Okres Prostějov vykazuje vysoký meziroční pokles nezaměstnanosti

Okres Prostějov vykazuje vysoký meziroční pokles nezaměstnanosti
ilustrační foto

 

Úřad práce nedávno zveřejnil statistiku nezaměstnanosti, která je příznivá k našemu regionu. Podle jejího meziročního srovnání počet uchazečů o práci v našem okrese klesá.

Jednou z příčin této skutečnosti je snaha města Prostějova co možná nejvíce nabízet podnikatelům prostory v průmyslové zóně. Místa jsou v současnosti zcela obsazena.

„Situace je příznivá i z toho důvodu, že jsme včas začali budovat průmyslovou zónu a potřebu lokalit, kde mohou vzniknout nové fabriky, jsme nepodcenili,“ zdůraznila první náměstkyně Alena Rašková a doplnila, že podle poslední informací se nezaměstnanost v našem regionu zastavila na 5,3 procentech.

Podle statistik Úřadu práce ČR firmy volají po obsazení například strojírenský oborů. „Největší poptávka je po soustružnících, zámečnících, svářečích a nástrojařích. Firmám chybí také mechanici a opraváři strojů,“ vyjmenovala Rašková. Podle jejích slov další nejžádanější skupinou jsou šičky.

„Když Oděvní podnik Prostějov ukončil svou činnost, měli jsme obavu, že ženy tam zaměstnané jako šičky budou zcela bez práce. Teď se ukazuje, že strach byl zbytečný a firmy tuto profesi stále více poptávají. Mám z toho radost,“ uzavřela náměstkyně. (red)

Poslat nový komentář