval? Byl by lepší, nebo horší, než je náš současný svět? A jak by mohl vzniknout – vzdali se ti, kteří v něm žijí, svých osobních údajů a soukromí dobrovolně, přišli o ně vlastní nevědomostí či chybou nebo jim je někdo vzal násilím?

Můžete napsat povídku, úvahu, scénář, nebo také můžete příběh, který si vymyslíte, sehrát a natočit jako video.

Pro ty, kteří raději kreslíte, malujete nebo vytváříte grafiku, je také alternativa. Všichni vědí, nebo si to alespoň myslí, kam bezpečně ukládat peníze, kde ukrýt tajný zápisník, jak schovat fotografie před jinými. Ale co si počít s osobními údaji? Jak a kam můžeme ukrýt tyto informace o sobě? Nakreslete,  jak vypadá, nebo kde je, to nejbezpečnější místo pro uchování osobních údajů.

Obě témata jsou rozdělena podle věkových kategorií, a to 7–13 let a 14–18 let.

Zapojit se mohou také školy, školní družiny a kluby, knihovny, střediska volného času nebo jakékoli jiné dětské kolektivy.

Příspěvky je potřeba poslat do 18. dubna 2016 buď elektronicky na soutez zavináč uoou.cz (soubory do velikosti 9 MB), anebo poštou. U soutěžního příspěvku musí být uvedeno jméno, adresa a věk soutěžícího.

Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.

Aktuální informace o soutěži budete průběžně nacházet na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů www.uoou.cz v rubrice Pro mládež - Soutěž. (Zdroj uoou.cz)

Poslat nový komentář