Prostějov řeší, kam s pejsky, v Přerově i vědí, kam s kočkami

Prostějov řeší, kam s pejsky, v Přerově i vědí, kam s kočkami
Foto archiv magistrát Přerov

 

Zatímco Prostějov stále řeší otázku, kam s psími bezdomovci, v sousedním Přerově už k psímu útulku mají i azyl kočičí. Útulek pro opuštěná zvířata doktorky Matinové stojí v Přerově od února roku 1997, provozují ho zdejší technické služby.

Přerovský útulek slouží především zatoulaným a mnohdy i nechtěným psům. Přerovanům ale záleží i na osudech kočičích tuláků a magistrát na problém stále častěji upozorňovali. Do útulku tedy pořídil speciální boxy, kde může naráz pobývat až 18 koček. „Inspirovali jsme se v okolních útulcích, kde mají s kočkami zkušenosti," uvedl  náměstek přerovského primátora Michal Zácha s tím, že město do kotců investovalo 35 tisíc korun.

Prostějovský magistrát kočičí otázku řeší finančním příspěvkem na kastraci a sterilizaci chlupatých obyvatel města, na které začalo město přispívat chovatelům v roce 2009.

„Příspěvek na kastraci první kočky či kocoura činí tři sta korun, na další zvíře polovinu,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Martina Cetkovská. V letošním roce bylo podle jejích slov do poloviny října  vyplaceno 38 100 korun z uvolněných 50 tisíc. „Příspěvek získalo zatím 121 žadatelů na 133 koček a kocourů,“ dodala Cetkovská.

V loňském roce příspěvek získalo 131 majitelů koček , vykastrováno bylo 134 koček.(ber)

Poslat nový komentář