Podle mě jde o vyřizování osobních účtů, konstatovala Dostálová ze stavebního úřadu

Podle mě jde o vyřizování osobních účtů, konstatovala Dostálová ze stavebního úřadu
ilustrační foto

 

Tvrdou a více než hodinovou výměnou názorů bylo doprovázeno úterní schvalování územního plánu. Utkali se zastupitelé i odborníci. Zastupitelstvo nakonec dokument většinou schválilo.

Opozice v podobě klubu TOP 09 argumentovala tím, že územní plán změnil charakter majetku podnikajících subjektů a  hrozí, že se firmy nebudou moct rozvíjet podle svých záměrů.  "Na semináři jsme se dohodli, že schvalování odložíme, abychom měli čas projednat jednotlivé připomínky ve stranických klubech," konstatoval předseda klubu  Aleš Matyášek. S odkladem nesouhlasil naopak náměstek primátora Jiří Pospíšil.

„Nic to neřeší. Do stejné situace se dostaneme i za měsíc nebo za dva. Mně se také nelíbí vše a rád bych v územním plánu viděl více ploch pro bydlení nebo průmyslovou výrobu," uvedl.

Válka architektů

Do diskuze přispěl i prostějovský architekl František Fröml, který upozornil na řadu skutečností. Mimo jiné údajně městu hrozí kvůli procedurálním chybám i možnost, že bude muset vrátit dotace z  EU ve výši 4 milionů korun. Zpracovatele Jakuba Kynčla obvinil, že do předloženého návrhu územního plánu vpašoval změny týkající se mimo jiné Jezdeckých kasáren a biokoridoru Hloučela. Ten se k obvinění odmítl vyjádřit, protože na něj právě Fröml podal stížnost na Českou komoru architektů.  "Je to nesmysl, z jaké manipulace jsme napadáni. Myslím si stále, že ze strany pana Frömla došlo k nepochopení určitých kroků," uvedl Kynčl. Jeho tvrzení podpořila i Hana Dostálová z prostějovského stavebního úřadu. "Postupovali jsme podle stavebního zákona. Podle mého názoru jde o vyřizování osobních účtů," konstatovala Dostálová. (ber)

Poslat nový komentář