Chcete vízum do USA? Zahrajte si loterii

Chcete vízum do USA? Zahrajte si loterii
ilustrační foto

 

Ministerstvo zahraničí Spojených států vyhlásilo další ročník tzv. vízové loterie (DV loterie). Občané České republiky se mohou zúčastnit i letošní vízové loterie pro rok 2016. Výherci  získají tzv. zelenou kartu a s ní povolení k trvalému pobytu na území USA a většinu ostatních práv.

Lhůta pro registraci do programu DV-2016 začala ve středu 1. října 2014 a skončí v poledne v pondělí 3. listopadu 2014 v 18 hodin. Účastníci loterie musí podat přihlášky elektronicky na www.dvlottery.state.gov. Žádosti zaslané poštou nebudou přijaty.

„Každý účastník loterie smí podat pouze jednu žádost, jejíž registrace je bezplatná,“ upozorňuje velvyslanectví. 

Výhercům nebude zasláno vyrozumění o tom, že byli vybráni. Každý účastník loterie si musí sám zkontrolovat výsledek loterie na webových stránkách vízové loterie www.dvlottery.state.gov mezi 5. květnem 2015 a 30. červnem 2016 pod heslem ,,Entrant Status Check”.  Pro tuto kontrolu účastník loterie použije číselný kod, který se nachází na potvrzení o registraci, které si musí vytisknout. Tuto registraci musí také výherce loterie předložit spolu se žádostí o přistěhovalecké vízum. „Veškerá potvrzení o výhře, která byste obdrželi emailem, telefonicky nebo poštou jsou nepravá,“ varuje velvyslanectví. 

Podrobné instrukce pro vizovou loterii 2016 a odpovědi na často kladené otázky najdete v angličtině na Travel.state.gov (PDF, 430 kB). (red)

Poslat nový komentář