Jiří Pospíšil: Petra mohu určitě doporučit

Jiří Pospíšil: Petra mohu určitě doporučit
ilustrační foto archiv P. Sokol

 

Už tento pátek a sobotu nebudeme u volebních uren vybírat jen z kandidujících stran, ale také z osobností, které jednotlivé strany nabízejí. Každý z nás má čtyři preferenční hlasy – kroužky, kterými můžeme dát hlas čtyřem kandidátům, které si přejeme ve Sněmovně. Pro Prostějovsko bude samozřejmě nejlepší, pokud „okroužkujeme“ kandidáty od nás, protože čím více bude v parlamentu zástupců za Prostějovsko, tím lépe.

Mezi výrazné osobnosti, které mají šanci za Prostějovsko zasednout v parlamentu, patří na pravici prostějovský vysokoškolský učitel Petr Sokol. Tento kandidát, který dosud nebyl placeným politikem, do kampaně vstoupil s jasnými návrhy na konkrétní řešení, jako je strop na sociální dávky, zákon třikrát a dost pro zloděje nebo udržení venkovského školství. „Prosazuji také, aby lidé, kteří nikdy nepracovali, museli povinně pracovat pro obce,“ dodává Sokol.

Kandidát číslo tři na listině občanských demokratů prosazuje rovněž řešení pro živnostníky, jako je zrušení minimálních odvodů. „Nikdy bych nezvedl ruku pro zvýšení daní,“ má také jasno Sokol a dodává: „Hlas pro ODS je hlasem proti registračním pokladnám. Když se zavedou, bude spousta věcí zdražena. Přece i každý hospodský bude muset někde vydělat na registrační pokladnu, takže může být dražší i pivo.“

Tvrdě proti korupci

Volba pro Petra Sokola má ještě jednu výhodu. Petr Sokol se nebál jako jeden z mála kandidátů občanských demokratů svým podpisem potvrdit, že ve Sněmovně v případě zvolení podpoří klíčové protikorupční zákony. Zavázal se tak v rámci kampaně hnutí Rekonstrukce státu. „Překvapilo mne, že jsem nejvýše postaveným kandidátem mé strany, který tuto iniciativu podpořil, ale řídil jsem se svým přesvědčením,“ komentoval svůj protikorupční podpis prostějovský vysokoškolský učitel Sokol.

Pospíšil podporuje Sokola

Jeho angažmá ve snaze bojovat proti korupci nemusí být překvapením pro ty, kteří vědí, že Sokol patřil k týmu zásadového a oblíbeného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, kterého Nečas odvolal právě v době, kdy se snažil rozhýbat vyšetřování korupce v nejvyšších patrech. „Petr Sokol byl během mého druhého ministerského působení mým hlavním odborným poradcem. Dobře ho znám a mohu ho proto doporučit,“ uvedl nejpopulárnější český pravicový politik. Sokola Pospíšil podpořil i na billboardu, který visí před prostějovským areálem TESCO a na němž stojí „Podporuji slušnost a odbornost v politice, podporuji Prostějováka Petra Sokola.“