Champions league na Hané

ilustrační foto
Další fotky:

Prostějovské hráčky mají za sebou první osmifinálový duel CEV Champions League. S favorizovaným Fenerbahce Universal Istanbul držely Modřanky dlouho vyrovnaný krok, ale nakonec podlehly ve čtyřech setech poměrem 25:23, 23:25, 17:25, 16:25. Kdybych měl vyzdvihnou výkony dvou hráček, tohoto krásného duelu, byly by to zásluhy Markéty Chlumské za Prostějov a Yeon – Koung Kim z Fenerbahce.

Hned v úvodu utkání nepodržel prostějovské hráčky servis. Hned několik zkažených podání poslalo turecký tým do vedení 9:14. Zlom v prvním setu přišel, když přišla na podání Horká. Pěti-bodový náskok Fenerbahce byl ta tam. Set úplně otočila Hrončeková, která tříbodovou sérií poslala Modřanky do vedení 21:20. Velkou zásluhu na zdárném ukončení setu měla Anna Velikiy. Na podání nastoupila za stavu 23:23. Obě svá podání umístila tak přesně, že je hostující hráčky ani nestihly zahrát. Takže nakonec podání, které Modřanky v úvodu trápilo, je zachránilo.

Druhý set měl podobný průběh jako ten první. Nejprve se dostaly hostující hráčky do náskoku, který ale zlepšenou hrou na bloku dokázaly Hanačky obrátit. Závěr setu ale domácím moc nevyšel. Za stavu 21:24 zkusily hráčky Prostějova stav ještě zvrátit, ale podařilo se jim pouze snížit na 23:25.

Třetí set už se Prostějovu naprosto nezdařil. Byť si Modřanky hned v úvodu vypracovaly tří bodový náskok, který udržovaly až do poloviny setu, opět jim nevyšel závěr. Dá se říct, že to bylo vinou špatných bloků a zásluhou skvěle hrající korejské hráčky Y. K. Kim v dresu Fenerbahce. Ta rozhodla výsledek jak třetího setu, tak i čtvrtého.

Čtvrté dějství začalo vyrovnaně. Oba týmy se střídaly na podání a skóre bylo 5:5. Pak ale turecký tým zatlačil a vytvořil si pětibodový náskok. Opět se na to svým tvrdým podáním a přesným smečem podílela Y.K. Kim. Tento náskok udržovaly a navyšovaly hostující hráčky až do konce setu, který skončil poměrem 16:25.

Sestavy

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovič, Velikiy, Monzoni, Smák, libero Chlumská – Soares, Kubínová, Artmenko. Trenér: Miroslav Čada.

Fenerbahce: Aydemir, Tom, Claudino, Tokatlioglu, Kim, Erdem, libero Dalbeler – Šaškova, Kocyigit, Guneyligil. Trenér: Jose Roberto Guimares Lages.