Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na jedno místo dva zaměstnanci! Než jeden odejde do důchodu

Na jedno místo dva zaměstnanci! Než jeden odejde do důchodu
ilustrační foto internet

 

Od 1. 3. 2014 se rozběhl v Olomouckém kraji zcela nový projekt zaměřený na zajištění generační výměny a podporu mezigenerační solidarity na trhu práce. Jeho podstatou je společné sdílení pracovního místa. Projekt poběží do 31. 10. 2015.

„V praxi to znamená, že u jednoho zaměstnavatele bude na jedné pozici pracovat stávající zaměstnanec, kterému vznikne během následujících maximálně 18 měsíců nárok na řádný odchod do starobního důchodu a zároveň zaměstnanec mladší 30 let nebo rodič po rodičovské dovolené z řad uchazečů o zaměstnání a s evidencí na ÚP ČR. Firma tak získá v jednom jak zkušenosti, tak i mladický elán. Starší pracovníci budou zároveň fungovat jako mentoři a zaučí své mladší kolegy,“ vysvětlila mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

„Podpora ve výši 24 tisíc korun může zaměstnavatel dostávat od ÚP ČR po dobu 6 – 12 měsíců. Je poskytována na pracovní místa, nelze tedy odhadnout, kolik zaměstnavatelů se do projektů nakonec přihlásí,“ konstatoval náměstek generální ředitelky ÚP ČR pro zaměstnanost Jiří Král. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style