Nejlepší víno je to, které vám chutná, říká Michal Michálek

Nejlepší víno je to, které vám chutná, říká Michal Michálek
Foto ber

Kdo by si nepamatoval slavný verš z Nerudovy Romance o Karlu IV. - To víno má svůj zvláštní ráz, zprv trpké, ale milé zas. Máme rádi víno bílé, červené, růžové, šumivé, nepohrdneme ani střikem. Kolik lidí, tolik názorů a kolik odborníků na víno, tolik odborných stanovisek. Provozovateli vinotéky ve Vrahovicích, Michalu Michálkovi, jsme položili několik otázek. Čtěte pozorně, čeká vás totiž soutěž!

Jaké víno je nejlepší?

Jednoznačně nejlepší víno je takové, které Vám chutná a ze kterého Vás nebolí hlava. Může to být zrovna tak víno sudové, jako lahvové. Každopádně kvalitu tohoto lahodného moku je nejlepší prověřit si vlastním koštováním nebo dát na doporučení důvěryhodné osoby. Čas od času se také mění chuť zákazníků, je běžné, že z pití suchého vína přecházejí zákazníci na víno polosuché, polosladké vymění za polosuché, lehké bílé za hutnější červené. Někdo má ale výhradně svou značku vína a u té zůstává bez ohledu na fakt, že přijde nová šarže a tím třeba i trochu jiná chuť vína. Ale to je velmi individuální a skutečně záleží na každém jednotlivci, co lahodí jeho chuťovým pohárkům a vyhovuje jeho zvykům.

Nastala doba burčáku, jak to vidíte s tímto, v našich zeměpisných šířkách taktéž typickým, nápojem?

Burčák nebo částečně zkvašený hroznový mošt je z hlediska prodejce vína poměrně rizikový sortiment. Je třeba trefit se do chuti většiny zákazníků – přitom někteří mají rádi – řekněme spíše tu začínající „sladkou šťávičku“, jiní dávají přednost už alkoholičtějšímu burčáku a třeba ne tak sladkému. Obsah alkoholu v burčáku se pohybuje mezi 1 – 7%. Je to mok obsahující množství prospěšných látek, stále pracuje, perlí, ale je třeba vyprodat ho nebo spíše zkonzumovat velmi rychle. Říkám – na burčák je nejlépe zajet si přímo k vinaři do sklípku…

A co Vy si dáte nejraději?

Já osobně si burčák dám, ale spíš dávám přednost až vyzrálému a také mladému vínu. Už se moc těším na svatomartinské! Loni bylo vynikající, věřme, že i letošní sezóna bude v tomto ohledu stát za to. I když moravského vína má být prý méně, ale má být lahodné. (ber)

 

Poslat nový komentář